Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)


Rekomendowane odpowiedzi

Znów coś zostało spierdolone.

 

Zbyt duże avatary.

 

Niewyraźna czcionka.

 

Zbyt jasna czcionka w cytatach.

 

DROGI ADMINISTRATORZE CZEMU WSZYSTKO CO ROBISZ JEST DWA KROKI DO PRZODU I PIĘĆ KROKÓW DO TYŁU ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie w miesiąc po zamachu katastrofie forumowej:

 

- Forum nadal ładuje się wolno - zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

- Zniknęła lista zarejestrowanych użytkowników <------ WTF? Mam nadzieję że to chwilowa sprawa, bo inaczej moderowanie z ciężkiej pracy, zamienia się w kiepski żart.

- Belka "najbardziej lubiana zawartość / najbardziej aktywni użytkownicy" Nadal nie ma.

- Brak kolorowych theme'ów do wyboru. 8 stycznia było napisane że 'wkrótce będą'. Nie ma.

- Brak możliwości edycji starych ankiet. W jednej z nich zniknęło bodaj 100 wyników, oraz zostały zamienione pytania i odpowiedzi!!
- Po napisaniu postu i naciśnięciu 'odpowiedz' post się nie pojawia w wątku. (nowość z dzisiaj)
- Home - w bloku 'Ostatnio aktywne tematy' zamiast awatarów założycieli wątków powinny się pojawiać awatary i nicki osób które się ostatnio wypowiedziały oraz o której godzinie (tak było poprzednio i było klarownie, a teraz nie widać kto się wypowiada). I nie chodzi mi o to że zastępuje to blok posty - z prostej przyczyny - blok posty nie jest używany.
- Zamienić wyświetlanie "2 godziny temu" na konkretną datę i godzinę napisania posta. <------ to miało się pojawić, a nadal nie ma.

- brak numerków oznaczających kolejność i ilość postów w danym wątku na belce danego postu ----->   'post nr.xx' lub 'nr.xx'
- Brak aktualnej listy użytkowników przeglądających dany temat u dołu strony (chrome)
- Nadal nie działają piętrowe cytaty - cytowanie zawartości już zacytowanej (chrome)
- Jeżeli to możliwe to prosimy o przycisk 'przewiń na górę strony' umieszczony na końcu strony.

- Okna YT są rozciągnięte na całą szerokość strony

 

Rzeczy ważne o których już wiemy 'że się nie da' ale mimo wszystko je wypiszę dla przypomnienia:

 

- WYSIWYG Shoutboxa + archiwum shouta.
- Panel moderatora pod główną belką lub jako osobny przycisk koło powiadomień.
- Skrzynka PW, blok 'Wiadomości' - 5/6 widocznych pozycji to BIEDA i tona gruzu. Nawigacja po tak krótkim menu to koszmar. Same pola poszczególnych rozmów na tej liście są za duże. 20-30 widocznych pozycji to minimum!
- Panel 'Kto jest dostępny' -> Zobacz pełną listę -> Mniej facebooka, więcej Excela proszę. Ta lista ma by funkcjonalna a nie piękna! Likwidacja avatarów, ustawienie jednej kolumny dla użytkowników, mniejsze pola, więcej użytkowników na stronie, przywrócić kolumnę z numerami IP. 

- skrzynka PW - tu bym zaproponował że rozwijalna miniaturka PW pokazywała się po najechaniu myszką a do skrzynki byśmy wchodzili już po jednym kliknięciu
- wstawianie obrazka z URL (WYSIWYG) - jeżeli to możliwe to bardzo bym prosił o przywrócenie ikonek 'wstaw obraz' oraz 'wstaw załącznik' tam gdzie ich miejsce - czyli na pasku ikon WYSIWYG
- wystawianie ostrzeżeń - proszę o przywrócenie opcji 'ostrzeż użytkownika' która uprzednio znajdowała się pod jego awatarem. Obecnie trzeba najechać na profil, potem kliknąć w 'więcej opcji' i z listy wybrać 'ostrzeż'

 

 

A na koniec sytuacyjne haiku: "Forum istnieje tylko teoretycznie. Chuj, dupa i kamieni kupa."

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa pytania!

 

 

1. Ponawiam swoje wcześniejsze pytanie! Czy jest możliwość wydłużenia listy "Ostatnio aktywnych tematów" jeszcze o 10-15? Teraz jest 25 tematów.

 

 

2. Szukałem pewnego wątku pewnego użytkownika i nie mogłem znaleźć. W związku z tym: Czy jest możliwość dodania listy wątków napisanych przez danego użytkownika w jego profilu? Inaczej: wchodzę na profil danego użytkownika i widzę zakładkę z listą wątków napisanych przez niego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oświecony napisał:

2. Szukałem pewnego wątku pewnego użytkownika i nie mogłem znaleźć. W związku z tym: Czy jest możliwość dodania listy wątków napisanych przez danego użytkownika w jego profilu? Inaczej: wchodzę na profil danego użytkownika i widzę zakładkę z listą wątków napisanych przez niego.

 

 

Profil -> Zobacz moją aktywność (z prawej strony na górze) -> tematy (belka z lewej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do wiadomości bezpośrednich twórców Subwaya 4.x:

 

Absztyfikanci Grubej Sieci

I pehapowskie kodopisy,

I htmlowskie skryptowiedy,

I ITmensche, piwniczne chłopy.

Geekowskie bubki, stronoroby

Z szajką wytwornych >ping< na kupę

Stuleje, przegrywy, uber-n00by,

Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Aktualizacja silnika forum (TYLKO sprawy techniczne!)
  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
  • 2 miesiące temu...

Z faktu, że nie mam dużo czasu na forum, nie wiem zagadnienie było poruszone ale jedna rzecz wkurwia:

 

Przy edycji własnych postów i chęci zacytowania typaska w edycji, cytat jest przenoszony do tego najniżej położonego okna, a nie tego z otwartą edycją.

Można nie zwrócić uwagi i stworzyć post pod postem, a później zawraca się dupę modowi, żeby łączył posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie prawie 8 miesięcy po zamachu katastrofie forumowej:

 

- lista zarejestrowanych użytkowników jest nieczytelna, zbyt wizualnie upiększona a za mało funkcjonalna - zwłaszcza w kwestii funkcji moderatorskich. Brakuje ilości rekordów na stronę, do tego zmiana widoku z kafelek/ikon na listę + listę ze szczegółami <-------- Takie rzeczy były dostępne zdaje się w Windowsie 98 a w XP już na 100%

- Belka "najbardziej lubiana zawartość / najbardziej aktywni użytkownicy" Nadal nie ma.

- Brak kolorowych theme'ów do wyboru. 8 stycznia było napisane że 'wkrótce będą'. Nie ma.

- Zniknęła ankieta w wątku: http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/1691-jak-trafiłem-na-forum-ankieta/ <-------- Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi dlaczego tak się stało i czy zostanie przywrócona. Dodam że zniknięcie nie stało się po zmianie silnika ale dużo później, zdaje się w okolicach maja br.

- brak numerków oznaczających kolejność i ilość postów w danym wątku na belce danego postu   ----->   'post nr.xx' lub 'nr.xx'
- Nieaktualna lista użytkowników przeglądających dany temat u dołu strony (chrome)
- Nie działają piętrowe cytaty - cytowanie zawartości już zacytowanej
- Brak możliwości usunięcia formatowania tekstu podczas edycji posta - brak ikony 'formatowanie domyślne' w panelu WYSIWYG.

- brak możliwości dodania cytatu do edytowanego posta - cytowany tekst pojawia się w drugim, osobnym oknie

- konkretna data i godzina widoczna przy każdym napisanym poście/wpisie - teraz jest kompletnie niefunkcjonalne 'przed chwilą' 'x godzin temu'   <------ miało być, nie ma.

- problemy z oznaczaniem na żółto nicków w treści posta - po kliknięciu @ nie zawsze się pokazuje lista userów - bardzo uciążliwe

 

- WYSIWYG Shoutboxa + archiwum shouta - nie ma.
- Panel moderatora pod główną belką lub jako osobny przycisk koło ikon powiadomień / PW / zgłoszonej zawartości.
- Skrzynka PW, blok 'Wiadomości' - 5/6 widocznych pozycji to BIEDA i tona gruzu. Nawigacja po tak krótkim menu to koszmar. Same pola poszczególnych rozmów na tej liście są za duże. 20-30 widocznych pozycji to minimum!
- Panel 'Kto jest dostępny' -> Zobacz pełną listę -> Mniej facebooka, więcej Excela proszę. Ta lista ma by funkcjonalna a nie piękna! Likwidacja avatarów, ustawienie jednej kolumny dla użytkowników, mniejsze pola, więcej użytkowników na stronie, przywrócić kolumnę z numerami IP. 
- wystawianie ostrzeżeń - proszę o przywrócenie opcji 'ostrzeż użytkownika' która uprzednio znajdowała się pod jego awatarem. Obecnie trzeba najechać na profil, potem kliknąć w 'więcej opcji' i z listy wybrać 'ostrzeż'

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Czas na małe podsumowanie prawie 8 miesięcy po zamachu katastrofie forumowej:

 

Może powinniśmy robić miesięcznice katastrofy aktualizacyjnej :D jakieś pieśni żałobne, czarne świece itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zauważyłem pewien problem z polem edycji odpowiedzi, który wyszedł mi przypadkiem przy odpowiedzi na pewien wątek.

 

Problem udaje mi się odtworzyć w 2-3 na 10 przypadkach, a więc coś tu jest losowego w zalezności od sposobu edytowania odpowiedzi i cytatu...

Błąd odkryłem w Chrome (mam wersję 54.0.2840.71) w trybie 'Incognito', a więc żaden dodatek do Chrome nie może powodować tego problemu.

 

Problem dotyczy "znikniętego" migającego kursora w polu edycji, gdy używamy cytowania.

 

Kroki do odtworzenia.
1) Na stronie wybieramy jakiś post i klikamy na przycisk "cytowania" dla tej odpowiedzi.
2) W polu edycyjnym odpowiedzi pojawia się w szarej ramce tekst cytatu, a linia niżej mruga kursor, by wpisać odpowiedź.
3) Nic nie wpisując od razu naciskamy na klawiaturze BACKSPACE, tak jakby kasujemy tekst (choć nic jeszcze nie wpisaliśmy). Wtedy chciałem skasować niepotrzebne zdania z cytatu, więc dlatego wcisnąłem od razu BackSpace.
4) Kursor migający POD ramką cytatu znika, a na niebieko podświetla się ramka cytatu.
5) Klikamy w środku cytatu i edytujemy sobie wyrzucając niepotrzebny tekst.
I teraz albo wystąpi poniższy problem albo nie:
6) Próbujemy teraz kliknąc POD cytatem i pomimo klikania myszką w to miejsce "gdzie wcześniej migał" nie da się spowodować, żeby znów się kursor pojawił i już nie można niczego wpisać.
5) Czasami udaje się wtedy zrobić 'wklej' (np. bo zawsze wcześniej mam napisany tekst odpowiedzi w notatniku) i się ten tekst pod cytatem pojawia, ALE po wysłaniu odpowiedzi wiadomość ma tylko sam cytat (przez to dostałem ostrzeżenie, że nie napisałem własnego zdania).

 

UWAGA: dużo częściej udaje mi się powtórzyć problem wtedy, gdy:
Wykonuję kroki 1-4, czyli mam podświetloną ramkę z cytatem i ZNÓW naciskam BackSpace kasując cytat - wtedy treść wiadomości jest pusta i miga tylko kursor.
I wtedy naciskamy Control+Z (czyli cofnij ostatnią operację) i cytat się pojawia ponownie.
Wtedy w cytacie wykonuję (to WAŻNE) skasowanie całej zawartości cytatu - w cytacie kursor miga, ale już pod cytat nie da się kliknąc.

 

A więc musi zajść specyficzna kombinacja skasowań tekstu z cytatu lub samego cytatu (z powrotem skasowanego cytatu przez Control+Z), żeby wystąpił opisany bład "znikniętego" kursora.

 

Mam nadzieję, że wystarczająco udało mi się opisać kroki.

 

Może ktoś miał podobny problem przy wysyłaniu? I jest w stanie przynajmniej powiedzieć, że się z czymś takim spotkał.

 

PS: Jeśli nikt więcej się nie spotkał z problemem, to można to uznać za problem "bardzo małej wagi". Nie wiem czy silnik forum lub edytora odpowiedzi jest pisany "własnoręcznie", czy z gotowych elementów, więc nie wiem na ile można to zdiagnozować i poprawić. I czy w ogóle warto, skoro są wyższe priorytetowo sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.