Skocz do zawartości

Zrozumienie. Sens.


Guliver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

Wkleję tutaj mój nocny monolog skierowany do mojego przyjaciela z czasów licealnych. Od kiedy wyjechałem do Wielkiej Brytanii (rok temu), widujemy się 2/3 dni co kilka miesięcy, utrzymujemy kontakt przez Skype i e-maile, bo facebooka usunąłem w marcu.

A zatem:

[02:05:25] zapaliłem sobie malutką lufkę
[02:05:33] I zacząłem słuchać swojej muzyki
[02:05:39] JAKIE JA ROBIE ZAJEBISTE KAWAŁKI
[02:05:43] JA PIERDZIELE
[02:08:42] Wkładam w nie (podświadomie, bo przecież wkładam całego siebie we wszystko co robie, bo jestem sobą a nie kimś innym) historie z mojego życia, z tego co widziałem/słyszałem/czułem (no bo niby kogo wspomnienia mam pamiętać jak nie swoje). To jakie mam wspomnienia (przeszłość) i otoczenie(teraźniejszość) wpływa na to co zawieram w swoich utworach. Podoba mi się cholernie to co tworzę, bo słyszę tam siebie. Odbicie swojej duszy. Świadomości.
Ten akt tworzenia jest manifestem tego, że istnieję.
[02:18:46] Może to, że często robię smutnawe utwory jest spowodowane przez to, że tęsknię za rodziną i najlepszymi znajomymi z otoczenia.
Nie pamiętam w jakich okolicznościach powstał HyperSpace... szkoda, bo mógłbym się jakoś do tych wydarzeń odnieść.
[02:21:05] Czytam nasze rozmowy na skypie i widze, że to właściwie Ty 'zabawiasz' mnie, a nie na odwrót. Ja tylko odpisuję, i to zdawkowo...
Jestem tak zanurzony w swoim świecie i w muzyce, że nie liczy się dla mnie nic innego.
Zaniedbuję przez to kontakt z rodziną i Tobą na przykład, ale mam wrażenie, że wybaczacie mi to przez to jak bardzo zaangażowany jestem w to co robię i jak bardzo chcę być coraz lepszy w tym co robię.
Dziękuję za to maj frend.
[02:25:03] Postaram się odwdzięczyć najlepiej jak potrafię kiedy w końcu się oderwę od produkcji, czyli na święta.
Żyję tu i teraz, starając się być najlepszy jaki potrafię właśnie w tej chwili. Dawać radość innym i sobie w TERAZ, nie w przeszłości, nie 'kiedyś', 'jutro' itp. Oczywiście być dobrym tylko dla tych, którzy mają wobec mnie dobre zamiary i są pozytywnie nastawieni do mnie.
Nie warto się przejmować osobami trującymi i wyrzucać je bezwzględnie z otoczenia/nie zadawać się z nimi.

Mam wrażenie, że właśnie zrozumiałem tak na prawdę o co chodzi w życiu.
[02:27:42] To, co tak często czytałem na reddicie (działy: LSD, Psychonaut, MDMA, DMT), co było dla mnie po prostu tekstem.
Miałem to jakby w swojej pamięci mózgu, ale nie korzystałem z tego i nie dopasowałem szczegółów i wydarzeń ze swojego życia, które by na to wskazywały.
Coraz bardziej widzę co się wokół mnie dzieje.
Wielce rad jestem, że jestem taki świadomy, że widzę coraz więcej i łączę ze sobą.
Przyczyna->skutek.

------------------------------------------------------------------------------

Oboje jesteśmy introwertykami, ja INTJ, który skupia się prawie wyłącznie na sobie i na tym co ma w głowie. On za to jest INTP, który dużo większą wagę niż poprzednio wymieniony typ do kontaktu z ludźmi i pomaganie im/interesowanie się ich życiem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj robiliśmy kilka razy w odstępach czasowych i za każdym razem nam się zgadzał wynik z poprzednim. INTJe są w większości ścisłowcami z dużym potencjałem artystycznym. Ich własny świat jest dla nich najważniejszy.
Tutaj lista co lepszych INTJów: http://www.celebritytypes.com/intj.php
@Damianut, polecam Ci dział na reddicie www.reddit.com/r/INTJ, można się wielu ciekawych rzeczy o tym typie osobowości (czyli notabene o sobie).
@Adolf, wklejam link do mojego SoundClouda :
https://soundcloud.com/mindept                      
Daj znać co myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zrobić sobie taki test, oczywiście za darmo? Bo nie widzi mi się klikać by na koniec zamiast wyniku dostać numer pod jaki mam wysłać sms :)

 

@topic Ciekawy monolog. Wytłumacz jescze jak to robisz, że notujesz to wszystko, bo ja jak zapalę to mam problem, żeby ogarnąć tę falę myśli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/jtypes2.asp

Pytania po angielsku, w razie problemów tu: http://miroslawzelent.pl/rozwoj-osobisty/wyprawa-do-wnetrza-ego-twoj-typ-osobowosci-model-mbti/ można znaleźć tłumaczenie na język polski.

A żeby poukładać sobie to co przychodzi mi do głowy w trakcie haju po czymkolwiek - kartka papieru i długopis (i najlepiej całkowicie ciemny pokój, mogę się wtedy dużo lepiej skupić na słuchu i uporządkować myśli tak jak chcę). Ewentualnie notatnik na laptopie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.