Skocz do zawartości

ostatnio


felix

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, jestem w wieku szkoły średniej i na pierwszym planie lecą lektury szkolne żeby maturę dobrze zdać, ale poza tym to przeczytałem ostatnio:

 

"Księcia" Machiavellego, moim zdaniem to takie "ojcze nasz" literatury, ogólnie.

 

"Liczby Charona" - dość lekki kryminał autorstwa Marka Krajewskiego. Na szczególną uwagę zasługuja opisy Lwowa w 1929 roku - generalnie straszne miejsce :D Jest to cała seria powieści.

 

Planuje przeczytać kolejną jej część - "Głowę Minotaura" a także z innej beczki "Hrabię Monte Christo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sporo, kiedy tylko mam okazję, głównie fantastykę i s-f, jeśli powstanie taki temat chętnie wymienię się doświadczeniami.

 

Natomiast w niedzielę "łyknąłem" cały tytuł "Sekundę za późno" Williama Fortchena. 

 

Jeśli lubicie apokaliptyczne klimaty w stylu seriali "TWD", "Falling Skies" albo "Revolution" to ta książka zda egzamin.

Opowiada o świecie po wybuchu bomby atomowej - ale bardziej "okrutnym" wybuchu, bo ładunek został zdetonowany w atmosferze i fala elektromagnetyczna usmażyła całą elektrykę w USA (no bo gdzieżby indziej?). 

 

Książka jest fenomenalna, wybitna i kładzie swoim "fantastycznym realizmem" wszystkie hollywoodzkie tasiemce z torrenta. Dodam, że autor jest byłym wojskowym i specjalizuje się w tego typu tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najfajniejszych ostatnio; "1984" Orwella  "Łuk Triumfalny" Remarque'a,  "Działa Nawarony" McQueena. 

Aktualnie "Na Zachodzie bez zmian" czytam też Remarque, albo wybiorę coś innego wkrótce, bo jakoś dołuje mnie czytanie o wojnie na fali ostatnich wydarzeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio:

D.Glukhovsky "Metro 2033" o postapokaliptycznym życiu ocaleńców w tunelach moskiewskiego metra, można odczytywać ją metaforycznie

R.Hanson, R.Mendius "Mózg Buddy" o zmianie mózgu, o tym co buddyści stosują od setek lat, a co obecna neuronauka dopiero odkrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie fantasy osadzoną w polskich realiach to polecam "Diabłu ogarek. Czarna Wierzba" Konrada T.Lewandowskiego. Akcja toczy się w XVII wiecznej Rzeczypospolitej, głównym bohaterem jest szlachcic, który zarabia doręczaniem pozwów sądowych innym agresywnym szlachcicom. Jak wiadomo w tamtych czasach szlachcic na zagrodzie był równy wojewodzie. A pozew trzeba było skutecznie doręczyć. Dużo humoru, męskiej akcji, ciekawe opisy mentalności ludzi z tamtych czasach. Oprócz tego magia, ale taka swojska, słowiańska (nie ma tu postaci z anglosaskich podań).  Książkę "łyknąłem" w dwa dni. Teraz szykuję się na 2 pozostałe tomy trylogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.