Skocz do zawartości

Sposób na łupież?


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wprowadzić do diety napar z czystka (Cistus incanus). Wcale niedroga rzecz, a poprawia kondycję skóry. Dieta w ogóle ma tu duże znaczenie. Pij dwa/trzy razy dziennie napar z czystka. Mnie smakuje. Jedną porcję parzysz nawet kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dobra odżywkę do włosów, mniej cukrów w diecie, więcej wody niż sztucznych soków badz alkoholu. Jeśli palisz to przestań to robić ;) Co jeszcze poprawi kondycje włosów i wyeliminuje łupież? Hmmm...Polecam cytryne z wodą badz sama, więcej warzyw i owoców zrezygnuj z fast foodów bo to czysta chemia, a jak myjesz głowe to rób to dokładnie a nie na odpierd...:) Pamiętaj o dobrym kilku-minutowym spłukaniu włosów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z bliskich nie miał. Ja miałem tylko w sezonie grzewczym i jak nosiłem czapkę. Plus oczywiście dużo węgli w diecie.
Metodą eliminacji różnych czynników doszedłem w końcu od czego to. Ale dieta końcowo daje największe efekty.

Zbijanie łupieżu chemią przy niezdrowej diecie to na dłuższa metę nie brzmi zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
Dnia 31.01.2016 o 14:02, Assasyn napisał:

Ważne tez jest spłukiwanie głowy, najlepiej robić to przegotowana woda, bo zwykla woda przed gotowaniem, zawiera dużo chloru i jest twarda...

 

Przegotowaną wodą i najlepiej chłodną, gdyż taka zamyka łuski włosa, dzięki czemu czupryna jest błyszcząca. 

 

Na łupież można także raz w tygodniu spłukiwać głowę wodą z octem lub piwem. Na ogólną kondycję i wygląd włosów świetnie działają napary z pokrzywy i/lub szałwii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w gimnazjum taki łupież, że o ja pierdolę. Pomogło mycie głowy szamponem jajecznym po 4-5 razy dziennie przez mniej więcej 2-3 miesiące. Do tej pory nie mam łupieżu. Po prostu regularnie myję głowę, często po 2-3 razy dziennie. Innych sposobów nie znam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.