Skocz do zawartości

Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć (muzyka klasyczna).


Subiektywny

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Słuchawki sobie sprawiłem, jestem zadowolony z tego co potrafią.

Nawet dwa typy, nauszne dookoła domu, i douszne, przy przemieszczaniu.

Teraz przeczytałem, że LG zrobiło ukłon w stronę tych, co chcą posłuchać muzyki w lepszym standardzie.

Jakie macie zdanie na ten temat? Warto?


 

Cytat

 

LG zrobiło ukłon w stronę audiofilów. W smartfonach LG V10 i - opcjonalnie - LG G5 zostały zaimplementowane wysokiej klasy podzespoły DAC. Czym są, jak działają i dlaczego powinniśmy się cieszyć, że mamy je w telefonach?

Obecny w LG V10 domyślnie, a w LG G5 w postaci opcjonalnego modułu Hi-Fi Plus DAC (Digital-Audio Converter) to przetwornik cyfrowo-analogowy. Jego zadaniem jest konwertowanie informacji cyfrowej na impulsy elektryczne. Innymi słowy: DAC sprawia, że zapis muzyki staje się możliwy do odsłuchania.

Konwertery DAC znajdują się w każdym cyfrowym odtwarzaczu – czy to w smartfonie, czy w telewizorze – ale zwykle są to podzespoły niskiej jakości. Zostały stworzone niewielkim kosztem i mają prosty cel: po prostu działać. W rezultacie słyszymy płaski dźwięk pełen szumów.

Dopiero droższe konwertery radzą sobie lepiej z trudnym zadaniem, jakim jest sprawienie, aby ciąg zer i jedynek stał się symfonią Beethovena czy najnowszym hitem Drake'a. Jak to robią?

 

http://lg.gadzetomania.pl/58547,dac-co-to-jest-co-daje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.