Skocz do zawartości

Ogłoszenie w sprawie dobrowolnych deklaracji dotyczących wytworów nędzy intelektualnej charakter współczesny mających


AdrianoPeruggio

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolisz że merytorycznie odniosę się do tego co piszesz za chwilę.

Póki co skoro jesteś taki ĘĄ cywilizowany to nauczysz się używania opcji 'cytuj' - i to trudniejszą drogą.

 

ED:

Skoro sam twierdzisz że masz sentyment do antyku, to nie dziw się, że Cię boli jak świat idzie sobie do przodu i niczym walec przetacza się po tym co jest Tobie drogie i bliskie.

Taka jest kolej rzeczy i tego nie zatrzymasz. Myślisz że jesteś pierwszym który tak jęczy w obronie starego 'ładu'?

Nie rozśmieszaj mnie. Jak myślisz w jaki sposób reagowali doryccy architektoniczni puryści kiedy przychodził ozdobny porządek joński a później koryncki? Skandal! Hańba! Świętokradztwo!

A dzisiaj te porządki architektoniczne dla większości ludzi to jedno i to samo!

Styl gotycki był postrzegany przez romańską Europę jako czysto barbarzyński!!! Gdzie wtedy byłeś obrońco 'klasyki'?

 

Miłośniku antyku, nie wiem czy wiesz ale wszystkie te nieskazitelnie białe rzeźby i świątynie grecko-rzymskie były kolorowe jak karnawał w Rio albo zeszyt trzecioklasisty ze szlaczkami! Są wyniki badań gdzie potwierdzono obecność polichromii a konkretnie pigmentów mineralnych. I to jest niepodważalny fakt potwierdzony wstecznie bodaj przez rzymskie źródła pisane.

 

Umcy umcy/bum-bum grana była od neolitu (wywodzi się ze społeczności plemiennych) więc akurat klasycyzm to w kwestii wieku może jej buty czyścić.

Kolejny mit - stawianie obok siebie antycznych rzeźb i muzyki klasycznej. No kurwa pls. Te dziedziny sztuki - a co za tym idzie narzędzi i metod - dzieli kilka tysiącleci! Kiedy Fidiasz szalał z dłutem najbardziej rozbudowanym instrumentem muzycznym była fletnia i bodajże harfa a nie pianino czy fortepian.

 

Doucz się bo masz braki a mi się nie che gadać o konkretach z dyletantem.

 

Piszesz dużo, ale poszerzać wiedzy jak widzę raczej nie masz ochoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, poczekaj to zapodam Ci porządne rapowane kawałki o stosunkach damsko-męskich. Mocne i dosadne, ale prawdziwe jak historie z tego forum. Kolega mi puszczał "na pocieszenie" podczas moich ostatnich wydarzeń z żoną i muszę przyznać, że nawet jeśli na co dzień nie słucham takiej muzyki, to jednak czuć, że nawet i w tej kategorii znajdzie się prawdziwych artystów. 

Niech no tylko napiszę do niego na fb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie uprzedzenie jest bezsensowne i wynika tylko z tego że kimś kierują emocje. Uprzedzenie i pogarda nic ci dobrego nie przyniosą bo na co dzień nie słuchasz całego "umcyk umcyk"* tylko pojedyńcze przypadki które można rozpatrzyć a i tak robimy to automatycznie. I w innych przypadkach uprzedzenie może przynieść tylko potencjalne straty, chyba,że uprzedzenie jest elementem pokazywania swojego statusu i wyższości ale jak się mówi, król nie jest prawdziwym królem jeżeli musi to zaznaczać. Prawdopodobnie twoje uprzedzenie wynika z jakiegoś poczucia zagrożenia ze strony umcyk wobec tego co ty wyznajesz a ego zrobiło swoje i teraz nie lubisz umcyk umcyk. Jakby to powiedział przedstawiciel znienawidzonych przez ciebie form sztuki (pardon ?)Get yo shit togetha , dawg.

*umcyk umcyk to tylko przenośnia i uogólnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz że merytorycznie odniosę się do tego co piszesz za chwilę.

Póki co skoro jesteś taki ĘĄ cywilizowany to nauczysz się używania opcji 'cytuj' - i to trudniejszą drogą.

 

ED:

Skoro sam twierdzisz że masz sentyment do antyku, to nie dziw się, że Cię boli jak świat idzie sobie do przodu i niczym walec przetacza się po tym co jest Tobie drogie i bliskie.

Taka jest kolej rzeczy i tego nie zatrzymasz. Myślisz że jesteś pierwszym który tak jęczy w obronie starego 'ładu'?

Nie rozśmieszaj mnie. Jak myślisz w jaki sposób reagowali doryccy architektoniczni puryści kiedy przychodził ozdobny porządek joński a później koryncki? Skandal! Hańba! Świętokradztwo!

A dzisiaj te porządki architektoniczne dla większości ludzi to jedno i to samo!

Styl gotycki był postrzegany przez romańską Europę jako czysto barbarzyński!!! Gdzie wtedy byłeś obrońco 'klasyki'?

 

Miłośniku antyku, nie wiem czy wiesz ale wszystkie te nieskazitelnie białe rzeźby i świątynie grecko-rzymskie były kolorowe jak karnawał w Rio albo zeszyt trzecioklasisty ze szlaczkami! Są wyniki badań gdzie potwierdzono obecność polichromii a konkretnie pigmentów mineralnych. I to jest niepodważalny fakt potwierdzony wstecznie bodaj przez rzymskie źródła pisane.

 

Umcy umcy/bum-bum grana była od neolitu (wywodzi się ze społeczności plemiennych) więc akurat klasycyzm to w kwestii wieku może jej buty czyścić.

Kolejny mit - stawianie obok siebie antycznych rzeźb i muzyki klasycznej. No kurwa pls. Te dziedziny sztuki - a co za tym idzie narzędzi i metod - dzieli kilka tysiącleci! Kiedy Fidiasz szalał z dłutem najbardziej rozbudowanym instrumentem muzycznym była fletnia i bodajże harfa a nie pianino czy fortepian.

 

Doucz się bo masz braki a mi się nie che gadać o konkretach z dyletantem.

 

Piszesz dużo, ale poszerzać wiedzy jak widzę raczej nie masz ochoty...

Nie wiedziałem o takim traktowaniu gotyku przez romańską Europę-i o kolumnach greckich-mogę prosić o źródła? Bo-bez fałszu-naprawdę chcę się dokształcić i poznać tą kwestię.

 

Rzeźby i swiątynie kolorowe-po pierwsze też proszę o źródło-bo ciekawi mnie ten okres-a po drugie dodam-to źle? Wiele barw na pięknej rzeźbie, a także biała, piękna rzeźba to lepiej, niż biała/kolorowa tandeta.

 

Umcy umcy rzeczywiście jest starszy od klasycyzmu-ale to o niczym nie świadczy- a raczej o tym, że jest za stary-a więc prymitywny:) Przed cywilizacyjny-w sensie cywilizacji na wysokim poziomie.

 

Antyczne rzeźby i muzyka klasyczna-łączy je niezaprzeczalne piękno-mam rację, czy nie?

 

Słuchałem muzyki starożytnego Rzymu-na youtubie-fletnia, harfa-i była piękna...można się spierać, skąd autorzy zaczerpnęli ''nuty'', ale mogę Ci przesłać linki.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że prymitywne jest złe? Czy prymitywne stosunki spolecze były gorsze od dzisiejszej sytuacji społeczej w aspekcie powiedzmy matrymonialnym?(to tylko przykład) Wszystko ma swoje miejsce i zastosowanie. Nie można puścić Mahlera w miejscu gdzie ludzie przyszli sie nachlać i poodwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymitywne<rozwinięte.  Choćby podejście do prawa własności. Co ja mogę dodać? Postęp cywilizacyjny już był, teraz jest upadek, twierdzić śmie Adriano z Peruggii. Subiektywnie.

Jedyny skok jaki zaliczyliśmy moim zdaniem to technologiczny jako cywilizacja nie różnimy się od naszych przodków prawie niczym, a nawet prawdopodobnie zmieniło się na gorsze bo mamy nienaturalne zasady i widać efekty. Jeżeli nasza cywilizacja naprawde dobrze (w dobrym kierunku) sie rozwijała to nie mielibyśmy tego co teraz mamy-regresu. Sprawa sie rypła. Z jakiego powodu? Myśle że jesteśmy zbyt bardzo technologicznie rozwinięci w porównaniu do tego jak to wykorzystujemy i jakie są nasze cele. A są one od mileniów tymi samymi prymitywnymi celami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mogę się bawić w szukanie źródeł rzeczy które widziałem 4-6 lat temu.

Ale z drugiej strony kiedy ja prosiłem (w wątku 'Rap') żebyś sam pokazał co robisz prócz tylko samego mądrzenia się na temat sztuki to milczysz jak zaklęty.

No to proszę tylko o wskazanie, czy to jakieś książki były, czy youtube, czy co-bo ja prywatnie interesuję się kuchnią i sztuką starożytną, historią, więc Twój news o kolorowych kolumnach baaaardzo mnie zainteresował. Mam tylko nadzieję, że źródła są w języku polskim:) Czy znajdę to w internecie i jakie hasło mam wpisać, czy to popularny temat, czy niszowe odkrycie.

 

Polecasz jakieś strony w necie, blogi czy filmy na youtubie traktujące o antyku?

 

Na temat tego, co robię dot. sztuki, pisałem-nic. Ale uznaję, że nie trzeba coś robić ze sztuką związanego, aby miec wyczucie stylu i piękna-o to chodziło w zwrocie ''jaki koń jest, każdy widzi''. W dyskusji na temat rapu odwoływałem się do swoich wrażeń estetycznych, poglądów, porównań. Może to robić każdy zwykły człowiek, tym lepiej, że nie będąc specjalistą mam-tak uważam-wyczucie stylu i osobistą hierarchię wartości takich jak piękno, artyzm, sztuka.

 

No właśnie o to w prawdziwej sztuce chodzi-choćby chorał gregoriański-że swoim pięknem zachwyca nawet ludzi prostych, ja w porównaniu z Tobą nie mam wiedzy specjalistycznej, jestem prostym odbiorcą sztuki, ale czuję, że to, co przyszło mi wychwalać, jest niebanalne, czasem nawet można napisać-jakby nie z tej ziemi.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.