Skocz do zawartości

Panowie przejrzalem - juz wiem z czym walczymy...


The_Man

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie przedstawiles zadnych dowodow tylko brednie i mnaipulacje. Jestes ruski - pisales ze matka jest z Rosji. Wszystko w temacie. Kazdy Polak ktory zna historie ma uraz do rosji - nie do pojedynczych rosjan tylko do rosji. Nie ma tu zadnej nienawisci - jest doswiadczenie i fakty historyczne. O 'najbardziej ohydnym mordzie' jeszcze na razie nie wiadomo wszystkiego oprocz tego ze to tylko kropla w morzu ofiar poniesionych przez Polakow na wschodzie - Rosja jest sprawczynia zdecydowanej wiekszosci tragedii Polakow na wschodzie. Nie jest pewnym czy ten mord nie byl sponsorowany i inspirowany przez NKWD.

 

 

I jeszcze jedno - piszesz ze 'wiesz' dlaczego pisze prawde o rosji. Gowno wiesz - ale ci powiem - moja rodzina od 1914 roku walczyla z ruska swolocza na polach boju w Galicji, potem brala udzial w spuszczeniu wpierdolu zasrancom z rosji w 1920 roku. Na szczescie w 1939 roku moi pradziadkowie i dziadkowie walczyli z Niemcami bo gdyby bylo inaczej to trafiliby do Katynia i juz nie mialbym mozliwosci dyskutowac z takim serwilista jak ty. Potem po drugiej wojnie swiatowej mojej rodziny dotknela oczywiscie fala represji i dopiero w latach dziewiecdziesiatych moglismy dzieki wlasnej pracowitosci stanac na nogi. Co przez ostatnie sto lat robila twoja rodzina - domyslam sie...

Edytowane przez The_Man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The_Man napisał:

Bo nie przedstawiles zadnych dowodow tylko brednie i mnaipulacje.

Przepraszam, ale w tym momencie zakończę z Tobą dyskusję. Nie zamierzam rozmawiać z człowiekiem który neguje ludobójstwo podczas którego przybijano niemowlęta do stołów bagnetami, nabijano je na sztachety płotów, wyrywano ludzion języki, wydłubywano oczy, obcinano uszy, rozrywano końmi czy piłowano na pół na żywca. NKWD strzełało przynajmnie w tył głowy - szybka śmierć. Ofiary na Wołyniu i w Galicji Wschodniej modliłyby się z pewnością o tak bezinwazyjne zejście ze świata. Istnieje mnóstwo książek o OUN/UPA, ideologii Ukraińskiego Nacjonalizmu i jego wcielaniu w życie. Także w jeżyku ukraińskim i angielskim. Problem w tym, że ich nigdy nie przeczytasz. A jeśli jednak, to poszukaj ich sobie sam, chociażby na moim chomiku.


 

Moja rodzina? Przecież podkreślałem od zawsze i pisałem otwarcie o tym, że miałem dziadka w KPP przed wojną, a potem od 1944 w UB. Czy to oznacza że jestem bolszewikiem? Chyba wyraźnie dałem zrozumieć wszystkim na tym forum, jak nienawidzę wszelkiej czerwonej zarazy, szczególnie z uwzględnieniem lewactwa i marksizmu kulturowego.


 

Ale nie dam złego słowa powiedzieć o rosyjskim społeczeństwie, bo nigdy mnie nic złego z jego strony nie spotkało i wiem że lwia jego część lubi Polaków. Rozróżniasz komunistyczną władzę od zwykłych, prostych ludzi?




 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, The_Man napisał:

Skonczcie dyskutowanie o Rosji z Vincentem - on jest wlasciwie ruskim wiec nic dziwnego ze robi krecia robote (tym razem Wam w glowach). Kazdy Polak ktory zna historie wie, ze rosja to najgorszy wrog jakiego Polska miala i ma - na szczescie, ten bandycki kraj obecnie jest na kolanach i niedlugo zapewne ponownie sie rozpadnie. Juz pisalem - nie ma czegos takiego jak rusofobia - jest tylko znajomosc Rosji i Rosjan.

 

Nie byc obecnie Ukrainofilem to dzialanie wbrew polskiej racji stanu - gdy nawiazemy sojusz z Ukraina to Rosja bedzie w ciemnej dupie - i dlatego osoby pokroju Vincenta tak nad tym placza...

Najgorszym wrogiem Polski były Niemcy a potem sowieci...Albo odwrotnie, na pewno nie rdzenni Rosjanie których wybito ponad 20 milionow od 1917 roku...

 

W chwili obecnej Niemcy maja we wlasnosci polskie media, szczuja, pluja na Polske, mowia o demokracji a sami jak na rase germanska przystalo sa mistrzami obludy i hipokryzji czemu? handluja z Ruskimi za naszymi plecami...

 

Przypomina mi sie sytuacja z czasow wojny gdzie UK i Francja byli rzekomo sojusznikami, a potem wystawili dupe i wbili noz w plecy...Kto jest gorszy? Jawny wrog? Czy wrog w skorze sojusznika?

 

Teraz podobnie podchodza do tematu szwaby, niby unia, nato, razem a osobno...

 

Pomijajac juz kwestie etniczne gdzie germaniec zawsze patrzyl z góry na Polaka...To wole napic sie wodki z bratem Słowianinem...

 

Mialem kontakty z niemiecka policja, pierdoleni gestapowcy, jak widza polskie numery, to jestes sprawdzany od stop do glow, jak polak ma 500€ przy sobie, to zbierane jest sympozium z kierownikiem na czele zeby sprawdzic czy oby nie falszywe...

 

Sojusz z Ukraina? A po co mi sojusz z niewyplacalnym bankrutem bez jakichkolwiek zasobow? W dodatku z odradzajacym sie banderowskim podejsciem? Mam ich w dupie. Wole sojusz z Rosja

 

1) Niezwykle chlonny rynek zbytu

2) Potega militarna...

 

A Ukraina co ma? Nic...

Szanuje Twoje uprzedzenia do Rosji z racji Twojej rodziny, ale teraz mamy inne czasy a Niemcy cos o tym wiedza, mimo ze wzajemnie sie tlukli, teraz sa glownymi partnerami biznesowymi...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The_Man napisał:

  Rosja jest sprawczynia zdecydowanej wiekszosci tragedii Polakow na wschodzie. Nie jest pewnym czy ten mord nie byl sponsorowany i inspirowany przez NKWD.

 

 

 

Musimy uporządkować. Rosja prawie zawsze była wrogiem Polski (państwa mają swoje interesy). Ale najwięcej na komunizmie utracili sami Rosjanie, a co do nkwd-mam Cię pytać o narodowość będącą niezwykle licznie prezentowaną tam i w aparacie bezpieczeństwa za stalinizmu w Polsce?

 

Czytajcie Albina Siwaka. Proszę nie zrównywać systemu, który wyniszczył mnóstwo Rosjan, z samą Rosją. Co do konfliktu Rosja-Polska-to inna rzecz, ale dziś ja traktuję Rosję jako rywala, ale i konieczny element równowagi (bez Rosji Syria byłaby łupem dla fanatyków).

 

No i wreszcie dzisiejsza Rosja kłuje w oczy lewactwo-bo podkreślają szacunek dla tradycji religijnej i konserwatyzm obyczajowy.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AdrianoPeruggio napisał:

Musimy uporządkować. Rosja prawie zawsze była wrogiem Polski (państwa mają swoje interesy). Ale najwięcej na komunizmie utracili sami Rosjanie, a co do nkwd-mam Cię pytać o narodowość będącą niezwykle licznie prezentowaną tam i w aparacie bezpieczeństwa za stalinizmu w Polsce?

 

Czytajcie Albina Siwaka. Proszę nie zrównywać systemu, który wyniszczył mnóstwo Rosjan, z samą Rosją. Co do konfliktu Rosja-Polska-to inna rzecz, ale dziś ja traktuję Rosję jako rywala, ale i konieczny element równowagi (bez Rosji Syria byłaby łupem dla fanatyków).

 

No i wreszcie dzisiejsza Rosja kłuje w oczy lewactwo-bo podkreślają szacunek dla tradycji religijnej i konserwatyzm obyczajowy.

Polityka, polityce rosyjscy byli wrogami politykow polskich...Zwykli szarzy obywatele tak naprawde sie lubili, ale manipulacja i propaganda zrobily swoje, cos na zasadzie "Lubie Cie, ale tamci kazali mi Ciebie nie lubic, dlatego Cie nie lubie"

 

Co do NKWD, az 84% najwyzszych oficerow to ludzie pochodzenia żydowskiego...

 

Jeżow, Jagoda a wlasciwie Herszel Jehuda i inni...

 

Aby Rosja byla naszym wrogiem trzeby by bylo im w czyms dorownac, obszarowo, ekonomicznie czy militarnie...Wrog musi byc mniej wiecej na tym samym poziomie w jakis dziedzinach, bo slabi tylko szczekaja i nikt sie z nimi nie liczy..

 

Na dzien dzisejszy nawet ekonomicznie a juz nie mowiac militarnie nie mamy szans z Rosja...

 

Lepiej traktowac ich z dystansem ale inwestowac w relacje i ekonomiczne i inne...Bez wazeliniarstwa...Stac z nimi po stronie obrony moralnosci i innych wartosci, ktorych na Zachodzie kompletnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Adrianie, dlatego kolejny raz polecę książkę:


 

f4906ddc016c5d15.jpg

Boi się jej całe światowe żydostwo. Polski przekład jest dopiero drugim na świecie (po niemieckim). Na zachodzie, a szczególnie w USA panuje wobec niej zmowa milczenia.


 

Nie bez przyczyny autor sympatyzował pod koniec życia z Putinem i popierał jego politykę konsolidacji i odbudowy rosyjskich tradycji.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The_Man napisał:

Bo nie przedstawiles zadnych dowodow tylko brednie i mnaipulacje. Jestes ruski - pisales ze matka jest z Rosji. Wszystko w temacie. Kazdy Polak ktory zna historie ma uraz do rosji - nie do pojedynczych rosjan tylko do rosji. Nie ma tu zadnej nienawisci - jest doswiadczenie i fakty historyczne. 

 

                  Jeśli przyjąć takie kryteria, to ja jestem Polakiem pochodzenia rosyjskiego. Moja rodzina ( dziadkowie ) znalazła się w Polsce w trakcie rewolucji bolszewickiej. Była to tzw. pierwsza fala emigracji. I co z tego wynika ? Nic, zupełnie nic. No może poza tym, że pracuję w firmie głównie rosyjskiej i dobrze mi tam i w Rosji nie czuję się jak cudzoziemiec. W Polsce mam tak samo.  Antysemityzm mnie okropnie męczy. Podobnie jak rusofobia, na której bardzo mocno przegrywają polskie firmy. Dlatego zwycięstwo PiS bardzo mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kryss napisał:

vincent -daj namiar gdzie można zamowic


A chociażby tutaj (to są dwa tomy, pierwszy obejmuje lata 1795-1917, drugi 1917-1995):


http://www.wydawnictwowektory.pl/index.php?id_product=70&controller=product


Albo tu:


http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=dwie%C5%9Bcie+lat+razem&bmatch=s0-cul-1-4-1218


 

Jest trochę taniej.


 

Polecam wszystkim wydawnictwo Wektory. Ciekawe, wysoce politycznie niepoprawne książki. Obecnie zasadzam się na tą serię:


 

http://www.wydawnictwowektory.pl/index.php?id_product=82&controller=product






 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.