Skocz do zawartości

Forma nowej książki


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, odczuwam coraz większą frustrację z powodu pisania artykułów na samczymrunie, gdzie chcę zmieścić dużo informacji by ułatwić proces zrozumienia tekstu - ale dużo oznacza nudę i to, że niewielu to przeczyta. A muszę jakoś zarobić, żeby utrzymać forum i strony oraz na benzynę do kijanki. Dlatego muszę napisać nową książkę o Paniach - jedna jest o podświadomości (Stosunkowo dobry), druga będzie o Paniach, dwie wcześniejsze to tylko zbiory tekstów.

 

Tematy mam, wiedzę mam, doświadczenie mam - ale jak wiemy, sprzedać można tylko coś ładnie opakowanego. Forma - forma musi być czytelna, jasna, piękna, zachęcająca do sięgnięcia po książkę. Jedyne pomysły jakie mam, to rysunki - ale to droga finansowo sprawa, także niezręczna gdy ktoś się narobi a rysunki będą brzydkie. Nie wiem jak to ugryźć, mam pisać po studentach? Nie wiem jak takie sprawy załatwiać, rozliczać - nie jestem w tym kompetentny. Zresztą wstydziłbym się prosić o pracę za darmo, sam pracuję za darmo wiele lat więc wiem jakie to frustrujące i w sumie przykre, gdy oddaje się komuś za free swój czas i wiedzę, a później trzeba prosić się o przetrwanie. Rozpisywanie umów że później coś załatwię, to już mam z tym pewne doświadczenia (nieprzyjemne), więc nie wchodzę w żadne układy.

 

Mam pieniądze, ale bez pracy i stałych dochodów rzucanie się na głęboką wodę to samobójstwo. Ostatnio kupiłem sporo książkek, np. Ala Kovadlo gdzie pstryknęli fotki w NY i trochę słów - fajnie się to oglada i czyta. Ale nie mam modeli, ani pięknych miejsc. 

 

Jaką więc formę powinna przyjąć książka, którą chcę pomóc mężczyznom lepiej żyć, lepiej się poczuć i mniej cierpieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o formie typu wywiad-rzeka?
Tworzysz dwie postacie:
1. Ty - jako mistrz/kołcz
2. Wyimaginowany ktoś z problemami damsko-męskimi (Rysiek z Klanu)

To nie musi być sztywno napisane typu pytanie-odpowiedź. Raczej jako rozmowa gdzie prowadzisz tego sztucznego 'Ryśka' od bycia typowa życiową pizdą do etapu gdzie Rysiek zyskuje świadomość i zaczyna sam decydować o swoim życiu.
A dla przejrzystości zamiast rozdziałów dajesz taką listę:
 

- zaprzeczenie

- gniew

- targowanie się (negocjacja)

- depresja
- akceptacja

Historie czytelników to dobry pomysł, ale w powyższym wypadku można poświęcić im osobną część księgi.

Jako ostatni bonus możesz pokusić się o zbudowanie własnego algorytmu postępowania w relacjach damsko-męskich.
Tu przykład z dziedziny matematyki o co mi chodzi:
algorytm.gif
Zamiast równań wpisujesz tam przykładowe życiowe dylematy i podajesz kilka różnych rozwiązań i ich konsekwencje.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierz kilkanascie, kilkadziesiąt, różnych wątków, sytuacji, problemów, zagadnień tu poruszanych i tematów masz od groma. Może dla ułatwienia dogadaj się z kimś kto będzie mógł "udawać" dziennikarza , żeby Ci było łatwiej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pan Kleks

Znam bardzo dobrze osobe pracujaca w wydawnictwie, ktora dorabia w domu po godzinach. Jakbys chcial miec opracowanie ksiazki (sklad, lamanie, korekty itp) "po kosztach" bez prowizji wydawnictwa to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.