Skocz do zawartości

Gotowanie i inne twórcze zajęcia w kuchni, przepisy, porady, ciekawostki kulinarne.


Rekomendowane odpowiedzi

Z takich "grubszych" rzeczy, to z pewnością mogę polecić myjkę do podłóg Karcher FC7-zdecydowanie wygodniejsza opcja niż zwykły mop z wiadrem. Coś kapnie przy gotowaniu-chwytam myjkę, raz dwa i po problemie  Z drobiazgów, to chociażby najzwyklejsza obieraczka do warzyw-zdecydowanie bardziej komfortowa sprawa niż klasyczny nożyk (jak dla mnie). Do tego dodam od siebie jeszcze chusteczki do mebli Mr Magic (z Biedronki)-usuwają nawet plamy ze ściany oraz Thermomix-robię w nim różne napoje, zupy, główne dania, przekąski czy desery.

https://sklep.technica.pl/pakowarki-prozniowe Dobrze jest miec też na podorędziu pakowarkę próżniową. Ułatwi przechowywanie jedzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj musiałam wykorzystać kaszkę mannę, jabłka, suszoną morwę i nutellę.

Zrobiłam w małe słoiczki (te po koncentracie pomidorowym) deserki. 

Ugotowałam gęstą kaszkę mannę (mogłam rzadszą, ale chciałam całość semoliny wykorzystać), przesmażyłam jabłka (ćwiartki) z przyprawą do piernika i z galaretką wiśniową, na przemiennie kaszkę z galaretką. 

Resztkę kaszki zmiksowałam z nutellą i ciepłą wodą. Przelałam do pojemniczka, posypałam troszkę na na wierzch lucume, granollę i suszoną morwę.

 

O, zapomnialabym. Został mi imbir, więc robi mi się syrop (cytryna, imbir, cukier). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.