Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Mosze Red

Biznes po babsku - samcu miej świadomość!

Rekomendowane odpowiedzi

@Mocny Wilk Proporcje na Uniwersytetach Ekonomicznych w PRL są takie, że na kierunkach Ekonomia 65% to kobiety. Jednak lepszymi ekonomistami są faceci. Kucharzami zresztą też. Jeśli mam brać kogoś od rachy to tylko faceta. Moja 2. ex jest pewnym....  wyjątkiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 27.09.2016 o 09:39, Grzenio napisał:

Kraje anglosaskie, gdzie raczej dominuje protestantyzm zjadają kraje katolickie na starcie. Tam jest kult pracy i kult pieniądza. Tam jest modlitwa przez prace, a nie jak u nas modlitwa przez cierpienie, mesjanizm, dawanie na tace, umartwianie się i inne gówna.

W krajach anglosaskich dominuje ateizm/agnostycyzm oraz Islam z domieszką telewizyjnych kaznodziejów i innych latających kościołów potwora spaghetti. Co do kultu pieniądza pełna zgoda pod warunkiem, że pochodzi z zasiłków

Dnia 27.09.2016 o 17:59, Grzenio napisał:

... faktu, że zawsze byliśmy pizdami i nieudacznikami, że zawsze dostawaliśmy w dupę. Nie dziwie się, że za czasów PRL jak byliśmy "pod okupacją ZSSR" Mickiewicz był w szkołach. Bo to nie uczyło młodzieży dobrych wzorców, tylko właśnie tego, że "patrzcie, jakie Polaczki jesteście dupy, potraficie tylko cierpieć za miliony", mesjanizm, cierpienie, przegrywane powstania i cała ta chujnia. Mickiewicza bym zakazał od najbliższego roku szkolnego a wszystkie jego pomniki i ulice to Ty już wiesz co.

Zamiast zakazywać Mickiewicza proponuje poczytać o: Łukasiewiczu, Strzeleckim, Malinowskim, Domeyce, Czerskim, Banachu, Ulamie, Czochralskim, Konecznym, Mościckim, Paderewskim, Hasie, Bemie, Józefie Poniatowskim, Cegielskim, Druckim-Lubeckim itd. Problemem Polaków nie jest brak kultu pieniądza, ale raczej to, że sami siebie nie doceniamy, piszemy i myślimy o sobie źle, a to co zagraniczne a zwłaszcza zachodnie traktujemy często automatycznie jako lepsze, bardziej wartościowe. Mało tego Polacy często są bardziej znani i doceniani za granicą niż w kraju np. Domeyko czy Czochralski.

A co do "dostawania zawsze po dupie" to pomijając Kłuszyny, Kircholmy, Fuengirole, Orsze, Chocimie, Beresteczka i inne Karbale to przez ponad dwieście lat nasi sąsiedzi dążyli do zniszczenia państwa i narodu Polskiego i pomimo stosowania różnych mniej lub bardziej wyrafinowanych metod łącznie z ludobójstwem nie udało im się to. Naprawdę nie mamy żadnych powodów do kompleksów względem kogokolwiek i nazywania siebie nieudacznikami.

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@JastrzabNie chcę się wdawać w polemikę, bo to NTG. Mam wykształcenie politechniczne. Myślę po inżyniersku. Dla mnie język polski w LO to była w zasadzie historia literatury. Później moja przygoda z literaturą i historią się w zasadzie zakończyła. Wspomnienia z LO mam nie o takich postaciach i twórcach, o których Ty mówisz, ale ja wyniosłem właśnie traumę związaną z Mickiewiczem, Słowackim, Mesjanizmem i cierpieniem biednego narodu wybranego.

Nie powołuj się na islam i telewizyjnych kaznodziejów, bo kilkaset lat temu u Anglosasów telewizji nie było.

Co do upadku cywilizacji zachodniej to myślę, że wszyscy tu się zgadzamy co do jednego. Z dobrobytu w dupach im się poprzewracało. Lewactwo wyrosłe z pokolenia urodzonego w latach 50-tych w USA, które nie musiało walczyć o byt czytało nieodpowiednie książki i słuchało nieodpowiedniej muzyki. Stąd potwory spaghetti itp. Warto poczytać o eksperymencie Calhouna. Starożytny Rzym upadł, bo im się w dupach poprzewracało i ta cywilizacja też upadnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Grzenio napisał:

@Jastrzab

Nie powołuj się na islam i telewizyjnych kaznodziejów, bo kilkaset lat temu u Anglosasów telewizji nie było.

Ale teraz są. A mityczna protestancka etyka pracy istnieje już chyba tylko w pracach Maximiliana Webera.

20 godzin temu, Grzenio napisał:

@Jastrzab

Co do upadku cywilizacji zachodniej to myślę, że wszyscy tu się zgadzamy co do jednego. Warto poczytać o eksperymencie Calhouna. Starożytny Rzym upadł, bo im się w dupach poprzewracało i ta cywilizacja też upadnie.

Pytanie jak definiujesz cywilizacje. Bo według mnie coś takiego jak cywilizacja zachodnia nigdy nie istniało.
Jeżeli chodzi o Calhouna to może on tłumaczyć co najwyżej wymieranie populacji lub jej części i to w specyficznych warunkach (nieograniczony dostęp do wody i jedzenia, opieki medycznej i przestrzeni)  a nie upadek cywilizacji.
Co do przyczyn upadku cesarstwa rzymskiego to przez ostatnie 200 lat napisano na ten temat tysiące prac i nie da się ich streścić w jednym zadaniu. Tym bardziej, że cesarstwo wschodniorzymskie istniało prawie tysiąc lat dłużej niż zachodniorzymskie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ubawiłem się to czytając więc wtrącę swoje trzy grosze

Grzenio

> Wcześniej to może użyłem jak zawsze skrótu myślowego, ale miałem na myśli fakt, że ogólna "pizdowatość" Polaków i Polek wynika z wychowania w duchu Mickiewicza, romantyzmu, faktu, że zawsze byliśmy pizdami i nieudacznikami, że zawsze dostawaliśmy w dupę.

Nie zawsze, acz katolicyzm post kontrreformacyjny baaardzo pomógł

> Nie dziwie się, że za czasów PRL jak byliśmy "pod okupacją ZSSR" Mickiewicz był w szkołach. Bo to nie uczyło młodzieży dobrych wzorców, tylko właśnie tego, że "patrzcie, jakie Polaczki jesteście dupy, potraficie tylko cierpieć za miliony", mesjanizm, cierpienie, przegrywane powstania i cała ta chujnia.

ności prowda

> Mickiewicza bym zakazał od najbliższego roku szkolnego a wszystkie jego pomniki i ulice to Ty już wiesz co.

słusznie!

> Świętowałbym tylko powstania Wielkopolskie i Śląskie, bo były zwycięskie, a te przegrane trzeba wymazać z podręczników historii.

Nie zgadzam się. Tamte też należy pamiętać, ale tak jak angole wojnę burską - to na niej się nauczyli żeby mundury zamiast oczojebnie czerwone były khaki. Natychmiast wyciągnęli wnioski i stworzyli nową jakość. Zgadzam się żeby wyjebąć mesjanizm na zbity pysk - zamiast Marzanny spławić Mesjankę i Romantyczkę.

> Opodatkować kościół i zakazać tych bredni, które czarni opowiadają. Modlitwa przez prace jak w protestantyzmie, jak w krajach anglosaskich.

Słowianie mieli kiedyś wedy (weda = wiedza w starosłowiańskim), nie mieli religii tylko wiedzę. Zachowywali tradycję przodków i przekazywali wiedzę - to były ich świętości ale nie religia. Tak powinno pozostać.

> I uczyć młodzież od najmłodszych lat kultu pracy i pieniądza. Może za pokolenie albo dwa coś się zmieni. To może dożyjemy czasów, gdzie będzie się inaczej w tym kurwidole żyło.

Z tym Kultem to próbujesz stworzyć nową religię, a to się skończy jak ze wszystkimi pozostałymi...

oświeceniowe ideały racjonalizmu i amerykańska konstytucja, jestem za

pieniądze dają wolność a praca daje pieniądze więc zgodnie z logiką...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tutaj jest dobry artykuł dotyczący tego jak kobiety otwierają swoje biznesy ---> http://innpoland.pl/135863,start-uperka-przyznaje-sie-do-seksu-z-inwestorem-i-obnaza-prawde-o-srodowisku?fbnt%3Ffb

Dla osób które nie chcą czytać powiem w skrócie: Kobiety robią biznesy na dawaniu dupy np. inwestorom ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MoszeKortuxy - ale to nie prostytucja, tylko molestowanie! Biedne pokrzywdzone damy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta