Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)


Rekomendowane odpowiedzi

Krótki komentarz ode mnie:

Aktualizacja silnika forum z 3x do 4x to nie jest zwykła podmianka szablonu.  To co widzicie to kompletnie przebudowany silnik forum oraz od strony serwera - sposób kodowania bazy sql.  Nie ma możliwości działania równoległe dwóch wersji (3x i 4x na tej samej bazie)

W związku z powyższym i dla Waszej wygody zmieniłem domyślny szablon na defaultowy. Ja w tym czasie będą wprowadzał poprawki do naszej templatki. 

Z tego miejsca wielkie podziękowania dla Was za wypisanie błędów, które dostrzegliście i bardzo proszę o wypisanie w tym wątku kolejnych.

Aby przywrócić nasz szablon do testów należy w stopce wejść w zakładkę styl i wybrać subway.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jeszcze nie było, więc ja zapytam.

Przy wejściu na stronę oraz otwieraniu tematów forum w nowych kartach ciągle (aż do wyrażenia zgody) pyta o to co w załączniku.
Pytanie czy te powiadomienia można jakoś włączyć/wyłączyć na stałe po stronie forum (nie chciałbym wyłączać tego w przeglądarce na stałe)?
https://www.mozilla.org/pl/firefox/push/

BS_powiadomienia.png

Edytowane przez baca
literówka + wyjaśnienie technologii push
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, baca napisał:

Z tego co widzę to jeszcze nie było, więc ja zapytam.

Przy wejściu na stronę oraz otwieraniu tematów forum w nowych kartach ciągle (aż do wyrażenia zgody) pyta o to co w załączniku.
Pytanie co te te powiadomienia (RSS?) i czy można to jakoś wyłączyć?
 

BS_powiadomienia.png

Powiadomienia pozwolą pokazać, że coś ważnego pojawiło się na forum nawet jeśli okno forum nie jest aktywne. Aby zablokować te powiadomienia wystarczy, że rozwiniesz listę i wybierzesz odpowiednią opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur napisał:

Powiadomienia pozwolą pokazać, że coś ważnego pojawiło się na forum nawet jeśli okno forum nie jest aktywne. Aby zablokować te powiadomienia wystarczy, że rozwiniesz listę i wybierzesz odpowiednią opcję.

Mam taki zwyczaj, że: 
1/ w przeglądarkach zawsze jadę w "trybie prywatnym", więc
2/ otwierając nieprzeczytane tematy w nowych kartach (jak również mam w zwyczaju ;-)) - drze mi się o ustawienie tych powiadomień przy każdej otwartej karcie :-(.

Edytowane przez baca
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W edytorze brakuje opcji podglądu BBCode

2. Po dodaniu linku z YT aby było widać odtwarzacz, trzeba jakieś magiczne sztuczki robić np. dawać ENTER po linku

3. Brakuje podglądu postu przez opublikowaniem, chyba że to co widać w edytorze to jest taki sam widok jak po wysłaniu?

4. Za duże wszystko jest, rozumiem że zgodnie z trendami wszystko ma być macalne paluchem, ale na monitorze kompa to chyba niepotrzebne jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra na szybko co jeszcze trzeba zrobić/ czego brakuje:

 - Najbardziej lubiana zawartość <- - to było zajebiste i powinno wrócić. Każdy nowy user mógł wejść w 20 najlepszych tematów na forum jednym klikiem.

- Czy da się dołączyć do tematu (tych z prawej strony na głównej)  info kto w nim ostatnio pisał i o której? bo jest tylko kto założył i ile jest postów.

- Brak sygnatur w profilach.

- Ciemniejsza czcionka w oknach cytatu,żeby lepiej odróżniała się od tła

- Na stronie głównej tytuły tematów, zmiana koloru na taki sam jak pod napisem Loża Samców, taka czerwień <- bardziej podobne do starej wersji będzie  https://web.archive.org/web/20150926031319/http://braciasamcy.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wroński napisał:

"Najnowsze aktualizacje statusu". Po jaką cholerę takie coś w ogóle jest? Można tam dać 100 tysięcy sensowniejszych rzeczy, choćby pieprzonego kucyka.

 

6_20150108000002.gif

 

 

 

OOOOOżęęęsz

Pinkie Pie - tak może być:D

Już mi sie podoba. Nic nie zmieniajcie:unsure::blink:

:lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, red napisał:

Doug tyle że jeśli najnowsze posty pokazuje to będzie np., pokazywać je nawet gdy są z jednego tematu i wtedy może być tak że masz listę nastu postów z jednego topicu, zero czytelności.

 

@red poprawie sie: ostatni post np. z ostatnich 5-10 tematow

Edytowane przez Doug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam wam co zrobił Artur. Prace trwają cały czas. Nie spoczniemy póki moi ukochani czytelnicy nie będą zadowoleni :lol:

 

 

1. WYSIWYG - gdzie jest ikona usuń formatowanie?  Już znalazłem. Dla zainteresowanych - opcja ta pojawia się tylko kiedy wklejacie formatowany tekst.
2. WYSIWYG - ja bardzo kurwa przepraszam, ale forum to nie jest praca magisterka ani inna publikacja naukowa że trzeba stosować automatyczny podwójny enter. TO. MA. ZNIKNĄĆ.

Poprawione

3. WYSIWYG Shoutboxa - gdzie on jest? Gdzie jest archiwum shouta?

To jest zupełnie nowy shoutbox. Poprzedni nie był zgodny z nowym ipb stąd też brak archiwum.

4. Dlaczego panel moderatora nie jest jeszcze pod główną belką?

Panel moderatora masz po najechaniu na swój profil na rozwiniętej liście


5. Gdzie jest belka "najbardziej lubiana zawartość / najbardziej aktywni użytkownicy"?

Aktualna wersja nie oferuje tej funkcjonalności.


6. Skrzynka PW, blok 'Wiadomości' - 5/6 widocznych pozycji to BIEDA i tona gruzu. Nawigacja po tak krótkim menu to koszmar. Same pola poszczególnych rozmów na tej liście są za duże. 20-30 widocznych pozycji to minimum!

Po kliknieciu na skrzynke masz wylistowane kilka wiadomości. Poniżej listy masz link „przejdź do skrzynki”


7. CHROME - ikony głównego menu są przesunięte do góry o kilkadziesiąt pixeli.
8. Tło nagłówka shoutboxa jest prawie białe, czcionka nagłówka jest biała = gó*no widać.
9. Panel 'Kto jest dostępny' -> Zobacz pełną listę -> Mniej facebooka, więcej Excela proszę. Ta lista ma by funkcjonalna a nie piękna! Likwidacja avatarów, ustawienie jednej kolumny dla użytkowników, mniejsze pola, więcej użytkowników na stronie, przywrócić kolumnę z numerami IP. 

Nie zrealizujemy tego. Skrypt forum na ten moment nie przewiduje tej funkcjonalności.


10. Nieprzeczytana zawartość - domyślam się że widoczność nieprzeczytanych wątków starszych niż 12 godzin wraz ze zmianą silnika poszła się jebać?

Tak


11. Brak możliwości edycji tytułu tematu z poziomu moderatora.

Przytrzymaj przez dłuższą chwilę lewy przycisk myszy nad tematem, którego tytuł chcesz zmienić.


12. Napis widniejący pod wyedytowanym postem: "Edytowano .. minut temu przez ..." - jest za ciemny/za intensywny i za duży. Zlewa się wizualnie z treścią posta.


13. Większa liczba nowych postów w polu 'Posty' na stronie głównej. Likwidacja widocznych podglądów ich zawartości.

W trakcie


14. W wątku nie widać którzy użytkownicy go przeglądają. Poprzednio było to widoczne na dolnej belce.
15. Ustawienia powiadomień - odblokowanie opcji powiadomień dotyczących napisanych zgłoszeń, likeów, etc. Nie mam ochoty dostawać na ten temat maili!
16. Tło nagłówka Shouta nie zmienia się płynnie kiedy edytuję wygląd forum - jego kolor jest sztywno ustawiony odgórnie.

Jest to osobny moduł i dlatego nie reaguje na zmiane kolorów. Pracujemy z twórcą szablonu nad odpowiednim rozwiązaniem


17. Forum dział niestabilnie podczas edycji i pisania postów. Zmieniają się kolory pól.

W trakcie


18. Część pól reaguje na zmiany edycji wyglądu a część nie. 

W trakcie


19. Po wejściu do WYSIWYG pozostaje tam poprzednio napisana wiadomość, lub jej fragmenty pomimo jej publikacji.

Zgodnie z informacją od IPB ta funkcjonalność powinna działać tylko w przypadku nie wysłanych treści. Jak sprawa się będzie powtarzała, to proszę o informację.

20. Licznik postów koło każdego z najnowszych tematów się nie aktualizuje lub robi to z bardzo dużym opóźnieniem.

Poprawione.


21. Pod avatarem brak spacji po 'Miejscowość'.

Poprawione


22. Brak sygnatur.

Poprawione


23. Zamienić wyświetlanie "2 godziny temu" na konkretne godziny napisania posta.

 


24. Zmniejszenie rozmiaru okien typu YouTube do wielkości domyślnej. Obecnie są sztucznie rozciągnięte na całą szerokość okna przeglądarki.

Stare posty będą miały responsywną wielkość odtwarzacza. Dla nowych postów ustawiłem maksymalną szerokość na 700 px.


25. WYSIWYG nie reaguje poprawnie na wklejanie zewnętrznych odnośników. Klip z YT nie jest wyświetlany bezpośrednio w poście. Obecnie można wkleić tylko jako zewnętrzny odnośnik tekstowy. (CHROME)

Po wklejeniu linka wciśnij enter.


26. Na Homepage'u belka z napisem 'Forum' (białe tło) - jest zasadniczo niepotrzebna. Obecnie zajmuje tylko miejsce i rozciąga zawartość strony.

W trakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marek Wolf napisał:

Dzięki za to co się dało zrobić.

 

4. Dlaczego panel moderatora nie jest jeszcze pod główną belką?

Panel moderatora masz po najechaniu na swój profil na rozwiniętej liście
Mało funkcjonalne. Jakby dało radę umieścić ikonę modpanelu - na przykład koło edycji koloru theme'u to byłoby zdecydowanie lepiej. Panel pod banerem głównym był mega-wygodny.


5. Gdzie jest belka "najbardziej lubiana zawartość / najbardziej aktywni użytkownicy"?

Aktualna wersja nie oferuje tej funkcjonalności.
Upgrade Downgrade.


6. Skrzynka PW, blok 'Wiadomości' - 5/6 widocznych pozycji to BIEDA i tona gruzu. Nawigacja po tak krótkim menu to koszmar. Same pola poszczególnych rozmów na tej liście są za duże. 20-30 widocznych pozycji to minimum!

Po kliknieciu na skrzynke masz wylistowane kilka wiadomości. Poniżej listy masz link „przejdź do skrzynki”

Ja od początku piszę o tym co widzę jak już kliknę 'przejdź do skrzynki'!  - (http://braciasamcy.pl/index.php?/messenger/) - A nie o tym małym gówienku co mi się pokazuje po kliknięciu. Przecież napisałem: Skrzynka PW, blok 'Wiadomości'. No nie wiem jak mam to prościej wyjaśnić.

9. Panel 'Kto jest dostępny' -> Zobacz pełną listę -> Mniej facebooka, więcej Excela proszę. Ta lista ma by funkcjonalna a nie piękna! Likwidacja avatarów, ustawienie jednej kolumny dla użytkowników, mniejsze pola, więcej użytkowników na stronie, przywrócić kolumnę z numerami IP. 

Nie zrealizujemy tego. Skrypt forum na ten moment nie przewiduje tej funkcjonalności.

Powtórzę się - Upgrade Downgrade. Obecnie ta lista jest tylko po to żeby ładnie i kolorowo wyglądała = Kompletny brak funkcjonalności. To gdzie w takim razie jest lista użytkowników z wypisanymi numerami IP (nie licząc modcp/ip-tools) ? 

12. Napis widniejący pod wyedytowanym postem: "Edytowano .. minut temu przez ..." - jest za ciemny/za intensywny i za duży. Zlewa się wizualnie z treścią posta.

Da się?


19. Po wejściu do WYSIWYG pozostaje tam poprzednio napisana wiadomość, lub jej fragmenty pomimo jej publikacji.

Zgodnie z informacją od IPB ta funkcjonalność powinna działać tylko w przypadku nie wysłanych treści. Jak sprawa się będzie powtarzała, to proszę o informację.
Ok. To od razu informuję, że w momencie kiedy ustawię sobie jeden kolor theme'u (dajmy na to zielony) i potem kliknę edytuj post to na czas edycji postu cały kolor theme'u zmienia się na defaultowy. Kidy kończę edycję kolor wraca do takiego jakiego ustawiłem.

23. Zamienić wyświetlanie "2 godziny temu" na konkretne godziny napisania posta.

Da się?


24. Blok 'Popularne' na home jest niepotrzebny, bo powiela to co znajduje się w blokach tematy/posty. Zamiast tego powinna być 'najbardziej lubiana zawartość'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje możliwość, to proszę o przywrócenie przycisku przewiń do góry.

 

Niby pierdoła, ale dla mnie była bardzo wygodna, zwłaszcza korzystając choćby z smartfona.

 

Co do reszty, to zamieniłbym miejscami "najnowsze posty" z "tematami". Co do reszty, to musze pobuszować i oswoić się troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się powielę :

 

- Najbardziej lubiana zawartość <- - to było zajebiste i powinno wrócić. Każdy nowy user mógł wejść w 20 najlepszych tematów na forum jednym klikiem. Chyba napisanie skryptu nie stanowi problemu nawet jak nowa wersja tego nie oferuje?

- Dołączyć do tematu (tych z prawej strony na głównej)  info kto w nim ostatnio pisał i o której? bo jest tylko kto założył i ile jest postów.

- Ciemniejsza czcionka w oknach cytatu,żeby lepiej odróżniała się od tła

- Na stronie głównej tytuły tematów, zmiana koloru na taki sam jak pod napisem Loża Samców, taka czerwień <- bardziej podobne do starej wersji będzie  https://web.archive.org/web/20150926031319/http://braciasamcy.pl/

- Jeśli jest taka możliwość zwiększyć maksymalny "wagę" avatara do 300kb i dodać możliwość wstawiania animowanych gifów

- opuścić tematy z 2-3 cm w dól, często zaczepiam mychą o aktywność lub przeglądaj i rozwija się menu

- zmienić odgłos nowej wiadomości w shoutboxie na bardziej wyraźny - może być stary

- treści z you tube powinny mieć mniejszy rozmiar w poście

- kredo forum

- logo samczego runa

- wycentrować shoutboxa żeby był po środku lub rozciągnąć żeby był na całą szerokość strony

 

I zapanuje względna normalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300kb? Moje duże zdjęcia z samczego w artykułach mają po 70kb, to ile na malutki obrazek trzeba? Animowane gify w avatarze absolutnie nie - strona będzie się ładować pół minuty z czymś takim, no i będę musiał kupować dużo droższy serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)
  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.