Skocz do zawartości

Ćwiczenie na nogi, bez obciążania kolan


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

wiele cennych wskazówek

Jeśli chodzi o kolana bardzo ważne jest (oprócz tego co napisał Pika o paluszkach) by zmienić wektor ruchu (zacząć się prostować) poniżej lini równoległości ud i podłogi.
Czyli przysiad ATG, wspaniałe narzędzie rehabilitacyjne dla kolan. I jednocześnie najwspanialsze, znane ludzkości ćwiczenie.





Walic paluszki

walić kolana...

Przysiad to nie kucanie jak się zwykle na siłkach obserwuje.

 

Na przyszłość gdybyś chciał coś dodać, to możesz w ciągu 15 minut edytować swój ostatni wpis. Q

Edytowane przez Quizas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście polecam klaisteniczne ćwiczenia, bo nie wieją nudą i nie obciążają kolan. Sam mam problemy z kolanami, więc przysiady ze sztangą to max raz w tygodniu. I to też mniejszy cieżar, a większy zakres powtórzeń np 3x20 obicążeniem 70 kg, bo szkoda kolan, a też nie zależy mi na tym, aby mieć uda jak dźwig, bo w żadne spodnie człowiek się nie zmieści. Kalisteniczne treningi są bardzo zmienne, dynamiczne, nie obciążają, a pompują nogi niesamowicie. NIe jeden nie docenił, a potem zemdlał, albo wymiotował. Nie mam tu na myśli tylko przysiadów na jednej nodze. Jeżeli jesteś po kontuzji polecam na początek trening tego typu przez 2-3 tyg



Natępnie skoczyć level wyżej i wybrać jeden z przykładowych treningów na stronie madbarz na nogi. Sprawność, siła, testosteron, wygląd, zdrowie( brak kontuzji). Jeszcze nie znam nikogo kto łapałby kontuzję za kontuzją ćwicząc kalistenikę, w przeciwieństwie do chłopaków z siłki, których stawy mimo młodego wieku są bardzo często wyeksplatowane. Wybierz zdrowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o przysiadach i więzadłach krzyżowych 

 

Bredzi. Właśnie o to chodzi by osiągnąć pełen zakres ruchu bez czegokolwiek pod piętami.

Odwiedzione stopy na zewnątrz=brak pełnej aktywacji mięśni pośladkowych.

0:19

Trzeba znów stać się dzieckiem, porzucić cywilizacyjne nawyki nabyte dzięki krzesłom, fotelom etc...

Jak z kurwa wszystkim.

 

 

Kalistenika jest zajebista. Własnie kupiłem Wade,a "Skazany na trening 3"  :)

Trening z użyciem tylko ciężaru własnego ciała jest dobry jeśli nie masz dostępu do dodatkowych ciężarów.

Można to porównać do pracy silnika. Fajnie, że jeździ, ale lepiej jeździ się z kompresorem niż samym wolnossącym  :)

supercharger.jpg

Edytowane przez Kurt Von Diehl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla wszystkich kalek i pół kalek pierdolacych o przysiadach



nizej by niezszedł bo pas ma



niemieckie jabadabadu jest najlepsze%-)

a tak siadaja zawodowcy a nie kaleki i pół kaleki.

no bo kolanka nie moga wychodzic po za paluszki i trzeba robić pół przysiad dla pół kalek.szpilki nich sobie jeszcze zakładaja,pizdy jebane%-) Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikaczu i w tym punkcie się różnimy.
Dla Ciebie Bracie liczy się wynik=wysoka wartość parametru m x g

Jest to gonitwa za iluzją. :P

Ćwiczenia mają dawać wyraźne korzyści dla naszej formy fizycznej, jednocześnie nie niszcząc jej w jakimkolwiek aspekcie.

Sportowcy zawodowi rozmijają się z tą prawdą w dążeniu do wyniku=iluzji, bo im za to płacą...

Pewnie, że dźwigniesz więcej pomijając te granice, pytanie co Ci to da? :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=8Hz1iXJndYY

Dochodzą jeszcze kwestie różnic miedzy masą plastyczną, a funkcjonalną.

Edytowane przez Kurt Von Diehl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię pełne przysiady - trzymając się rękoma za poręcz łóżka. Później leżę na plecach i wybijam się jedną nogą do góry - dwugłowe uda momentalnie pękają razem z dupką i pleckami. Dam se miesiąc na rozruszanie kolan, potem coś z lekkim ciężarem - zobaczę jak zareagują kolana. Zdrowie najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Rower spoko, ale rower nie rozwija siły. Trening wytrzymałościowy działa na inne rodzaje włókien mięśniowych. Czwórki są zbudowane z innych i dwójki z innych. Więc dla optymalnej ich rozbudowy powinny być ćwiczone nieco inaczej. Prawidłowo wykonane przysiady nie obciążają zbytnio kolan. Ale żeby wykonać prawidłowo przysiad jest jedna podstawa. Ruchomość w stawie biodrowo-krzyżowym! Bez odpowiedniej ruchomości nie wykonasz prawidłowo przysiadu i będziesz albo nadmiernie obciążał kręgosłup, albo kolana.

Ja w zasadzie na nogi robię praktycznie tylko przysiady i czasami dodam jakieś wykroki. Najbardziej kolana obciążają wszelki uginania na maszynach, przysiad na suwnicy, gdzie za taki przysiad trener powinien dostać obuchem w łeb, bo to ruch bardzo obciążający dla kolan, a szczególnie rzepki. 

Jeszcze co do roweru to jazda bardziej wyczynowa obciąża kolana. Czasami po długiej trasie i dość intensywnej jeździe kolana tak bolały, że chodzić się nie dało. A przy przysiadach i pod 180 kg nie bolały mnie nigdy. Jest też sporo mitów w treningu siłowym przysiadów.

Np. często można spotkać się z opinią, że kolana nie powinny wychodzić poza linię palców. Jest to bzdura. To zależy od twojej budowy. Większości ludzi faktycznie nie będą wychodzić, a niektórym będą i nic nie są w stanie z tym zrobić.

Druga sprawa to trzymanie nóg prosto, a nie na boki. To również bzdura. Pozycja powinna być zawsze taka, żeby nie odczuwać dyskomfortu. Kolana powinny rozchodzić się na boki, a jest to bardzo trudne trzymając stopy prosto. Ja zawsze mam lekko na boki. Każdy musi znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie. Trzymając stopy prosto i nogi wąsko nie zrobisz pełnego przysiadu, bo w pewnym momencie za mocno pracę przejmują plecy i lecisz do przodu.

Mitów jest więcej, ale to musiałby być elaborat;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopę ten temat.

Wszedłem (a nie weszłem) tutaj, żeby się czegoś więcej dowiedzieć o treningu siłowym a po przeczytaniu tego tematu i waszej przepychanki tylko się wk(*&#^łem i wychodzę głupszy. To było niefajne doświadczenie. Chciałem się wyżalić, że przez was poczułem się gorzej.

Ale w sumie temat jest sprzed roku. Rozumiem, że przez rok czas forum zrobiło ogromne postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedną z przyczyn problemu ze stawami, jest niedobór kolagenu, to suplementacja witaminą C jest wskazana.

 

Ze skorupkami od jajek bym uważał, nadmiar wapnia powoduje problemy z układem krwionośnym.

Jak suplementujesz się wapniem, ważny jest też magnez, a do tego bor (reguluje ilość wapnia w organizmie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.