Skocz do zawartości

Dlugie i nudne przywitanie a moze ciut wiecej


hermes

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2016‎-‎01‎-‎12 at 11:38, hermes napisał:

Baca latwo powiedziec. Sam sobie to mowie ale caly czas porownuje sie do innych. "Ten to wyglada lepiej , ten to ma fajne zycie" i oczywiscie glos w glowie gdzie ja do niego. To blad wiem czy sam sobie z tym poradze to nie wiem.

 

Fakt - łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Pomijając fakt, że ogólnie porównywanie się do innych jest bez sensu - podzielę się moim spostrzeżeniem.

 

To co mi pomogło w problemie porównywania się do innych to uświadomienie sobie jednej rzeczy. Z porównywaniem się do innych to jest zawsze tak, że nie porównujesz się całościowo do jednej i tej samej osoby, ale u wielu różnych osób widzisz tylko jedną, jedyną rzecz w której ten ktoś ma większego skilla, a na inne dziedziny nie zwracasz uwagę. Przykładowo u jednego zobaczysz że sobie radzi dobrze z dupami i się porównujesz do niego tylko pod tym kątem czując się gorszy, inny koleś się fajnie dojebał na siłce a Ty jesteś chudszy - porównujesz się z nim tylko pod tym kątem. W ten sposób masz wrażenie, że wszyscy dookoła są lepsi od Ciebie całościowo a Ty jesteś do niczego. Nie zwracasz natomiast uwagi na to, że często w pozostałych dziedzinach Ci goście są daleko w tyle za Tobą.

 

Kiedy sobie uświadomiłem powyższą rzecz to za każdym razem kiedy łapałem się na porównywaniu się do kogoś na minus to od razu potrafiłem szukałem kilku dziedzin, w których mi idzie lepiej. Znając mechanizm, po prostu zrozumiałem, że nie ma tak, że ktoś jest lepszy czy gorszy. Po pewnym czasie porównywanie się do innych mi przeszło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2016 at 11:38, hermes napisał:

Baca latwo powiedziec. Sam sobie to mowie ale caly czas porownuje sie do innych. "Ten to wyglada lepiej , ten to ma fajne zycie" i oczywiscie glos w glowie gdzie ja do niego. To blad wiem czy sam sobie z tym poradze to nie wiem.

 

Potraktuj to jako priorytet. Nie bez przyczyny zacząłeś od tej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.