Skocz do zawartości

Ronda Rousey - czemu chwytacz nie zawsze wygrywa


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry temat. Wielokrotnie spotkałem się z tezą, że znawca bjj, czyli parterowiec zawsze rozłoży boksera, stójkowca, bo stójkowiec może zadać kilka ciosów, ale jak zejdzie się do parteru to jest bezradny-czyli w skrócie ze stójki można zejść do parteru, ale na odwrót o wiele trudniej, a w parterze pojawiają się niespodzianki typu duszenia, dźwignie.

 

Sam się wkurwiałem, jak oglądałem Mameda, bo akcja przechodzi do parteru, kotłowanina i ni z tego, ni z owego już przeciwnik wytrzeszcza gały i pękają mu żyły na czole, bo na szyi czuje sekretny uścisk tego dżentelmena:)

 

Co sądzicie o tej teorii? No właśnie, ten temat pokazuje, że nie zawsze tak jest, że parter>stójka, ale gdyby wziąć bardzo dobrego bjj i boksera?

 

Co do sympatii-po pierwsze zawsze wolę tradycyjny boks, bo ma piękną otoczkę rycerskiego pojedynku, po drugie nie lubię gejowskich przytulanek w parterze:)

 

Pamiętacie-to piękny przykład-na pierwszych galach ksw był taki Angol, stójkowiec, bokser, i w walce z chwytaczami nie dawał zejść do parteru i obijał dżentelmenów-nie pamiętam imienia.

 

Poza tym ta blondyna z USA wcale nie jest brzydka, ma trochę ciałka, więc jest za co złapać, Joanna też jest bardzo ładna moim zdaniem.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ma wysportowane ciało , a RR wysportowane napakowane ciało, taka różnica. Nie potępiam , nawet podziwiam że zamiast marnować młodość na wyrwanie faceta i zapewnienie sobie w ten sposób dobrobytu zdecydowała się umniejszyć urodę nadmierną muskulaturą, ale dzięki temu dojść do czegoś samemu.

 

Adriano różnie bywa, czy wygra chwytacz czy uderzający to bardziej kwestie indywidualne zawodników, wygrywa ten, który potrafi narzucić swój styl walki.  Jeśli kick boxer, karateka wymusi utrzymanie walki w stójce to ma przewagę. Odwrotnie, przewagę ma chwytacz.

 

Aktualnie większość sekcji sztuk i sportów walki zapożycza techniki z innych sztuk/ sportów. Dobry trener karate przede wszystkim będzie uczył karate, ale podstawy parteru też ogarnie i będzie przekazywał. Sztuka walki, która nie rozwija się z biegiem czasu staje się przestarzała.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat. Wielokrotnie spotkałem się z tezą, że znawca bjj, czyli parterowiec zawsze rozłoży boksera, stójkowca, bo stójkowiec może zadać kilka ciosów, ale jak zejdzie się do parteru to jest bezradny-czyli w skrócie ze stójki można zejść do parteru, ale na odwrót o wiele trudniej, a w parterze pojawiają się niespodzianki typu duszenia, dźwignie.

 

Sam się wkurwiałem, jak oglądałem Mameda, bo akcja przechodzi do parteru, kotłowanina i ni z tego, ni z owego już przeciwnik wytrzeszcza gały i pękają mu żyły na czole, bo na szyi czuje sekretny uścisk tego dżentelmena:)

 

Co sądzicie o tej teorii? No właśnie, ten temat pokazuje, że nie zawsze tak jest, że parter>stójka, ale gdyby wziąć bardzo dobrego bjj i boksera?

 

Co do sympatii-po pierwsze zawsze wolę tradycyjny boks, bo ma piękną otoczkę rycerskiego pojedynku, po drugie nie lubię gejowskich przytulanek w parterze:)

 

Pamiętacie-to piękny przykład-na pierwszych galach ksw był taki Angol, stójkowiec, bokser, i w walce z chwytaczami nie dawał zejść do parteru i obijał dżentelmenów-nie pamiętam imienia.

 

Poza tym ta blondyna z USA wcale nie jest brzydka, ma trochę ciałka, więc jest za co złapać, Joanna też jest bardzo ładna moim zdaniem.

 

wielokrotnie czytałem/wałkowałem temat grapplingu w mma (bodajże od 2000 roku gdzie nikt nie słyszał prawie o MMA - a walki MMA kojarzyły się z ustawkami itp jeszcze za czasów organizacji Pride i wczesnych gal UFC) ;

 

od paru ładnych lat MMA stało się sportem "mainstremowym" (na świecie; w Polsce w zasadzie duża część ludzi kojarzy już mma w postaci KSW);

nie znajdziesz już w MMA (może poza walkami amatorskimi) zawodników czysto ćwiczących tylko np. bjj, boks, muay-thai itp. wszyscy trenują przekrojowo tzn. każdą płaszczyznę walki - stójka, klincz, parter; natomiast jest gro zawodników wywodzących się ze sportów chwytanych (zapasy, bjj) czy też uderzanych (boks, karate muay-thai); taka ciekawostka większość aktualnych mistrzów i czołowych zawodników UFC (największa organizacja MMA dlatego wspominam o niej) wywodzi się ze sportów chwytanych Fabricio Werdum - bjj, Cain Velasquez - zapasy, Daniel Cormier - zapasy, Jon Jones - zapasy, Chris Weidman - zapasy i tak dalej można by długo wymieniać

 

co do kotłowania jak wspomniałeś to kwestia gustu i strategii zawodnika itp. a także ringu (więcej walki stójkowej zazwyczaj) czy też klatki (więcej zapasów i walki pod siatką)

Edytowane przez Mordimer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo walki Rousey vs Holm,

dzisiaj słuchałem wywiadu z właścicielem UFC który powiedział, że kasyna w Las Vegas nie były zainteresowane organizacją tej gali (gala odbyła się w Australii) z powodu słabych zakładów na walkę wieczoru, po prostu Rousey była mega faworytem; z kolei na reddicie podali, że ktoś postawił na Holm bardzo dużą sumę i bukmacher musiał zwinąć interes

 

UPDATE A.D. 2017:

 

https://streamable.com/fpvne

 

Odświeżę temat, Ronda po sromotnej porażce z ręki Holm najwyraźniej wystrzelała się sportowo (patrz link video wyżej) ... a tak naprawdę nie pozbierała się psychicznie po srogim laniu, promocja uczyniła z niej maszynę do niemalże pogromcy mężczyzn w jej kategorii, a ring zweryfikował (jak mówi stare bokserskie przysłowie) jej umiejętności i charakter.

 

PS

Warto wspomnieć mimo że jej ostatnia walka miała miejsce prawie pół roku temu.

 

Połączono na prośbę użytkownika.

H5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zdaje się ża tak, zarobiła miliony ma markę i korzysta z niej, wątpie czy wróci do UFC ma za dużo do stracenia wizerunkowo bo sportowo już straciła po ostatnich dwóch przegranych walkach.

 

Nie opisuje w złym świetle współzawodnictwa kobiet; Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz robią robotę w UFC  - kto słyszał o nich PL ? a szkoda bo walczą na najwyższym poziomie kobiecego MMA na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.