Skocz do zawartości

Co popijać na codzień?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Kawę piję tylko zbożową (nie chcę kofeiny), herbata też ma kofeinę, poza tym mam niesmak po niej w ustach taki ciężki i osad na języku, woda bez smaku jest nudna. Co polecacie pić na codzień, żeby nie miało cukru, było w miarę zdrowe i chociaż trochę smaczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem bez cukru się nie da. Jak rezygnujesz z herbaty i kawy będzie ciężko. Zostają soki ale one mają cukier.

 

Ja proponował bym woda (2l) + sok z limonki lub cytryny (1 sztuka) + 2 łyżeczki miodu.

 

Ewentualnie zrób sobie:

 

comment_UV1RxqHHFP1if3w3RnIdvf1izbuH5ZAP

 

Postoi troszkę złapie ten 1% może 1,5% alko. Przepis na opakowaniu. Od siebie dodam że jak dorzucisz garść rodzynek to zamiast smaku piwnego zrobi się szampański.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinc, woda jest nudna jak dziewczyna bez cycków...

 

Red - cukru unikam jak ognia, po sokach rozpieprza mi tyłek. A co do procentów, jestem absolutnie paniczny bo nie chcę stracić prawka za jazdę po %

 

Nie da się mieć ciastka i zjeśc ciastka Marku. Coś za coś. Przecież kobietą nie jesteś i tak oczywistych rzeczy tłumaczyć nie trzeba Tobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ale jak się nigdzie nie wybierasz taki podpiwek to super sprawa. Nie muli jak piwo, smak nawet lepszy od współczesnych browarków. Nie mówię żebyś pił go cały dzień :P ale jak się nigdzie nie wybierasz albo siedzisz wieczorem i piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o Iglastych...

 

Na wiosnę zebrać pędy sosny i zasypać zwykłym cukrem, zakręcić słoik i zostawić- jak puści sok, to pić. Smaczne- i o dziwo nie tak źle z cukrem, tylko brzmi strasznie :D

 

A z innych- na wiosnę naciąć brzozę i sok spijać- sama radość, ale trzeba uważać, bo jak leśniczy przydybie to mandacik będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kwas chlebowy, ja się po nim lepiej czuję. Dodam, że to chyba klimaty podpiwka. Dodam ponadto, że moje ulubione piwa-ciemne, niepasteryzowane, niefitrowane-smakują podobnie jak kwas chlebowy:)

 

Ostatnio piłem shota absynt plus blue curacao plus 7UP, ale dla mnie absynt za mocny-chyba 70 proc. alko i pali gardło, więc teraz na spokojnie szklanka, lód, blue curacao, sok pomarańczowy:)

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas chlebowy klimat podpiwka fakt, ma 0,5 - 1% alko max. Tyle że w porównaniu do podpiwka słodki. Chyba że samemu się robi, a nie kupny wtedy sobie "słodkość" można wyregulować.

 

Nie wspomnieliśmy o walorach zdrowotnych zarówno podpiwka jak i kwasu chlebowego. Dużo witamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.