Skocz do zawartości

Kampania społeczna: "Nie odkładaj macierzyństwa na potem".


poduszka

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że temat ukradziono z rezerwatu, tworzę go jeszcze raz. ;)

 

Kampanii chyba przedstawiać nie trzeba, odbiła się dość głośnym echem w mediach. Dla mniej zorientowanych link:

. :)

 

Saint, napisałeś chyba w poprzednim (tak, tym skradzionym) wątku o tym, że napisałam, że zostanie rodzicem jest intymną sprawą kobiety, a nie uwzględniłam mężczyzny. Nie uwzględniłam mężczyzny, ponieważ w filmiku go nie ma, co moim zdaniem jest ogromnym faux pas ze strony autora.

Pomijając fakt, że chyba niewiele osób w Polsce może się ze spotem utożsamić...

 

Dziwi mnie, że damska część forum nie zabrała głosu, ponieważ zauważyłam, że wzbudza u kobiet dość dużo emo... tfu! wzburzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oburzanie się przeciwko kampanii społecznej jest trochę absurdalne bo każdy może sobie robić takie kampanie na jakie ma ochotę np. takie pedały robiły sobie kampanie o nienawiści, co to boli przez całe życie ( ktoś to genialnie strolował napisem "A dupa cie nie boli?").

 

Ja akurat popieram, bo jest to głos który jednak przypomina że jest jakaś inna perspektywa w życiu i warto pomyśleć o tym zanim będzie za późno. Znam kilku ludzi, którzy wybierali co chcieli w wieku 20lat i nagle po 5-6 latach żyją z ogromnym wyrzutem sumienia ile to nie spierdolili. Magia amoku w jakim tkwi człowiek mocno w coś wkręcony. A przecież 25 lat  to wiek gdy można jeszcze wszystko. A co dopiero gdy człowiek poświęci życie na jebanie dla dobra korporacji. I nagle budzi się gdy ma te dajmy na to 50 lat. Korpo dawno sie zawinęło i pewne rzeczy w życiu są już dawno pozamiatane? Dlatego uważam, że dobrze że pojawił się taki głos. Tym bardziej, że to tylko głos - a nie żaden nakaz!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania ma sens, odkładanie macierzyństwa na później może się różnie skończyć, najlepszy biologiczny wiek do rodzenia to jest do 24 roku życia kobiety ( nie podam już źródła, gdzie to przeczytałam). Największym problemem teraz jest bezpłodność wśród kobiet i mężczyzn. Mamy region w Polsce, gdzie ponad połowa mężczyzn ma problem z płodnością. Im później tym gorzej, też trzeba mieć siłę na wychowanie dzieci. Organizm szybciej regeneruję się po nieprzespanych nocach jak jest młodszy. Młodzi rodzice maja energie aby bawić się z swoimi dziećmi. Moim znajomym przydarzyło się bardzo późno ich kolejne dziecko i dzięki starszemu rodzeństwu małej rozkosznej pociechy, dawali radę np. na placu zabaw A dziecko zdrowe i energiczne. Upilnować trzeba było.

 

Zwróćcie uwagę jak rodziny pokoleniowo się zmieniły, nie wielu doczekuje się prawnucząt. Ja jeszcze miałam prababcię i każda kobieta rodziła po 20 w mojej rodzinie. Miałam to szczęście i prababcia niejedną mądrość życiową mi przekazała, pomimo upływu lat nadal są aktualne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz troche polityki i ekonomi.jak zauwazyliscie nie chetnie sie wypowiadam w tematach politycznych bo...pomidor%-)


CHUJ KŁADE NA WSZELAKIE DURNE KAMPANIE ZOSTANIA MATKA CZY CHUJ WIE KIM.ZAPCHAJ DZIURE.


od 89 mamy w Polsce skuteczna kampanie antyrodzinna. od strony politycznej ekonomicznej modowej kultularnej itd.zus juz jest bankrutem.przyrostu jak nie było tak niema i  DO CHUJA NIE BEDZIE.zus juz planuje otworzyc granice dla taniej siły roboczej czyli ukrainy,skad to wiem a no bo 5 last temu czytałem oswiadczenia ZUSU W KURWE JEBABA MAĆ

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę Pikacz-nie ma sensu gadać o kampanii typu:"zapchaj dziurę". Ponadto jest to obrzydliwa manipulacja- było coś takiego " jedz dorsza" czy coś tamKase za kampanie otrzymali Ci co mieli otrzymać, a taka informacja dla społeczeństwa nic nie wnosi.

Jak będę chciała będę jadła tylko ruski kawior i adoptowała dzieci z Laosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie możesz adoptowac.znaczy sie w sensie pieniadze na konto mozesz wysyłać%-)

Mogę się zastanowić...proszę Cię jednak o przesłanie wycinka substancji szarej z mózgu-zbadamy. Bo wiesz, jeśli jest jej zbyt dużo, można się spodziewać schizofrenii lub innych halucynajcji. Ja mogę wychowywać jedynie zdrowego Członka społeczeństwa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkładanie macierzyństwa na potem, gdy chce się być matką, to faktycznie głupie, bo w sumie niczego sie nie powinno odkładać na potem. Kochać ludzi też nie możemy odłożyć na potem, bo w każdej chwili możemy umrzeć my albo nasi bliscy.

Ale jeśli kobieta nie chce mieć dzieci, to KURWA JASNA nikt nie powinien jej do tego zmuszać i nie powinien jej bombardować zewsząd takimi kampaniami, że niby za mało rąk do pracy, że kobieta bez dziecka to nie kobieta, że to że pstro.

Co innego jak kobieta chce dziecko, bo późne bycie matką może zaszkodzić dziecku (a nawet samej matce)

Co innego jak kobieta nie chce dziecka. Wtedy nikt nie powinien jej do tego zmuszać, zachęcać, namawiać, szantażonwać.

NIGDY!

Dziecko to indywidualna sprawa każdej kobiety i chuuj komu do tego ;)

O akcji dowiedzialam się dopiero teraz, z tego topiku. Filmiku jeszcze nie widziałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zmuszanie do rodzenia jest bez sensu. Zwłaszcza w przypadkach gdzie potrzeba było aż 8 ostrzeżeń na przyswojenie zasad głupiej netykiety, a co tu dopiero mówić o czymś co się nazywa "odpowiedzialność" za małego człowieka i jego proces wychowawczy. Także jak dla mnie to robienie dzieciaków jest tylko dla tych, co maja jakąkolwiek świadomość.

ED: Dziecko to nie jest indywidualna sprawa kobiety, bo to ojciec zapewnia zasoby na wychowanie i wykarmienie dziecka - także pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mówi to osoba, która stosuje argumentum ad personam, zamiast skupić się na temacie.

Oczywiście że jest indywidualną sprawą kobiety. Żeby dziecko powstało, potrzeba dwóch komórek, męskiej i żeńskiej, wiadomo.

Ale sam fakt, że mężczyzna chce dziecko nie oznacza, że ono sie urodzi. Kobieta też "musi chcieć" dziecko, by ono powstało.

Jeśli kobieta nie chce dziecka, to nie będzie go miała (dopóki nie wpadnie), nikt nie może jej do tego zmusić - czy to rodzina, czy mąż, czy przyjaciele, czy politycy.

Mężczyzna może zapewniać dziecku nawet najlepsze zasoby ale jeśli KOBIETA nie zdecyduje się, by jego nasienie ją zapłodniło, by tym samym ona poświęciła swoje ciało na ciąże i poród oraz swój czas i uwagę na opiekę nad dzieckiem, to nici z dziecka będą.

Do tanga trzeba dwojga.

Tak więc sory brzytwa, ale to pudło możesz sobie na głowę załozyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam spot jest dużym sukcesem marketingowym, gdyż wszyscy o nim mówią. Ktoś osiągnął cel. Ja osobiście uważam, że jest on kłamstwem.

 

Jeżeli patrzeć pod tym kątem, to rzeczywiście jest sukces. Rozgłos niezły, a ile memów się narobiło w internetach. ;) Saint, ten co wstawiłeś jest fajny. Jednak mój ulubiony jest z Marią Skłodowską Curie, dość popularny. :D

 

Kampania ma sens, odkładanie macierzyństwa na później może się różnie skończyć, najlepszy biologiczny wiek do rodzenia to jest do 24 roku życia kobiety ( nie podam już źródła, gdzie to przeczytałam). Największym problemem teraz jest bezpłodność wśród kobiet i mężczyzn. Mamy region w Polsce, gdzie ponad połowa mężczyzn ma problem z płodnością. Im później tym gorzej, też trzeba mieć siłę na wychowanie dzieci. Organizm szybciej regeneruję się po nieprzespanych nocach jak jest młodszy. Młodzi rodzice maja energie aby bawić się z swoimi dziećmi. Moim znajomym przydarzyło się bardzo późno ich kolejne dziecko i dzięki starszemu rodzeństwu małej rozkosznej pociechy, dawali radę np. na placu zabaw A dziecko zdrowe i energiczne. Upilnować trzeba było.

 

Zwróćcie uwagę jak rodziny pokoleniowo się zmieniły, nie wielu doczekuje się prawnucząt. Ja jeszcze miałam prababcię i każda kobieta rodziła po 20 w mojej rodzinie. Miałam to szczęście i prababcia niejedną mądrość życiową mi przekazała, pomimo upływu lat nadal są aktualne.

 

Oczywiście, że to jest najlepszy wiek, nie ma też co za długo zwlekać, bo drastycznie rośnie groźba  wystąpienia wad genetycznych. Nie wiem, jak dla mnie ta kampania sugeruje, że kariery i rozwoju osobistego nie można pogodzić z dzieckiem. Może jest trochę trudniej, ale nie jest to niewykonalne.

 

Oczywiście że zmuszanie do rodzenia jest bez sensu. Zwłaszcza w przypadkach gdzie potrzeba było aż 8 ostrzeżeń na przyswojenie zasad głupiej netykiety, a co tu dopiero mówić o czymś co się nazywa "odpowiedzialność" za małego człowieka i jego proces wychowawczy. Także jak dla mnie to robienie dzieciaków jest tylko dla tych, co maja jakąkolwiek świadomość.

ED: Dziecko to nie jest indywidualna sprawa kobiety, bo to ojciec zapewnia zasoby na wychowanie i wykarmienie dziecka - także pudło.

 

Ojciec zapewnia zasoby? Halo, tu Ziemia! Mamy już XXI wiek. ;) Dziecko to decyzja zarówno kobiety jak i mężczyzny. Może dlatego jestem tak negatywnie (od samego początku) do niej nastawiona - po raz kolejny mężczyzna jest z tej roli wykluczany. A potem dziwić się, że więź dziecka z ojcem jest zazwyczaj słabsza niż z matką. Bardziej by się przydała kampania promująca większe zaufanie do mężczyzn w kwestii wychowywania. Jestem przekonana, że tata tak samo dobrze pobawi się klockami i nakarmi jak mama. (No może z czesaniem warkoczyka poradzi sobie odrobinę gorzej, ale za to jeździć na rowerze nauczy. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka

Jeżeli patrzeć pod tym kątem, to rzeczywiście jest sukces. Rozgłos niezły, a ile memów się narobiło w internetach. ;) Saint, ten co wstawiłeś jest fajny. Jednak mój ulubiony jest z Marią Skłodowską Curie, dość popularny. :D

Serio? Żadnego mema (oprócz tego na tym forum) nie znalazłam... Gdzie je znaleść?

Hm 24 i dziecko? Dla mnie duuużo za wcześnie... jeśli mam się z kimś związać na stałe i mysleć poważnie o zyciu to dopiero po 40. Dziecko może być zawsze adoptowane :)

Nie wiem czego ta kampania ma ludzi nauczyć. Że dziecko to konieczność? Że kobieta ma przymus rodzenia dzieci i to zaraz jak skonczy studia?

No ludzie, bez przesady...

Chce to zajdzie w ciąże, nie chce, to nie zajdzie.

Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji środowiskowych:

 

Wśród aktywnych zawodowo prawniczek, na etacie i na własnej działalności, rzeczą oczywistą jest późne macierzyństwo. Często grubo po trzydziestce. I tajemincą poliszynela jest to, ile te kobiety mają później problemów (z zajściem w ciążę i jeszcze liczniejsze - z jej donoszeniem).

Życie.

Kampania wcale nie jest taka pozbawiona sensu jakby się wydawało, teoretycznie, na pierwszy rzut oka.

 

S.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka

Serio? Żadnego mema (oprócz tego na tym forum) nie znalazłam... Gdzie je znaleść?

Hm 24 i dziecko? Dla mnie duuużo za wcześnie... jeśli mam się z kimś związać na stałe i mysleć poważnie o zyciu to dopiero po 40. Dziecko może być zawsze adoptowane :)

Nie wiem czego ta kampania ma ludzi nauczyć. Że dziecko to konieczność? Że kobieta ma przymus rodzenia dzieci i to zaraz jak skonczy studia?

No ludzie, bez przesady...

Chce to zajdzie w ciąże, nie chce, to nie zajdzie.

Proste.

Tak jak Subiektywny już napomniał ja napisze łopatologie

Zegar biologiczny zapierdala a kobiety sa ograniczone ramami czasowymi

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.