Skocz do zawartości

Główne przyczyny rozwodów (Polska)


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwód rozwodem, ale kiedy spotykam się ze znajomym, a kilku minutach rozmowy, jego niunia rzuca hasła typu ''Ja to i tak mam wszystko, to co chce w małżeństwie'' albo podobne,  to wiem ze źle się dzieje, kobieta w takiej sytuacji wyraźnie pokazuje ze dominuje w związku, a ten trzyma tylko wspólny kredyt bądź dziecko, facet coś tam mruknie pod nosem przeważnie aby nie wyjść na cipkę, ale jest doskonale świadom tego ze każdy z nas trojga wie o co chodzi :)

Facio na własne życzenie oddał lejce, a jak to twierdził Napoleon ''Tam gdzie kobieta rządzi, tam źle sie dzieje'' potem mamy rozwody, skoki w bok,  zdrady i inne luksusy :)

Jako barman, spowiadałem takich facetów bardzo często, kobiety tez :)kiedy widziałem męzczyzne około lat 35, 40 a nawet 50 wchodzącego do baru sam, to na 99% był to lament i skargi na swoją kobietę, obwinianie się, i próby ratowania tonącego okrętu, szukając w barmanie psychologa i rady z             przepitymi, smutnymi oczami...

Kobiety często brały kolezanke, wypijały pare głebokich i szukały wrazeń, emocji,  zemsty na swoim facecie, podrywajac mnie, albo moich współpracowników, których serdecznie z tego miejsca pozdrawiam :)

Edytowane przez Assasyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa nie jest problemem, jeśli samica jest w miarę ogarnięta. Wiem, że one mają z tym poważny problem i znam bardzo wiele przypadków, gdzie pomimo początkowych oporów przed słuchaniem rad "mamusi", loszka i tak poddaje się całkowicie jej manipulacjom, co w bardzo szybkim czasie prowadzi do rozwodu.

W temacie zostały wymienione chyba wszystkie najczęstsze przyczyny rozwodów. Oczywiście są to przyczyny podawane przez sądy. Rzeczywistość jest nieco inna.

Mnie baba w todze oskarżyła o porzucenie rodziny, bo się wyprowadziłem. Nie miało znaczenia to, że ex złożyła pozew o rozwód znacznie wcześniej i sama nigdy nie wskazywała mojej wyprowadzki jaki przyczynę rozstania. Po prostu to jej pasowało do przyjętej z góry wersji, a że musiała coś napisać w uzasadnieniu, to napisała.
Myślę, że taki motyw jest bardzo częsty. Facet wyprowadza się z domu, aby nie dawać babie powodów do oskarżeń, jak w filmie "Tato", gdzie baba sama wali się w łeb, a później oskarża go o pobicie.

Przykład z życia, o którym opowiadał mi mój adwokat:

Babie zaczęło bić. Miała dobrego męża, zajmował się domem, dziećmi itp. Nie miała do czego się przyczepić, ale szukała na niego haka, aby rozwód był z jego winy (wówczas suka może żądać alimentów nawet na całe życie).
Suka zaplanowała to tak, że walnie się czymś w łeb i wezwie Policję. Tak zrobiła. Widziała, że wraca do domu, wezwała Policję. Policjanci przyjechali, ale gościa nie ma. Baba niby pobita przez niego (tak twierdzi), ale gdzie jest ten sprawca? - Przypomniało mu się, że miał zabrać coś z piwnicy, tam spotkał sąsiada, z którym trochę pogadał. To go uratowało. Sąsiad mógł potwierdzić, że człowiek nie mógł pobić własnej żony, bo rozmawiał z nim :)

Kiedyś widziałem program o głupich przypadkach śmierci. Chyba na TVN Turbo. Tam był podobny motyw. Baba zaczęła tłuc talerze przed przyjściem męża do domu z pracy. Wszystko po to, aby oskarżyć go o agresję. Mąż jednak nie wszedł do domu z jakiegoś powodu. Baba tłukła wszystko, jak popadło... szczęśliwym zbiegiem okoliczności przewróciła się i upadła na kawałek szkła. Upadła tak szczęśliwie, że przecięła sobie tętnice i szybko się wykrwawiła :) 

Takie zachowanie, to jest jakby "standard". Motyw na przemoc w rodzinie, molestowanie dzieci, niedawanie pieniędzy na utrzymanie rodziny. Zdradę i jakieś poważne zarzuty trudno udowodnić, ale wymienione przeze mnie pierdoły o to, co wskazali Bracia, samice w togach łykają, jak czapla żabę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W dzisiejszych czasach zrobiono kobietom grunt do rozwodów.

Brak kar za rozwód a wręcz system nagród - alimenty, pomoc społeczna, status społecznie pokrzywdzonej, domy samotnej matki ...etc.

A gdzie są domy samotnego ojca?

 

Odchodząc kobieta nie traci - zabiera zasoby, dziecko czyli wszystko co może zabrać. A jak odchodzi to nie odchodzi przecież w samotność tylko do kolejnego mężczyzny najczęściej silniejszego (społecznie i finansowo) od męża. Wydrenowany mąż oddał wszystko co miał więc nie jest już potrzebny. I tak nim można wciąż sterować po rozwodzie grając dzieckiem - są takie co utrudniają kontakt z potomkiem ale też takie co sądownie ustalają dni kiedy masz dziecko wziąć aby ona miała wtedy wolne. 

 

Hipergamia kobiet dziś ma bardzo podatny grunt do realizacji.

 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Normalny said:

A jak odchodzi to nie odchodzi przecież w samotność tylko do kolejnego mężczyzny najczęściej silniejszego (społecznie i finansowo) od męża.

Troche mi się to nie zgadza. Kobieta z dzieckiem to nie jest atrakcyjny kąsek na rynku matrymonialnym. Puknąć taką raz czy dwa to zawsze znajdzie się chętny, ale żby tak na poważnie to już trudniej. Oczywiście są takie przypadki, jak mówisz, ale nie jestem przekonany, czy tak właśnie jest najczęściej. W przypadku relacji damsko-meskich sprawdzaa się zasada Kopernika, że gorszy facet wypiera lepszego faceta. To jest logicznie wytłumaczalne, bo SMV kobiet z wiekiem maleje, a fakt urodzenia dziecka równiez go nie podnosi. I jakoś tak wychodzi, że każdy kolejny partner jest gorszy od poprzedniego. Oczywiście one lubią myśleć, że starzeją się jak wino i że każda może mieć milionera zamiast tego swojego biedaka-cebulaka, ale prawda jest taka, że milionerów nie ma wielu, a jeszcze mniej potrzebuje dzieciatej Karyny po 30-ce.
Także warunki prawne może i są dobre do uprawiania hipergamii, ale muszą się laski szybko z tym ogarniać, bo po prostu mają krótki termin 'przydatności do spożycia'.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę rację @Adams.

 

Jednakże obserwuje swoje mocno rozwodowe otoczenie i widzę co się dzieje. Kobiety dorabiają sobie dzieci z nowymi partnerami aby mieć zabezpieczenie od kolejnego faceta lub żyją w luźnych związkach mając alimenty od ex męża oraz bieżące środki finansowe od nowego faceta. Znam przypadek gdy kobieta owinęła faceta tak że dorobił jej 4 dziecko podczas gdy trójkę miała z ex mężem. Dla mnie niedomyślenia ale jak widać dla niektórych ...

 

Z zaciekawieniem przyglądam się jaki będzie finał takich związków.

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.