Skocz do zawartości

Co te PIS-orki odpierdalają?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Nomorepanic napisał:

Ten milion nie jest taki nieosiągalny.

 

 

Policz sobie ile trzeba energii wyprodukować do ich zasilenia. 

 

Przy założeniu np. 40 kWh na silnik * 1 mln = 40gWh? W Żarnowcu miała być moc 1,4 gWh chyba, więc wychodzi, że trzeba najpierw wybudować około 30 elektrowni atomowych?

 

Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się gdzieś mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę będzie chaotycznie:

 

Jest taki kraj faszystów, donosicieli i koszmarnych kanalii ogólnie. Szwajcaria się nazywa. Kumpel ostatnio podczas kontroli granicznej miał Glocka przyłożonego do łba. Znał włoski, niemiecki, angielski, papiery miał ok, ale coś-tam .. asertywny był. Chuj z tym.

 

Szwajcarzy ogólnie nie muszą się liczyć z nikim ani z niczym, ani przejmować lobby paliwowym. Wymyślili ostatnio jakiś napęd elektryczny. Nie chodzi o motor, bo to nie problem, ale o ogniwo. W nim elektrolit podlega tankowaniu jak zwykłe paliwo. Po zużyciu się go zlewa - wlewa nowy - 2 baki są: na elektrolit dobry i zużyty (może pojebałem coś). Zapowiadają, że na najbliższych targach w Genewie to pokażą. Jeśli im się uda ten wynalazek, to szacunek. Obecnie Li-Ion, Li-Poly i to wszystko jest to dupska. Tesla S oczywiście osiągi ma i nakładzie prawie każdemu sportowemu autu. Jeden chciał się ze mną ścigać, to mu powiedziałem, że OK, ale do Monachium. Zasięg!

 

Auta elektryczne?

1. Zasięg, zasięg, zasięg i jeszcze raz zasięg!

2. Czas ładowania (tankowania elektrolitu/wymiany wkładu baterii na nowy).

 

Inaczej to wszystko nie ma sensu.

 

Podoba mi się koncepcja Opla Ampera, gdzie silnik spalinowy ładuje baterie. Brak przeniesienia napędu spalinowego na koła. Oszczędzamy masę i silnik pracuje w z góry ustalonych warunkach obciążenia (sprawność). Hybrydy? Bez sensu.

 

Parę lat temu była konferencja naukowa na AGH poświęcona przyszłości motoryzacji. Podobno "jednorazowość" samochodów ma poza napędzaniem koniunktury swój drugi cel. Możliwość "szybkiej" (3-5 lat) wymiany wszystkich samochodów na NOWE (żaden nie pojeździ dłużej) w przypadku wynalezienia czegoś rewolucyjnego. Na dzień dzisiejszy niczego takiego NIE MA i nie zapowiada się, że będzie.

 

Całe to pierdolenie Morawieckiego, to nie wiem. Dla mnie to jeśli ktoś taki był kiedyś w BZ WBK, to źle o tym banku świadczy.

Edytowane przez Grzenio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego "korpokapelana" (nominalnie kapelan klubowy), pojawia się na Wigilii raz do roku. Poprzednik podobno puścił 2 lata temu przemowę, jak to powinniśmy być wszyscy winni prezesowi (Janusz IT) wdzięczność, że mamy pracę. Chyba branże pomylił ;) Ale to jednak wciąż inna sytuacja, niż sektor publiczny, prywatny niech sobie ma nawet 100 księży.

 

A z nieco innej beczki:

https://niebezpiecznik.pl/post/prawo-i-sprawiedliwosc-zapomnialo-przedluzyc-swoja-domene/

 

Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera zaprasza ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzenio będą polerować kropidło w przerwach na zebraniu rad nadzorczych. A pensja na takim stanowisku? Co łaska oczywiście. Prezesi i kierownicy będą podejmowali swoje decyzje po konsultacji z głównymi władzami w Watykanie, ew. filią w Toruniu.

 

 

OT: 400 walnęła-nowa ranga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, I_am_the_Senate napisał:

 będą polerować kropidło w przerwach 

Pisząc, "Będą klęczeć ..... jak kapelan poprosi" miałem na myśli opierdalanie petardy... :D Przecież tam pełno zboczeńców jest. Ukrywają się i tyle. To państwo w państwie, korporacja religijna, zabobon i biznes. Kiedyś w XVI wieku się ludzie wkurwili, była reformacja - Marcin Luter - można poczytać. Część z nas się o tym uczyła. Unberto Eco i książka Imię Róży. Czytałem ją za gówniarza w liceum, ma chyba z 500 stron. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Film z Connerym i młodziutkim Christianem Slaterem pomija połowę książki i kompletnie nie oddaje istoty sprawy. Jeśli chcemy liznąć coś z historii chrześcijaństwa, to jest coś rewelacyjnego i jeśli komuś się chce - polecam gorąco.

 

Nowa ranga? A faktycznie zostałem starszym uży-szkodnikiem :D - czas poszukać nowego avatara.

 

 

Edytowane przez Grzenio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Imię Róży" Umberto Eco jest naszpikowane dużą ilością mitów na temat Inkwizycji i średniowiecza w ogóle:

http://gadzetomania.pl/4035,nie-taka-inkwizycja-straszna-jak-ja-maluja-skad-wzial-sie-mit-krwiozerczej-instytucji

http://christianitas.org/news/swieta-inkwizycja-kilka-faktow/

 

Luter też taki wspaniały nie był, ba to właśnie Inkwizycja protestancka była o wiele gorsza od tej katolickiej. Podobnie było z anglikanami. "Polowanie na czarownice" to właśnie głównie wynalazek "reformacji", najwięcej "procesów o czary" było w okolicach XVI-XVII wieku:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_o_czary

 

W ogóle średniowiecze nie było takie ciemne, a nowożytność taka wspaniała jak to się nas uczyło w szkołach:

http://dziejopisarstwofantastyczne.blogspot.com/2013/10/w-obronie-sredniowiecza.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w spółkach skarbu państwa to też masakra-wiadomo jednak, że nie od dzisiaj. Nowym prezesem PGE Energia Odnawialna została osoba, która wcześniej była prezesem lotniska w Radomiu (kolejny Misiewicz), które jak funkcjonuje każdy słyszał. 

Większość ludzi nie wie (akurat to nie jest wina tylko pis-u), ale w PGE od lat istnieje spółka Energia Jądrowa. Od tych wyprodukowanych kWh z atomu słupy aż się uginają, nie są w stanie aż tego rozesłać. Mam informacje, że wynagrodzenie prezesa tej spółki jest rzędu 150 k.

Edytowane przez I_am_the_Senate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzenio napisał:

 

Co do "Polityki" to nawet nie chce mi się komentować tej makulatury

Na temat "Forbs" zdania nie mam ale trzeba by zajrzeć kto jest właścicielem, bo raczej to nie rodzimy tytuł

 

A żeby odnieść się do treści to trzeba by ją przeczytać, bo w tych artykulikach to łapanie za słówka, a ustawy pewnie nikt z nich nie czytał ja też nie.

 

Krzyki i wrzaski są wielkie bo pewne grupki ktore do tej pory strzygły wszystkich i wszystko co sie dało, ile wlezie teraz są na tapecie jak pająk a ktoś z kapciem za nimi biega...

 

Nie wiem co oni tam powymyślali ale wiem że w dużej części państw tak jest że państwo trzyma łapy na pulsie/biznesie , może nie doslownie ale pilnuje co by dudki trafiały do odpowiedniej skarpety.

Np. Niemcy czy Norwegia, i gorzej od nas nie mają.

Trzeba poczytać co tam popisały mundrale i coś bedzie jaśniejsze

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W międzyczasie po raz kolejny powraca koncepcja Centralnego Portu Lotniczego.

 

Cytuj

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów ustalił ponad wszelką wątpliwość i konsensualnie podjął decyzję o rekomendacji budowy Centralnego Portu Lotniczego - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

http://www.rp.pl/Lotnictwo/303159891-Zielone-swiatlo-dla-Centralnego-Portu-Lotniczego.html

 

Szacowana przepustowość: 50 - 60 mln pasażerów rocznie.

Koszt: 20 - 30 mld zł.

 

Oczywiście poza lotniskiem warto dołożyć również kolej.

 

Cytuj

Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/centralny-port-lotniczy-centralny-dworzec,55,0,2283319.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cytuj

 

Ku całkowitemu zaskoczeniu swoich wyborców PiS zmienia całkowicie front w sprawie ustawy o organizmach modyfikowanych genetycznie – chce wprowadzić do Polski na mocy zmienionej ustawy UPRAWY GMO!!! Poseł Jan Szyszko, obecny Minister Środowiska, po wycince drzew w całej Polsce bierze się za GMO. To bardzo przykra niespodzianka dla tych wszystkich, którzy zawierzyli posłowi, gdy był jeszcze w opozycji i obiecywał solennie, że gdy tylko PiS dojdzie do władzy, doprowadzi do całkowitego zakazu stosowania nasion i ziarna GMO. Jeszcze dwa lata temu zarówno Jan Szyszko, jak i jego partyjni koledzy uważali, że GMO to wielkie zagrożenie dla zdrowia Polek i Polaków, zwierząt i środowiska naturalnego. Najdalej od 2012 roku, tj. od ogłoszenia wyników badań przeprowadzonych przez francuskiego prof. Seraliniego wiadomo, że rośliny transgeniczne powodują znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory, wysoką śmiertelność i uszkodzenia narządów wewnętrznych szczurów doświadczalnych. Dziś jednak poseł Szyszko o tym zapomniał i reprezentuje interesy ponadnarodowych koncernów biotechnologicznych, które szturmem zdobywają światowe rynki. Mimo naporu wiele krajów w UE i na świecie skutecznie zakazało uprawy GMO i znakuje produkty nie skażone genetycznie. Tymczasem w Polsce sytuacja niespodziewanie się zaostrzyła i rząd w trybie przyspieszonym forsuje zmiany w ustawie o organizmach genetycznie modyfikowanych, chcąc dopuścić utworzenie stref uprawy GMO. Proponowane przez rząd pasy ochronne o szerokości 3 km nie będą stanowić żadnej przeszkody dla pszczół i wiatru, co oznacza, że transgeniczny pyłek roślin z łatwością przeniesie się na pola konwencjonalne. Wprowadzenie GMO do środowiska to proces nieodwracalny, który niesie ze sobą katastrofalne skutki.

Dlatego musimy zjednoczyć siły i masowo zjawić się 21 kwietnia na godz. 10:00 w sejmie na obradach komisji rolnictwa, na której odbędzie się już drugie czytanie tej ustawy. Potem trafi pod głosowanie do sejmu.

http://porozmawiajmy.tv/alarm-gmo-nie-spac-dzialac-jednoczyc-sily-lena-huppert/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, EnemyOfTheState napisał:

Dopiero co ich pochwaliłem za kilka dobrych decyzji, to oczywiście muszą znowu coś odwalić :>

 

http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/306279888-Drozsza-benzyna-na-lato.html#ap-1

Nosz kurwa ile razy można wpierdalać ten sam podatek w paliwo....widac wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że US przeciągają zwrot należnego VAT?

Tak gdzieś słyszałem, że to ma duży wpływ na dobre wyniki obecnego rządu.

 

Dnia 11.06.2016 o 20:25, kootas napisał:

Wszystko kosztuje. 500+, mieszkanie+. A popularność PIS rośnie, bo kupuje on ludzi, za ich własne pieniądze.

Za takie imprezy płacą mali i średni przedsiębiorcy i ten, kto chce uczciwie zarobić.

http://www.rp.pl/Kukiz15/170709325-Nowa-oplata-paliwowa-To-program-benzyna-plus.html,

Cytuj

PiS chce podwyższyć ceny paliwa o 25 gr na litrze pod pretekstem finansowania dróg regionalnych - mówią posłowie Kukiz'15. - Już wielokrotnie mieliśmy właśnie pod pretekstem finansowania dróg podwyżki cen paliw i zawsze się okazywało się, że te pieniądze przepadały w otchłaniach administracji - skomentował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

To wykrakałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.06.2017 o 17:05, kootas napisał:

Czy to prawda, że US przeciągają zwrot należnego VAT?

U mnie nie tyle że przeciągali, co musiałem się wykazać fakturami i przelewami(!) bankowymi, czy aby na pewno zapłaciłem więcej VATu niż mieli do zwrotu. Jak dotarła do mnie skala ew. sankcji, to mi się na chwilę działalności odechciało. Bardzo "zachęcające" do handlu wewnątrzwspólnotowego w ramach polskiej spółki to było. Na pohybel z nimi. 

 

Dnia 29.06.2017 o 17:05, kootas napisał:

Za takie imprezy płacą mali i średni przedsiębiorcy i ten, kto chce uczciwie zarobić.

Mokry sen komunistów (nie oszukujmy się, PiS to komuna w samym rdzeniu ideowym, wykonawczym i propagandowym) to odebrać ludziom wszystkie zasoby i kasę, przechwycić strumień wszystkich wytworzonych dóbr a dać w zamian kartki żywnościowe. A "obywatele" mają się cieszyć jak prosiaki na widok pełnego pulpy korytka, mimo że dostają marny ochłap z tego, z czego są rabowani przez tłuste wieprze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.