Skocz do zawartości

MJ DeMarco - Fastlane milionera


Quizas Jeremi

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy w życiu nie czytałem czegoś, co wpisywałoby się w kanon "zdradzę Ci, jak zostać bogatym", bez względu na to, czy autor reklamował się zasadą "jeszcze będzie czas, by odpoczywać" czy "jeszcze będzie czas, by zapierdalać".  Biorąc pod uwagę, że kilka osób na forum polecało pozycje o takiej tematyce, postanowiłem dać szansę pierwszej lekturze z cyklu poradników finansowych - Fastlane milionera. Przyznam, że nie żałuję poświęconego na nią czasu, ciekawie napisane, wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest to jakiś nudny przepis na osiągnięcie bogactwa przy pomocy ograniczenia snu do 4 godzin dziennie lub modlitw do wszechświata o zesłanie wymarzonego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję temat, bo to świetna pozycja, potwierdzam. Daje sporo okazji do wartościowych przemyśleń (mimo że osobiście z trudem kojarzę jaki jest aktualnie dzień tygodnia i szczęśliwie nie potrzebuję tej informacji do niczego, podobnie jak wyznaczonego weekendu czy zaplanowanego w grafiku planu urlopowego) i wprowadzenia ewentualnych korekt w życiu. 

Dopiero w sumie zacząłem, bo jestem na jakiejś 130 stronie, ale nawet gdyby na niej się miała skończyć (a podejrzewam że przez pozostałe 400 stron będzie równie nieźle) to pozycja do przeczytania absolutnie przez każdego stąd forumowicza. W pewnym sensie mnie natchnęła i sam już kombinuję nad większą automatyzacją swojego biznesu, bo "robisz to źle".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, szczerze powiem że czekam na wrażenia. Jak by co, to najtaniej udało mi się znaleźć epuba+mobi w księgarni lideria - 30 PLN

No i miliony czy nie miliony, o styl życia idzie i jakość codzienności zamiast tylko pojedynczych dni ekscytacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję papierową kupisz na allegro - ale z tego co widzę to ceny z baardzo górnej półki 120 - 140 zł.

PS. zakupiłem na lideria.pl - 3099 wersja ebook ..

Bardzo ciekawy jestem co tam będzie - generalnie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takich wynalazków.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentelman,

 

wlasnie szukam pare wycinek z tej ksiazki, ale cos ciezko znalezc. Czy to nastepna ksiazka "hype", taka jak "The 4-hour week" od Ferriss-a?

Jedyne kto zostaje przy tym milionerem to autorzy tych ksziazek.

 

Moze zapytam wprost @Quizasi @Rnexto wasza glebsza recenzje? 

Np. co wyciagacie dla siebie z tej ksiazki....?

 

Edit: znalazlem look inside na amzon.com

Edytowane przez Doug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się nawet trochę z Ferrissa nabija przez ułamek sekundy. Więcej może powiem jak całość przeczytam.

W książce macie swego rodzaju destylat i podejście do życia w pigułce. Myślę że każdy i tak coś innego dla siebie znajdzie i zastosuje albo i nie.

 

Niekoniecznie gra idzie o tytułowe "milionerowanie", bo on sam definiuje bogactwo w bardzo bliski mi sposób:  

„Gdzieś w tłumaczeniu słowa „bogactwo” zgubiono „wolność”. Ludzie wystawiają na pokaz ikony bogactwa, ale nie posiadają wolności, a kiedy nie masz wolności, gryzie się to z innymi, prawdziwymi elementami bogactwa – zdrowiem i relacjami.”

 

"Milionerstwo" traktuję raczej jako słowo - klucz, zrozumiałe dla zamerykanizowanego odbiorcy. No i oczywiście sam głównie patrzę jak na cegiełkę w demaskowaniu części  społecznego matrixa, z zakresu "ora et labora" a na koniec przyklepią piachem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Książka się pojawiła w Polskich księgarniach w cenie ok 50zł co nie jest jakąś wygórowaną. Kończę czytać "Bogaty Ojciec Biedny Ojciec" i powiem wam, że chcę więcej! Wahałem się czy kupić Fastlane, ale zamówię dziś. 

 

@Rnext Skończyłeś? Jak książka? Jest tam coś o inwestowaniu stricte (nie tylko giełdy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko zamów, kup, jest o inwestowaniu (nie giełdowym) ale też o nieinwestowaniu (np. w bzdury). Nie pamiętam tej książki jakoś szczególnie detalicznie, bo to jednak rok minął, ale każda zostawia w głowie jakiś ślad. Coś tam zmienia w postępowaniu wskutek przemyśleń. Generalnie lubię wracać do niektórych lektur a ta ma właśnie potencjał jedną z takich, więc pewnie wkrótce przeczytam jeszcze raz. Ciekawe czy coś więcej z niej wyczytam.

 

Co do Kiosakiego, myślę że pozycja o ojcach Ci wystarczy. Swego czasu przeczytałem (chyba) jego wszystkie i są one w zasadzie wariacją tej samej idei. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko To bardziej książka o spojrzeniu na życie i pomaga włączyć świadomość "prowadzenia go" plus opisane są konsekwencje postępowania w każdym z scenariuszów. To takie rozrysowanie mapy przez przewodnika. Stajesz na chwilę nad mapą i możesz zdecydować jaki szlak wybierzesz od razu wiedząc mniej więcej jakie są konsekwencje. 

Raczej nie ma tam twardej wiedzy encyklopedycznej pod kątem opisu rynku walutowego itp. Jeśli interesujesz się tylko inwestowaniem to będziesz zawiedziony jednak jeśli oczekujesz porady jak sobie ułożyć życie zawodowe to będziesz zachwycony. To jest super książka na start. Sam ją przeczytałem kilka lat temu i zamierzam co jakiś czas wracać. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełda to są manipulacje. Tam też raczej garstka zarabia kosztem całej reszty. Zainwestować można jedynie w spółkę sprawdzoną, która ma solidne fundamenty do rozwoju i to w perspektywie długoletniej.

 

Co do książki to nie czytałem, ale jeżeli jest zagranicznego autora to każdy musi zważać na środowisko w jakim te miliony ma zarabiać. Inaczej się zarabia w USA, a inaczej w Polsce. Mechanizmy są podobne, ale prawo i uwarunkowania inne.
 

Moim zdaniem doświadczenie życiowe to nieoceniona wiedza do tego, żeby zarabiać te miliony. Kiedyś to była kwestia układów, dzisiaj w nasyconym rynku konkurencją, napompowanych cenach gruntów i nieruchomości oraz częstych oszustwach dużo trudniej jest się dorobić dużej kasy.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Fastlane pozwoli ci się rozeznać gdzie jesteś i ewentualnie zmienić ścieżkę. Jak już się rozeznasz to polecam ci książkę Larrego Wingeta nt. Pieniędzy. Tzn. ogólnie jest to książka nt. etyki pracy i co zrobić by być lepszym pracownikiem, szefem itp.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/103242/jestes-bez-grosza-na-wlasne-zyczenie-jak-przestac-klepac-biede-i-zaczac-lepiej-zyc

 

O czym pisał Mosze Red w tym wątku :

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.