Skocz do zawartości

Oldschoolowe RPG


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz tworzą całkiem inną grę, na razie nie ma co liczyć na powrót do korzeni, ale kto wie... W końcu podobno zarejestrowali oficjalną domenę Gothic5. Zakończenie Ryśka 3 też niewiele wyjaśnia, zostawia kilka niedomówień. 

 

Ale na pewno mieli by ciężki orzech do zgryzienia przy kolejnym Gothicu, bo oczekiwania fanów są ogromne i sami też o tym wspominali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś w temacie polecił "Pillars of Eternity".

 

Dzięki wielkie. Rezam od pewnego czasu. Jak skończę to wrócę do pisania na forum. Teraz jestem w innym świecie :D

 

Pracuję i gram do nocy. Normalnie powrót do przeszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się Risen widzi? Ja w pierwszej (najlepszej wg mnie) części i później w drugiej dostrzegam kilka analogii do Gothica 1 i 2. 

W Risen grałem tylko u kumpla ale tak się wkręcił, że doskonale wiem o co w grze chodzi bo mi o wszystkim prawie mówił.

Nawet zabijanie ostatecznego bosa gry jest dość podobne w Risenie jak i w Gothicu1 - niestety słabo zrobione :/

A tak po za tym, gra ktoś Panowie może jeszcze w starego dobrego Cs'a 1.6? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcową walkę w G1 można było by faktycznie trochę lepiej rozwiązać, ale i tak jest klimatycznie, a mała inicjatywa przeciwnika wynika z faktu, że był uśpiony przez tysiąc lat. 

No ale w Risenie to już taka platformowa zabawa w podskakiwanie i odbijanie kuleczek tarczą... Kiepsko.

 

 

Przypomniał mi się Sacred, przeszedłem rok temu. Fajna sprawa. Grał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś w temacie polecił "Pillars of Eternity".

 

Dzięki wielkie. Rezam od pewnego czasu. Jak skończę to wrócę do pisania na forum. Teraz jestem w innym świecie :D

 

Pracuję i gram do nocy. Normalnie powrót do przeszłości :D

 

Jak ma sie ta gra do Baldura? Chodzi mi o to czy klimat jest przynajmniej "porownywalny"? Zdaje sie bardzo podobna, wrecz jak kolejna wersja BG... Tylko jak ma sie swiat tam przedstawiony i wlasnie klimat do tego z BG? Na pewno go niedogoni, ale moze przynajmniej jest podobnie?

 

Da sie grac we dwoch po LANie lub ONLINE?

 

Wlasnie z kumplem sie czailismy zeby we dwoch zawojowac w BG, mi sie na win7 nie odpala :( Dlatego moze sprobujemy Pillars of Eternity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Wlasnie z kumplem sie czailismy zeby we dwoch zawojowac w BG, mi sie na win7 nie odpala'' Jak to, stare gry nie odpalają na nowych systemach, a nie odwrotnie?

 

No wlasnie. I wez to zrozum... Na PC nigdy nie wiesz czy sie giera odpali, troche mnie to irytuje. Bo sterownik nie taki, bo jakies ustawienia w systemie inne, bo system nie taki albo jeszcze chuj wie co. Nie raz zmarnowalem dobre godziny w internecie zeby znalezc rozwiazanie na odpalenie gry/programu ... Chociaz teraz juz wlasciwie nie gram wcale, wiec tym bardziej jak po przerwie chce odpalic mojego baldurka a tu taki chuj!

 

Przekonuje sie do konsol. Tam jest prosto - masz gre = grasz. Tylko cholera czasu szkoda, wiec lepiej nie miec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli mowa o naprawdę oldschoolowych komputerowych RPG-ach to widzę poważne braki.

 

No to jedziemy:

 

Forgotten Realms: Pool of Radiance, Curse of the Azure Bonds, Hillsfar, Secret of the Silver Blades, Pools of Darkness. Gateway to the Savage Frontier + Treasures of the Savage Frontier. Seria Eye of the Beholder 1-3, Menzoberranzan i Drahonhack

 

Krynn: Champions of Krynn, Death Knights of Krynn i The Dark Queen of Krynn

 

Ravenloft: Ravenloft: Strahd's Possession + Ravenloft: Stone Prophet

 

Dark Sun: Dark Sun: Shattered Lands, i Dark Sun: Wake of the Ravager

 

Z nowszych: BG 1 + BG 2; IWD 1 + IWD 2; Planescape Torment; NWN 1 + 2; Temple of Elemental Evil; do tego Demonstone i Dragonshard.

 

Wasteland  1 + 2

 

Arcanum

 

Fallout 1 + 2 + Tactics + 3 + New Vegas + 4

 

Darklands

 

Lands of Lore 1-3

 

Might & Magic 1-9

 

Realms of Arkania 1-3

 

Betrayal At Krondor, Return to Krondor,

 

Ultima 1-9, Ultima Underworld 1-2, The Savage Empire, Martian Dreams

 

Quest for Glory 1-5

 

System Shock 1 + 2

 

A teraz najlepsze - GoG (Goold Old Games - zresztą polska firma) uzyskała prawa i wydała ponownie powyższe gry i wiele innych klasyków.

Wszytko w pełni legalne, pousuwane zabezpieczenia (DRM-Free), dodatki, podręczniki itd. Wszystkie gry chodzą na nowoczesnym sprzęcie.

A do tego przez najbliższe 3 dni nawet do 80% rabatu.

 

http://www.gog.com/promo/only_on_gogcom_promo_dd_classic_bundle_241115

http://www.gog.com/promo/only_on_gogcom_promo_dd_gold_box_bundle_241115

http://www.gog.com/promo/only_on_gogcom_promo_warhammer_bundle_241115

Edytowane przez Doc Sithicus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RPGów grałem:

Gothic 2 + Noc Kruka ("Stój śmieciu!)
Gothic 3 (chyba bez patcha wtedy wyrzezałem całą wioskę orków spamując atakiem, a na samym początku zabłąkałem się do jamy smoka na wybrzeżu ^^)
Fallout new vegas

Rodzimy Wiesiek 2 i 3, specjalnie wgrałem save z zakończenia 2 gdzie miałem tatuaż drużyny roche'a oraz Letho żył :)

Duuużo pykałem w WoWa, na privach trochę Hellground (polski tbc), mój pierwszy priv Sangreal.lt (litewski serwer do Wotlka, pamiętam "gali gold" w chacie ^^), mam warka na 80 na polskim Sunwellu (tutaj zacząłem postać która wszędzie się pojawia w WoWie u mnie, troll warrior Lukemiko :) ). Grałem w MoPa na Molten wow, teraz warmane, ale po resecie i zawieruchach na górze administracji serwera moja kochana gildia pvp upadła :< To były cudowne czasy, siedziało się lekko do 3 nad ranem farmiąc aluchy :P Z privów mogę śmiało polecić polski serwer CATA Atlantiss.eu, dużego plusa u mnie mają za to, że skupiają się też na levelowaniu i poprawnym działaniu niskolevelowego kontentu, a nie tylko endgame jak 90% innych.

Koniec końców zacząłem przygodę na Oficjalu na Burning Cebuli, pardon, Burning Legionie, ale nie mam motywacji do kupowania prepaidów, jako że obecny dodatek oraz imbalans frakcyjny mnie zawiodły.

Gdyby ktoś chciał pograć w WoWa zapraszam na priva, narazie to tylko CSa katuję bo do mmo ekipy się wykruszyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie ta gra do Baldura? Chodzi mi o to czy klimat jest przynajmniej "porownywalny"? Zdaje sie bardzo podobna, wrecz jak kolejna wersja BG... Tylko jak ma sie swiat tam przedstawiony i wlasnie klimat do tego z BG? Na pewno go niedogoni, ale moze przynajmniej jest podobnie?

 

Da sie grac we dwoch po LANie lub ONLINE?

 

Wlasnie z kumplem sie czailismy zeby we dwoch zawojowac w BG, mi sie na win7 nie odpala :( Dlatego moze sprobujemy Pillars of Eternity.

 

 

Masz wersję enhanced BG, BG2 i Icewind Dale   - działa na win7,8,10  poprawiona grafika i inne usprawnienia ( np. w BG1 można grać klasami z dwójki np dziki mag, zabójca magów, kensai i nie pamiętam co tam jeszcze było).

Można kupić przez steam albo ściągnąć ( oczywiście piractwo potępiam) np. z chomika.

 

Pillars baardzo podobny do BG. Śliczna grafika, ciekawe questy tylko uniwersum inne bg działo się w Forgotten Realms a tu jest chyba Dragonlance tz. inny świat, rasy, potwory chujemuje.

Edytowane przez mrBroken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie ta gra do Baldura? Chodzi mi o to czy klimat jest przynajmniej "porownywalny"? Zdaje sie bardzo podobna, wrecz jak kolejna wersja BG... Tylko jak ma sie swiat tam przedstawiony i wlasnie klimat do tego z BG? Na pewno go niedogoni, ale moze przynajmniej jest podobnie?

 

Da sie grac we dwoch po LANie lub ONLINE?

 

Wlasnie z kumplem sie czailismy zeby we dwoch zawojowac w BG, mi sie na win7 nie odpala :( Dlatego moze sprobujemy Pillars of Eternity.

 

Pillars rozgrywa się w innym świecie, ale historia jest moim zdaniem wciągająca i ładnie się rozwija. W grze jest sporo scenek, gierek interaktywnych, mnóstwo zadań pobocznych. Brakowało mi właśnie takiego RPG. Nie widziałem trybu online. Chyba tylko single player. Wysoki poziom trudności wymagający taktycznego myślenia.

 

Z kumplem kiedyś przeszedłem BG1, BG2 i Icewinda w dwie postacie na multiplayerze. Jedna z najlepszych rozgrywek w życiu :D Warto :) Graliśmy po nocach od 22 do 3 mniej więcej 4-5 miesięcy. BG1 ze wszystkimi modami. Ludzie mnie nie poznawali, bo spałem po 5 godzin dziennie, ale było warto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem grać w zaległości, typu wiedźmin 3. Przejrzałem swoją półkę z rpg, zauważyłem jedną pozycję, którą dostałem jako gratis do większego zamówienia, a mianowicie Opowieści Barda. Przeczytałem kilka recenzji w sieci. i zdecydowałem się zobaczyć jak to wygląda, graficznie gra ma swoje lata, fabuła jak fabuła, mechanika dość prosta. Jest za to jeden element, którym gra miażdży wszystko w co grałem, spolszczenie i dialogi. Łzy momentami lecą ze śmiechu. I główna postać prowadząca dialogi z narratorem (Fronczewski), boki zrywać. Jak ktoś nie grał, polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

'Diablo 1' w wersji ASCII - bardziej oldschool już się nie da ;)
Polska produkcja autorstwa Kornela Kisielewicza

 

http://diablo.chaosforge.org/

 

Gra powstała w 7 dni na jakiś konkurs, czy coś.
Projekt z dużym potencjałem, lecz pozostawiony w wersji beta i już nie rozwijany.
Gra się w to świetnie. Raz przysiadłem i nie mogłem się oderwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wszystkie zacne RPG zostały już chyba wymienione łącznie z uwielbianymi przeze mnie Baldurem 2 oraz Planescapem. Od siebie dodam, że czekam teraz na nowego Tormenta, bo póki co zapowiada się dobrze. Warto też zwrócić uwagę na Tyranny, które również wygląda na oldschoolowe RPG. Chyba po ciepłym przyjęciu Pillars of Eternity oraz Divinity: Original Sin nastał w końcu znowu całkiem przyzwoity okres dla tego gatunku. O właśnie, nie wiem czy było wspominane ale warto też zwrócić uwagę na Knights of the Old Republic 2. Gra co prawda jest w kiepskim stanie, ponieważ LucasArts dali bardzo krótki okres czasu Obsidianowi na zrobienie tej gry, ale to co udało im się zrobić ze światem Gwiezdnych Wojen w tak krótkim czasie jest imponujące. Do tego jest też mod od fanów, który przywraca część usuniętej zawartości oraz likwiduje pewne bugi. Szkoda że Obsidian nie mógł posiedzieć dłużej na KotOR-em 2, bo wtedy byłoby z tego coś naprawdę pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gram od miesiąca w Skyrima. Super gierka :) Jeszcze takiego świata wielkiego nie widziałem i tak luźnego prowadzenia postaci. Trochę walę magią, jak znajdę miecz dobry to nakładam miecz i jest ciągle dobry fun z rozgrywki. Podziemia ogromne, dużo ciekawych zagadek, pułapki :D Fabuła w miarę ok, grywalność znakomita. Już od bardzo dawna z tak ogromną grywalnością się nie spotkałem. Tylko przez weekend mam kilka godzin, żeby pograć, ale wtedy to jest po prostu wejście do innego świata :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jest kozak, grałem w niego najwięcej ze wszystkich swoich gier w 13 letniej dotychczas karierze gracza, chociaż za najlepszą 'moją' grę go nie uważam. 

 

Przeszedłem ją trzy razy Nordem, dwa razy cesarskim, dwa razy elfem wysokiego rodu, raz redguardem, raz khajiitem. No i orkiem zacząłem, ale już nie dociągnąłem do końca, wyczerpałem swoje pokłady dobrych chęci. ;) 

Na przemian grałem a to po stronie cesarstwa, a to po stronie gromowładnych.

Pozaliczałem wszystkie wątki wszystkich gildii, zwiedziłem cały świat wzdłuż i wszerz.

 

Do dziś nie potrafię zrozumieć tego fenomenu, tym bardziej, że np. seria Gothic czy seria Wiedźmin są wg mnie sporo lepsze pod wieloma względami, to jednak ''robię'' je raz na jakiś czas, a potem mam dłuugo przerwę. A w Skyrima wsiąknąłem jak woda w gąbkę. Robiłem różne kombinacje - raz grałem w pełni po polsku, później tylko z napisami, na końcu całkiem po angielsku. Wszystko po to, żeby chociaż wprowadzić jedno małe urozmaicenie i jechać od nowa. ;) 

 

@mac Jaką postacią grasz? I po czyjej stronie stajesz? Cesarstwa czy gromowładnych? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vercetti, Gothic 2 mnie akurat po pewnym czasie zmęczył bieganiem :) W Skyrim bieganie, przemieszczanie się nie jest takie problematyczne, fajnie wszystko wygląda, ruchy postaci bardziej realistyczne. Uciekłem z Helgen z gromowładnym więźniem :D Prawdopodobnie do gromowładnych pójdę :) Specjalizuję się na maga - zajebiście czary wyglądają moim zdaniem, jeszcze takiego czegoś nie widziałem :D Walka jest dynamiczna. Chcę zrobić całego maga, w lekkich szmatach zaczarowanych, żeby kosić skurwieli ogniem, ewentualnie piorunami. Mana, mana, mana non stop do przodu :D To podziwiam, że tyle razy chciało ci się przechodzić, chociaż ta giera ma taki potencjał i można wiele rzeczy robić na inne sposoby :) 

 

Wiedźmin 1 - rewelacja moim zdaniem. Siedziałem chyba 4 dni, wziąłem przy okazji jeden dzień urlopu i grałem, aż wióry leciały - browarek przy okazji też wchodził mocno. Relaks cud, miód. 

 

Wiedźmin 2 - dla mnie kiszka w porównaniu do pierwszej części. Oczywiście skończyłem, ale bez wielkiego entuzjazmu. 

 

Wiedźmin 3 - mam za słabego komputera :D Za rok może się uda zaoszczędzić i coś sensownego kupić :D 

 

Jeszcze mi wpadła w ręce 3 miesiące temu gra Darkest Dungeon. Chodzisz po lochach z drużynką. Trudna giera, momentami można wszystkie postacie stracić na walce ze stworkami. Coś dla fanów RPG taktycznego. Ogólnie bardzo ładnie narysowana, klimatyczna gra. Spędziłem przy niej 40-50 godzin, być może wrócę jeszcze dalej rezać, jak się pozbieram po starcie zajebistej drużyny :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nawet nie doczytałem do końca tego wątku tak się nim podjarałem! :)

 

Jam jest wielki fan serii Gothic 1-3 a obecnie po przejściu Risena gram w Risen 2. Risen ma klimat i powiem Wam że pokochałem te schematy już w Gothicu: wchodze do nowego miasta, dowiaduję się co i jak, zaczynam tłuc misje, w międzyczasie eksploring i okradanie wszystkich wokół ;) 

W Wiedźmina zagrałem ale tylko jedynkę. Mój poprzedni komp był wadliwy no i podczas gry przeszedłem misję- wychędożyłem pierwszą dziewkę we młynie, dostałem pierwszą kartę do kolekcji i mi stanął... obraz :( A że nie zapisałem jakoś potem mnie nie ciągnęło do gry. Może się zmotywuję kiedyś jak będę mieć lepszego kompa. Póki co przeczytam sagę ponownie ;)

 

Morrowind też mi znany jest jak i Oblivion czy Skyrim ale jednak to nie "to". Morrowind zresztą i tak mi na laptopie nie wszedł, coś z grafiką było - chyba moja karta jest za słaba.

Kiedyś grałem w Neverwinter Nights, nawet się wciągnąłem trochę ale znowu jakoś mi nie po drodze było. RPGi jak Fallout czy NN gdzie widok jest z góry no jakoś do końca mnie nie ciągną... Teraz daję szansę Baldurs Gate no i zobaczymy... Widziałem tu sporo pozytywnych opinii na jej temat.

W miejscu gdzie studiuję mam starego laptopa, który dźwiga takie gry jak Diablo 2, Heroes 3, Baldurs Gate, Max Payne (ale to na obniżonych detalach), dlatego pytam Was Bracia Samcy, jakie RPGi na starego laptopa jesteście w stanie polecić? Marzy mi się coś w stylu Gothica... samego Gothica też bym mógł zainstalować no ale ile można... Ewentualnie w ostateczności jakiś hack'n'slash w stylu Diablo może... Tylko pamiętajcie, mój komp ma mi to udźwignąć :D

 

Z gier których jestem przeogromnym fanem to (oprócz Gothica no i w sumie Risena) śmiało polecam (oczywiście tytuły z elementami RPG) to jeszcze Far Cry 3 no i na sam koniec WISIENKA: Mass Effect 1-3 (którego kocham, uwielbiam, na rękach bym nosił- mimo że fanem kosmosu do końca nie jestem, ale te postaci, ta fabuła, ta muzyka...)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.