Skocz do zawartości

Życie w Hiszpanii


Nieugięty

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiazując do któregoś mojego tematu o ciepłych krajach.

Z nudów wstukałem w googla 'mieszkania na sprzedaż w hiszpanii/portugalii'.

http://www.immobi.pl/?str=50&kraje_id=82&orderby=cena&orderdir=asc

Najtańsze norki już ok. 50tys zł. Zdaję sobie sprawę, że to najniższy standard, ale... nie po to się zmienia kraj na ciepły kraj, żeby siedzieć przed netem w jaskinii. Mieszkania tego typu mają pewnie pokój tzw. ciemny. mało słońca w ciągu dnia (okno wychodzące na północ).

 

Zawęziłem swoje rozważania tylko do półwyspu Iberyjskiego. Może są inne lokalizacje warte przemyślenia? I inne minusy związane z życiem w cieplejszym kraju. A może szarżuje za daleko? Może pojechać, posiedzieć rok/dwa na wynajmie, znudzi się to wrócisz?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nieugięty napisał:

 

Zawęziłem swoje rozważania tylko do półwyspu Iberyjskiego. Może są inne lokalizacje warte przemyślenia? I inne minusy związane z życiem w cieplejszym kraju. A może szarżuje za daleko? Może pojechać, posiedzieć rok/dwa na wynajmie, znudzi się to wrócisz?

Co myślicie?

 

              Co ja myślę ? Dla mnie wyjazd na stałe za granicę ( średnia, roczna temp. powietrza jest tu bez znaczenia ) jest dobrowolnym skazaniem się na banicję. Tracę wszystko: rodzinę, znajomych, przyjaciół ( nie lubię być sam ). Co mogę zyskać osiedlając się w ciepłym kraju ? To, ze latem temperatura może być >45 C w cieniu. Średnia przyjemność. Mój życiowy rekord jeśli chodzi o temperaturę powietrza w ciepłym kraju, to 58 C w cieniu! Te ciepłe kraje robią na mnie przygnębiające wrażenie ( mało drzew, zwykle syf ) Poza tym tęsknota by mnie zabiła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 31.01.2016 o 22:23, kic-anty napisał:

e ciepłe kraje robią na mnie przygnębiające wrażenie ( mało drzew, zwykle syf ) Poza tym tęsknota by mnie zabiła.

Pomyśl o okresie między październikiem a końcem marca BAJKA, w Polsce piździ a tam fajna pogoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.