Skocz do zawartości

Co te PIS-orki odpierdalają?


Rekomendowane odpowiedzi

http://finanse.wnp.pl/prezydent-podpisal-ustawe-o-zawieszeniu-podatku-handlowego-do-2018-r,288363_1_0_0.html

http://businessinsider.com.pl/finanse/podatek-bankowy-nizsze-wplywy/jz3cjqx

 

Wszystko fajnie, tylko za czyje pieniądze teraz zostanie sfinansowany program 500+ o kosztach ponad 20 mld PLN rocznie? Wiem, retoryczne pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.11.2016 o 07:18, Dobi napisał:

 

 

 

Chociaż faktem jest, że gdyby chcieli coś zmienić, to już by to zrobili. Program 500+ dość sprawnie wprowadzili.

Dajcie im trochę czasu. 

 

Pani Minister Rafalska pochwaliła się (powołując się na dane z NFZ), że kobiet w ciąży jest obecnie o 14,5 tysiąca więcej niż w roku ubiegłym.

 

A w Panoramie dzisiejszej mówili, że w województwie pomorskim w 2016 urodziło się o tysiąc więcej bajtli niż w 2015. Ordynator szpitala za Zaspie 

też chwalił się rekordowym rokiem na oddziale położniczym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alimenciarz trafi do pierdla, naje się i zreperuje zdrowie na koszt podatnika.

A, po roku odsiadki, kto zatrudni byłego więźnia?

Gwałt na logice...

No, chyba, że robią tą ustawę pod Kijowskiego i innych z KOD.

To po powsadzaniu ich do paki, ustawa do zmiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera taśmowa (m.in. "Polska istnieje tylko teoretycznie", "Za 6tyś to chyba tylko idiota pracuje", "ten kraj to chuj dupa i kamieni kupa").
Otóż wszyscy zamieszani kelnerzy zostali surowo akarani, a główny organizator tych nagrań, który wszystko ujawnił ... skazany na 2,5 roku więzienia.
http://niewygodne.info.pl/artykul7/03508-Ujawnil-afere-tasmowa--Dostal-2,5-roku-wiezienia.htm

Szerzej o sprawie: http://wpolityce.pl/polityka/321374-afera-podsluchowa-tak-sad-uzasadnia-wyrok-bezwzglednego-wiezienia-dla-falenty-kazda-inna-kara-prowadzilaby-do-przekonania-o-bezkarnosci

Edytowane przez The Saint
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Saint napisał:

Afera taśmowa (m.in. "Polska istnieje tylko teoretycznie", "Za 6tyś to chyba tylko idiota pracuje", "ten kraj to chuj dupa i kamieni kupa").
Otóż wszyscy zamieszani kelnerzy zostali surowo akarani, a główny organizator tych nagrań, który wszystko ujawnił ... skazany na 2,5 roku więzienia.
http://niewygodne.info.pl/artykul7/03508-Ujawnil-afere-tasmowa--Dostal-2,5-roku-wiezienia.htm

Jak to szło."......., a cygana powiesili" czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kryss napisał:

Jak to szło."......., a cygana powiesili" czy jakoś tak

 

Kogoś musieli powiesić, no przecież winnych się nagradza w tym kraju;).

 

Już któryś raz to piszę na tym forum i będe powtarzał do skutku:

 

W Polszy nie wsadza się do więzienia za "niepłacenie alimentów" ale za unikanie !!! płacenia.

Czyli nic nie masz nie stać cię;), widujesz się z komornikiem co kwartał, dajesz 50 dyszek i tyle.

Komornik wypisuje papierki i masz podkładkę do sądu.

 

Starasz się, no starasz - ale napewno nie unikasz celowo !!!

Mój kumpel to przerobił, wcześniej spieniężająć co miał i do dziupli:D.

Oczywiście nic na siebie wówczas;).

 

Jestem za tym aby księżniczką taka karę wymierzyć.

U mojego kumpla zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo i tak nie wsadzą. 

 

Poza tym powinni równolegle wprowadzić przepisy dot. utrudniania kontaktów z dzieckiem a raczej wprowadzić przepis że matka jest zobowiązana zapewnić niczym nie zakłócony kontakt dziecka z ojcem (patologie, alkoholizm i inne pomijam). No i alimenty nie z kosmosu, ale nad tym chyba myślą już w celu stworzenia tabel alimentacyjnych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przemilczany w mediach fakt: słynna ustawa 1066 o "bratniej pomocy" zgodnie z którą obce wojska mogą wejść do Polski i pomóc "obronić demokrację" została .... przyjęta przez obecny rząd PIS-u:

http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/04/24/49022_pis-uchwalil-swoja-wersje-ustawy-o-bratniej-pomocy.html

 

i została podpisana przez prezydenta Dudę:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/prezydent-podpisal-ustawe-nadajaca-obcym-wojskom-uprawnienia-sil-zbrojnych-rp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy są takie święta, które potrafią zjednoczyć, zbliżyć nawet najbardziej zwaśnione strony. Jako że, mieliśmy końcówke grudnia - to przecież radosny czas, mogliśmy więc przypuszczać, że tym świętem było Boże Narodzenie. Przecież to czas radości i pojednania - i tak dalej bla bla bla.  A ni chuja! :lol: 

Pod koniec grudnia, (tj 28), w siedzibie polskiego parlamentu miał miejsce obrządek corocznego już w polskim parlamencie zapalenia żydowskiej Świecy Chanukowej. Coroczną uroczystość w polskich gmachach władzy zainicjował w 2006r, Lech Kaczyński.
W uroczystości wzięli udział m.in. Wicemarszałkowie Ryszard Terlecki (PiS) i  Kidawa-Błońska (PO), a także ambasador Izraela, parlamentarzyści PiS, PO i Kukiz‘15 oraz prezydent z małżonką. W sumie około 100 osób. Zwaśnione strony zgodnie siedziały, ręka w rękę, bijąc brawo, wymieniając się serdecznościami.
Co dla gojów to dla gojów, co dla panów to dla panów  :wacko:
Zdjęć oszczędzę, bo wystarczająco tego motłochu widzimy na co dzień. Tylko linki: http://niezlomni.com/w-senacie-swietowano-chanuke-dlaczego-w-sejmie-senacie-czy-palacu-prezydenckim-nigdy-nie-odbyly-sie-swieta-ormian-polskich-tatarow-karaimow/
http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/wicemarszalkowie-sejmu-zapalili-lampe-chanukowa,19192.html
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kwintesencja :wub: ... czyli  "płacenie państwu podwójnie za coś co należy do jego obowiązków".

Z początkiem 2017 r. weszła w życie kolejna już bardzo niekorzystna zmiana dla podatników. Do końca ubiegłego roku przedsiębiorca, który miał wątpliwości co do interpretacji przepisów przez fiskusa, mógł wystąpić do Ministerstwa Finansów o interpretację prawną. Od tego roku takie prawo będą mieli tylko Ci, którzy zapłacą wcześniej odpowiedniemu resortowi ... 20 tys zł. Na co oczywiście większość małych firm nie będzie stać.
Tak o to w polszy wygląda głośne wspieranie przedsiębiorczości. 


http://biznes.interia.pl/podatki/news/bardzo-zla-zmiana-dla-podatnikow-fiskus-moze-dzialac-w,2458445,4211#pst123315828

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/17/2017 o 10:48, The Saint napisał:

@The Saint

Brachu , lineczek mi nie pasował, to mnie wzieło na szukanie i sprawdzenie.

Link do newsów jaki podałeś jest tak wiarygodny jak dziwka w sprawie o gwałt;), tak mnie wzięło na szukanie u źródeł.

 

Telefon do przyjaciela i lekkie spięcie (celowe), on się lekko zagotował (o to chodziło :D) i mówi, że jest zupełnie inaczej.

Na dowód dostałem od niego wczoraj interpretacje za strony Ministerstwa Finansów.

A mówi mi, że teraz dla podatników będzie o wiele lepiej, już maja korzystne decyzje w sprawach wątpliwych pisać

(jeśli coś jest wątpliwe ma być pisane na korzyść podatnika).

 

Kolega jest Starszym Inspektorem od czegoś tam, w każdym razie wydaje decyzje i musi być na bieżąco z przepisami.

 

To co podałeś, ma zastosowanie do firm "przekrętów" które celowo zawyżaja sobie koszty, robia pozorne czynności majace na celu zmniejszenie kwoty podatku do zapłaty.

Nie są to małe firmy, bez obaw, tylko obracające niezła kasą, przekręciaże, do tej pory US miał związane ręce choć wiedzieli doskonale,

że przekręciaże celowo unikają podatków, i tu nie chodzi o małe firmy ;)

 

Normalnie opłata wynosi 40 zł za wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej.

============================================================================================

Firmy przekrety, też maja furtkę, tyle tylko że beda musiały się mieć na baczności , a chodzi własnie o opłatę 20 000 zeta.

 

cytat:

"Klauzula znajdzie zastosowanie do spraw, w których korzyść podatkowa (czyli zawyżanie sztucznie kosztów),

lub suma korzyści podatkowych osiągnietych przez podatnika

przekracza w okresie rozliczeniowym 100 000 zł, a w przypadku podatków,

które nie są rozliczane okresowo - jeżeli korzyść podatkowa z tytułu czynności przekracza 100 000 zł."

 

Teraz na polski, najprościej jak sie da:

 

Czyli firma "przekręt" będzie musiała sie liczyć z tym , że przez sztuczne zawyżanie kosztów, po kontroli dojebią im taka karę, że spierdolą do Paragwaju

(i dobrze , niecierpię kanciarzy ), jednak Państwo dało im furtkę, jeśli uważają, że wszystko jest w porządku i mają koszty np. 300 000 zł, to mogą, ale nie muszą

(to bardzo istotne) wystąpić o wydanie kluzuli zabezpieczającej i za nią zapłacić tylko 20.000 zł.

 

Przypominam, że takie praktyki nie stosują małe firemki zatrudniające kilku pracowników, ale o wiele więksi gracze - przekrętasy.

 

Więksi gracze i przekrętasy:D

Nawet nie muszą występowac o klauzulę zabezpieczającą i płacić 20 000 zł - jak wszystko będzie dobrze wg nich (ale ryzykują).

Jednak firma przekręt, od teraz musi bardzo uważać, jak zawyży koszty i po kontroli US to znajdą (a znajdą ;)), to się sama zwinie - i dobrze.

Jednak jeśli jest pewna , ze koszty są dobrze naliczone, nie ma sie co obawiać, i nawet nie musi występować o klauzule.

 

Firmy typu przekręt mając świadomość, że celowo naściemniały w papierach nie poproszą o taką klauzulę, bo

wszystko wyjdzie na jaw, mają też druga opcję mogą zastosować "uczciwą księgowość"-  i tu jest cel wprowadzenia tych przepisów.

I tyle

 

Jak sam widzisz @The Saint należy bardzo ostrożnie, podchodzić do wszelkich informacji z mediów głównego ścieku.

Info jakie przekazałeś , tak mi zaśmierdziało, że musiałem to sprawdzić ;)

 

P.S. Wszystko można znaleźć na stronie Ministerswa Finansów:  www.mf.gov.pl/

 

 

 

 

Edytowane przez SledgeHammer
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @SledgeHammer, że tak wnikliwie podszedłeś do tematu. 

Mimo że, w dużej mierze niemiecka interia trzyma poziom wiadomości równy jakiemuś taniemu brukowcowi, to dział Biznes jako tako trzymał poziom. Sekcja komentarzy ich przejrzystość i trafność pozwalały niejednokrotnie naprowadzić na właściwe tory przy niejasno napisanym artykule.      
Tu jednak nastąpiła poważna skucha, odsłaniając nie do końca rzetelną informacje, nawet komentarze "zawiodły". 

Trzeba jednak dokładniej sprawdzać słuszność wklejanych informacji, by chociaż tu nie siać tanich sensacji. 
Dzięki @Sledge  ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Mistrzunio napisał:

Morawiecki- Tak już jest, jak się zrobi MF z bankstera. Nie wiem, co ten człowiek ma w głowie? Lecz do logicznego wyciągania wniosków mu jeszcze bardzo daleko.

Patrząc na to, co powiedział w UK:

Cytuj

Wicepremier Mateusz Morawiecki, który przebywa w Wielkiej Brytanii, podczas jednego z wywiadów zaapelował do Polaków tymi słowami: "wróćcie do nas, to będzie dobre dla Polski, a niekoniecznie złe dla Wielkiej Brytanii".

https://www.wprost.pl/swiat/10040761/Morawiecki-zaprasza-Polakow-z-Wysp-Wroccie-do-nas-to-bedzie-dobre-dla-Polski.html

Mogę dodać, że pewnie brakuje mu środków, które mógłby opodatkować.

A od siebie, podsumuję to:

Posyłam mu z wyspy brytyjskiej duży środkowy palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "geniusz" Antoni Macierewicz ma pomysły rodem z Jamesa Bonda szkoda tylko że na koszt podatnika. MON postanowił wyposażyć funkcjonariuszy w 1000 super długopisów które mogą ciąć, świecić i wybijać szyby. Będzie to kosztowało 83 tysiące złotych

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-macierewicz-dlugopisy-zamowienia,56,0,2261048.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzenio napisał:

Coś sporo tych wypadków przypadków, kogo oni tam za kierownicami sadzają, chyba że to nie przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzenio pisałem kiedyś w dziale o wypadku z Dudą , dla mnie to jest jakiś kosmos jak służba ochrony   może na takie "akcje" pozwalać i dopuszczać.  Pobocze powinno być zabezpieczone albo wozami albo kilku policjantów powinno pilnować przejazdu ,ewentualnie zamknięta droga(czysta) .  

 

Każdy  dziwny ruch na poboczu powinien być brany jako potencjalne zagrożenie i staranowany ,ostrzelany zdezintegrowany! A i nie chodzi mi tutaj o sympatie do Partii politycznych tylko zapewnienie ochrony rządzącym .

 

 

Przed główna kolumną powinna  jechać ForPoczta  spychać  wszystko na pobocze albo zamykać i zabezpieczać trasę. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryss, @Voqlsky Raz to przypadek, dwa razy zbieg okoliczności trzy razy to spisek. Tak mawiał towarzysz Stalin. :D Wg mnie te wypadki niestety to takie typowo polskie. Brak wyobraźni i kompetencji.

Wracając do Smoleńska/Mirosławca (CASA): W Intelu czy M$ jak parę kluczowych osób z zarządu ma lecieć do Europy na konferencję to lecą tydzień i kolejna osoba leci jak poprzednia zamelduje się w hotelu. A u nas do Smoleńska lecieli wszyscy razem. Ja z druga osobą (dyrektor) w firmie (mojej) nie jeżdżę do klientów razem zbyt często (max 2 razy w roku), a jak już to nie jeździmy 911. Inna sprawa, że zdaje się są kraje i to wśród naszej cywilizacji zachodniej, gdzie premier jeździ zwykłym autem nie rzucającym się w oczy (no może jedynie opancerzonym) ale bez żadnej kolumny i nie na sygnale, no ale u nas to musi być na bogato. Niech bydło wie.

 

A ta kolumna z Obamą, to 2 czołgi mogliby dać dodatkowo. Godniej by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.