Skocz do zawartości

Pozycjonowanie a słowa kluczowe


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie z ciekawości sprawdziłem jak wygląda wyszukiwanie forum oraz bratnich stron na kilka najprostszych haseł związanych z przewodnią ideą:

męski samorozwój - forum BS na 2 stronie
samiec beta - forum BS na 5 stronie
męskie problemy - forum BS na 6 stronie
cele życiowe - Markowy art na stosunkowodobry.blox.pl na 3 stronie / forum BS na stronie 6

wojna płci - forum BS na 6 stronie

pierdzenie - niestety, forumowy dział 'pierdzenie' jest dopiero na 7 stronie ;/
 

samiec alfa - Markowy felieton na MH na 2 stronie

zdradziła mnie - ecoego na 3 stronie
kobiece manipulacje - Markowy felieton na MH na 5 stronie

 

męskość - brak wyniku na 10 stronach

mężczyzna - brak wyniku na 10 stronach
nagły rozwód - brak wyniku na 10 stronach

nie rozumiem kobiet - brak wyniku na 10 stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja się na tym nie znam, ale to nie jest tak, że pozycjonowanie też jest powiązane z konkretnym użytkownikiem? Czyli jeżeli wcześniej zaglądałem na strony Marka, a nie usuwałem cookies/korzystałem z konta google/mam stałe ip to wyniki będą inne niż dla "zwykłego zjadacza chleba" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja się na tym nie znam, ale to nie jest tak, że pozycjonowanie też jest powiązane z konkretnym użytkownikiem? Czyli jeżeli wcześniej zaglądałem na strony Marka, a nie usuwałem cookies/korzystałem z konta google/mam stałe ip to wyniki będą inne niż dla "zwykłego zjadacza chleba" ?

 

Personalizacja i geolokalizacja wyników wyszukiwania, to bardzo obszerny temat. To o czym mówisz, można sprawdzić w "oknie prywatnym" Firefoxa, ponieważ domyślnie nie jest zalogowany, ciacha wycinane. Wyniki wyszukiwani dla mnie identyczne. Ale tak jak mówię. To nie takie proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć takie same wyniki to na końcu urla po wyszukaniu trzeba dodać "&pws=0". Wtedy google nie używa żadnych powiązań itd.

 

przykład:

https://www.google.pl/search?q=marek&pws=0

 

W dalszym ciągu pozostaje kwestia czy chcemy tak mocno promować to forum. W sensie trzeba jakiś filtr/test wprowadzić dla nowych użytkowników, żeby się syf nie zrobił.

 

np. Po rejestracji każdy ma 3 dni żeby napisać coś o sobie na min 500 słów + możliwość udzielania się dopiero po przeczytania przynajmniej 50 tematów. 

To tak trochę jak cały rytuał dołączenia do jakieś sekty lub grupy, im więcej pracy w coś włożysz tym bardziej będziesz to szanował i bronił tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

........ Po rejestracji każdy ma 3 dni żeby napisać coś o sobie na min 500 słów .........

 

 

Tak. To od razu wyślij Marka, żeby bił się o dobrą miejscówkę do żebrania z cyganami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, aby zaszło profesjonalne pozycjonowanie pożądane słowa kluczowe muszą znajdować się w wartościowej, unikalnej treści. To już pewnie wiemy.

 

Odniosę się trochę poradnikowo do problemu, bo mam z nim na co dzień do czynienia. Własną stronę wypozycjonowałem wyłącznie na bazie wartościowej treści.

 

Trzeba nadać pożądanym słowom kluczowym priorytet. Nie chodzi wyłącznie o tagowanie.

 

Co można zrobić, aby poprawić wyniki:

 

1. Mod może, np. przy każdym (lub przy niektórych) tytule dodawać znacznik [męskość] lub inne słowo kluczowe priorytetowe pasujące do tematyki.

2. Przy każdym temacie na czerwono poprosić użytkowników o wykorzystanie, chociaż jednego słowa kluczowego z podanej listy podczas pisania postu. Chętnie bym to robił. Jeżeli chcecie podajcie mi listę waszych priorytetowych słów kluczowych, a chętnie je uwzględnię podczas pisania kolejnych treści na forum. Nie robi to dla mnie problemu. Już pewnie zauważyliście, że piszę dość długie komcie, więc odbije się to pozytywnie na ogólnych wynikach.

3. Założyć temat eksperymentalny dotyczący pożądanych słów kluczowych.

 

Już wyjaśniam o co chodzi. Nazwijmy, np. temat męskość (lub nadajmy inne słowo kluczowe priorytetowe).

 

I w tym temacie rozpocznijmy długie dyskusje wyłącznie pod słowa kluczowe.

 

Akceptacja tylko postów długich i nakaz używania słów kluczowych po prostu dla wzmocnienia idei forum oraz do segregacji własnych przemyśleń. Np. każdy wybiera sobie słowo kluczowe i wali o nim przemyślenia.

 

W każdym razie pomysły do przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przeszlo przez myśl ze można by zalozyc watek

do którego dostep bylby możliwy np.po jakims określonym czasie na forum

i zamieszczeniu odpowiedniej ilości wartosciowych postow ,bądź jeszcze inne kryteria

ale takie by można było wyrobić sobie zdanie o użytkowniku

 

o co w tym chodzi,nie o tworzenie jakiejś elity,ale o to ze czasem

chcielibyśmy napisac cos bardzo osobistego,

ale nie koniecznie dla wszystkich

a tymbardziej nie zarejestrowanych,nigdy nie wiadomo kto czyta.

a tak wiadomo kto może te treści czytac.

tak sobie pomyslalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię bo temat chyba dość ważny w rozwoju forum. Frazy (słowa kluczowe) sprawdzone dziś w systemie webpozycja.pl (fraza - pozycja w google):

 

Dla strony głównej braciasamcy.pl:

męskie forum - 1

forum mężczyzn - 3

męskie forum dyskusyjne - 2

męskie forum o kobietach - 3

* Frazy z podpowiedzi google i wyszukane z answerthepublic.com dla języka polskiego. 

Tutaj jest bardzo dobrze, można powalczyć o TOP1 nawet linkami i optymalizacją.

 

Dla linku podforum o manipulacjachhttps://braciasamcy.pl/index.php?/forum/151-manipulacje-kobiet-i-obrona-przed-nimi/

manipulacje kobiet - 5

kobiece manipulacje - brak w pierwszej setce wyików

Tutaj przydało by się wrzucić jakoś ładny opis tego działu forum zawierający frazy "manipulacje kobiet, kobiece manipualcje i inne podpowiadane przez google i answerthepublic.com" i można pozycjonować się wyżej tym działem forum. 

 

* Wyniki czyli pozycje fraz oczywiście będą się różnić u innych użytkowników ze względu na geolokalizację, IP i historię przeglądanych stron w google. Stąd lepiej sprawdzać w systemach takich jak webpozycja, itp.

PS Na co dzień trochę pozycjonuje amatorsko więc mogę coś doradzić jeżeli chodzi o optymalizację i wrzucić w wolnej chwili trochę linków pozycjonujących. 

 

PS2 Konkurencja nie śpi i ten wątek powinien być moim zdaniem widoczny tylko dla zalogowanych userów i ewentualnie posiadających trochę postów. Nie ma sensu podawać adminom innych for wszystkiego na talerzu ;)

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.