Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie sprawę, że rzucam dosyć prowokacyjne pytanie (szczególnie dla rozjuszonych kobiet, ale takich tutaj na szczęście brak) - czy nie uważacie, że ta dziedzina nauki i nasza płeć piękna zdecydowanie nie idą ze sobą w parze? Świadczą o tym chociażby twarde dane - udział procentowy kobiet w wielkich dziełach filozofii można w zaokrągleniu przyjąć = 0% (nieliczne wyjatki - Barbara Skarga, Hypatia z Aleksandrii, Heloiza - miłość Abelarda, Hanna Arendt - związana z Martinem Heidegerem, Edyta Stein).

Nie macie silnego wrażenia, że Paniom zwyczajnie czegoś brak i ich umysł nie jest w stanie skumulować mocy i potencjału twórczego, a co za tym idzie, kobiałki w swej masie nie są i nie były nigdy w stanie stworzyć jakiegokolwiek epokowego traktatu filozoficznego, czy autorskiego, oddzielnego prądu?

Tylko proszę mi nie wyskakiwać z Magdaleną Śródą, bo już takie rewelacyjne przykłady mi podawano, ani to filozof, ani tym bardziej etyk. Co najwyżej zlepek lewacko-feministyczno-genderowskich ideologii.

A, zapomniałbym, wstyd okropny - Elizabeth Anscombe (mało a w zasadzie w ogóle nie znana w Polsce, niemniej potężnie wpłynęła na bieg światowej filozofii), Była uczennicą, współpracowniczką i spadkobierczynią dorobku Wittgensteina (rozstrzygała m.in. kwestie związane z tłumaczeniem pism). Uczestniczyła w życiu publicznym przeciwko różnym feministycznym pomysłom, takim jak legalność aborcji. W zakresie filozoficznym, zajmowała się głównie etyką i zapoczątkowała badania nad tak zwaną etyką cnót (nurt dominujący we współczesnej etyce). Moja ulubiona "Pani" filozof, głównie za jej bezkompromisowy konserwatyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety to przecież wielkie oraz wielce wybitne filozofki(psycholog psycholoszka filozof fizjoloszka filozoszka,filozofoszka,dobra hooy z tą poprawnością), swoja filozofią wytłumaczą sobie wszystko.Rozprawiać o okrągłości kuli przeciez mogą godzinami doskonale wykorzystując schemat zapetlania.Myśle ze po prostu sie nie wychylają ze swoja wiedza i postrzeganiem swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo przeważnie żadnej usystematyzowanej wiedzy ani własnych, wypracowanych w pocie czoła poglądów nie posiadają?

Posiadają ale myśle że to wszystko ukrywają. pewnie kazda należy do jakiejś tajnej loży i maja całkowity zakaz ujawniania sie z wiedza filozofowiczną

Vinc no jak konformistyczna baba moze miec jakies swoje poglady? temu dam bo fajny a temu nie  :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety+filozofia+ dzisiejsze czasy= hahahahahhaha! Mam do czynienia z kobietami po 8 godzin 5 razy w tygodniu, wystarczy mi tej filozofii. Pierdolenie o głupotach, twarzach geja i pomieszanie z poplataniem...Wszystkie na jedno kopyto, zero wlasnych przemyśleń pogladów. Wspomniany Grey robi furore u nas w firmie, widać jakie maja priorytety; Fascynacja i marzenia o szejku, i leżenie na plazy do końca życia...Przy takiej promocji we wszystkich mediach nie ma się co dziwić. Widać też na co idzie ciemna masa i jakie wartości żądzą niby to cywilizowanymi ludźmi. Najniższe. Super pomysł na Walentynki. Mroczny seks. A feministki jakoś dziwnie przycichły. Nie protestują, że kobieta jest tak uprzedmiotowiona, że jest przemoc itd. Nie protestują, bo film i książka mieści się w trendzie światowym , którego celem jest zniszczenie prawdziwej więzi między kobietą i mężczyzną, mężem i żoną, a w końcu rodziny. Quo vadis świecie?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety robią tylko to co jest przyziemne lub modne. W czasach jaskiniowców ich problemem było znalezienie faceta z zasobami a późnej zapewnienie przeżycia potomstwu. Przeznaczanie czasu na rozmyślania o innych rzeczach nie poprawiało ich sytuacji życiowej. Co innego gdy myślały o konkurentkach, o facetach, o wspólnocie.

I tak im w głowach pozostało do dzisiaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.niunia musi być modna i sie wyróżniać
2,niunia jak widzi inna w otoczeniu to od razu sie przymila do swojego mena
3.tam gdzie jej wygodniej tam bedzie

oto cała filozofia

w skrócie niunia jak ma dopiąć swego to i tak dopnie.ale mozna to porównać do próby uszkodzenia czołgu za pomoca pilnika do metalu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia to niunia tamto...Juz mi sie we lbie przewraca, dobrze ze zszedłem z tej drogi śmierci :) Odnosnie mody; Kiedyś ziomek powiedział mi coś fajnego,chodziło o to ze jak facet na imprezie zobaczy innego faceta w takiej samej koszuli, to sa najlepszymi kompanami do rana, jesli natomiast kobieta spotka inna w takiej samej sukience to nienawidzą sie do krwi :) Malowanie, chwalenie sie pasemkami na kudłach, nowa dieta na ujędrnienie dupska i sprzętem siłowym kupionym w promocji w sport dajrekt za 3 funty..wszystko po to aby upolować jak najlepszego samca.Zero własnych przemyśleń, ciągle plotki, obgadywanie i strojenie sie farbami pod oczy. Naprawde, z dnia na dzień jestem skłonny uwierzyc że kobieta to naprawdę jakas gorsza istota, bez obrazy. Ogromne manipulantki, przykład? prosze bardzo z pierwszej ręki; Jest niunia w pracy, poznała nie dawno chłopaka i od razu manipulacja, któregoś dnia napisała mu ze miala ogromny wypadek autem jak jechała do pracy(oczywiście sciema totalna) Gościu mało zawału nie dostał, chodziło tylko o to aby sprawdzić czy facet naprawdę kocha i czy mu zależy bo niunia jest w tej kwestii nie pewna jego uczuć, egoistyczne papraki skoncentrowane na drenowanie samców w każdy możliwy sposób. Naprawdę faceci nie znający choc odrobine kobiet maja przepierdolone życie, takich przykładów jest mnóstwo mogę podać dla zainteresowanych nie ma sprawy , jestem genialnym obserwatorem:)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, czy to nie jest offtop ale wkleję wpisy pań z portali randkowych. Ot i ich co niektórych filozofia:

 

"JesTem jAk... Kwiat-Tak Łatwo Mnie Zranić!
JeStEm jaK... Motyl-Tak Trudno Mnie Złapać!
JeStEm JaK ... Nadzieja-Tak Łatwo Mnie Stracić!
JeStEm JaK ... Wiatr-Tak Trudno Mnie Zatrzymać!
JeSteM Jak ... Kropla Deszczu-Żyje Chwilą!
jEsTem jaK ... Noc-Zapowiadam Dzień!
JeStEM JaK... Gwiazdy-Spełniam Życzenia!
JesTeM jaK ... Rzeka-Nie Oglądam Się Za Siebie!
JeStEm JaK ... Ogień-Niszczę Złudzenia!
jEsTeM Jak...Wulkan-Wybucham Bez Ostrzeżenia!
jEsTem JaKa JeSteM i NIkt tEgO nIE zMiEni...!!!!!"

 

 

Następna pani:

 

"Szukam mężczyzny odpowiedzialnego, który zapewniłby mi poczucie bezpieczeństwa. Powinien mieć wykształcenie wyższe i racjonalny stosunek do życia. Poza tym chciałabym, aby był odpowiedzialny, pracowity i wrażliwy."

 

 

 

 

Czasami dla zabawy i poprawy humoru przeglądam portale randkowe.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiuj wklei...To potwierdza teze że nie maja żadnych własnych pogladów i pomysłow, zreszta historia swiata to pokazuje że kobieta przeznaczona jest do rodzenia i wychowania :) Ale trzeba im troche współczuć bo oszukane sa gorzej jak my :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak Wy ale ja prędzej czy później chcę mieć kobietę. A to że wydam na nią trochę kasy nie zniechęci mnie do tego.

 

Aras, ale tak na pół godziny, godzinę czy całą noc ? :D Bo stawki są różne :D:D:D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta to proste urządzenie. Abstrakcyjnego myślenia tam nie uświadczysz. Owszem, są przy działaniach manipulacyjnych jakieś tam połączenia przyczyna-skutek, ale nie większe niż u dzieciaka typu ogień --> parzy ;-) Szukanie jakiś stałych w paniach i ich myśleniu, kończy się na tym że większość w pozycji na misjonarza ma do końca i w lewo wątrobę  do końca i w prawo żołądek. W sporej ilości egzemplarzy nie odnaleziono opiewanego w reklamach TP serca i rozumu ;-) Zauważone śladowe ilości tzw. inteligencji (porównywalne z PC AT 16 Mhz z wyłączonym przyciskiem turbo). Programów wyższego rzędu odpowiadających za wyższe funkcje wygładzające umysłowość (uczucia a nie emocje, zasady, logiczność, wnioskowanie, wyciąganie wniosków) --> w oficjalnych wersjach nie stwierdzono ;-) itd. Więc Panowie - jaka k.... filozofia Wam się marzy? ;-) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy: facet może sobie poświęcić 20-30 lat życia na przemyślenia i filozofie, albo na picie wódki albo nawet posiedzieć sobie w pierdlu 20 lat i nawet po tym założyć rodzinę i  mieć normalne życie. Mężczyzna ma ten luksus, że czas nie goni go tak jak kobiety. Dlatego może sobie pozwolić na filozofię i sztukę. (bo przeważnie na tym polu najbardziej wyróżniają się także faceci). Kobieta nie może sobie pozwolić na coś takiego - dla nie 20 lat to strata nie do odrobienia, 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety+filozofia+ dzisiejsze czasy= hahahahahhaha! Mam do czynienia z kobietami po 8 godzin 5 razy w tygodniu, wystarczy mi tej filozofii. Pierdolenie o głupotach, twarzach geja i pomieszanie z poplataniem...Wszystkie na jedno kopyto, zero wlasnych  

 

Współczuje jednocześnie ciesząc się, że mnie ominął taki horror. Wole jednak pracować z facetami, mimo ich wszystkich przywar i niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety+filozofia+ dzisiejsze czasy= hahahahahhaha! Mam do czynienia z kobietami po 8 godzin 5 razy w tygodniu, wystarczy mi tej filozofii. Pierdolenie o głupotach, twarzach geja i pomieszanie z poplataniem...Wszystkie na jedno kopyto, zero wlasnych przemyśleń pogladów. Wspomniany Grey robi furore u nas w firmie, widać jakie maja priorytety; Fascynacja i marzenia o szejku, i leżenie na plazy do końca życia...Przy takiej promocji we wszystkich mediach nie ma się co dziwić. Widać też na co idzie ciemna masa i jakie wartości żądzą niby to cywilizowanymi ludźmi. Najniższe. Super pomysł na Walentynki. Mroczny seks. A feministki jakoś dziwnie przycichły. Nie protestują, że kobieta jest tak uprzedmiotowiona, że jest przemoc itd. Nie protestują, bo film i książka mieści się w trendzie światowym , którego celem jest zniszczenie prawdziwej więzi między kobietą i mężczyzną, mężem i żoną, a w końcu rodziny. Quo vadis świecie?

 

"Kopiuj wklei...To potwierdza teze że nie maja żadnych własnych pogladów i pomysłow,"

1 komentarz pod artykułem

http://film.onet.pl/wiadomosci/50-twarzy-greya-z-rekordem-otwarcia-w-polsce/p1fdj

 

Mam nadzieję że to ty go pisałeś bo w moich oczach zostaniesz hipokrytą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw kopiuje komentarz z onetu co w sumie by mnie nawet nie obchodziło gdyby nie to zdanie 

"Kopiuj wklei...To potwierdza teze że nie maja żadnych własnych pogladów i pomysłow,"  

 

szukaj pozytywów - a pozytyw jest taki, że puścił dobrą myśl w obieg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.