Skocz do zawartości

125cc na prawko kat. B :)


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Już sobie legalnie jeżdżę od miesiąca :P

 

Zakładając, że jest kontrola prawa jazdy, masz 3 wyjścia:

- nie masz prawka wcale - płacisz 500 zł

- masz prawko B  i przyjmujesz mandat - płacisz 300 zł

- masz prawko B i nie przyjmujesz mandatu - nie płacisz nic. Nawet jeśli sądziliby człowieka w trybie ekspresowym to można się od wyroku odwołać. Jako, że sąd musi się opierać na przepisach obowiązujących w dniu wydawania wyroku (wyjątek jeśli prawo wcześniejsze było dla obywatela korzystniejsze), po 24.08.2014 sprawa zostanie z urzędu umorzona jako bezpodstawna.

 

Więc śmigam bez paniki na moim Benelli Velvet  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kasieks, 500 zł za brak prawka?? Wydaje mi się, że 50 zł i nie możesz dalej jechać...przynajmniej dopóki nie odjedzie policja ;)

I jeszcze 4 opcja: jadąc na moto nie zatrzymujesz się do kontroli. Autem nie ruszą za Tobą. To dla tych co szukają adrenaliny i nieźle jeżdżą.

A poza tym na moto rzadko kiedy zatrzymują do kontroli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chłopaki jak już się zatrzymacie to nie 50zł i jadę dalej tylko motor na lawetkę, holowanie, parking, itp. więc nie tak hop siup. Zależy oczywiście na kogo trafisz - tzn. jaki dostał target i ile jeszcze musi w danym miesiącu wyrobić. Bo pamiętajcie że policja to też korpa. Jest dyrektor, jest kierownik, jest budżet, trzeba wypracować zysk. Czyli każda komórka dostaje target i musi go wyrobić. Jak spotkasz gliniarza który na wstępie się do ciebie uśmiechnie i powie: no i co Panie kierowco za szybko chyba trochę - tzn. że ma target wyrobiony i ma wyje..ne na twój mandat. W każdym innym przypadku jak już wiesz że mandat nieunikniony i nie ma co się płaszczyć to możesz zakpić i powiedzieć że jesteś męską dziwką i też jeszcze musisz target w tym miesiącu wyrobić :)

 

oczywiście zgodnie z ustawą, artykułem, konwencją i stu milionami innych wszystkim dobrze znanych przepisów nie polecam stosowania w praktyce :)

 

Ale wracając do 125 kupiłem rometowskiego jak niektórzy twierdzą replikę triumpha, a dla mnie po prostu ukochaną replikę WSK czyli ogar caffe 125 zapłaciłem na przecenie rocznikowej 4,3tys.zł  czyli tyle ile ponoć teraz kosztuje dobrej jakości mandat w terenie zabudowanym i jest zajefajna zabawka. Byłem u mechanika w serwisie podpytać i mówi że poza tłumikiem który jest za ciężki i wypełniony piaskiem (nie żartuje - to ponoć metoda stosowana żeby przy gięciu kolanka nie robił się na tłumiku celllulit) i który trzeba wymienić bo padają szpilki - śruby mocujące przy głowicy a wtedy już remont silnika i nigdy już nie będzie dobrze to poza tym większych usterek powtarzających się nie zanotował. Pardon jeszcze regulator napięcia który odpowiada za przepalające się żarówki, ale to już obejmuje gwarancja. Ja leciałem 105km/h i mi styka. Motor ma mi służyć za substytut papierosa - jak potrzebujesz na 15 minut wyjść z piekła :) Spalanie 3l  przy nieżałowaniu silnika więc chyba wszystko w normie. 

 

Natomiast przestrzegam wszystkich amatorów entuzjastów - TO NIE ZABAWKA to może zabić. Jeździć na moturze trza umić. To nie rower tu nawet te kilka koni mechanicznych potrafi zabić. Dla tych co ni zrozumieli przestrogi - śmierć to najłagodniejszy wymiar kary za brak chwilowej koncentracji, ten większy to łóżko na którym poleżysz sparaliżowany do końca życia nie mając możliwości samemu go skończyć słysząc jak twoja żona kopuluje z kimś w drugim pokoju, a gościu wychodząc macha ci z nieskrywaną satysfakcją bo wie że może pierdolić kiedy mu się podoba a jednocześnie nie obawia się o stały związek z twoją kochającą opiekującą się tobą połówką.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cieszę się z tej możliwości. Pozostaje teraz tylko przerejestrować swoją ETZ-tkę na 125 (legalnie, a jak! :) ) i śmigać.

No i na nieśmiertelnym klasyku (awatar) też już polatam legalnie. Kat. A z pewnych przyczyn zrobić nie mogę, a rozstać się z klasycznymi jednośladami to tak jakbym miał pozbawić się... czegoś ważnego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.