Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrac


Waflo

Rekomendowane odpowiedzi

Smartfony - zło konieczne...

Nie lubię, nudzą sie szybko, są powolne w internecie i w nawigacji i jest tego tak dużo że cieżko wybrac sensowny model.

Potrzebuje kilku sprawdzonych propozycji do 400 i do 600zł.

Oczekiwałbym jedynie kilku rzeczy.

-dostęp do aparatu  z przycisku (jak Lumia) oraz lampa błyskowa (dioda)

-gotowych nawigacji

-szybkiego systemu

-długiego działania na baterii do kilku dni

-nie majacego problemów z połączeniem z internetem

-dobre foty i filmy

 

Nie mam nic przeciwko systemom Symbian, meego. Natomiast windowsem rzygam. Androida nie znam (podobno się wiesza)

Myślałem o nokii N9, ale chyba chce coś z androidem....rzućcie jakieś propozycje.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400 - 600 zl ciezko bedzie znalezc smartfon z androidem, w ktorym bateria wytrzyma kilka dni. Z tym systemem i wiekszym ekranem raczej codzienne ladowanie Cię czeka jesli intrnsywnie go uzytkujesz. Jesli nie to i tak wiecej jak 2 - 3 dni na czuwaniu nie potrzyma. Spojrz moze na jakies modele sony xperia( np. Xperia s, . Xperia m2 czy inne). W ogole w smartfonach juz nie tak czesto spotyka sie oddzielny przycisk do robienia zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Motorola Moto G. Ma wszystko co chcesz oprócz dedykowanego przycisku do aparatu. Mało popularny w Polsce telefon. Cena 700-800 zł, ale nie będziesz żałował. Mam od pół roku i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Specyfikację i opinie znajdziesz w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows na telefony działa wydajnie ale ma małe możliwości konfiguracji (pomimo postępu w tej dziedzinie) i nie można w nim 'grzebać'.

IOS Aplowski - wydajny, dobrze działa bo zoptymalizowany do sprzętu (jedna czy dwie konfiguracje sprzętowe), pomimo postępu

zawsze o krok zacofany. Zablokowany - nic z nim nie pogrzebiesz. Poza tym marketingowy bełkot amejzingowy odstrasza mnie od jabłka a reszta świata nazywa system IOS 'rezerwatem'.

Android - nowe wydania od 4.2.2 i powyżej to najbardziej zaawansowane systemy i umożliwiające dowolną konfigurację pod siebie - POD WARUNKIE ŻE WIESZ JAK ! To co dostajesz firmowo wraz z telefonem w większości przypadków wymaga tuningu aby dojść do perfekcji.

 

Wszystkie powyższe systemy mają problemy ze szpiegowaniem. Większość aplikacji czyta Twoje smsy, listy kontaktów, adresy stron,

połączenie telefoniczne, twoją lokalizację itd - wystawiasz się! Zebrane dane, przy pierwszym połączeniu z interentem - wysyłają w świat

kit wie gdzie na jakieś serwery...

 

W androidzie można to poskromić - robisz root telefonu i instalujesz aplikację LBE, która zawiaduje uprawnieniami aplikacji - po prostu blokujesz

im możliwosć czytania twoich kontaktów, smsów, połączeń, dostęp do mikrofonu, kamery etc. W Windowsie i IOSie tak się nie da.

 

Mnie rozwaliła kiedyś drobna aplikacja - latarka, która korzystała z diody led. Programik ten podstępnie zczytywał moje smsy, listę połączeń,

kontakty, maile, zdjęcia i nagrywał dźwięk. A wszystkie zebrane dane chciał wysyłać gdzieś w świat przy pierwszym nadarzającym się połączeniu

z netem. Szok. Oczywiście zablokowałem dziadostwo.

 

Android się nie wiesza. Działa płynnie już od smartfonów ze średniej półki cenowej. Ale prawdziwą perła staje się w rękach geeka, gdy wiesz jak go

stuningować - wówczas nic go nie przebije. Ale trzeba wiedzieć jak ;)

 

Pisząc z przymrużeniem oka. Jesteś 'pro' i wiesz co i jak - android. Jesteś lama, lewus i łykasz co ci dają - ios, potem windows ;) Poza tym nie każdemu chce się grzebać, tweekować i ustawiać fon pod siebie.

 

Wybór Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja z tym, że nie wszystkim chce sie grzebać w systemie. System telefonu to druga najwazniejsza rzecz po wyglądzie. Nie rozumiem twórców windowsa phone. Stworzyli coś nie dla ludzi, a wręcz dla małp, dlatego go sprzedałem. Cofneli rozwój telefonów o jakieś 10 lat :unsure:. Cała ta filozofia smartfonów jest stworzona na łupanie ludzi z kasy. W każdym znajdziesz coś, co sie nazywa "sklep" i można sobie nawet kupić program "latarka" za 10zł + vat.

 

Wracając do tematu obadałem przez ten czas rynek i wiem jaki tel. chcę....tylko na ironię przeszła mi chęc na zakup. Wróciłem do SE K550i hehe

W każdym razie mój faworyt tel. LG L65 do 400zł - wystarczy w w całkowitej zupełności ;p do wszystkiego. Dzięki za porady Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Windows na telefony działa wydajnie ale ma małe możliwości konfiguracji (pomimo postępu w tej dziedzinie) i nie można w nim 'grzebać'.

IOS Aplowski - wydajny, dobrze działa bo zoptymalizowany do sprzętu (jedna czy dwie konfiguracje sprzętowe), pomimo postępu

zawsze o krok zacofany. Zablokowany - nic z nim nie pogrzebiesz. Poza tym marketingowy bełkot amejzingowy odstrasza mnie od jabłka a reszta świata nazywa system IOS 'rezerwatem'.

Android - nowe wydania od 4.2.2 i powyżej to najbardziej zaawansowane systemy i umożliwiające dowolną konfigurację pod siebie - POD WARUNKIE ŻE WIESZ JAK ! To co dostajesz firmowo wraz z telefonem w większości przypadków wymaga tuningu aby dojść do perfekcji.

 

Wszystkie powyższe systemy mają problemy ze szpiegowaniem. Większość aplikacji czyta Twoje smsy, listy kontaktów, adresy stron,

połączenie telefoniczne, twoją lokalizację itd - wystawiasz się! Zebrane dane, przy pierwszym połączeniu z interentem - wysyłają w świat

kit wie gdzie na jakieś serwery...

 

W androidzie można to poskromić - robisz root telefonu i instalujesz aplikację LBE, która zawiaduje uprawnieniami aplikacji - po prostu blokujesz

im możliwosć czytania twoich kontaktów, smsów, połączeń, dostęp do mikrofonu, kamery etc. W Windowsie i IOSie tak się nie da.

 

Mnie rozwaliła kiedyś drobna aplikacja - latarka, która korzystała z diody led. Programik ten podstępnie zczytywał moje smsy, listę połączeń,

kontakty, maile, zdjęcia i nagrywał dźwięk. A wszystkie zebrane dane chciał wysyłać gdzieś w świat przy pierwszym nadarzającym się połączeniu

z netem. Szok. Oczywiście zablokowałem dziadostwo.

 

Android się nie wiesza. Działa płynnie już od smartfonów ze średniej półki cenowej. Ale prawdziwą perła staje się w rękach geeka, gdy wiesz jak go

stuningować - wówczas nic go nie przebije. Ale trzeba wiedzieć jak ;)

 

Pisząc z przymrużeniem oka. Jesteś 'pro' i wiesz co i jak - android. Jesteś lama, lewus i łykasz co ci dają - ios, potem windows ;) Poza tym nie każdemu chce się grzebać, tweekować i ustawiać fon pod siebie.

 

Wybór Twój.

 

Nie wiem skad czerpiesz wiadomosci ale mozesz byc pewien ze iOS nie wysyla zadnych danych takich jak tresc SMSow, informacji na temat połączeń etc. tak jak robi to Android (o czym zreszta sam sie przekonales). Apple strasznie o to dba - m. in. dlatego wiele osob chce 'siedziec' w tym jak to nazywasz 'rezerwacie' - bo wiedza ze Android to kupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.