Skocz do zawartości

Prawo w związkach


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w związku, ale interesują mnie trzy kwestie:

- związek nieformalny trwa dłużej niż 5 lat - czy rodzi to jakieś skutki prawne, bo słyszałem legendę, że w takiej sytuacji powstaje wspólnota majątkowa;

- mężczyzna jest jedynym właścicielem lokalu mieszkalnego, czy jest możliwe zabronienie przebywania w tym lokalu (usunięcie z lokalu) gdy stanie się domniemanym "agresorem domowym";

- czy dokonanie wasektomii przed ślubem może być po ślubie uznane za powód do rozwodu z wyłącznej winy męża.

 

Jeśli ktoś czuje się na siłach to proszę o odpowiedź.

Edytowane przez Eldritch
drobne poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, nie powstaje NIGDY żadna wspólnota majątkowa w związkach nieformalnych....

Chyba , że spisze się umowę u notariusza...Natomiast można wystąpić z pewnymi roszczeniami (ale to w ogóle nie to samo, co wspólnota majątkowa) :

http://forumbiznesu.pl/konkubinat_a_wspolnota_majatkowa_%E2%80%93_razem_czy_osobno-s-k2390.html

 

2. Tak, jeśli jesteś właścicielem lokalu, to zawsze możesz usunąć niepożądaną osobę , nawet bez podawania żadnych powodów - no chyba , że ją tam zameldowałeś na pobyt stały...Wtedy nie.

   UWAGA: Jeśli dwie osoby są współwłaścicielami lokalu, to drugi współwłaściciel może sprowadzić tam sobie dowolną osobę, i jej nie usuniesz!

 

3. Jeśli zataisz ten fakt przed małżonką, to myślę,  że może być to powód do rozwodu z winy mężczyzny (prędzej do unieważnienia małżeństwa). Jeśli natomiast poinformujesz ją o tej wazektomii - myśle, ze nie będzie to powód do orzeczenia winy w przypadku rozwodu. Tylko jak to potem udowodnisz w razie czego , że ona wiedziała....?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.