Skocz do zawartości

Kelthuzz - w temacie kobiet i białych rycerzy - dobre!


Rekomendowane odpowiedzi

Ocena z mojej strony.

 

Na plus:

-krzewienie idei libertarianizmu i filozofii obiektywistycznej (chociaż podejście do tej drugiej nieco zbyt fanatyczne)

-bardzo dobre materiały na temat Austriackiej Szkoły Ekonomii

-ogólnie dobra muzyka

-sporo humoru

-bogate słownictwo, oczytanie

-ciekawe materiały z historii, polityki itp.

-masakrowanie lewaków, ekologistów, feminazistek, narodowych socjalistów, białych rycerzy, pustych karyn, śmieszków różnej maści

-radykalny antyislamizm

 

 Na minus:

-spuszczanie się Izraelem

-zbyt rozdęte ego, mentalne masturbowanie się własną osobą

-dziwne niekiedy łączenie różnych nurtów, np. randyzmu i nihilizmu

-czasem zbyt dużo chamówy

 

Plusów więcej niż minusów ;). Ale kto co lubi....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

 

Nagrał też utwór z pewną laską, inna sprawa że wyszło okropnie, nie słuchajcie komu życie miłe :D

 

Jej wyszło okropnie, Kelthuz wszedł dobrze. "aj waj waj waj waj, tutaj Jezus Kelthuz mistrz i pan"  : D

 

Ja jednak myślę, że poglądy Kelthuza względem Izraela wynikają z tego, że kocha Ayn Rand, która była żydówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

 

O jego zjebane poglądy w sprawie Izraela

 

 

Pod tym względem ma dużego minusa ode mnie, niestety.

 

niedouczony historycznie smiec w stylu "testovirona" na nieco inna modle, a może swiadomie udaje

to ze punktuje pewne nasze slabosci i przywary nie robi z niego mędrca,kazdy narod ma swoje,nic nowego

zydowski piewca,pieprzacy o chwale narodu zdrajcow,oszustow,klamcow,skrytobujcow,dezerterow itd.......menda jak ich wiele,  na pulke z bartoszewskim grossem,urbanem,szechterem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Damianut napisał:

 

Jej wyszło okropnie, Kelthuz wszedł dobrze. "aj waj waj waj waj, tutaj Jezus Kelthuz mistrz i pan"  : D

 

Ja jednak myślę, że poglądy Kelthuza względem Izraela wynikają z tego, że kocha Ayn Rand, która była żydówką.

 

Owszem, jego proizraelskość wiąże się z randyzmem ale tu nie chodzi tylko o samą Ayn Rand a w dużej mierze o Yarona Brooka, Izraelitę stojącego na czele Ayn Rand Institute, z niego duże czerpie, włączając w to poglądy na politykę zagraniczną Izraela i USA. W zasadzie nie byłoby w nic złego (każdy ma w końcu swoje zdanie) gdyby nie to jaranie się Izraelem, jakby to był nie wiadomo jak zajebisty kraj, dosyć to żenujące.

 

W dodatku propsując "zydostwo" jako coś pro-kapitalistycznego i pro-rozwojowego kompletnie ignoruje promowanie pro-lewackich i antykapitalistycznych, antywolnościowych tendencji przez Żydków pokroju Sorosa, Buffeta, Sachsa, nie mówiąc już o "polskiej" elicie żydokomuny. Nie każdy Żyd jest taki fajny jak Ludwig von Mises, Murray Rothbard czy Ayn Rand. 

 

@kryss to nie jest tak że on ma jakiś problem z polskością, ba stworzył w swojej karierze nie jeden patriotyczny utwór jak np.:

 

 

 

 

 

Akurat jeśli idzie o wiedzę, książki, u niego stoi to na bardzo wysokim poziomie, nie wyłączając źródeł anglojęzycznych. Tak jak mówiłem jego fiksacja na punkcie Izraela to wynik:

-radykalnego antyislamizmu

-przedawkowania Yarona Brooka i tym podobnych żydo-randystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gość jest ateistą

- symbol pogański jest zapewne związany z jakimś zespołem metalowym, sam jest muzykiem

- raczej jest odwrotnie główne danie stanowią poglądy wolnościowe, a posypka jest pro Izraelska, co w sumie jest nieistotne na tle pozostałych poglądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się kolega myli.

Kraje arabskie to kolebka handlu. Karawany, wyprawy. Odważe się o stwierdzić, że przed socjalizmem w krajach prawosławnych też kwitł wolny rynek.

To jest coś czego nie widać, a bez niego (wolnego rynku) nie byłoby co do gara włożyć.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o konkretną osobę-przedstawiciela nauki, danej ''szkoły'' ekonomicznej. Interesują mnie relacje religia a ekonomia, które porusza trads katolicki Thomas E. Woods-czyli mam już spojrzenie katolickie, o protestantach nie ma co pisać bo purytanizm i wolny rynek są mocno związane, także interesuje mnie jeszcze islam a wolny rynek-wiem, że zakazują lichwy i niewiernym każą płacić stosowny podatek.

 

 

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kryss napisał:

w takim razie facet ma rozdwojenie jaźni,albo mu się już poglądy zmienily,nie znam jego tworczosci,ale sam sobie przeczy

 

Bo to jest Kelthuz, dość "skomplikowany" człowiek :D. Tu trochę upożądkował swoje poglądy

 

 

Tak swoją drogą, co to kurwa jest eschatologia? :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet kojarzy mi się z taka meska "Doda "

ile z tego to jego prawdziwe poglądy,a ile pod publiczkę to tylko on wie.

co by nie mowic w wielu miejscach się z nim zgadzam, ale dla mnie sranie we własne gniazdo chcby kiepskie jest nie na miejscu

to tak jakby srac na wlasna wycieraczke wycierać w to nogi i wchodzić do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz on te poglądy głosi od dobrych 12 lat (po drodze w paru kwestiach lekko zmieniał zdanie, wiadomo), był jednym z pierwszych nabywców książek wydanych po polsku przez Instytut Misesa, Fijorr itd. jak "Manifest libertariański", "Złoto, banki, ludzie" Rothbarda, "Ludzkie Działanie" Misesa, czy książki Ayn Rand, kiedy jeszcze to wszystko w Polsce było mało znane. Sam w zasadzie był typem wyznaczającym trendy, od niego też wzięło się trochę powiedzonek i określeń, jak "dzień sznura", "państwowa knaga", "czas zaorać socjalizm", "nie czytają książek, bo tylko Żydzi czytają" (o narodowych socjalistach).

 

Srania we własne gniazdo bym mu nie zarzucił bo raz, że tak jak już wcześniej pisałem spłodził trochę piosenek patriotycznych. Dwa, niegdyś w ramach z zespołu Warraha tworzył folkowe utwory o treści starosłowiańskiej i pogańskiej jak np. "Marsz Słowian", "Pieśń Żerców", "Słowiańskie Dziewczyny". A trzy, jego pseudonim Kelthuz - oznacza "woj z Kielc", taki lokalny patriotyzm.

 

Sęk w tym że on ma przede wszystkim krytyczne nastawianie do nacjonalizmu, jako obiektywista stawia na indywidualizm, przeciwko kolektywizmowi jaki prezentują narodowcy. Tępi przede wszytkim takich polakatolickich cebulaków, którzy niczego nie osiągnęli i na własne niepowodzenia zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie (żydowskie spiski etc.). Jest też niestrudzonym tępicielem narodowych socjalistów (o narodowcach o bardziej wolnorynkowych poglądach typu Rybarski, Heydel, Dmowski ma nieco lepsze mniemanie)

 

Na swoim kanale poruszył też dosyć ciekawą kwestię "Zadrugi" i pisma "Goręją Wici" wydawanego przez polskich emigrantów w Wlk. Brytanii w 1944 r., którym ponoć błędnie wycierają sobie gębę polscy "narodowi socjaliści". Kelthuz jak skromnie przyznał jest pierwszym człowiekiem na świecie, który dopatrzył się tam treści... randowskich. Nie wiem na ile kelthuzowska analiza ma sens, bo szczerze powiedziawszy słabo się w tym rozkminiam i nie bardzo mi się chciało tego słuchać, ale może kogoś to zaciekawi:

 

 

 

 

i reszta do znalezienia na jego kanale. Wrzucił też coś dla świata po angielsku na temat zbieżności filozofii Ayn Rand i Jana Stachniuka

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, a kiedy ostatnio w jakimś kraju w Ojropie kogoś zamknęli za antysemityzm, kupę łysych z symbolami nawiązującymi do ideologii Adolfa biega po Ojropie i nic, to samo przedstawiciele religii pokoju głoszą otwarcie hasła antysemickie. Natomiast ludzie w krajach zachodnich karani są coraz częściej za poglądy anty islamskie pod przykrywką tzw mowy nienawiści lub rasizmu. Karani finansowo, a nawet więzieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknęli kilka lat temu Davida Irvinga, natomiast być może masz rację, że częściej karze się antyislamizm, być może z powodu rosnącego zagrożenia muslimami. Jakieś przykłady więzienia za antyislamizm?

 

Ale ciągle podejrzewam, że w Polsce więcej hałasu byłoby, jakby ktoś powiedział coś o żydach, niż o muslimach, w Europie też-z racji muslimskiej ekspansji po prostu może wypadki antyislamizmu są częstsze, a ludzie mając wtłoczony strach przed oskarżeniem o antysemityzm boją się nawet używać słowa żyd w dyskusji. Działają żydowskie organizacje przeciw ''zniesławieniom''.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszperaj sobie tłumaczenia z prasy Szwedzkiej i Austriackiej. kilka osób wyłapało wyroki w zawieszeniu, kilka odsiedziało jakieś "symboliczne" wyroki, po 4 tygodnie za "mowę nienawiści" lub "rasizm" oczywiście wiąże się z tym dodatkowa presja taka jak utrata pracy i niemożliwość zdobycia nowej. i takie tam przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2016 at 23:17, AdrianoPeruggio napisał:

Chodziło mi o konkretną osobę-przedstawiciela nauki, danej ''szkoły'' ekonomicznej. Interesują mnie relacje religia a ekonomia, które porusza trads katolicki Thomas E. Woods-czyli mam już spojrzenie katolickie, o protestantach nie ma co pisać bo purytanizm i wolny rynek są mocno związane, także interesuje mnie jeszcze islam a wolny rynek-wiem, że zakazują lichwy i niewiernym każą płacić stosowny podatek.

 

W przypadku islamu nie można mówić o żadnej relacji ponieważ islam to nie tylko religia a cały system polityczno-gospodarczo-ekonomiczny więc sam islam narzuca zasady ekonomii. Jeśli chcesz poczytać o ekonomii w islamie to musisz zacząć od Koranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.