Skocz do zawartości

Rzucam cukier


Achilles

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, na poważnie, macie jakieś konkrety, czy będziecie się tylko podśmiechiwać?

Radeq a weź nam powiedz jak tam nerki sie trzymaja?

Wracając do tematu chlorku magnezu, to odebrałem dzisiaj w końcu badania moczu:

e7b2268df5a9b.jpg

Wydaje się, że wszystko ok. Co tam jeszcze odnośnie stanu nerek mogę zrobić, żeby ocenić ich stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Też próbuje walczyć z tym cukrem Przez cały dzień wytrzymuję nawet na myśl nie przychodzi ale wieczorem po kolacji Lubię sobie zaparzyć herbatę z kardamonem i imbirem i dwie kostki czekolady gorzkiej i ciastek ze 50g wafelek prince polo mmm... jakie to obrzydliwie pyszne kuurdee Niby ważę 75kg przy 180 ale czuję że sobie krzywdę robię tym świństwem (po zjedzeniu poczucie winy) ale jak to ciągnie Z fajkami se poradziłem nie palę od 20grudnia 2004r Pamiętam dokładnie tą date daje mi to do myślenia potrafię zapomnieć o datach urodzinach brata siostry itd. a tu pamiętam to znaczy że nie do końca się z tego wyleczyłem. A co dopiero ten cukier Coca Coli nie pije tych słodzonych napoi nie ciągnie mnie do tego nawet piwo ostatni raz piłem aaa chyba w zeszłym roku też nie ciągnie Ale te słodycze ciacha chyba to gorsze jest Niby 2 kawałki czekolady na dzień , jedna czekolada na tydzień 100g Ana rok? 52sztuki prawie 6kg a to tylko czekolada A gdzie ciastka? Ojj nie dobrze nie tak łatwo Właśnie pisząc to a herbata mi się parzy jak nabierze mocy mmmm pycha i ta przyjemność z takiej małej przekąski No i po pracy oczywiście trza (obowiązek) przesłuchać radio samiec Kurde weź zrezygnyuj z takiej małej przyjemności Taka mała rzecz a na to czeka się calutki dzień pracy. Pokusa każdą formę przyjemności podsunie , krętymi ścierzkami ale do celu Niby to wiem ale ulegam temu Obraz w głowie siedzi Podświadomość nie śpi caałyy czas podsuwa swoje pragnienia różnego typu  Ciekawe czy to jej pragnienia czy to moje urojenia z dzieciństwa z komuny ograniczenie cukru (cukier na kartki}Hmm trzeba przemyśleć Ale na razie przekąszę małe co nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, za dzieciaka nałogowo wpieprzałem słodycze. Dzień w dzień rodzice, babcie wciskały mi batoniki, w uj owoców, czekoladki, wafelki, chipsy i inny syf. A dzieciak jadł. Z czasem, gdy stałem się całkiem nieźle wysportowany, zszedłem znacznie z wagi, ochota na słodycze minęła sama. Nie wiem jak, ale udało mi się zrobić to o czym przeczytałem w "Stosunkowo dobry". Że na widok słodyczy czuję niechęć, a na widok orzechów, czy warzyw- pozytywne emocje. Widocznie uświadomiłem sobie, że dużo kosztowała mnie ta fizyczna przemiana i powrót do starego nawyku nie wchodzi w grę. 

 

Są jednak sytuacje, w których cukier (albo ogólnie węglowodany, powinno się zjeść w większej ilości. Mianowicie ostatnio zrobiłem eksperyment i przed wyjazdem na rower przyjąłem bardzo dużo kalorii z tłuszczy i białka (głównie orzechy, tłuste ryby i ziarna słonecznika). Po przejechaniu 50 km zajechałem do sklepu, kupiłem 3 snickersy i zjadłem je niczym zawodnik w jedzeniu hamburgerów czy innego syfu na czas. Po prostu nie miałem siły jechać pomimo że wcześniej zjadłem dużo tłuszczyku. Co innego np. gdy pójdę na godzinny trening siłowy, albo robię tabatę. Wtedy mogę nawet na czczo trenować, a przez cały dzień nie zjem nawet 100 gram węgli.

 

Tak więc w niektórych aktywnościach węgle/cukier się przydają :) gorzej tylko jak je się to tylko po to aby poprawić sobie nastrój.. @Brat Jan moim zdaniem erytrol będzie lepszy. Ma jeszcze mniej kalorii, a w sklepie widziałem, że jest tańszy od ksylitolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat Jan niby to tylko troche i gorzka Ale w niektórych gorzkich jest E476 tak pisze i inne dodatki  Kiedyś robiłem trochę na zakładzie remoncik co czekoladki robią Kurde ile tej chemii przywożą w workach w wiadrach paletami i dodają do tego Najgorsze to te z nadzieniem  To trucizna która uzależnia Pasowało by to rzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak to prawda jak się coś zje słodkiego (czekoladki ciacha) too tak samo mam . Co oni tam dodają że tak organizm tak działa Też próbowałem to rzucić nie tak łatwo Ale każda próba uczy Tak samo miałem z papierosami Nawet po 8miesiącach nie palenia wróciłem do palenia Gdzieś zrobiłem wtedy złe założenie. Potem już wiedziałem co mnie czeka Najpierw się człowiek zaweźmie i wystarcza mu przekonania Najgorzej miałem w nocy Śniło mi się że pale czuję ten zapach zaciągnięcie się , po chwili w głowie jak to przecież rzuciłem , i taka to rozmowa w głowie z samym sobą Budzę się szybciej oddycham serce bije mocniej myślę co jest Od razu szybkie myśli co jak gdzie czas data który dzień Jest taki moment chwila że człowiek jakoś dziwnie się czuje Łapie że to sen alee myśli czemu taki sen itd. Ciekawe jak to jest z cukrem Już wyczuwam że jak jestem głodny czuję poddenerwowanie Wiem gdzie to mnie prowadzi Obserwuje to głód to jest głód

I weź sobie powiedz że nigdy w życiu już czekoladki ciacha To tak jak dziecku. Mózg zawsze coś podsunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz, nie dwa zdarza mi się robić refeedowy dzień - żeby nakręcić metabolizm i oczywiście, żeby zjeść 8500kcal to trudno z ryżu, makaronu itp.

Wtedy mój jadłospis wygląda następująco:

 

Pierś z kurczaka - 500g

Ryż biały - 700g

Olej kokosowy - 20g

Warzywka.

 

Potem jem na wieczór

Pizze 40cm - uwielbiam rzeźnicką!

 

Czekoladę milkę, dużą
12265829.jpeg

 

Oraz paczkę ptasiego mleczka


1217.png

 

 

I idę spać jak dziecko :>

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MG-42

 

To taka kolacja od 18 do 22 :lol:

 

195cm/106kg dzisiaj rano było

jak dużo trenujesz w sporcie siłowo-wytrzymałościowym to trzeba jeść, nie ma siły :>

 

EDIT:

 

Uważam, że jeśli ktoś nie trenuje to powinien odstawić cukier, a jeśli trenuje to może mieć taki przywilej :>

Edytowane przez GluX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa chyba że taak to zrozumiałe Ja 75kg przy 180 Max w życiu ważyłem 85kg. Kurde strasznie człowiek poci się zchylić to wszystko przeszkadza I po jakimś czasie jak coś chciałem poćwiczyć porozciągać to tak popatrzyłem na siebie i pomyślałem ale się załatwiłem do takiego stopnia Teraz jest oki dobrze się czuje choć w koło mi mówią że za szczupły ale ja myślę że przedział 70-75 jest oki jak dla mnie

Ale prze sporcie taak trzeba dużo zjeść oczywiście zależy przy jakim sporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MG-42

 

Ja polecam się ruszać - bycie w formie to luksus, a bycie w formie i bycie silnym oraz sprawnym to już bogactwo - szczególnie jeśli chodzi o późniejsze lata ;)

Trzeba podnosić ciężary przy osobie która się zna na tym i można wiele zdziałać, poniżej moje przysiady 5x120kg z pauzą 2 sekundową na dole - bardzo dobre ćwiczenie na sprawność ogólną.

 

 

5pfXyGS.jpg

 

Do ćwiczeń zawsze zachęcam, bo jak nie ćwiczymy to się starzejemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glux

Cwiczysz trójbój siłowy?

Kiedyś jak chodziłem do szkoły to na siłke chodziłem Trochę się napatrzyłem na zawodników kulturystów Podziw był

Pamiętam chodził taki Facet w trójboju siłowym zajął wtedy 3miejsce w mistrzostwach europy? czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyrzucenie cukru z diety oraz redukcja tłuszczy - zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego. Taka dieta przez kilka miesięcy robi naprawdę dobrze.

Np te wszystkie napoje które ludzie piją a które zawierają po 20-30g cukru w 100 ml, podczas gdy dzienne zapotrzebowanie na cukier dorosłego to około 20-30g. A takiego napoju przecież wypijają 1 litr lubięcej w ciągu dnia.

Lepiej przesiąść się na jakąś sokowirówkę (wiem dużo czyszczenia, ale lepiej) i wyciskać z buraków, jabłek, marchwi - do tego trochę pietruszki lub mięty i 2-3 kostki lodu. Super się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.