Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)


Rekomendowane odpowiedzi

Można dodać styl IP.Board? Mój ulubiony. Używam na każdym forum, na którym jestem zarejestrowany.

 

 

edit: jeszcze jedna rzecz - kiedyś była możliwość zamknięcia niechcianych "rzeczy" (tematy, najnowsze posty itp.) na głównej krzyżykiem (zaznaczone na czerwono): 2464221a43da26cbgen.png 

 

Dałoby się przywrócić taką możliwość? Dla mnie forum staje się znacznie czytelniejsze jak poukrywam niektóre zbędne mi bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to coś się mocno popierniczyło z blogami. Po pierwsze grafika nie jest pomniejszana do stosownej miniaturki i rozwala cały tekst. Zobaczcie np. jak to u mnie teraz wygląda:

http://braciasamcy.pl/index.php?/blogs/entry/131-co-widać-i-czego-nie-widać/

http://braciasamcy.pl/index.php?/blogs/entry/134-„na-mnie-to-nie-działa”-czyli-o-manipulacji-parę-słów/

 

Po drugie poznikały odstępy pomiędzy akapitami i porobiła się "ściana tekstu"

Po trzecie część grafik w ogóle poznikała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O co chodzi z lista po prawej stronie "tematy" i ponizej "posty". Chodzi o "najnowsze tematy"? "Najbardziej komentowane"? "Z najwieksza liczna odslon"?

 

Czy moznaby to sprecyzowac?

 

2. Kiedy czytam jakies temat, ktory ma wiecej niz 1 strone, klikam na przycisk "druga strona" albo "ostatnia strona" system wykonuje taki efekt wizualny, ze pokazuje "przewijanie wiadomosci do gory". Prosilbym, by to zklikwidowac, zbedny wodotrysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Brzytwa napisał:

Dzięki za to co się dało zrobić.

 

4. Dlaczego panel moderatora nie jest jeszcze pod główną belką?

Panel moderatora masz po najechaniu na swój profil na rozwiniętej liście
Mało funkcjonalne. Jakby dało radę umieścić ikonę modpanelu - na przykład koło edycji koloru theme'u to byłoby zdecydowanie lepiej. Panel pod banerem głównym był mega-wygodny.

Postaram się to dodać.


5. Gdzie jest belka "najbardziej lubiana zawartość / najbardziej aktywni użytkownicy"?

Aktualna wersja nie oferuje tej funkcjonalności.
Upgrade Downgrade.

Funkcjonalność zostanie dodana w przyszłości


6. Skrzynka PW, blok 'Wiadomości' - 5/6 widocznych pozycji to BIEDA i tona gruzu. Nawigacja po tak krótkim menu to koszmar. Same pola poszczególnych rozmów na tej liście są za duże. 20-30 widocznych pozycji to minimum!

Po kliknieciu na skrzynke masz wylistowane kilka wiadomości. Poniżej listy masz link „przejdź do skrzynki”

Ja od początku piszę o tym co widzę jak już kliknę 'przejdź do skrzynki'!  - (http://braciasamcy.pl/index.php?/messenger/) - A nie o tym małym gówienku co mi się pokazuje po kliknięciu. Przecież napisałem: Skrzynka PW, blok 'Wiadomości'. No nie wiem jak mam to prościej wyjaśnić.

Obawiam się, że sprawa z wyglądem skrzynki będzie bardziej skomplikowana. W najbliższym czasie nie będzie to zrealizowane.


9. Panel 'Kto jest dostępny' -> Zobacz pełną listę -> Mniej facebooka, więcej Excela proszę. Ta lista ma by funkcjonalna a nie piękna! Likwidacja avatarów, ustawienie jednej kolumny dla użytkowników, mniejsze pola, więcej użytkowników na stronie, przywrócić kolumnę z numerami IP. 

Nie zrealizujemy tego. Skrypt forum na ten moment nie przewiduje tej funkcjonalności.

Powtórzę się - Upgrade Downgrade. Obecnie ta lista jest tylko po to żeby ładnie i kolorowo wyglądała = Kompletny brak funkcjonalności. To gdzie w takim razie jest lista użytkowników z wypisanymi numerami IP (nie licząc modcp/ip-tools) ? 

Odnośnie widoczności nr IP to takie prawa po dyskusji z supportem IPB mają tylko administratorzy. Funkcja wkrótce zostanie wprowadzona dla moderatorów.


12. Napis widniejący pod wyedytowanym postem: "Edytowano .. minut temu przez ..." - jest za ciemny/za intensywny i za duży. Zlewa się wizualnie z treścią posta.

Da się?

Da się. Wkrótce zostanie to dodane.


19. Po wejściu do WYSIWYG pozostaje tam poprzednio napisana wiadomość, lub jej fragmenty pomimo jej publikacji.

Zgodnie z informacją od IPB ta funkcjonalność powinna działać tylko w przypadku nie wysłanych treści. Jak sprawa się będzie powtarzała, to proszę o informację.
Ok. To od razu informuję, że w momencie kiedy ustawię sobie jeden kolor theme'u (dajmy na to zielony) i potem kliknę edytuj post to na czas edycji postu cały kolor theme'u zmienia się na defaultowy. Kidy kończę edycję kolor wraca do takiego jakiego ustawiłem.

 

Problemu ze zmianą kolorów wynika z tego że najpierw ładuje się strona a dopiero potem pliki cookies. Aktualnie wyłączyłem funkcję edytora i dla każdego ładuje się ten sam schemat kolorów. Wkrótce przywrócony zostanie edytor.

23. Zamienić wyświetlanie "2 godziny temu" na konkretne godziny napisania posta.

Da się?

Da się. Wkrótce zostanie to dodane.

 

21 godzin temu, red napisał:

Ja się powielę :

 

- Najbardziej lubiana zawartość <- - to było zajebiste i powinno wrócić. Każdy nowy user mógł wejść w 20 najlepszych tematów na forum jednym klikiem. Chyba napisanie skryptu nie stanowi problemu nawet jak nowa wersja tego nie oferuje?

To było zajebiste i według statystyk którymi dysponuje za wiele osób z tej funkcjonalności nie korzystało. Oczywiście temat jest otwarty i i wspólnie z ipb postaramy się przywrócić tę funkcję dla Waszej wygody.

- Dołączyć do tematu (tych z prawej strony na głównej)  info kto w nim ostatnio pisał i o której? bo jest tylko kto założył i ile jest postów.

Od tego jest funkcja z ostatnimi postami 

- Ciemniejsza czcionka w oknach cytatu,żeby lepiej odróżniała się od tła

Poprawione

- Na stronie głównej tytuły tematów, zmiana koloru na taki sam jak pod napisem Loża Samców, taka czerwień <- bardziej podobne do starej wersji będzie  https://web.archive.org/web/20150926031319/http://braciasamcy.pl/

Wkrótce zostanie to wprowadzone.

- Jeśli jest taka możliwość zwiększyć maksymalny "wagę" avatara do 300kb i dodać możliwość wstawiania animowanych gifów

Marek już odpowiedział

- opuścić tematy z 2-3 cm w dól, często zaczepiam mychą o aktywność lub przeglądaj i rozwija się menu

Menu zostanie skrócone

- zmienić odgłos nowej wiadomości w shoutboxie na bardziej wyraźny - może być stary

Wkrótce zostanie to wprowadzone.

- treści z you tube powinny mieć mniejszy rozmiar w poście

Stare treści z yt są dostosowywane do rozdzielczości danego użytkownika. Nowe mają ograniczenie do 700 px szerokości.

- kredo forum

Wkrótce zostanie to wprowadzone.

- logo samczego runa

Zamiast loży samców?

- wycentrować shoutboxa żeby był po środku lub rozciągnąć żeby był na całą szerokość strony

Wkrótce zostanie to wprowadzone.

 

I zapanuje względna normalność.

 

18 godzin temu, ZdzisławBeton napisał:

Można dodać styl IP.Board? Mój ulubiony. Używam na każdym forum, na którym jestem zarejestrowany.

 

 

edit: jeszcze jedna rzecz - kiedyś była możliwość zamknięcia niechcianych "rzeczy" (tematy, najnowsze posty itp.) na głównej krzyżykiem (zaznaczone na czerwono): 2464221a43da26cbgen.png 

 

Dałoby się przywrócić taką możliwość? Dla mnie forum staje się znacznie czytelniejsze jak poukrywam niektóre zbędne mi bajery.

 

Styl ip board to default -  przypisany aktualnie dla każdego użytkownika z marszu. Może różnić się od tych o których mówisz z racji tego że forum jest oparte o nowy skrypt ipb.

 

18 godzin temu, Vincent napisał:

1. Brak listy użytkowników przeglądających temat u dołu strony.

Poprawione

2. Brak dostępnej opcji dotyczącej wyboru rodzaju czcionki na blogu.

Poprawione

3. Edycja starego wpisu na blogu i zapisanie go w zmienionej formie powoduje wywalenie go na główną stronę.

W trakcie rozmów z ipb
 

 

6 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

Przede wszystkim to coś się mocno popierniczyło z blogami. Po pierwsze grafika nie jest pomniejszana do stosownej miniaturki i rozwala cały tekst. Zobaczcie np. jak to u mnie teraz wygląda:

http://braciasamcy.pl/index.php?/blogs/entry/131-co-widać-i-czego-nie-widać/

http://braciasamcy.pl/index.php?/blogs/entry/134-„na-mnie-to-nie-działa”-czyli-o-manipulacji-parę-słów/

 

Po drugie poznikały odstępy pomiędzy akapitami i porobiła się "ściana tekstu"

Po trzecie część grafik w ogóle poznikała.

W trakcie rozmów z ipb

 

6 godzin temu, Subiektywny napisał:

Jest możliwość powiększenia 'grafiki w tle' na profilu? Obecnie jest strasznie wąski paseczek.

 

S.

W trakcie rozmów z ipb

 

5 godzin temu, WojtekSk napisał:

1. O co chodzi z lista po prawej stronie "tematy" i ponizej "posty". Chodzi o "najnowsze tematy"? "Najbardziej komentowane"? "Z najwieksza liczna odslon"?

 

Na górze masz tematy, do których została udzielona niedawno odpowiedź. 

"posty" to tak jak widać lista najnowszych odpowiedzi udzielonych przez użytkowników

 

2. Kiedy czytam jakies temat, ktory ma wiecej niz 1 strone, klikam na przycisk "druga strona" albo "ostatnia strona" system wykonuje taki efekt wizualny, ze pokazuje "przewijanie wiadomosci do gory". Prosilbym, by to zklikwidowac, zbedny wodotrysk...

Zbadam bliżej temat. Zobaczę co da się zrobić.

 

 

Jako że dzisiaj support IPB jak i autor szablonu świętują nowy rok, tak i ja nie będę w tym czasie wprowadzał zmian. Gdy tylko będę miał niezbędne informacje od IPB i autora templatki tak zacznę wprowadzać te zmiany powyżej. Dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość. Szczęśliwego Nowego Roku! 

Pozdrawiam,

Artur 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Artur napisał:

Jako że dzisiaj support IPB jak i autor szablonu świętują nowy rok, tak i ja nie będę w tym czasie wprowadzał zmian. Gdy tylko będę miał niezbędne informacje od IPB i autora templatki tak zacznę wprowadzać te zmiany powyżej. Dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość. Szczęśliwego Nowego Roku! 

Pozdrawiam,

Artur 

 

 

Po pierwsze czuję się lekko zignorowany :) brakiem. ustosunkowania się do moich uwag.

Po drugie chciałbym dodać, do tego co wcześniej napisałem, prośbę o to:

 

22 godziny temu, red napisał:

- Dołączyć do tematu (tych z prawej strony na głównej)  info kto w nim ostatnio pisał i o której? bo jest tylko kto założył i ile jest postów.

Od tego jest funkcja z ostatnimi postami 

 

Widzę to tak:

- albo w liście "Tematy" należy zmienić datę stworzenia tematu na datę ostatniego posta w "temacie"

- albo zamienić liczbę pozycji "Tematy" z liczbą "Posty". Nie jest potrzebne aby było widoczne tyle "tematów" lepiej jak widać dużo "postów".

W obecnej postaci jest to BARDZO mało funkcjonalne.

 

I po trzecie, za takie testowanie produktu przez użytkownika, IPB powinno dać poważną zniżkę lub przynajmniej darmowy roczny support :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się źle, że aktualizacja została zrobiona w czasie świątecznym, kiedy wiadomo że nikt nie będzie odpowiadał na meile. Wytrzymajcie moi drodzy forumowicze, do jutra Artur powinien się wziąć za wasze sugestie i uwagi. Bądźcie silni wiarą we mnie... he he chyba zostanę politykiem, mistrz w żenieniu kitu :)

 

Bracia i fani, hejterzy - bądźcie silni, miejcie wiarę w świetlaną przyszłość, w której forum będzie śmigać super szybko i ładnie, a każdy użytkownik będzie szczęśliwy. Bądźcie pełni radosnego entuzjazmu i czujności, gdyż wróg czuwa! 

 

Boże! Daj siłę Arturowi by zmienił to, co zmienić się da, oraz nam, by zaakceptować to, czego zmienić się nie da :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dostać do części opcji trzeba klikać 2 albo 3 razy:
- skrzynka PW - tu bym zaproponował że rozwijalna miniaturka PW pokazywała się po najechaniu myszką a do skrzynki byśmy wchodzili już po jednym kliknięciu

- wstawianie obrazka z URL (WYSIWYG) - jeżeli to możliwe to bardzo bym prosił o przywrócenie ikonek 'wstaw obraz' oraz 'wstaw załącznik' tam gdzie ich miejsce - czyli na pasku ikon WYSIWYG
- wystawianie ostrzeżeń - proszę o przywrócenie opcji 'ostrzeż użytkownika' która uprzednio znajdowała się pod jego awatarem. Obecnie trzeba najechać na profil, potem kliknąć w 'więcej opcji' i z listy wybrać 'ostrzeż'

 

Mało intuicyjne to wszystko, mało ergonomiczne i nieprzemyślane przez autora/ów silnika. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mordimer napisał:

google chrome - w tej chwili rozwala formatowanie głównej strony (nagłówki na górze)

 

8 godzin temu, baca napisał:

Znów z czerwonymi wstawkami? Coś się połamało w sekcji head / top czy cuś?

 

BS_blad.png

Poprawione

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, VascoDaGama napisał:

Przypuszczalnie, prywatne wiadomości pokazują się jako aktualizacje statusu. Jeśli tak jest, to proponowałbym wstrzymać się od wysyłania takowych do czasu naprawy awarii. ;)

O kurwa, faktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marek, ze to jest nowy silnik. Dla mnie jak google maps. Bylo funkcjonalne kiedys bo mozna bylo sobie wlaczyc np. transport publiczny, a teraz gowno jest i wszystko jak dla autystycznych dzieci. Po prostu tamto forum bylo duzo bardziej funkcjonalne.

Edytowane przez greturt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba było zrobić aktualizację koniecznie - teraz albo za pół roku, wolałem by już było to zrobione. Inną sprawą jest to, że zostało to zrobione przed sylwkiem i zrobił się burdel, ale też byłem zaskoczony. Nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do popołudnia strona w stylu Subwaya chodziła w miarę dobrze. Wysokość belek była trochę za duża.
Odświeżyłem stronę i widzę coś takiego:

mmmw.thumb.PNG.522f9580b678d075a46262f21
No troszke rozpiździel dla oka się zrobił. Kolorystyki wybrać nie mogę. Od biedy mogę wrócić do stylu domyślnego, ale na dłuższą mete upierałbym się jednak przy Subwayu.
Używam chrome. Usunąłem najpierw wszystkie dane z przeglądarki, później za pomocą CCleanera. I nic.
Przejście na Mozille też nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)
  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.