Skocz do zawartości

Ford Focus I, r. 2003, 1.6 benzyna - warto?


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dr Caligari

Cześć,

przymierzam się do kupna Forda Focusa I, r. 2003 w benzynie 1.6, przebieg 106 000 km. Samochód zamierza sprzedać mi znajomy, więc przebieg oryginalny, ukrytych wad raczej też mi nie ożeni w komplecie. Jakie są wasze opinie na temat tego pojazdu? Podobno samochód nie do zdarcia, tylko trzeba uważać na lakier i rdzę przy autach z początku produkcji (ten jest z końcówki, "Jedynki" były produkowane do 2004 r.).

 

Jeżeli nie ten, to jaki proponujecie?

 

Jeśli chodzi o moje potrzeby, to sporo jeżdżę, więc potrzebuję "dupowozu" dla jednej osoby - ma być jak ulubione jeansy: dowieźć mnie z punktu A do punktu B jak najtaniej, być tani w utrzymaniu oraz w jak najmniejszym stopniu awaryjny i problemowy. Dla komfortu i wożenia się po mieście trzymam pod blokiem Maserati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus, zwłaszcza z tym silnikiem ma dobrą opinię. Jednak ja bym Ci polecił sonatę w gazie, który możesz sam założyć. Wady to spalanie benzyny, ale jest gaz. Zalety w stosunku do focusa są olbrzymie. Przede wszystkim jeśli kupisz dobrze utrzymany, nie popsuje się za często, to demony niezawodności. Potwierdzał mi to każdy mechanik z którym gadałem. Części są tylko trochę mnie dostępne niż od focusa, wszystko jest do dostania. Bezpieczeństwo w razie uderzenia, z tego wyjdziesz, w focusie może coś połamać (tfu! tfu! tfu!), wygoda jazdy, i co ważne - focusy kradną bo są popularne, a sonaty praktycznie nie. Poza tym wygoda jazdy, jakby trzeba było wyskoczyć gdzieś na dłużej, miło spędzisz czas. 

 

Ogólnie więc biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, jest to tańszy samochód w utrzymaniu niż focus, poczytaj:  http://www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/sonata/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto od znajomego,ze znaną historią to nic tylko brać! Do tego faktycznie 1.6 benzyna to polecana jednostka. Znajomy ma z tym silnikiem rocznik 2000. Niestety powoli rdza łapie na klapie bagażnika i nadkolu. Uniwersalne auto.

P.s.Napisz coś o tym Maseratti!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.