Skocz do zawartości

Horrory


Wrath of Satan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak horror kiepsko zrobiony, to można się śmiać :D Ale jak się trafi na taki, w którym zagrożenie jest możliwe do wystąpienia w realnym świecie, gdzie bohaterowie zachowują się tak jak powinni (a nie jak niedorozwoje), gdzie odpowiednio jest zbudowana atmosfera to...

 

+ Gdzieś czytałem, że śmiech jest naturalną reakcją na zagrożenie, u małp chyba czy coś... Także tak też można tłumaczyć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jestem fanem horrorów. Oglądam je regularnie. To grona najlepszych z tego gatunku moim zdaniem należą: Droga bez powrotu, Koszmar z ulicy Wiązów, Milczenie owiec, Lśnienie, Bez Litości, REC, Ostatni dom po lewej, Jestem Legendą, 1408, Underworld, Psychoza, Wywiad z wampirem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, Oksymoron napisał:

Polecam "W paszczy szaleństwa" dla mnie numer jeden w tym gatunku... garściami czerpie Z "Zewu Cthulhu" H.P. Lovecrafta...

 

Bynajmniej, nie z "Zewu..." a w ogóle z twórczości Lovecrafta, którą Carpenter uwielbiał. W wielu jego filmach jest pełno nawiązań i stylizacji do Lovecrafta.

 

Jak dla mnie jeśli chodzi o współczesne kino grozy to

 

Ciche miejsce

 

 

Przede wszystkim filmy od studia A24

 

Czarownica - Bajka ludowa z Nowej Anglii

 

 

 

Dziedzictwo

 

 

To przychodzi po zmroku

 

 

+ te dwie perełki od Netflixa wolne od sjw ścierwa którym przeważnie ociekają produkcję tego studia.;)  

 

Rytuał

 

 

Apostoł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziedzictwo i Ciche miejsce naprawdę świetne.

 

Ostatnio okropnie zawiodłem się na Zakonnicy... Do bólu przewidywalne sceny, schemat "narastająca muzyka, cisza, wyskakujący jump scare" kompletnie mnie nie rusza, aktorsko poniżej przeciętnej, pomysł z pradawnym złem jest już oklepany do porzygu, po niektórych "strasznych" akcjach z dziewczyną patrzyliśmy na siebie z zażenowaniem. Na plus jedynie fajna miejscówka, widoczek tego zamczyska i fajne wykorzystanie przestrzennego udźwiękowienia w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zachodnie horrory są nudne, a w najlepszym przypadku zabawne. Ja polecam nową wschodnią falę Japońskiego, a nawet Koreańskiego kina. Są to wysublimowane psychologicznie, a nierzadko nawet wyrafinowane erotycznie filmy. Jednak ostrzegam - oglądacie na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.