Skocz do zawartości

Dopalacze- wielkie "aj waj" na dobór naturalny


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą obejrzałem materiał dotyczący 150 osób, które zażyły dopalacze i trafiły do szpitala w różnych stadiach "zatrucia". I w tym momencie włączył mi się dylemat moralny- Czy ratować tych ludzi, skoro na własne życzenie zażywają tych środków?

 

Jestem w wielkim rozdarciu- z jednej strony to ludzie, którym należy pomóc, natomiast z drugiej strony, dlaczego miałoby się przeciwdziałać doborowi naturalnemu i samounicestwieniu się jednostek o poziomie inteligencji na poziomie sałaty?

 

Bo co? Bo ciekawość? Chęć poznania czegoś nowego?

 

Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy "przed zażyciem przeczytali ulotkę lub skonsultowali się z lekarzem lub farmaceutą"?
IMHO - jeżeli był to wybryk młodości w stylu: "wszyscy biorą to i ja wezmę, a ch*j tam no." - wtedy po leczeniu może taki człowiek przejrzy na oczy i więcej nie będzie odwalał takich akcji (podświadomość załapie dopalacze=szpital)
A jeżeli jest to dragowa recydywa to można zacząć gdybać. Pytanie jak to się ma do jawnych heroinistów obracających się wokół np Monaru? Jeżeli zabrać opiekę medyczną dopalaczowym to i ludziom od twardziejszych piguł chyba wypadałoby też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl doboru naturalnego z selekcja naturalną%-)Historia zna takie przypadki że potomstwo rodziców jest nie udolne ze wzgledu na prawdopodobieństwo ze rodzice sa blisko spokrewnieni.Frajernia jest frajernia dilów z dragami nie ma bo kazdy kazdego z dupy zapierdala to niech sie truja i zdychają,jakieś współczucie dla kogos że sie prawie przekrecił bo chciał sie nacpać?a za co swpółczuć?współczuc to ja moge świetnej lasce ze jest psychicznie chora,komus kto ma raka a na niego nie zapracował.albo dziecku które nie odpowiada za to ze los dał w prezencie na start cięzka chorobe,no cos by tam sie jeszcze znalazło.


Wiem.pójdzmy o krok dalej.przykładowo jak w holandii czy coś.jak ktos jest nałogowym cpunem i zabije kogos umyslnie.to dajmy mu leczenie.wikt i opierunek.wchuj kasy i pomocy i żadnego wyroku.albo 5 letnie wczasy%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl doboru naturalnego z selekcja naturalną%-)Historia zna takie przypadki że potomstwo rodziców jest nie udolne ze wzgledu na prawdopodobieństwo ze rodzice sa blisko spokrewnieni.Frajernia jest frajernia dilów z dragami nie ma bo kazdy kazdego z dupy zapierdala to niech sie truja i zdychają,jakieś współczucie dla kogos że sie prawie przekrecił bo chciał sie nacpać?a za co swpółczuć?współczuc to ja moge świetnej lasce ze jest psychicznie chora,komus kto ma raka a na niego nie zapracował.albo dziecku które nie odpowiada za to ze los dał w prezencie na start cięzka chorobe,no cos by tam sie jeszcze znalazło.

Wiem.pójdzmy o krok dalej.przykładowo jak w holandii czy coś.jak ktos jest nałogowym cpunem i zabije kogos umyslnie.to dajmy mu leczenie.wikt i opierunek.wchuj kasy i pomocy i żadnego wyroku.albo 5 letnie wczasy%-)

Nie mylę.

Jeśli kogoś pouczasz, to zwróć uwagę, proszę, że jeśli ktoś zakończy swe życie, to nie weźmie udziału w doborze naturalnym.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dob%C3%B3r_naturalny

 

"Historia zna takie przypadki że potomstwo rodziców jest nie udolne ze wzgledu na prawdopodobieństwo ze rodzice sa blisko spokrewnieni.Frajernia jest frajernia dilów z dragami nie ma bo kazdy kazdego z dupy zapierdala to niech sie truja i zdychają,jakieś współczucie dla kogos że sie prawie przekrecił bo chciał sie nacpać?a za co swpółczuć?współczuc to ja moge świetnej lasce ze jest psychicznie chora,komus kto ma raka a na niego nie zapracował.albo dziecku które nie odpowiada za to ze los dał w prezencie na start cięzka chorobe,no cos by tam sie jeszcze znalazło."

Tej częsci nie potrafię zrozumieć?

Czy rodzice są spokrewnieni przez to, że są dopalacze?

Co oznacza : "z dupy zapierdala"?

Możesz to objaśnić, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło ho...wyczuwam bulwersik%-).selekcja naturalna strikte zbyt głupie potomstwo zeby przezyło w naturalnym srodowisku%-)a nie które osobniki choć nie powinny to w jakis sposób przeskakuja dobór naturalny i płodzą potomstwo%-)(zakumaj babola)

Widze ze brałes lekcje u Marysi%-)

Teoretycznie rodzice małolatów moga byc spokrewnieni skoro ich potomstwo sięga za dopalacze%-)chociaz nie stwierdzono jednoznacznie co może być przyczyną dysfunkcji mózgowej danego osobnika%-)Badań naukowych brak%-)


zapierdala z dupy to zapierdala z dupy co tu wyjasniać?sztywne gimby to raczej nie sa i sie rozkraczaja przy pierwszej lepszej okazji.to na chuj jakis diler ma im cos sprzedawać?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło ho...wyczuwam bulwersik%-).selekcja naturalna strikte zbyt głupie potomstwo zeby przezyło w naturalnym srodowisku%-)a nie które osobniki choć nie powinny to w jakis sposób przeskakuja dobór naturalny i płodzą potomstwo%-)(zakumaj babola)

 

Nie rozumiem. Gdzie tu masz bulwersik.

Potrzebuję pełnej odpowiedzi do twojego zdania: "Nie myl doboru naturalnego z selekcja naturalną%"

Czy selekcja naturalna nie łączy się z doborem naturalnym wg ciebie?

Jak ktoś, kto nie może przeżyć w naturalnym środowisku, płodzi potomstwo? Jak, jeśli nie przeżywa.

Uważam, że dobór naturalny zadba o to, że ktoś głupi na tyle, że bierze narkotyki, prawdopodobnie nie przekaże swoich genów w wyniku doboru naturalnego.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

I dlatego, wszystkie narkotyki powinny być dostępne, bez ograniczeń, aby przyśpieszyć selekcję naturalną.

Narazie, to wyrzucasz zdania, które ze względu na używanie tobie tylko znanych połączeń dla mnie są niezrozumiałe.

Proszę o danie odpowiedzi, do moich zdań, a które zaakcentowałem znakiem "?".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Zalegalizować miękkie narkotyki i po kłopocie.  Młodzież zawsze będzie sięgała po to co jest nielegalne.

Byłby dostęp do zioła to nie sięgali by po dopalacze, proste. Teraz sięgają po to co jest łatwiejsze do zdobycia.

Po legalizacji producenci tzw. dopalaczy poszli by z torbami.

 

Jeszcze jedno, być może młodzież sięga po te dopalacze bo w domu mają kibel, starzy zapieprzają na kilku etatach, nie mają czasu dla młodych.

A wy tu od razu wyjeżdżacie z patologią i selekcją naturalną.. To że stworzono lukę prawną pozwalającą produkować i sprzedawać te dopalacze to wina państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im jestem bardziej doświadczony życiowo tym bardziej dochodzę do wniosku, że trzeba grać krótką piłką.

Raz się zatrułeś dragami / ukradłeś / nawywijałeś - wyleczmy przy zatruciu a przy nawywijaniu dostaniesz karę ale taką do pomyślenia.

Rozsądny i w miarę kumaty zrozumie ostrzeżenie.

 

Drugi raz? Robisz to na własne życzenie! Lecz się za własną kasę (płacisz z góry!) albo odejdź z tego świata. Ukradłeś ponownie i ponownie nawywijałeś - odetniemy ci palec bez znieczulenia a następnym razem cała dłoń. Do ludzkich zwierząt nic tak nie przemawia do rozsądku jak wizja

kary cielesnej i na dodatek nieodwracalnej w skutkach. Za entym razem utniemy łep i sayonara. Twoja wola - twój wybór. A my szanujemy

twoją wolę ... ale licz się z konsekwencjami B)

 

@Saint - nakazanie pokrycia kosztów leczenia po fakcie nic nie da. Oni oleją i nigdy nie zapłacą. Znam legion dłużników, którzy

są nieściągalni komorniczo (na legalnej drodze) - nic nie mają, nigdzie oficjalnie nie pracują itd. Co im zrobisz? Nogi połamiesz?

Nerkę wytniesz? Owszem, jak im tym zagrozisz realnym okaleczeniem to pół piaskownicy zjedzą ale kasę oddadzą. A komornik co im może? Kolejne pismo przysłać?

I tyle. A co innego wypada 'humanitarnemu, demokratycznemu państwu realizującemu postulat urzeczywistniania zasad sprawiedliwości społecznej" ?

 

S.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie uszczęśliwiać ludzi na siłę. Dlaczego niby państwo ma regulować które używki są dostępne, a które nie?

Walka z narkomanią kosztuje nas miliony = pieniądze wyrzucone w błoto.

 

A co do leczenia zatrutych, to w pełni prywatnej służbie zdrowia towarzystwa ubezpieczeniowe miałyby zapewne zapisy, które by wykluczały odszkodowania w takich przypadkach, analogicznie jak przy samobójstwie. Narkoman pozostał by sam z problemem, tj. problem sam by się rozwiązał.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwykła kofeina występująca w kawie też może zabić  ;)  

 

http://www.caffeineinformer.com/death-by-caffeine

 

Powiedzmy sobie szczerze, odpowiedzi możecie zachować dla siebie, ilu z Was czekało na spróbowanie z alkoholem lub tytoniem do ukończenia 18 roku życia? Podobnie jest z dopalaczami, tyle tylko, że mają one na sobie dożywotnią restrykcję. Dla mnie ogółem to wszystko taki sam syf.

 

Akurat na dzień dzisiejszy popularne są dopalacze, za czasów młodości wielu z nas próbowało się piwa czy papierosa, dzisiaj dzieciaki próbują innych używek. Najzwyczajnie wzrósł dostęp do nich, a walka z dostawcami to fikcja, najzwyczajniej ma zgadzać się statystyka. Poza tym jak to na czarnym rynku, zyski z tego procederu są tak wysokie, że zaraz na miejscu zlikwidowanej wytwórni / dostawcy pojawi się nowy, niemal zawsze z tego samego zaplecza. 

 

Gdyby to wszystko było zalegalizowane, to produkcja odbywałaby się w legalnych laboratoriach, odpowiednie standardy eu wraz z dołączoną do produktu ulotką itp, a produkt do nabycia w aptece. Istotne o tyle, że do zatrucia doszło podobno w wyniku zanieczyszczenia chemicznego produktu.

Tyle tylko, że to rozwiązanie jak każde inne ma swoje plusy i minusy, a największym minusem każdego jesto czynnik zwany elementem ludzkim.

 

Mnie denerwuje przy tej okazji coś innego: przymusowa składka zdrowotna o takiej samej wysokości dla każdego obywatela. Solidarnie i szlachetnie. Tylko dlaczego ja, jako człowiek starający się zdrowo odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia, raczej unikający używek mam płacić miesięcznie taką samą kwotę jak jakaś tłusta świnia objadająca się bez umiaru, dodatkowo zalewajaca to wszystko kilkoma pseudobrowarami dziennie i doprawiająca dymkiem z papiersa, a co drugi weekendzik wrzucająca na ruszt jakiś dopalacz? Dlaczego ja mam dokładać do biznesu (służby zdrowia), skoro niechciany i przymusowy wspólnik jest idiotą?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Gdzie tu masz bulwersik.

Potrzebuję pełnej odpowiedzi do twojego zdania: "Nie myl doboru naturalnego z selekcja naturalną%"

Czy selekcja naturalna nie łączy się z doborem naturalnym wg ciebie?

Jak ktoś, kto nie może przeżyć w naturalnym środowisku, płodzi potomstwo? Jak, jeśli nie przeżywa.

Uważam, że dobór naturalny zadba o to, że ktoś głupi na tyle, że bierze narkotyki, prawdopodobnie nie przekaże swoich genów w wyniku doboru naturalnego.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

I dlatego, wszystkie narkotyki powinny być dostępne, bez ograniczeń, aby przyśpieszyć selekcję naturalną.

Narazie, to wyrzucasz zdania, które ze względu na używanie tobie tylko znanych połączeń dla mnie są niezrozumiałe.

Proszę o danie odpowiedzi, do moich zdań, a które zaakcentowałem znakiem "?".

to czytaj aż zrozumiesz%-)

słowniczek:

diler=sprzedawca narkotyków

rozkraczać sie/cwelownia/frajernia.gimby/zapierdalanie z dupy= donoszenie na policje(ale nie ciąży,choć czasem coś sie urodzi)

Adolf wiem z jakiej perspektywy patrzysz ale narkotyki i darmowa prostytucja w gimnazjum to normalka(czasy sie pozmieniały)no za moich czasów narkotyki to była normalka tylko ze gimbusiary miały o 300%wiecej wełbie niz obecne małolaty.

i to tez nie jest tak że małolatowi/małolatce odpierdala z nudów bo starzy w pracy i reszta usprawiedliwiania "bo rodzice pracują i nie maja czasu" jest teraz moda na bycie przygłupem,im wiekszy przygłup tym wiekszy ma fejm bo inaczej jak miałby sie przebić przez sciane bylejakości.jak jakas małolatka ma sie przebić przez bylejakośc?najlepiej dawać dupy na lewo i prawo,wtedy jest na językach i ma wieksze powodzenie.ma sie czym pochwalic jak to sie nachlał/nachlała na domówce przy pikolo.kto kogo ruchał.kto co ćpał.i jak fajnie było

aaaa kurwa zapomniałem o kwestiach prawnych.zakazuje sie głównego składnika a nie jego pochodnych.kumacie bajer?no ale pare lat teatrzyk musiał trwac dla polskiego bydła.wygodny temat zastepczy.po za tym mozna było poszastac kasa itd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta historia pokazuje słabość tzw. systemu. Drobna przeróbka i jest już legal.

O ofiarach "legalności" nie chce mi się wspominać ponieważ żaden szanujący się ćpun nie tknąłby tego gówna. No chyba, że ramach ciekawości, ale srodze zawiedziony jest zawsze bo toto nijak się ma do dobrych, sprawdzonych dragów.

 

Oczywiście w grę wejść może farsa rodzajowa w stylu "Żem walił różności dziesiąt latek a mnie na ojom wysłało takie gówienko. Wstyd mi za siebie :( "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czytaj aż zrozumiesz%-)

słowniczek:

diler=sprzedawca narkotyków

rozkraczać sie/cwelownia/frajernia.gimby/zapierdalanie z dupy= donoszenie na policje(ale nie ciąży,choć czasem coś sie urodzi)

Nie odpowiedziałeś na moję pytania.

Masz problem ze zrozumieniem tekstu i ustosukowanie się do niego?

To raz jeszcze:

Potrzebuję pełnej odpowiedzi do twojego zdania: "Nie myl doboru naturalnego z selekcja naturalną%"

Czy selekcja naturalna nie łączy się z doborem naturalnym wg ciebie?

Jak ktoś, kto nie może przeżyć w naturalnym środowisku, płodzi potomstwo? Jak, jeśli nie przeżywa.

Uważam, że dobór naturalny zadba o to, że ktoś głupi na tyle, że bierze narkotyki, prawdopodobnie nie przekaże swoich genów w wyniku doboru naturalnego.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

I dlatego, wszystkie narkotyki powinny być dostępne, bez ograniczeń, aby przyśpieszyć selekcję naturalną.

Narazie, to wyrzucasz zdania, które ze względu na używanie tobie tylko znanych połączeń dla mnie są niezrozumiałe.

Proszę o danie odpowiedzi, do moich zdań, a które zaakcentowałem znakiem "?".

Takie mam do ciebie pytania.

No i kolejne:

Zawsze zmieniasz temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie okresliłbym tego jako słabośc systemu.systemowi potrzebne sa takie akcje i system promuje takie akcje i nagradza,system tworzy multum okazji na robienie wałków w swietle prawa.bo ci co ustalaja takie prawo sami takie wałki robią.

Przykład wypierdalanie na kredyty.menel brał kredyt.dostawał iles tam koła.kredyt był spłacany 3 miechy bo tak stanowi prawo i niepodlegało to pod wał.a po 3 miechach narta%-)

Dopalacze.po co blokować główna substancje aktywną.lepiej zablokowac pochodne.czyli ten sam towar bardziej syfiasty jest sprzedawany.i biznes sie kręci.

Amber gold.biznes sie krecił i to bardzo dobrze ale po co w kraju tym ma ktos zarabiac gruby hajs a reszta wzbogacac na tym jak nie płaci sie odpowiednim ludziom haraczu.w ten sam sposób mozna upierdolic kazdy bank na swiecie wypłacajac z niego kase%-)

Polecam film układ zamkniety i słuzby specjalne(czy jak to tam szło)fajnie rozjasniają jak to sie dzieje ze potem nic sie nie dzieje.

Ja jako zwykły szarak moge obejsc sztywne prawo farmaceutyczne.całkowicie na legalu i opierdalać takie substancje że po paru miechach media by mi zrobiły reklame na cały swiat.meksyk by zbladł.w tym czasie wybudował bym pare chat w zagramanicy.no ale nie ta kasa nie te układy(innym by kinteresik nie smigał i skończyłbym w wiśle albo gdzies w lesie)

Bogusław Bagsik.wszystko działalo siano sie lało do puki ktos nie pomyslał.kurwa no trzeba go ujebac bo nie na reke on nam jest,za duzo zarabia.

cała giełda i knf to jeden wielki wał

Przykładów mozna mnozyc i mnozyć

wszelakie przetargi to wal.Polski bojowy kajak gawron jeden wielki wał.wykończenie stoczni wal.cały kraj leci na jednym wielkim wale

albo zaciaganie ogromnych kredytów przez polityków i spłata 2/3 naleznosci nie juz oprocentowanej tylko tej sumy która brali.w takim układzie pizgałbym do oporu kredyty jak tylko 2/3 sumy musiałbym oddać%-)


 

 

Nie odpowiedziałeś na moję pytania.


 

i nie odpowiem bo już wszystko zostało napisane%-)nie graj zemna w ta gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopalacze i narkotyki były, są i będą. I tego nikt i nic nie zmieni- co najwyżej przejdą do podziemia.

 

Uważam, że w naszym kraju problem z legalizacją marichuany polega na tym, nie że są problemy z legalizacją, tylko nikt na tym łapki nie położy, bo wszyscy będą na to patrzeć i nikt nie odpuści.

 

Nie mam zamiaru płacić za nikogo, kto świadomie brał narkotyki/ dopalacze- bierzesz? Twoja wola, mi nic do tego- lecz nie będę płacił za Twoje leczenie. Twoje decyzje, twoja odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cholery , gałką muszkatołową też można się naćpać a jednak jej nie wycofali ze sklepów . Każdy ma swój rozum ,a jak go nie ma to trudno - jego sprawa i problem . Selekcja naturalna moi drodzy . 

 

Co do marihuany , nie chcą jej zalegalizować ponieważ przemysłom farmaceutycznym to nie jest na rękę . Dzięki marihuanie można wyleczyć kilkaset chorób więc to chyba nie jest na rękę przemysłom? Smarują więc łapki komu trzeba kapuchą żeby dalej to nielegalne było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel dragami zawsze będzie bo ... pewne kwestie pewnych służb załatwia się niejawnymi budżetami. Tajnymi. Są pewne służby i mają pewne budżety - ale tych kwot, Panowie, nie znajdziecie w oficjalnej ustawie budżetowej na kolejny rok...

 

Pewnie pytacie się skąd w takim razie są te pieniądze?

Może lepiej nie wiedzieć ...

A jeszcze lepiej nie rozstrząsać.

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_bud%C5%BCet

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.