Skocz do zawartości

Do The Mana - w sprawie utrzymania forum


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz chłopaki mi podesłali info, że taką mi złożyłeś propozycję. Niestety muszę obskoczyć kilka stron, forum, dwa fejsy, wykop, napisać art, ludzie na meilu pytają i o coś proszą, na gg i skype ofensywa pytań, czasem hejterzy. Po prostu nie wyrabiam i większości nie czytam, stąd moja zwłoka.

Twoja propozycja:


Dobrze - zgadzam sie... Ale moje lajki nie wynikaja z tego ze mowie o swoim statusie tylko z tego o czym i jak mowie - wiekszosc ich pochodzi od osob takich jak Brzytwa, Assasyn, Vincent etc... Ja mam misje - podobnie jak Ty - chce by leszczom bylo lepiej - tyle ze nie mam czasu by spedzac tu tyle czasu co inni...
Co do 'pokazywania' aktow wlasnosci - o tym nie ma mowy. Natomiast pare tygodni temu wpadlo mi do glowy by zasponsorowac Ci rok utrzymania forum. Pokaz papiery ile to kosztuje a ja zrobie przelew - to nadal bedzie Twoje forum a Ty bedziesz jego calkowitym walscicielem i bedziesz o wszystkim decydowal ale ja zdejme z Ciebie problem utrzymania tego (bo dla mnie to raczej pierdniecie a dla Ciebie to spory wysilek finansowy). Wszystko pod warunkiem ze publicznie zobowiazesz sie do tego ze nigdy nie ujawnisz mojego nazwiska - ale potwierdzisz ze to zrobilem i ile przelalem.

 

Marek - to nie tak - forum jest Twoje ale idea walki nie jest Twoja i walke prowadzimy my wszyscy tak jak to napisal Eldritch - rowniez mezczyzni ktorzy nie udzielaja sie na tym forum a nawet nie wiedza ze sa MGTOW. Zatem prosze - nie zawlaszczaj naszej walki...
Poza tym - nie widzialem Twojej odpowiedzi na moja propozycje sfinansowania kosztow dzialania forum - jakikolwiek komentarz?

 

Więc oficjalnie pytam, czy podtrzymujesz tę propozycję? W dniu dzisiejszym zostałem znowu zaskoczony - z powodu zbyt pośpiesznej aktualizacji, trzeba przejść na znacznie droższy serwer. Tak więc podam Ci koszty rocznego utrzymania forum, a Ty zadecyduj - jeśli nie chcesz, włos Ci nie spadnie z głowy i nie ma żadnego problemu. Ja pieniądze na utrzymanie mam, ale faktem jest że pomoc by mi się przydała. Stać mnie na utrzymanie wszystkich moich biznesów, ponieważ sprzedaż książki nieźle idzie, jednak wolałbym zarabiać na pracy, a nie do niej latami dokładać. Reklamy jak obiecałem - a słowo swoje cenię - nie będzie. Nie będę wciskał ludziom którzy mi ufają, jakiegoś gówna za parę nędznych srebrników.

 

Tak jak pisałeś, Twoja wpłata ma charakter satysfakcji dla Ciebie. W związku z tym nie będziesz miał na mnie żadnego wpływu, nawet na najmniejszą decyzję dotyczącą forum. Złamiesz regulamin - ponosisz konsekwencje jak każdy użytkownik. Jeśli mnie słownie zaatakujesz, odpowiem demokratycznie jak każdemu. Wpłata da Ci tylko poczucie satysfakcji, dobry uczynek jeśli w nie wierzysz, oraz moje info dla innych że wpłaciłeś.


Z drugiej strony wkurwia mnie to, że ktoś kto się dokłada, jest na takich samych prawach jak Ci, którzy nic od siebie nie dają, a tylko chcą brać. Ja np. nie chcę od kogoś czegoś wziąć, a później mu nic nie dać. Dlatego też jeśli wezmę pieniądze od Ciebie ze względów ideologicznych (chcesz pomóc innym w zrozumieniu pewnych spraw), musisz dostać oznaczenie sponsora. Czy to będzie napis, czy jakiś znaczek, jeszcze ustalę z Arturem. Dostaniesz też większy limit na ostrzeżenia - bo ja nie chcę być od nikogo w żaden sposób zależny, to mnie uspokaja i budzi uczucie że jest sprawiedliwie. Będzie też napisane przy nicku, jaką kwotą wspomogłeś forum.


Jak pisałeś, nie podam Twojego nazwiska. W mojej robocie jeden taki ruch i koniec, mogę iść do łopaty. Nigdy tego nie zrobiłem i nie zrobię.

Koszty:


W lipcu zapłaciłem jakieś sto kilkadziesiąt złotych za serwer, dziś Artur dokupił nowy serwer: https://linuxpl.com/Konto-W10GB_f_2_pakiet_22
czyli 430zł. Zapłaciłem mniej, ponieważ doliczyli mi za pół roku. Pytanie więc czy płacisz za rok od teraz do końca roku, to oznacza 430zł, czy od lipca 2015, co wyjdzie ok. 300zł a od lipca ja opłacam sobie sam dalej?

 

Może być też mniejsza kwota, bo naliczyli mi teraz 153 złote, musiałbym dopytać jak to liczą.

 

Serwer memcached 64 mb , okres 12 miesięcy - 61,50zł

 

Pluginy, szablon, skrypt - 192zł

 

Robota Artura przy aktualizacji - 320zł


I przy poprawianiu jej licznych błędów - póki co nie wiem, przekaże mi jak wróci z roboty.

 

Domeny i pierdół innych nie liczę.

 

Oczywiście na wszystko mam faktury z pdf, oprócz pracy Artura, wiadomo o co chodzi. Nie wiem jak to rozwiązać, chyba że screeny z wpłat które mu robiłem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marek.

 

  O takie kwoty chodzi!

 To lekko pół śmieszne. Rozumiem, to jedna z wielu Twoich inwestycji-hobby.

I to wszystko Cię kosztuje. Ale nie dajmy się zwariować. Podeślesz na priv nr. konta to wywalę część tej kwoty.

 

Zrobię to w ramach tego że lubię tu być, wśród swoich. 

 

Nie traktuj tego jako jałmużny, abonamentu, chęci przypodobania się. Jestem tu bo lubię. A za wszystko w życiu trzeba płacić, nawet za to miejsce.

 

The Men, też pewnie pomyślał tak jak ja.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam propozycję:

wrzucę 400pln na koszty serwera, w zamian za zrobienie audiobooka Twoich książek na następującej zasadzie:

 

1. obecni uczestnicy forum będą czytać po fragmencie - zgłoszenia dobrowolne i nieodpłatne

2. ja się zgłaszam i sam wybiorę, który fragment/felieton przeczytam

3. książek jeszcze nie czytałem, więc potrzebuję ebooki - dolicz kwotę

4. Cena sprzedaży audiobooka jednej książki to 5pln - za plik audio wysyłany na mail

5. Każdy czytający na koniec swego fragmentu przedstawi się swoim nickiem i w kilku zdaniach, krótko, opowie swoją historię jak trafił na forum i co było tego przyczyną

 

Idea:

1. niech Janusze słuchają jeżdżąc autami, rowerami, autobusami...

2. taka mała integracja forumowiczów

3. zrobienie z Marka milionera

 

Wersję angielską zostawmy na później ;)

 

No a jak nie chcesz takiego projektu robić to też wrzucę 400pln za książki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marek.

 

   Rumcajs ma rację. Chętnie bym skorzystał z audiobooka. Zatrudnij seksowną lektorkę (głos kojarzący się z milfem będzie ok), i jedziemy. Wolę Ciebie posłuchać w samochodzie niż zjebanej muzy pop.

 

Co do kasy. Pieniądz ułatwia życie. Nie wstydź się tego.

 

Poddaj pod dyskusje. Mówię tu o dobrowolncyh wpłatach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czuję się bardzo niezręcznie, ja nikogo o hajs nie prosiłem - po prostu zareagowałem na dwa razy zadane pytanie przez The Mana. Zrobiłem to oficjalnie tylko dlatego, ponieważ lubię jasne zasady gry i mam niemiłe doświadczenia z tym związane. 

 

Koszty tu podane, to koszty tego roku - wcześniejsze były trochę poważniejsze, zresztą nieważne.

 

Jeśli ktoś chce wpłacać, do czego ABSOLUTNIE nie zachęcam, musimy ustalić zasady - grafika sponsor z wpisaną sumą wpłaty, oraz wynikające z tego korzyści. Jakby to miało wyglądać, muszę obgadać z moimi consigliere. Podnieść może limit ostrzeżeń? Z drugiej strony nie może być tak, że to daje jakiś immunitet. Sponsor przegnie to wylatuje i nie ma litości - tylko że wtedy zażąda pieniędzy, spoko. Sami widzicie, dlaczego napisałem to oficjalnie a nie na PW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu się nie podoba. Jeżeli rozmowa była na priv to i tak powinna się zakończyć.

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na serwisy(tak to odbieram), trzeba było założyć wątek o kosztach

bez podawania "personaliów". Bo tak, to wygląda na jakiś uraz do The_Mana.

 

Myślę, że bez problemu większość dołoży złotówkę na tak szczytny cel.

Myślę, że oznaczanie sponsorów na forum nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeden poczuje się prawie big bossem a inny maluczkim, bo nie ma hajsu.

 

Czasem wpłacam małe kwoty, ale dlatego, że chcę a nie dlatego, że

ktoś wpłacił więcej i chcę mu dorównać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie Marku może być niezręcznie wspominać o tym, ale każdy tu jest rozgarnięty gość w tych sprawach i takie rzeczy się rozumie. 
Niewiele merytorycznej wiedzy tu wnoszę swoimi postami i przyznam, że osobiście trochę niezręcznie mi jest korzystać z ogromnych bogactw, jakie niesie Twoja strona. Tak mnie wychowali. Coś jakbym wszedł do warzywniaka, wrzucił do siatki co chce i wyszedł nie płacąc. Taka surówka nawet by mi nie smakowała.
Dlatego chętnie co jakiś czas wrzuciłbym do koszyka pare groszy. Nie dla jakiś tam rang, limitów, znaczków, ale dla swojego spokoju ducha, że też coś od siebie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian napisał:

Coś mi tu się nie podoba. Jeżeli rozmowa była na priv to i tak powinna się zakończyć.

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na serwisy(tak to odbieram), trzeba było założyć wątek o kosztach

bez podawania "personaliów". Bo tak, to wygląda na jakiś uraz do The_Mana.

 

Myślę, że bez problemu większość dołoży złotówkę na tak szczytny cel.

Myślę, że oznaczanie sponsorów na forum nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeden poczuje się prawie big bossem a inny maluczkim, bo nie ma hajsu.

 

Czasem wpłacam małe kwoty, ale dlatego, że chcę a nie dlatego, że

ktoś wpłacił więcej i chcę mu dorównać.

 

Nieładnie że mnie tak oskarżasz. Czy ja kogoś stąd kiedykolwiek brzydko potraktowałem? Wywlokłem tajemnice z priva na zewnątrz? Nigdy.

 

The Man napisał do mnie dwa razy PUBLICZNIE, że chętnie się dołoży bo dla niego taka kasa to pierdnięcie, a dla mnie sporo - chciał jedynie bym oficjalnie potwierdził to na forum dla innych. Ja tych postów nie zauważyłem, bo piszę przecież nie tylko tu, dopiero mi chłopaki napisali że jest taka propozycja. W pierwszej chwili ją olałem, ponieważ MAM PIENIĄDZE ze sprzedaży "kobietopedii", ale po chwili pomyślałem - gość chce pokazać że go stać, zrobić dobry uczynek, dlaczego mam odmówić?

 

W imię czego mam zrezygnować z pieniędzy, skoro nie wiążą się z tym żadne obciążające mnie układy? Dlatego napisałem publiczny post, bo i TM publicznie się do mnie zwrócił, na privie nie pisaliśmy. Pisanie na priv byłoby dla mnie niezręczne i czułbym że robię jakiś interesik, a ja zawsze stawiam jasno sprawę - forum utrzymuję sam, stać mnie na to, jest wszystko ok. No ale jeśli ktoś mi daje pieniądze, wezmę i wydam na ważne rzeczy które będę chciał na forum wprowadzić, proste.

 

Oto jego propozycje:

Dobrze - zgadzam sie... Ale moje lajki nie wynikaja z tego ze mowie o swoim statusie tylko z tego o czym i jak mowie - wiekszosc ich pochodzi od osob takich jak Brzytwa, Assasyn, Vincent etc... Ja mam misje - podobnie jak Ty - chce by leszczom bylo lepiej - tyle ze nie mam czasu by spedzac tu tyle czasu co inni...

 

Co do 'pokazywania' aktow wlasnosci - o tym nie ma mowy. Natomiast pare tygodni temu wpadlo mi do glowy by zasponsorowac Ci rok utrzymania forum. Pokaz papiery ile to kosztuje a ja zrobie przelew - to nadal bedzie Twoje forum a Ty bedziesz jego calkowitym walscicielem i bedziesz o wszystkim decydowal ale ja zdejme z Ciebie problem utrzymania tego (bo dla mnie to raczej pierdniecie a dla Ciebie to spory wysilek finansowy). Wszystko pod warunkiem ze publicznie zobowiazesz sie do tego ze nigdy nie ujawnisz mojego nazwiska - ale potwierdzisz ze to zrobilem i ile przelalem.

 

:-)

 

 

Link: 

 

No i druga wypowiedź:

 

 

 

Dnia 1.01.2016 at 15:08, Marek Wolf napisał:

Eldritch - masz kilka godzin na zmianę tytułu, wybierz sobie jakiś inny a ja go wstawię. Pisząc "O co walczymy?" sugerujesz jakbyś mówił za całe forum - a ogólne idea forum jest moja, więc tylko ja mogę tak napisać. Mam nadzieję że to rozumiesz i nie jesteś urażony.

 

Heniek - na jakich kliknięciach ja mam zarabiać?

 

Eldritch - a moze tak zanim zaczniesz wypisywac takie niedorzecznosci oparte o nieznajomosc tematu to najpierw poczytasz to forum i podniesiesz swiadomosc? Brzytwa juz Ci zwrocil uwage na pare spraw ale w wielu miejscach z Twojego posta wybija niebieska wazelina...

 

Marek - to nie tak - forum jest Twoje ale idea walki nie jest Twoja i walke prowadzimy my wszyscy tak jak to napisal Eldritch - rowniez mezczyzni ktorzy nie udzielaja sie na tym forum a nawet nie wiedza ze sa MGTOW. Zatem prosze - nie zawlaszczaj naszej walki...

 

Poza tym - nie widzialem Twojej odpowiedzi na moja propozycje sfinansowania kosztow dzialania forum - jakikolwiek komentarz?

 

Link: 

 

 

 

Assasyn i The Saint - dzięki, naprawdę nie trzeba. Korzystajcie i czerpcie z tego forum wszyscy za free. A jak ktoś chce żeby było widać że go stać, mogę mu tę satysfakcję sprzedać. 

 

 

A co do audiobooka, to ja mógłbym nagrać, mam chyba niezły głos, ale to dalszy termin. Na razie muszę druknąć książkę i nie wiem gdzie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa podaj konto ci co chcą wpłacą jeden dyche drugi tysia bez oznaczeń i żadnych ulg  anonimowo.

A jak ktoś chce sobie do zajebistości dodać to serduszko Owsiaka niech se na czole przyklei.

Załóż post i podawaj jakie sumy od sponsorów wpłynęły i na co poszły.

Kolejna sprawa faktury będą czy jako darowizna jak to chcesz w rozwiązać ?bo przelew zostawi ślad 

 

A The Man swoim wpisem po raz enty pokazał że szuka poklasku na zewnątrz i publika zawrzała.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już co najmniej kilka osób jest chętnych, proponuję założyć temat: "Wsparcie dla forum", w pierwszym poście opisać szczegóły dotyczące przelewu itd. A następnie zrobić listę osób (nicków), które coś wpłaciły, bez podawania szczegółów co do kwoty (żeby nie było porównywania się). Coś podobnego jak na ecoego. Wyszczególnić tylko osoby które wpłacają najwięcej jako głównych sponsorów. Na wielu forach tak jest, nic w tym niezręcznego. Jak są chętni, warto im umożliwić wykazanie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.