Skocz do zawartości

Ważne! Proszę by każdy użytkownik przeczytał.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sami widzicie, jako forum powoli stajemy się mocnymi graczami. Naszą siłą nie jest wielkość, ale zgranie ludzi, wspólne cele, wysoki poziom pisania i chłopaków którzy tu są. Jestem zadowolony z postępów i tego gdzie zmierzamy. 

 

Niestety, wraz z byciem coraz bardziej znanymi, będzie do nas przychodzić coraz więcej ludzi. Za wszelką cenę chcę uniknąć wszelkiej maści pasożytów emocjonalnych, którzy tylko biorą a nic nie chcą od siebie dać. Chcę by forum pełne było ludzi uczciwych (wobec nas, inne sprawy mnie nie interesują), lojalnych i rozumiejących po co tu jesteśmy - dla siły psychicznej, dla poczucia wsparcia i bycia w mądrej, silnej grupie. Całe życie miałem do czynienia z ludźmi, którzy manipulowali mną dla uzyskania moich zasobów - bezcennego czasu, energii i zaangażowania. Robili to za pomocą wzbudzania litości, chociaż i z innymi sposobami się spotkałem. Takich ludzi trzeba bezwzględnie eliminować z naszego otoczenia, zanim nas zatrują i zamienią nam życie w cuchnące bajoro. Trzeba ich wydalić, czym zajmie się układ wydalniczy forum - Ja i bracia moderatorzy. Szukamy nowych, ale to kwestia na inną rozmowę. Oczywiście wydalone elementy zasilą naszą opozycję (a jakże, mamy taką, coraz bardziej się organizującą), ale lepiej by wypuszczali toksyny na zewnątrz, niż w naszym ciele wirtualnym.

 

Dlatego będziemy powoli wprowadzać pewne nowości:

 

1. Zakładasz konto, MUSISZ PISAĆ. Nie ma opcji założenia konta, by sobie czytać i śledzić forum, sępić wiedzę za darmochę i ogrzewać się przy palenisku wiedzy za friko. Jesteś z nami, to dzielisz się swoim doświadczeniem, pomagasz i wspierasz innych. Sypnie Ci się w życiu, to inni Ci pomogą i zobaczysz jaką moc do zmian i pociechę to daje. Takie są zasady. Masz konto i nie piszesz? Usunę Cię.

 

2. W późniejszym czasie (nie wiem kiedy) ludzie bez konta nie będą mogli nas czytać. To bardzo ryzykowny krok, zdaniem niektórych samobójstwo marketingowe, dlatego chętnie posłucham co o tym sądzicie. 

 

 

Ps. Chłopaki, jest zasada że każdy ma mieć avatar. Jest kolorowo i wesoło, ale są tacy co albo nie rozumieją (głupich tu nie chcemy), albo nie przeczytali regulaminu (lenie, można wybaczyć ostatecznie), albo myślą że oni będą tu egzystować na własnych zasadach - nie, nie będziecie. Proszę o zakładanie avatarów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 2, myślę że można zrobić coś takiego jak na forum garsoniera, czyli niezarejestrowany użytkownik może cośtam podejrzeć, ale po chwili, jak przejrzy z 2 tematy na krzyż wyskakuje komunikat w stylu: "Wykorzystałeś limit stron, które możesz obejrzeć jako gość. Aby usunąć ten limit zarejestruj się za darmo lub zaloguj jeśli masz już konto". Pomysł uważam za dobry.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 2, myślę że można zrobić coś takiego jak na forum garsoniera, czyli niezarejestrowany użytkownik może cośtam podejrzeć, ale po chwili, jak przejrzy z 2 tematy na krzyż wyskakuje komunikat w stylu: "Wykorzystałeś limit stron, które możesz obejrzeć jako gość. Aby usunąć ten limit zarejestruj się za darmo lub zaloguj jeśli masz już konto". Pomysł uważam za dobry.

O właśnie, dobry pomysł - dzięki. Ktoś bez konta może obejrzeć tylko kilkanaście stron. No i rozwiązanie problemu w garści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest limit czasu. Po 5 minutach wyskakuje komunikat, że wyczerpałeś czas przeznaczony dla nie zarejestrowanych użytkowników, jeśli chcesz nadal czytać zawarte na forum treści, dokonaj rejestracji.

 

Oczywiście można zmienić ip ale jakie to irytujące :P :p :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 2 wydaje się łatwy do obejścia jakimś "forum/web downloaderem". Parę kliknięć i masz całość w wersji offline na swoim dysku. W czasach modemów to były bardzo przydatne narzędzia, myślę że obecnie też dają radę.

W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że może opłata za rejestrację a kasa na jakiś zbożny cel. To by zniechęcało do zakładania w kółko kolejnych kont i niepisania. Ale pierwszy akapit rozwala i ten temat. Może mi się mózg uruchomi jak mi już te cholerne zatoki odpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny zamysł popieram w pełni - lepiej zapobiegać niż leczyć. Na tę chwilę jest - moim zdaniem - bardzo dobrze i warto to przynajmniej podtrzymać. 

 

 

Ustosunkuję się do tych dwóch pkt-ów:

 

1. Co do pisania. Tu należałoby ustalić pewne minimum. Na przykład jedna reprymenda na P.W. (bez konsekwencji), jeżeli ktoś nie napisze w ciągu 1-2 tygodni/miesiąca (do ustalenia). Jeżeli po kolejnym okresie użytkownik wciąż pozostawałby bierny - wówczas można by zastosować ostrzeżenie. W bardziej ekstremalnych przypadkach - ban.

 

2. Co czytania forum przez gości. Zwróćcie uwagę, że wielu użytkowników przyznaje przy powitaniu, że czytało forum tygodniami (a nawet miesiącami) zanim założyli konta. Dlatego uważam, że optymalnym rozwiązaniem byłby dzienny limit - np. 2 całe tematy (bez ograniczeń stron) lub limit 5-7 stron do wykorzystania. Takie rozwiązanie pomoże oddzielić ziarno od plew, jednocześnie nie odstraszając potencjalnych przyszłych użytkowników. 

 

Z kolei limit czasowy jest IMHO średnią opcją, bo ktoś kliknie na temat, po czym nagle będzie musiał odejść od komputera (z jakiegoś powodu) i kiedy już wróci, to będzie miał po limicie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Ja mam propozycje odnosnie naszych zlotów aby w miescie w którym ma to nastapić, dobrze to zareklamować...:)

Nie chodzi mi o reklame na forum, ale o dobrze przygotowana reklame dla nieświadomych samców, cos jak wieczerza wigilijna dla bezdomnych...:)

Zauważylem ze czesto obserwuje nas kilkdziesiąt osob, to piekne...

Fajnie było by takze zmienic wizualnie forum, cos jak z old samczeruno na nowe samczeruno. Chodzi mi o nowa " farbe"..

Chetnie pomoge przy inwestycji...

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inicjatywa, w końcu forum nie jest 'o byle gównie'. Warto, żeby miało swoją 'duszę', tożsamość, różnych ludzi wnoszących od siebie mniej lub więcej w zależności od doświadczenia ale zawsze coś. Lepsze to niż kopalnia bezimiennych klonów zarejestrowanych 'by być'. Znam takie forum, gdzie admin opłaca znajomych aby zakładali multikonta, bo od ich ilości zależy ile talarów wpłynie na konto. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rnext - racja, ale co chwila są nowe komcie, nowe idee. No ale w sumie zmieniłby IP i znowu zassał, faktycznie. Opłata nie - ja to utrzymuję i tak jest ok, kontroluję wszystko. Ktoś zapłaci dziesięć złotych a potem mi wygarnie że płaci i wymaga :) Ze sprzedaży książek utrzymam forum spokojnie. A na zatoki kup w aptece NaCL (grosze kosztuje), podgrzej i przepłucz zatoki, nic nie boli a ulga niebiańska.

 

Fantomas - pełna racja.

 

Assasyn - wizualnie jest moim zdaniem super, a co chciałbyś zmienić? Widziałem wielkie forum menshealth jak wygląda? :)

 

Vercetti - liczba kont sporo mówi, jakaś ilość jest potrzebna o rozruchu i zaistnienia, ale na pewnym poziomie ilość obniży jakość co będzie miało tragiczne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 2 wydaje się łatwy do obejścia jakimś "forum/web downloaderem". Parę kliknięć i masz całość w wersji offline na swoim dysku. W czasach modemów to były bardzo przydatne narzędzia, myślę że obecnie też dają radę.

W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że może opłata za rejestrację a kasa na jakiś zbożny cel. To by zniechęcało do zakładania w kółko kolejnych kont i niepisania. Ale pierwszy akapit rozwala i ten temat. Może mi się mózg uruchomi jak mi już te cholerne zatoki odpuszczą.

 

No ale to już trzeba trochę pokombinować. Po co skoro można poświęcić 5 minut na założenie konta? Tak samo można na Google kliknąć na tę zieloną strzałkę przy nazwie strony i wybrać opcję "kopia", tylko że wtedy da radę przeczytać tylko jedną stronę postów w temacie. Sposób na ominięcie zawsze się znajdzie, ale raz że tylko niektórzy znają takie sposoby, dwa i tak najlepszą opcją jest nie kombinować i mieć to konto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enemy - też racja, faktycznie. Ściąganie programu do kopiowania trwa, a potem samo ściąganie trwa. Lepiej założyć konto - no ale wtedy trzeba się przedstawić co najmniej.

 

Czyli jak zrobić chłopaki? Ile czasu dajemy milczącym kontom na odezwanie się, zanim wylecą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero ograniczeń, kto chce czytać to niech czyta, może coś wyciągnie, a skoro żerują na darmowej wiedzy, to odpaliłbym reklamy dla nich i niech płacą pośrednio za wiedzę. 

Nie chcesz reklam, to załóż konto i się udzielaj i dostosuj do panujących zasad, a jak masz z tym problem to oglądaj reklamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1/ A przerwy wynikłe z braku dostępu do medium zwanym Internet trzeba będzie jakoś meldować, by nie być wywalonym? ;-)

 

Ad 2/

 

Punkt 2 wydaje się łatwy do obejścia jakimś "forum/web downloaderem". Parę kliknięć i masz całość w wersji offline na swoim dysku. W czasach modemów to były bardzo przydatne narzędzia, myślę że obecnie też dają radę.

W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że może opłata za rejestrację a kasa na jakiś zbożny cel. To by zniechęcało do zakładania w kółko kolejnych kont i niepisania. Ale pierwszy akapit rozwala i ten temat. Może mi się mózg uruchomi jak mi już te cholerne zatoki odpuszczą.

 

Sprawa dostępu dla anonimów tylko do 2-3 wątków (np. dziennie) wyznaczanych ręcznie przez modów załatwi sprawę.

 

Super!

Ja mam propozycje odnosnie naszych zlotów aby w miescie w którym ma to nastapić, dobrze to zareklamować... :)
Nie chodzi mi o reklame na forum, ale o dobrze przygotowana reklame dla nieświadomych samców, cos jak wieczerza wigilijna dla bezdomnych... :)
 

 

Hmm, cholera wie kto po takiej reklamie się zlezie :-) - jeszcze jakiś "pierwiastek destrukcyjny" i zamiast zlotu będzie "niepotrzebna zabawa".

 

No ale to już trzeba trochę pokombinować. Po co skoro można poświęcić 5 minut na założenie konta? Tak samo można na Google kliknąć na tę zieloną strzałkę przy nazwie strony i wybrać opcję "kopia", tylko że wtedy da radę przeczytać tylko jedną stronę postów w temacie. Sposób na ominięcie zawsze się znajdzie, ale raz że tylko niektórzy znają takie sposoby, dwa i tak najlepszą opcją jest nie kombinować i mieć to konto. 

 

Z googlem można sobie poradzić - chociażby nie puszczając robocików gdzie nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Hmm, cholera wie kto po takiej reklamie się zlezie :-) - jeszcze jakiś "pierwiastek destrukcyjny" i zamiast zlotu będzie "niepotrzebna zabawa".''

 

Przyjdzie   jakiś menel  i powie: ''jestem mężczyzną po przejściach, jak widać, polejcie no wodę ognistą, to powiem, jak Kryśka mię z domu wyrzuciła'':)

 

 

Tutaj kwestią będzie, czy to rzeczywiście samiec doprowadzony do menelstwa przez żonę, która go wyruchała na kasę, czy też menel dorabiający historię jako pretekst do żłopania za darmo, z którego śmierdzących ust między jednym a drugim mlasknięciem po łyku wódeczki będą się wydobywać ludowe mądrości w stylu: ''polej jeszcze, to se przypomnę, jakżem młody był i za żeniaczkę się brał''.

 

Ile byś mu nie wlał, przeciąga biesiadę tłumacząc: ''a wlej no synek jeszcze, to se przypomnę, bo cosik mi we łbie się pokićkało, a ćwiartka rozjaśnia umysł''.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jakby nie patrzeć nowy użytkownik mam pewne zastrzeżenia...

Ad1. Przywitać się trzeba, i nad tym nie ma co dyskutować ale uważam że przymus pisania postów jest złym pomysłem... Możemy dojść do sytuacji w której wielu nowych użytkowników będzie pisać byle co, tylko po to by nie dostać bana nie zważając przy tym  na treść ich wypowiedzi. To z kolei doprowadzi do wzmożonej pracy moderatrów a w najgorszym przypadku do spadku wartości merytorycznej forum. 

Ad.2 Dobrym pomysłem byłoby pozwolić zapoznać się z problemem wszystkim, a odpowiedzi na nie tylko zalogowanym użytkownikom. Gość po przeczytaniu zaciekawi się, utożsami z założycielem tematu i chcąc poznać rozwiązanie zarejestruje się. Reklamy dla zarejestrowanych też są niezłym pomysłem- tu w pełni zgadzam się z radeq.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładasz konto, MUSISZ PISAĆ. Nie ma opcji założenia konta, by sobie czytać i śledzić forum, sępić wiedzę za darmochę i ogrzewać się przy palenisku wiedzy za friko. Jesteś z nami, to dzielisz się swoim doświadczeniem, pomagasz i wspierasz innych. Sypnie Ci się w życiu, to inni Ci pomogą i zobaczysz jaką moc do zmian i pociechę to daje. Takie są zasady. Masz konto i nie piszesz? Usunę Cię.

 

2. W późniejszym czasie (nie wiem kiedy) ludzie bez konta nie będą mogli nas czytać. To bardzo ryzykowny krok, zdaniem niektórych samobójstwo marketingowe, dlatego chętnie posłucham co o tym sądzicie.

 

2. Popieram jak najbardziej, chlopaki widze podali dobre metody.

 

1. Jaki limit chcialbys wyznaczyc? Mysle, ze jest bardzo duzo osob, ktore rzadko pisza, bo sa na etapie gromadzenia wiedzy i dopiero jak to sobie troche przetrawia to zaczynaja pisac, a potem juz zostaja. Szkoda by bylo im usunac konta. Sam po opisaniu swojej historii i paru postach nie mialem o czym pisac. A trollem nie jestem i swoje konto chetnie bym zatrzymal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-nie rozumiem o co z ta aktywnoscia chodzi, ze niby nie napisze posta raz na 3 dni to konto zostanie usuniete? lepiej to ograniczcyc do posta raz na miesiac zeby tylko weryfikowac aktywnosc I usuwac nieaktywne konta zeby smietniku nie bylo,

 

-wprowadzenia przeymusu aktywnosci jest pozbawione sensu (wymuszanie dzielenia sie historiami, przemysleniami itd) po prostu logne sie raz na jakis czas walne posta w spamie I swiety spokoj, czy tez zastrzezemy ze post musi byc relatywnie istotny/kreatywny itp a grupa modow bedzie je na biezaco przegladac? wtedy po prostu raz na jakis czas ktos sie bedzie musial wysilic skopiowac post z innego forum I wrzucic tutaj

-wprowadzenie wymganej rejestracji I aktywacji konta jest rozsadne jezeli chodzi o samo przegladanie forum, ten "pierwszy post w 72h" to po prostu glupie "czesc" w powitaniu

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.