Skocz do zawartości

Jak reklamować książkę, by mieć dużo piniondzów i sławę?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miliony czytelników, gdyby każdy dał 2,5 zł za e-booka, miałbyś ponad milion dolarów z jednej książki, nawet po opłaceniu zbójeckich polskich podatków.

 

Nie bądź nieśmiały, zapytaj doktora, wiesz te sprawy damsko męskie to taki mało poważny temat nie to co hodowla karpia czy sprzątanie orlików, ale może zmieści cię jakoś w grafiku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama na FB, oczywiście także adwords. Płacisz tylko za efekt, a bardzo wiele osób szuka pomocy w trudnych chwilach po nieudanych związkach więc jest szansa, że fajnie by się to nakręcało. Jeżeli przewidujesz jakiś budżet na promocję to moim zdaniem nie powinieneś się zastanawiać tylko ostro reklamować się w internetach.

Jeżeli chcesz o tym szerzej pogadać to daj znać na PW - współpracuje z agencją marketingową więc trochę moge Ci doradzić.

Marku, przede wszystkim popracuj dobrze z wydawcą nad projektem okładki, składem tekstu itp. To nie moje klimaty, ale rzuć okiem na to jak promował swoją ostatnią książkę Kominek vel Jason Hunt. Chodzi o książkę Thorn. Niby nic odkrywczego tam nie było, ale on to promował jakby odkrył książkę na nowo. Trzeba zrobić dookoła tego szum - Twoje teksty są kontrowersyjne - warto to wykorzystać. Nie ważne jak mówią - ważne żeby mówili. Myśle, że jako Bracia możemy też Ci trochę pomóc na FB chociażby przez udostępnianie ciekawych informacji o książce. Tylko powtarzam - dobrze popracuj nad projektem i jakością, żeby nie wyglądało to jak kolejny tani poradnik jakich wiele. To moje zdanie - zrobisz oczywiście co zechcesz ;)

Tak w ogóle to widzę w Tobie Marku ogromny potencjał w branży blogosfery i warto byłoby go dobrze wykorzystać. Myśle, że warto byłoby kiedyś usiąść przy piwie i o tym pogadać.

Edytowane przez Psotnik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę swój dawny pomysł-kontakt z organizacjami praw ojców/mężczyzn, pisma kierowane do mężczyzn.

Skopiowanie tego, co wyżej na grunt zagraniczny-poprzez rozmaite blogi/fora/czasopisma/organizacje.

 

Ja bym zahaczył o gazetę Korwina ''Najwyższy Czas!''-w końcu z niej dowiedziałem się o książce ''Hieny, modliszki, czarne wdowy''-a może i nie z niej? Nie pamiętam, ale fajnie wyglądałby sojusz z Pawłem Śląskim:)

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama na FB, oczywiście także adwords. Płacisz tylko za efekt, a bardzo wiele osób szuka pomocy w trudnych chwilach po nieudanych związkach więc jest szansa, że fajnie by się to nakręcało. Jeżeli przewidujesz jakiś budżet na promocję to moim zdaniem nie powinieneś się zastanawiać tylko ostro reklamować się w internetach.

Jeżeli chcesz o tym szerzej pogadać to daj znać na PW - współpracuje z agencją marketingową więc trochę moge Ci doradzić.

Marku, przede wszystkim popracuj dobrze z wydawcą nad projektem okładki, składem tekstu itp. To nie moje klimaty, ale rzuć okiem na to jak promował swoją ostatnią książkę Kominek vel Jason Hunt. Chodzi o książkę Thorn. Niby nic odkrywczego tam nie było, ale on to promował jakby odkrył książkę na nowo. Trzeba zrobić dookoła tego szum - Twoje teksty są kontrowersyjne - warto to wykorzystać. Nie ważne jak mówią - ważne żeby mówili. Myśle, że jako Bracia możemy też Ci trochę pomóc na FB chociażby przez udostępnianie ciekawych informacji o książce. Tylko powtarzam - dobrze popracuj nad projektem i jakością, żeby nie wyglądało to jak kolejny tani poradnik jakich wiele. To moje zdanie - zrobisz oczywiście co zechcesz ;)

Tak w ogóle to widzę w Tobie Marku ogromny potencjał w branży blogosfery i warto byłoby go dobrze wykorzystać. Myśle, że warto byłoby kiedyś usiąść przy piwie i o tym pogadać.

 

Nie mam wydawcy - piszę sam, później płacę za poprawianie błędów, za skład, kupuję zdjęcia i płacę za zrobienie mi z nich okładki. Tak przygotowany ebook sprzedaję na stronie, którą za kasiorkę robi mi Artur - "Stosunkowo dobry" sprzedaje automat, ja tylko zatwierdzam jednym kliknięciem i liczę hajs.

 

Co do reklamy, mam ecoego, samczeruno i forum, a także wykop gdzie mnie obserwuje ponad sto osób i kilka innych stron, gdzie wrzucam teksty, ale one są marginalne jeśli chodzi o reklamę. Mam też fanpage na fejsie. 

 

Jeśli chodzi o hajs, po zapłaceniu za wszystko co teraz muszę opłacić, jestem na zero, jestem golas. Z zysków za książkę (jeśli będą) będę musiał opłacać każdą reklamę ponad to, czym dysponuję - chcę reklamować się na wykopie, może opłacę marketing szeptany, a może też coś ciekawszego wymyślę. Kominek to inna liga - on jest powszechnie znany z tv, radia i gazet, a ja mam w porywach dwa, trzy tysiące czytelników. 

 

Myślę że obecna książka jest niezła i łatwo napisana - niestety, musiałem w niej poruszyć temat programowania religijnego, bo nie będę dla pieniędzy robił z ludzi którzy mi ufają idiotów. Muszą wiedzieć jak wygląda prawda - niestety, za tę prawdę traci się odbiorców i pieniądze, trudno. Nie wiem ile pożyję, chcę być pamiętany jako profesjonalista a nie łaszący się tylko na pieniądze hohsztapler. Dużo ludzi mi to odradzało, trudno, inaczej nie umiem.

 

Możemy się kiedyś ustawić na skype, jeśli chcesz.

 

 

Powtórzę swój dawny pomysł-kontakt z organizacjami praw ojców/mężczyzn, pisma kierowane do mężczyzn.

Skopiowanie tego, co wyżej na grunt zagraniczny-poprzez rozmaite blogi/fora/czasopisma/organizacje.

 

Ja bym zahaczył o gazetę Korwina ''Najwyższy Czas!''-w końcu z niej dowiedziałem się o książce ''Hieny, modliszki, czarne wdowy''-a może i nie z niej? Nie pamiętam, ale fajnie wyglądałby sojusz z Pawłem Śląskim:)

 

Chyba wiesz jakie mam zdanie o Korwinie i jego gadzinówce? :) Nigdy w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chyba tylko On w polityce mówi prawdę o kobietach:)

 

On mówi wiele mądrych rzeczy, bo to przecież bardzo inteligentny Żyd. Pic polega na tym, że 99% prawdy jest o dupie marynie, a 1% bardzo ważne sprawy - i ludzie myślą że skoro tyle prawdy mówi, to we wszystkim ma rację. Ja już nie będę punktował bredni które wypowiadał, bo nie chcę się przed snem denerwować. No kurwa nie wytrzymam :) Była rozmowa nagrana (Korwin był na kamerce skype), i mówił że miliarderzy kupią lasy i będą o nie dbali, bo, uwaga! bo mają już dość kasy i nie potrzebują więcej. I to mówi matematyk, mistrz brydża - czyli albo ideologia mu pomieszała w głowie, oderwała od rzeczywistości, albo oszukuje swoich młodych fanów (kuców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing wirusowy ma zajebisty potencjał.

 

Przed premierą płyty "Prosto" Kultu podczas koncertu ze sceny zdjęli Kazika antyterroryści.

Krążyło to w formie filmiku po sieci i wyglądało autentycznie, tworzyło aurę tajemniczości.

 

Było napięcie i zaciekawienie "o co loto".

 

Później okazało się, że akcja była zaplanowana, związana z premierą filmu "Układ zamknięty" do której Kult nagrał kawałek.

Sceny z tego koncertu wykorzystali w teledysku, od 3:49 jest:

 

 

Albo inny przykład, Blair Witch Project - przed premierą rozsiewano plotki, że autorzy tego stylizowanego na paradokument filmu zginęli podczas nagrywania materiału i jedyne co się po nich ostało to kamera.

 

Oczywista bujda, ale ściągnęło to tłumy do kin.

 

Szkoda, że nic nie znaczę na polskim YT i nabijam przy filmikach 2,5 tys. wyświetleń przez pół roku, ale może warto coś w tym klimacie

pomyśleć.

 

;)

 

Ale to musiałoby być coś niebanalnego i autentycznie brzmiącego heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwina trzeba uważnie słuchać, bo często używa bardzo zawiłej argumentacji, pewnie nawet specjalnie, żeby media przekręcali jego słowa i robili szum wobec jego osoby. W sprawie prywatyzacji lasów argumentował, że jeśli mają być prywatyzowane to tylko na zasadzie sprzedaży całych puszczy, dużych leśnych kompleksów, a nie po hekatrze. Bo jak zwykły Kowalski będzie miał mały odcinek lasu to od razu zabije zająca, zanim ten zając ucieknie na działkę sąsiada. Czyli mamy dylemat więźnia, "obydwaj nie chcemy wybić zajęcy, ale lepiej bym zjadł go ja, niż sąsiad". Dlatego jak las ma być prywatny to jako duży teren, zarządzany przez dużą firmę, z odpowiednim kapitałem. W sprawie prywatnych lasów już kiedyś się wypowiadałem:

http://braciasamcy.pl/index.php/topic/1526-dla-wszystkich-którzy-łudzą-się-co-korwina-mikke/?p=42529

 

Żeby zrozumieć taką argumentację trzeba czytać konkretnych ludzi jak Murray Rothbard, czy Hans Hermann Hoppe, a nie tylko Korwina, który chyba nawet wstrzymywanie puszczania bąków w miejscach publicznych wytłumaczy dylematem więźnia  :D

 

Co do tematu, pomysł z Najwyższym Czasem to chyba jakieś jaja, Paweł Śląski zareklamował tam swoją książkę bo sam deklaruje się jako konserwatywny liberał i podejrzewam że z czołowymi korwinowcami, zna się prywatnie. A Marek od 10 lat krytykujący JKM-a jak ma się tam zareklamować? "Dzień dobry, jest antykorwinistą i chciałem zareklamować się w waszej gazecie?" :D

 

Powiem tyle, marketing szeptany, czyli mamy człowieka na forach, gdzie pisze o sprawach damsko-męskich, i w jednym z postów poleca "fajną książkę". Są strony które realizują zlecania przez internet, gdzie studenci i tym podobni ludzie za niewygórowaną opłatą chętnie się takich zleceń podejmują.

 

Do tego media społecznościowe:

-facebook

-youtube

-twitter

 

Czasami jest też tak że jakiś artykuł np. na onecie, wp czy interii i jest napisane że jest pisany na podstawie książki takiej a takiej albo pada zdanie typu: "Jak pisał X, autor książki Y...". Ale nie mam pojęcia jak się dopchać do czegoś takiego. Czasem może i zadecydować przypadek, na jednym babskim portalu już było kiedyś odwołanie do legendarnego wpisu "zanim żona Cię zniszczy", i na Dzielny Tacie to się też znalazło, dobry towar i sam się reklamuje i sprzedaje  :P

Edytowane przez EnemyOfTheState
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tłumaczeniem na obcy język to świetny pomysł, w dzisiejszym świecie potencjalny target jest niemal nieograniczony.

 

Co do JKM, i ''NCz!''-Oni popierają prawdziwą męskość, są antyfeministyczni i choćby dlatego mogliby np. poświęcić 1 stronę na wywiad z Markiem, czy jest On wyznawcą kuc-religii, czy antykapitalistą. Oni mają temat do gazety, a Ty możesz nawiązać kontakt z ich Wydawnictwem, jeśli chcesz.

 

Może to zły pomysł, ale jeśli szukać gazety antyfeministycznej, dla samców, to ''NCz!''-nawet wydali książkę antyfeministyczną pisaną przez kobietę (choć złośliwi dowodzili, że to sam Król we szaty niewieście na potrzeby książki przerobić się raczył:)).

 

Marek-taki z Niego żyd, że tyle lat za własną kasę pokazuje Polakom Prawdę? Gdyby nie On-dziś byłbym socjalistą, uznającym wysokie podatki i socjal za coś dobrego-jeśli już żyd, to spolonizowany . Żyd jako osoba dbająca o interesy judeopolonii mówiłby-przyjmujcie muslimów, zniszcie rodzinę, utrwalajcie socjalizm. On chce dobrze!

 

On sam się śmieje-że antysemici mają go za żyda, a lewacy za antysemitę:)

 

A rzeczywiście Mikke to chyba szwedzcy protestanci, Muekke czy jakoś tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno media społecznościowe, moze próbowac do MH, Gentleman, CKM bądź inne tego typu czaspisma dla mezczyzn, odezwac sie zawsze mozna do nich, ksiązki na swoim koncie masz w tematyce powazne, nie jestes w zadnym wypadku anonimowy...mozna spróbowac metoda Zychowicza jak dawał pakt R-B w gazecie był cyklicznie jakis rozdział w ramach promocji ksiazki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może "agresywny marketing" wlepkami w ośrodkach rodzinnych interwencji kryzysowych? Byłem w jednym (chciałem się dowiedzieć po kiego grzyba mam założoną niebieską kartę jak nic złego nie zrobiłem) a tam tylko plakaty o przemocy mężczyzn wobec kobiet...a o ich grzeszkach nic!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może "agresywny marketing" wlepkami w ośrodkach rodzinnych interwencji kryzysowych? Byłem w jednym (chciałem się dowiedzieć po kiego grzyba mam założoną niebieską kartę jak nic złego nie zrobiłem) a tam tylko plakaty o przemocy mężczyzn wobec kobiet...a o ich grzeszkach nic!  :D

Wydrukuj okładkę ''Hieny, modliszki, czarne wdowy'', powiększ podtytuł ''czyli jak kobiety zabijają'' i naklejaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin to żyd? Od kiedy? :o
Powinieneś wykorzystać to, że temat jest "gorący". Zamieścić może jakieś fragmenty, które przyciągną ludzi. Warto przeanalizować to, jak sukces osiągnęły takie syfy, jak "50 twarzy Greya", czy inne Zmierzchy.

Edytowane przez Zygmunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.