Skocz do zawartości

Takiego pięknego syna urodziłam


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem to kiedyś. Ciekawa sprawa - ta Pani po obejrzeniu filmu w tv, zdziwiła się że tak wyszła. Ona była NIEŚWIADOMA jaką jest terrorystką emocjonalno - mentalną. Żyła jak większość ludzi, jak robot, reagowała wyuczonymi odruchami bez świadomości tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ogladalem podobny dokument o gościu którego w podobny sposob terroryzowała matka...

Gośc byl inteligentny, byl psychologiem badz psychiatrą, znał wszystkie mechanizmy tego stanu i mimo że matka truła mu głowe, traktowała jak dziecko to On nadal z nią mieszkał itp...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce, to tu link do autora: http://www.filmweb.pl/person/Marcin+Kosza%C5%82ka-108605

 

a tu druga część: http://vod.tvp.pl/dokumenty/ludzie/jakos-to-bedzie/wideo/jakos-to-bedzie/4284789

Edytowane przez Rnext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po 25 minutach tego filmu jestem przeładowany negatywną energią, a co dopiero gdyby to znosić na co dzień. Nie da się słuchać trajkotania tej baby, na miejscu syna to jak najszybsza ucieczka z domu. Nie jestem fanem agresji ale ojciec mógłby z otwartej dać na otrzeźwienie, chociaż biorąc pod uwagę konsekwencje prawne lepiej uciekać i nie dać się niszczyć. Naprawdę współczuję osobom które muszę żyć w takim kwasie, przy takim natłoku złych emocji człowiek staje się wrakiem emocjonalnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykało się takie filmy na Youtube.

Zabawne jest to, że tacy ludzie z reguły nie są świadomi tego, co robią. Gdy byłem młody i głupi, to czasami próbowałem im takie rzeczy tłumaczyć. Teraz mam to w dupie. U mnie było inaczej, ale w bliskim otoczeniu widzę coś podobnego rodzaju. Skończyło się to, że fajne dzieciaki przed ukończeniem 18 roku życia wylądowały w psychiatryku.
Jedno dziecko nawet nie chce rozmawiać z matką. Jej matka przychodzi do mojej i prosi, aby moja matka poprosiła mnie, abym porozmawiał z jej dzieckiem ;) No jakieś schizy. Jakby sama nie mogła ze swoim dzieckiem pogadać :D 
Gdy byłem młody i głupi, to mówiłem tej osobie, że robi źle i to widać po dzieciakach. Bez powodu w szpitalu psychiatrycznym się nie znalazły... Ale gdzie tam - ona jest mądra. Ona jest starsza. Ona wie lepiej.

W takich rodzinach jest tak, że człowiek przyzwyczaja się do tego pierdolenia i w pewnym momencie zaczyna mieć to w dupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dobi napisał:

W takich rodzinach jest tak, że człowiek przyzwyczaja się do tego pierdolenia i w pewnym momencie zaczyna mieć to w dupie :)

 

A szczególnie jeśli wychowało się w takiej rodzinie. Rany zostają, emocje będą szarpać póki się z nimi nie zmierzymy. Albo osoba przetrwa w takim środowisku, albo wyląduje w psychiatryku. Przetrwanie wiąże się z emocjonalnym okaleczeniem, wyparciem emocji albo też pozbycia się ich całkowicie. 

 

Poczucie winy może zniszczyć człowieka za to , że w ramach samoobrony musiał każdego dnia walczyć o samego siebie, zamiast kierować energię gdzie indziej on musiał ją kumulować na konflikcie w domu. Zamiast pomocy dostawał cios po twarzy. 

 

Wiele musi pocierpieć zanim zrozumie, że te zachowanie jest uwarunkowane. Nie on za nie odpowiada, a najbliższa rodzina zachowuje się jak zaprogramowane roboty.

 

Świadomość tego i wybaczenie to milowy krok pomagający wyrwać się z tego emocjonalnego wiru.

 

 

Edytowane przez Samiec Alfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ran emocjonalnych wchodzi się delikatnie, zbyt gwałtowne analizowanie ''chorych'' emocji jest niebezpieczne bo narażamy sie na totalny spadek nastroju, panikę, depresje...Takze delikatnie, nie na chama, nic nie wolno na siłę przyspieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.