Skocz do zawartości

Hippika, czyli jazda konna.


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwie się sobie że poruszam ten temat dopiero teraz :huh:

 

Jeździcie konno?

 

Ja od 15 roku życia. Wynika to z faktu, że w każde wakacje w przedziale lat 2003-2006 pracowałem w stadninie, karmiłem, czyściłem konie i nauczyłem się siłą rzeczy jeździectwa. Jestem samoukiem, wszystko opanowałem sam i nieskromnie uważam że jestem w tym naprawde niezły jak na amatora. Ostatnio w październiku u.b wypożyczyłem sobie konia i pojechałem na nim na Orłowski Klif, następnie na dół, czyli plaże, a na sam koniec prawie do samego mola w Sopocie i z powrotem. Niesamowita frajda. Uczucie całkowitej wolności

 

A jak to jest z wami?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem okazji. Jako hobby jest mi to nieznane.

Aczkolwiek niejednokrotnie słyszałem, że umiejętność jazdy konno przydaje się jak robisz interesy za grubszy szmal z ludźmi starszej daty z rejonu europejskiego, tzn, takich sprzed epoki internetów. Ale nie miałem okazji zweryfikować, więc to może być ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była nauczyła mnie (jak jeszcze nie bylismy razem) jazdy na sprzęgle.jedynce.lewo prawo i hamowania na kuniu,opanowałem to w chwile beret, a kabanos był kabanosem od skakania przez płotki itd

Ogólnie wole zwierzęta słabsze niz ja,jak byłem w formie to z niedzwiedziem bym sie zakumplował.Gdyby nie miał pazurów zagrozeniem dlamnie by nie był, z koniem bym sie nie chciał kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była nauczyła mnie (jak jeszcze nie bylismy razem) jazdy na sprzęgle.jedynce.lewo prawo i hamowania na kuniu,opanowałem to w chwile beret, a kabanos był kabanosem od skakania przez płotki itd

Ogólnie wole zwierzęta słabsze niz ja,jak byłem w formie to z niedzwiedziem bym sie zakumplował.Gdyby nie miał pazurów zagrozeniem dlamnie by nie był, z koniem bym sie nie chciał kopać.

 

Jak koń kopnie, to nie ma czego zbierać. Mojemu koledze ze stadniny jeden narowisty ogier przylutował tylnymi kończynami w szczęke. Chłopak przeszedł kilka operacji, stracił większośc zębów, miała praktycznie zmasakrowaną całą dolną cześć twarzy i mimo że wydarzyło się to w 2005 roku, po 10 latach jeszcze do siebie do końca nie doszedł.  :(

 

Mojego dziadka koń ugryzł w nos. Została mu spora szrama do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Vincent  - Ja jeżdżę 3-4 x w miesiącu, mam niedaleko niewielką stadninę, biorę konia na 2 godziny, 20 minut na padoku, żeby wyczuć w jakim koń jest nastroju :P , a później w teren. Mój pradziadek jeździł, dziadek jeździł (póki zdrowie pozwalało trzymał 2 konie pod wierzch), ojciec jeździł i ja jeżdżę, nie tyle ile bym chciał (brak czasu) ale zawsze.

 

@Marek - sport nie jest dla zamożnych mimo iż ze względu na tradycję zalicza się z pewnością do elitarnych, w mojej okolicy są 2 miejsca gdzie można jeździć konno, ceny są identyczne, godzina 20 zł (jak jesteś początkujący i potrzebujesz instruktora to 30zł), w zeszłym roku byłem w okolicach Olsztyna cena była identyczna, możliwe że w okolicach dużych miast jest drożej. Podstawowy sprzęt dostaniesz (toczek, palcat), nauczą cię siodłać, szczotkować, czyścić kopyta. Jak przypadnie do gustu możesz zainwestować we własny sprzęt (toczek 200, palcat 30-40 , bryczesy 150-250, rękawiczki 40-100 i najważniejsze buty - dobre sztyblety 350-400 tanie 200) wcale dobry sprzęt nie musi być drogi, a starcza na długo. Jasne są wynalazki w stylu kamizelki ochronne, kupa gadżetów związanych z jeździectwem itp... ale większość z tego jest zbędna. Sport nie jest drogi, chyba że chcesz realizować fanaberie jak własny koń, siodło, stajnia :D

 

@Dario - biegów ma 4 , stęp, kłus, galop, cwał, uprzedzam kolejne pytanie koń pali snopek siana, 1-2 kilo paszy treściwej + kilka marchewek na dobę  :P 

 

Jazda konna ma jeden wielki plus, jest świetnym elementem podrywania nowych panien, jak nigdy nie jeździła zabierasz na koniki, ma kupę różnych emocji, strach, ekscytacja, ciekawość.... robi jej się totalny zamęt w głowie czyli tak jak samica lubi najbardziej, dużo emocji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.