Skocz do zawartości

Moglby mi ktos to wytlumaczyc ?


Gość Wasyl

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys pamietam na polu (jestem ze wsi0 zbieralismy z rodzina ziemniaki ,byli wsrod nas dwoje maluchow mieli wtedy tak sadze ok 5 moze 6 lat .pola byly odgrodzone drutem pod wysokim napieciem bo na polu obok byly krowy sasiada.W pewnym momencie te dzieciaki odchodzily do tego druta i normanie lapali raczkami ten pastuch pod napiecim i nic...Nic ich nie kopalo...Poszedlem i ja co sie stalo? prad mnie tak pierdolnal ze zemdlalem .Do dzis nie umiem tego wyjasnic czemu tak sie dzieje ? Dlaczego maluchow nic nie kopalo mimo ze wyginali ten kabel ,sciskali i tak dalej ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z życia codziennego - miałem przebicie na UPSie i zamiast uziemienia była faza. Cała obudowa komputera była pod napięciem. Mnie kopnęło - bo byłem boso, ojca nie - bo miał gumowe klapki.

Tak samo mogło być na polu - ktoś miał bardzo dobrze izolojuącą gumę na butach, złapał kabel jedną ręką i prąd do ziemi nie popłynął (krowy izolacji nie mają :P).

A może to maluchy dotykały jedną ręką/punktem, a Ty dwoma i obwód zrobił się przez Ciebie?

A co do spocenia - pot na rękach potrafi zajebiście poprawić przewodnictwo (bo to przecież woda, do tego słona :P) więc wystarczy, że dzieciaciaczki były niezmachane, a Ty pobiegałeś, spociłeś się i o wiele lepiej przewodziłeś od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale kumpel mi kiedyś opowiadał o gościu, który pracował fizycznie i skórę na rękach miał pogrubioną do takiego stopnia, że brał kabel do ręki i go nie kopało. Szpanował sobie w ten sposób w towarzystwie. Pewnego pięknego dnia po kilku latach ktoś sobie o tym przypomniał i mówi mu żeby zademonstrował i jak go prąd pierdolnął tak zmarł na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak ak pisze Rex... Znaczenie mają gumowe buty i wilgotność dłoni. Mój stary ma na przykład tak suche dłonie, że gdy jest w obuwiu, kompletnie nie odczuwa "kopnięcia" prądu, nawet dotykając bezpośrednio przewodu fazowego. Ja czuję w takiej sytuacji tylko lekkie kopnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ NEO

Widocznie akurat na to napięcie nie miał uprawnień :P To już chyba nie była brawura - tylko zwykła głupota.

Jakby ktoś z forumowiczów chciał zaszpanować w towarzystwie jaki jest kozak, to lepiej niech złapie za cycki najbliżej stojącą kobietę. Najlepiej czyjąś żonę. A nie kable z prądem. I przyjemniej i przeżywalność wyższa.

EDITED: I też może "kopnąć". Albo "popieścić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.