Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy macie jakieś patenty na zaczopowane śruby w kołach w samochodzie. Ostatnio nie byłam w stanie odkręcić śrub, do słabych fizycznie nie należę. Żeby nie było, Mąż też nie odkręcił, a potrafi, kolega też. Każde z nas już w swoim życiu koło wymieniało. Ostatnio to koło wymieniane było przy sezonowym wymianie kół i dokręcone przez mechanika kluczem pneumatycznym.

 

Czy są jakieś patenty na tak mocno dokręcone śruby (nie radźcie wzywania pomocy drogowej, bo zbyt oczywiste). Chodzi mi o sposoby jakie mogę zastosować w garażu i takie które mogę zastosować na drodze ( nie doradzać mi proszenia o pomoc na drodze innych facetów), coś co mogę zrobić sama.  .  

 

Podobno są płyny, które można wlać do koła jak jest przebite i na tym dojechać do wulkanizacji, czy są dobre i wierzyć reklamie?

 

PS

 

Paweł dzięki za przypomnienie mi o wymianie kół, Twój art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten problem, mało ręki nie złamałem - pomogło kupienie za złotówkę na złomie rurki, a nią już bez problemu można odkręcić śrubę. Wziąć rurkę metalową, obwiązać workiem i wozić w aucie - przyda się do kół i na chłopa jak nie będzie chciał zarabiać. A śruby spryskać jak bracia radzą WD40.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem jako technik mechanik.

W samochodach osobowych nie dokręcamy śrub kluczem pneumatycznym a zwykłym kluczem do kół.

W ciężarowych pneumatykiem a przedtem smarujemy smarem miedziowym. Po kilku km sprawdzamy dokręcenie śrub zwykłym kluczem, zwłaszcza w bliźniakach.

 

Praktyka w Starach i Autosanach :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacjach, zakładach przy sezonowych wymianach zawsze dokręcają kluczem pneumatycznym. Od lat nie widziałam aby jakiś mechanik dokręcał kluczem nasadkowym.

 

PS

 

Marek co Ty doradzasz, rura na chłopa :D:D:D.

Proponuje sprawdzać po takim mechaniorze zwykłym kluczem a potem co około 1000 km.

Jak szpileczka się zapiecze to prędzej ja ukręcicie niż odkręcicie. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.