Skocz do zawartości

Moje propozycje odnośnie forum


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

@mods - odnośnie problemów z dublami:

 

nie uwazam, ze update do postu, nawet w postaci dodatkowego wpisu robi jakikolwiek burdel.

 

Sugeruje modyfikacje silnika forum o rozwiazanie, jakie z powodzeniem stosuje sie w podobnych "solucjach" - czyli jesli autor dodaje nowy wpis, to on automatycznie zostaje dopisany do poprzedniego wpisu autora, jesli jest ostatnim w wątku. Tak to działa i nie ma spiny. Tak czy siak - niczego to nie zmienia. Liczy sie ostatni wpis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy trochę rzadziej niż codziennie zaglądam na forum. Stąd pytanie.

Czy jest jakakolwiek możliwość, by ilość możliwych do przydzielenia lajków "kumulowała się" codziennie od ostatniego logowania?

Silnik forum ogarnia wszystkie potrzebne sprawy dotyczące dat logowania, więc technicznie jest to do zrobienia, zamiast aktualnie funkcjonującego rozwiązania = 10 lajków/ostatnie 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bakuje mi na tym forum działu 'Kultura i Sztuka' tak ogólnie - malarstwo, rzeżba, kompozycja, itp. Muzyka, film, fotografia już są.
Najwięksi artyści to przecież faceci! Bracia powinni czerpać inspirację z ich dzieł, tych dawnych i tych współczesnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać w rezerwacie dział " Niedojrzałe emocjonalnie kobiety" bo trafia się tam coraz więcej Pań które zakładają takie tematy które by do takiego działu pasowały .

 

Post wydzielony z:

http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/3331-aktualizacja-forum-co-zmieni%C4%87/
B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnimi czasy brakuje opcji wyłączania rezerwatu w wyświetlanych tematach.
Np. jakaś samica pisze coś tam co jest nic nie warte dla mnie, to nie chciałbym aby to mi się ukazywało, tylko posty i tematy z za rezerwatu.
Bez obrazy panie ale rzadko jest co czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2016 at 17:23, MoDoc napisał:

Bakuje mi na tym forum działu 'Kultura i Sztuka' tak ogólnie - malarstwo, rzeżba, kompozycja, itp. Muzyka, film, fotografia już są.
Najwięksi artyści to przecież faceci! Bracia powinni czerpać inspirację z ich dzieł, tych dawnych i tych współczesnych.

 

Już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2016 at 17:27, Damian napisał:

Czy ktoś zna się na CSS? Co wpisać, ewentualnie gdzie szukać w "zbadaj element", aby zmienić kolor belek z czerwonego na inny?

 

Jako, że włączenie obsługi i naprawę innych problemów trzeba będzie poczekać na nową wersję forum to skrypt do Greasemonkey zmieniający kolory czerwonych belek:

 

// ==UserScript==
// @name     Podmiana czerwonych belek braciasamcy.pl
// @description   Zamienia kolor #e04547 tła belek na #587d91
// @include  http://braciasamcy.pl/*
// @grant    GM_addStyle
// ==/UserScript==

GM_addStyle ( "                                     \
    .ted #header, .ted .ipsType_sectionTitle, .ted .ipsButtonBar, .ted .ipsSideMenu_itemActive a, .ted a.ipsSideMenu_itemActive, .ted .ipsSideMenu_itemActive a:hover, .ted a.ipsSideMenu_itemActive:hover, .ted .ipsNavBar_primary > ul > li > .ipsNavBar_secondary {                                   \
        background-color: #587d91; !important;  \
    }                                                       \
    #elChatbox {                    \
    margin-bottom: 0px !important;        \
    background-color: #587d91;        \
}                                \
" );

 

Po zainstalowaniu dodatku Greasemonkey w przeglądarce, trzeba wejść w ustawienia dodatków, wybrać User script, wcisnąć New user script i potem prawym klawiszem myszy Edit i wkleić kod podany powyżej i zapisać. Kolory można sobie zmieniać, podmieniając wartości #587d91 w skrypcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Damian napisał:

W FF nie działa. Nie można przekonwertować z UTF-8 na unicode.

 

Hmm, powinien być w UTF-8. Może coś przy kopiowaniu ze strony się dzieje.

 

TUTAJ link do gotowego pliku

 

Po ściągnięciu, wystarczy otworzyć go z FF. File->Otwórz (CTRL+O) i wybieramy ściągnięty plik 'braciasamcy_kolor_belek.user.js'.

 

Edycja:

dołączanie załączników nie działa więc tylko link powyżej

Edytowane przez VascoDaGama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając mobilnie forum brakuje przycisku który przenosi na sam dół. Czasami chce się zobaczyć które tematy są ostatnio aktywne i muszę przesuwać palcem prze całe forum. Jest przycisk który  przenosi nas do góry, lecz mogę rownocześnie dotknąć górnej belki. iOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proponuje finansowanie utrzymania forum podobne jak na stronie www.wolnemedia.net gdzie strona utrzymuje sie z darowizn zbieranych na każdy  miesiąc. Po prawej stronie jest stan zebranych środków i ile jeszcze potrzeba.  To tylko pomysł by odciążyć właściciela.  

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie działu "Przedstaw się" żeby nowe posty nie były wyświetlane w "rubryce" Aktywne tematy.

 

 

Skoro jest obowiązek przedstawienia się to należałoby wymagać napisania ze 3 zdania "coś o sobie".

Bo  co to za przywitanie

np

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.rubryka przywitaj się służy do sztucznego nabijania postów -.... cześc, hej , witaj itd.. - wyłączyć nabijanie postów w tym dziale

 

2. Zakaz zmiany nicków oraz avatarów =niektórzy to robią ... śmieszne i straszne za razem. Kogoś kogo znałeś wczoraj, dziś udaje że go nie ma? wtf

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość zmiany awatara zostanie na 100%.

Zmiana nicka od pewnego czasu jest możliwa tylko w uzasadnionych przypadkach <------ chyba czytałeś ogłoszenie jakie Marek wstawił na stronie głównej forum?

 

Co do działu powitań, to pomyślimy. Na innych forach taki dział funkcjonuje i jakoś nie ma problemu.

Można pomyśleć o zlikwidowaniu obowiązku przywitania = wątków będzie o wiele mniej, bo będą się witać tylko chętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Marku - powinieneś działać z moderatornią tutaj jak agenci KGB.

Usuwać problemy w ciszy, tak aby użytkownicy mogli tutaj sobie legalnie i bez problemów dyskutować i wymieniać myśli.

A nie robić event i kolejny - szósty temat w te wakacje? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz z kolei mnie to potwornie uwiera pod kątem wyrazistości i komfortu czytania treści na forum.

Mam problem z odróżnieniem treści cytowanej od odpowiedzi pod cytatem gdyż oddziela je raptem niewyraźna linia zwłaszcza jeśli ktoś nie zrobi odstępu miedzy odpowiedzią a cytatem. Moim zdaniem cytat powinien mieć dodatkowo tło, na przykład lekko szare.

Jeśli u mnie na monitorze graficznym są takie problemy z rozróżnieniem co jest cytatem a co odpowiedzią, to na notebookach z kiepskimi matrycami jest tragedia pod względem czytelności.

Oczywiście gdy się przyjrzymy bliżej widać, co jest cytatem a co nie, gdyż jest to stosownie opisane, jednak oko ludzkie pracuje trochę inaczej i wymaga wówczas większej uwagi by się połapać. Jeśli jeszcze ktoś nie zrobi odstępu pod cytatem to się to wszystko zlewa.

 

Zatem moja propozycja jest taka by treść cytowanego fragmentu postu miała dodatkowo tło, na przykład szare, które pozwoli szybko, bez zastanawiania się co jest co, odróżnić cytat od odpowiedzi.

Jest to najbardziej uciążliwe gdy jest multicytowanie i wielowierszowe cytowanie i odpowiedzi pod tym, wówczas robi się to wszystko po prostu nieczytelne i się zlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja 1.

 

Rozszerzyć reputacje.

W tej chwili reputacja to tak naprawdę ilość polubień. A co myślicie żeby było coś jak na StackOverflow.

za polubienie +10.

za samo napisanie posta +1

za złamanie regulaminu -20.   

za danie komuś plusa samemu dostaje się zero ale jak komuś dam minusa to sam tracę reputacje

Autor wątku może ograniczyć możliwość pisania tylko dla userów z ilomaś punktami, reszta tylko czyta.   Albo w ogóle zablokować jakiś temat jak nie masz punktów to nie zobaczysz.

 

 

Ostatni punkt dobrze działa na serwisach z pytaniami. Jak kogoś krytykuje to sam tracę ale czasami chce poświecić trochę swojej reputacji żeby wykazać nieprawidłowość jakiejś opinii.

To pozwala na wprowadzenie "nie lubię" bez obawy o głupie minusowanie. Dodatkowo im masz więcej wartościowych postów tym możesz więcej minus ować jeśli chcesz.

 

 

 

Propozycja 2.

Mamy dział dla wtajemniczonych zasłużonych

Jego idea jest zrozumiałą, a co powiecie zęby pozwolić zobaczyć same tematy i ilość postów bez treści.

Chętnie bym się dowiedział co tracę.

 

 

 

 

 

Edytowane przez RRRR_WWWW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł numer 1: Nie wiem czy taka propozycja była, ale może dałoby się zrobić tak, żeby przy wywołaniu nicka w chatboxie użytkownik słyszał jakieś powiadomienie dźwiękowe? Mogłoby to być opcjonalne i jeżeli ktoś by tego nie chciał to mógłby to wyłączyć.

 

Pomysł numer 2: Teraz z prawej strony mamy ładnie posegregowane tematy na forum oraz blogi. Może by do tego dodać coś podobnego ale z audycjami Guru? Tak żeby były wyświetlane pięć ostatnich audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HORACIOU5 napisał:

Pomysł numer 1: Nie wiem czy taka propozycja była, ale może dałoby się zrobić tak, żeby przy wywołaniu nicka w chatboxie użytkownik słyszał jakieś powiadomienie dźwiękowe? Mogłoby to być opcjonalne i jeżeli ktoś by tego nie chciał to mógłby to wyłączyć.

 

Chatbox ma dźwięki powiadomienia, klikasz na ikonę głośniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może (dla mnie na pewno) by pomogło aby przy avatarze był podany wiek samca (zakładając ze poda prawdziwy) to pokazuje jak doświadczony życiowo (najcześciej) jest taki osobnik, z jakiegoś powodu wydaje mi sie ze byłoby to pomocne.... No może jeszcze status związku.....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa odpiął/ęła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.