Skocz do zawartości

Pożegnanie z forum


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia samcy (w większości) i (nieliczne) siostry samice.

 

W życiu mężczyzny nadchodzi taki moment, kiedy chce pójśc dalej, rozwijać się, nie stać w miejscu. Poznawać, doświadczać, zdobywać wiedzę, udoskonalać. Jestem właśnie na takim etapie życia. W związku z wytężoną nauką języka rumuńskiego i coraz głębszym zainteresowaniem filozofią, trafiłem na genialne, rumuńskojęzyczne forum tetatyczne o niszowych filozofach i prądach. Przenoszę się właśnie tam. Będzie to również okazją do praktyki języka.

 

W życiu prywatnym, po wielu latach wahań, niepewności, pytań i poszukiwań, mam już jasno nakreśloną wizję swojego "ja". Wiem już czego chcę w życiu i dokąd będę zmierzał. Będzie to egzystencja w absolutnej samotności, w zgodzie z samym sobą, dążąca do totalnej ascezy i absolutnego perfekcjonizmu. Odrzucam przyziemne błyskotki, ułudne przyjemności, na rzecz absolutnego rozwoju osobistego i życia w którym nie ma i nigdy nie będzie miejsca dla żadnej kobiety.

 

Dlatego podjąłem decyzję - mój 3000 post będzie jednocześnie granicą mojego odejścia z forum. Szanuje ogromnie Marka za to co robi, za to że otwiera oczy nieświadomym, naiwnym, zagubionym braciom i winszuje mu ogromnej przenikliwości dotyczącej pokrętnej kobiecej psychiki. Nie ukrywam, że wiele dzięki niemu zrozumiałem i otworzył mi oczy na wiele spraw, dlatego też w tym momencie chcę powiedzieć teraz i tutaj po prostu - dziękuję Tobie Marek.

 

Lubię to forum i zżyłem się z nim jak z żadnym innym zakątkiem w necie. Wiele mi dało, w sensie nauki życiowej, od wielu tu obecnych osób dowiedziałem się więcej niż przez dotychaczasowe 25 lat życia. Ale tak jak mówię - aspiruję wyżej, pewien etap w życiu pokonałem, pewna wiedza jest już dla mnie oczywista i się z nią oswoiłem. A forum operuje tylko na pewnym poziomie, co jest z pewnością dobre dla kogoś kto dopiero odkrył na czym stoi świat relacji damsko-męskich..

 

Jeśli kogoś uraziłem, pochopnie osądziłem, skrzywdziłem swoimi stwierdzeniami, jeśli byłem zbyt porywczy - w tym miejscu przepraszam. Wiem, że dużo jeszcze pracy przede mną, wiem co muszę dokładnie przerobić w swoim zachowaniu, widzę jeszcze wciąż błędy i niedociągnięcia (chociażby częsty brak dystansu).

 

Nauczyłem się jak już wspomniałem tutaj wiele od rozmaitych osób, wielu samców skłoniło mnie do zrewidowania mojego jak sądziłem słusznego i zatwardziałego stanowiska. Mam także skromną nadzieję, że wy Drodzy użytkownicy nauczyliście się czegoś ode mnie.

 

Nie odchodzę kompletnie. Nie kasuje konta. O co to to nie! Dalej będę dbał porządek na forum pełniąc funkcję moderatorskie, wrzucę coś od czasu na bloga. Nie będę się tylko wypowiadał w tematach na ogólnodostępnym forum (za wyjątkiem wątku "wprowadzone zmiany i aktualizacje" gdzie jak sama nazwa wskazuje, będę informował o moich moderatorskich poczynaniach).

 

Życie nauczyło mnie nigdy nie mówić nigdy, dlatego nie zakładam z góry że nie będę się nigdy więcej udzielał na forum.

Na chwilę obecną stwierdzam jednak, ze nie nastąpi to wcześniej niż za pół roku.

 

Proszę na koniec wszystkich o wyrozumiałość i poszanowanie mojej decyzji.

 

Pozdrawiam

 

Vincent

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rumuńskie forum o filozofii brzmi tak niecodziennie, jak słynny ''balet mongolski'' Boczka z Kiepskich:) Oznacza to, Vincent, że masz szerokie horyzonty!

Życie w ascezie, perfekcjonizm...jeśli Boga nie ma, to na co komu Twój ascetyzm? Na mój gust lepiej wykorzystaj życie maksymalnie, choćby przygruchaj 1 laskę i żeby nabrała dyscypliny przy Tobie!

 

PS. Czekam na te relacje ze stron o Watykanie i czekam...

 

Powodzenia! Nie żegnam się, ale mówię do zobaczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc męska decyzja?

W takim razie podziękowania za Twój wkład własny, inspirujące wpisy na blogu

oraz ... życzenia poszerzania horyzontów i eksplorowania nowych, fascynujących

zagadnień.

 

A będąc w Bukareszcie i trafiając na piękną Rumunkę oczaruj ją znajomością języka

Ciorana i spraw, by zawsze ciepło i z rumieńcem na twarzy wypowiadała się o mężczyznach z Polski :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że i od ciebie ludzie nauczyli sie wielu ważnych rzeczy. Kto tu będzie teraz trzymał kocice w ryzach? Powodzenia.

Choć jak dla mnie marnością jest wszystko łącznie z filozofią i rzeczami ponad rzeczywistość bo człowiek jest marny a bez nas co ma sens? Nie ma już nawet czegoś jak sens , w sumie jak nie można czegoś zaobserwować to tego nie ma dla nas. "Wyższe rzeczy " sa taką samą marnością jak te z tego padołu.

Vanitatum vanitas, et OMNiA vanitas . A czym jest wszystko? Tym co możemy zaobserwować, doświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak być nie może - nawet nie dałeś mi zadnego upomnienia, jeden poprawiony błąd ortograficzny, tylko to :( .

Tak dla ciebie info, moze ci sie przydać. ;)

Standardowa DIVA kosztuje jakieś 200lei /h, a lej stoi mniej wiecej tyle co zloty :D .

Te zgłebiające filozofie pewnie są droższe - ale Ja takich nie szukałem. :P

Do następnego razu - mam nadzieję. Houk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.