Skocz do zawartości

Jak siedzieć przy kompie?


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że pracuję przy kompie, to zawsze starałem się siedzieć, tak jak to na obrazkach pokazywano - kąty proste itd, ale jakoś zawsze mi to nie odpowiadało.

Szczególnie, że zdiagnozowałem u siebie przodopochylenie miednicy, co ma wpływ na bóle w lędźwiach przy dłuższym staniu.

 

Przypadkiem znalazłem coś takiego:
rechtop-zitten-slecht-voor-de-rug_5_460x

Ortopeda mówi, że pozycja jest ok i samemu też mi się tak lepiej siedzi, a na logikę wszelkie obciążenia kręgosłupa powinny być mniejsze, koleś zaleca co 15 minut zmieniać pozycję albo się poruszać.

Dodatkowo zacząłem rozciągać mięśnie biodrowo-lędźwiowe i wzmacniać brzuch.

 

W ogóle zastanawiam się nad jakimś fotelem do leżenia wręcz, tylko jeszcze musiałbym biurko obniżyć, ale to już może być problem.

http://www.dadodesign.pl/fotele,419,---gravity---.html ;)

 

Ktoś się orientuję w powyższym temacie?

Edytowane przez radeq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie coś

 

 

Albo całe fotele za 1500-2500 zl

 

http://allegro.pl/akcesoria-laptop-pc-stoliki-pod-laptopa-77885?order=pd

 

 

Albo to co ja mam:

 

wersja ekonomiczna

http://allegro.pl/modecom-pf12-stolik-pod-laptopa-aluminium-dzis-wys-i5747108696.html

 

mam to tak obcykane, że sobie leże, klawiatura do mnie jest pod kątem 90 stopni, ekran na maksymalnym wygięciu, całkiem wygodnie. Ale dłużej niż 1h nie wyleżysz, nawet jakbyś w puchu leżał. Trzeba wstać i sie poruszać, zmienić pozycje, troche posiedzieć przed lapem normalnie, potem znów polezeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, tylko, że mieszkam w akademiku; korzystam z tego co mam wokoło siebie.

 

Podkładam sobie koce pod krzesło, że ręce swobodniej leżały na stole. Co jakiś czas przekładam nogi, raz się opieram symetrycznie o przód stopy i stopy się stykają, nogi trochę rozchodzą; a raz rozkładam je całkiem na boki. 

Staram się robić notatki na kompie, a potem drukować i na nich ręcznie temat opracowywać; bo jak piszę w zeszycie, to jestem zgarbiony, a jak mam ekran laptopa przede sobą to mam raczej wyprostowaną szyję. Czasami kładę przykładowo piórnik, na to podkładkę i na to książkę i leży ona wtedy pod kątem ostrym w stosunku do biurka i nie muszę się tak schylać. Niestety mam krzesło drewniane, a chciałbym mieć takie jak są konferencyjne, z trochę miękkim siedzeniem; i oparciem miękkim w odcinku piersiowym (w lędźwiowym bez oparcia, bo nie mogę wtedy dosunąć ud. Jak patrzę się na siebie to uda i tors tworzą kąt 100 stopni. W czasie pracy manipuluję stołem i krzesłem, żeby było bez bólu. 

27 minut temu, radeq napisał:

W ogóle zastanawiam się nad jakimś fotelem do leżenia wręcz, tylko jeszcze musiałbym biurko obniżyć, ale to już może być problem.

http://www.dadodesign.pl/fotele,419,---gravity---.html ;)

 

Zamiast obniżyć biurko, to możesz jak ja podwyższyć podłogę. Tam gdzie będzie stało krzesło albo podłożyć sobie koce, ale skoro cię stać na takie produkty, to możesz sobie na stałe przymocować do podłogi prostopadłościenny kawałek drewna. 

 

Twoje ćwiczenia dają efekty? Ja podzielę się swoimi dopiero jak jednoznacznie stwierdzę efekt w kręgosłupie. Możesz też pójść na ćwiczenia rehabilitacyjne, dobiorą je do ciebie, zapamiętasz i sobie w domu będziesz sam robił. 

Edytowane przez Damianut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ćwiczenia dają radę to nie wiem, bo dopiero zacząłem, ale brzuch robię od 3-4 tygodni, i tak jakby brzuch "się skurczył", w sensie podciągnął miednicę do klatki piersiowej, przynajmniej takie mam wrażenie i już tak mocno nie wystaje, albo sobie wmawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat.

Właśnie rozglądam się za porząnym fotelem do kompa. Siedzę długo, zauważyłem że niewygodne miejsce pracy zajebiście zmniejsza produktywność. Np. większosć ludzi ma tak ustawiony laptop, że musi się patrzeć w dół i pochylać kark, co sprawia że zaczyna on boleć.

Wydaje mi się, że fajnie zainwestować w docking station do laptopa i podłączyć sobie duży, 22 albo 25 calowy ekran full hd ISP (oczy!),  może nawet 4k, albo w jakiś sposób ustawić laptopa tak, żeby był mniej więcej na wysokości twarzy, może lekko poniżej.

 

Ale co do foteli - miałem "fotel prezesa", jakiś tam z jyska za 400 złociszy, ale niestety nie jest zbyt wygodny, mimo że na taki wygląda.

Teraz mam zwykłe krzesło z twardym oparciem- mniej rozleniwia, ale też chujnia.

 

Znalazłem niedawno taki temat:

http://www.krzesla-zdrowotne.pl/

 

Podobno dobrze wyrabia plecy i brzuch, naturalnie koryguje postawe. Tylko czy to w ogole jest wygodne? No i cena też spora jak za fotel z kawałkiem sprężyny.

Co myślicie? 

 

Wygląda mi to dość interesujaco, ale robiłem research i mają chujowy marketing - tj. rejestruje się po 15 nowych kont na różnych gównianych forach typu gazeta.pl i zachwalają ten produkt, po czym zbierają opierdol od administratora i użytwkoników że reklama i spam i się kończy dzień dziecka. I nie wiem czy to firma godna zaufania i czy to nie jest jakieś cudo typu garnki Zepter za 1500 zł sztuka.

 

To też wygląda ciekawie (wygodnie, ale troche kiczowato), bazowane na fotelach samochodowych:

http://www.dxracer.pl/kat9_m-seria.html

 

http://www.sklep.k-r.pl/all/embody-rhythm/p/7/1 ta firma podobno jest zajebista, ale tez niebardzo rozumiem dlaczego coś co wygląda na zwykły fotel kosztuje 5 kafli.

Na zdrowiu nie warto oszczędząć, spierdolony kręgosłup za kilkanaście lat to nie jest ciekawa perspektywa, a ja przy kompie siedzę bardzo dużo, ale chciałbym wiedzieć za co tak naprawdę płacę, bo równie dobrze

mogę sobie kupić fotel od BWM albo Mercedesa S i przymocować do niego kółka.

 

https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-ioo-ws-kmd31-24h/3333/p?gclid=CO-a4eOe2soCFQbnwgod1P4LKg to też wygląda dość ciekawie.


Naprawdę mam niezły rozpierdol w głowie bo wybór ogromny (jeszcze mam zapisane multum innych linków), a brak czasu żeby popierdalać po całej Polsce po tych wszystkich sklepach i testować osobiście.

Kupiłbym chętnie coś z "polecenia"

 

 

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leże tak jak ta dziewczyna, tylko głowę mam ciut wyżej i przez to klawiatura w stosunku do podłogi jest pionowa. Ekran wygięty do maxa, tak jak u tej japonki.

Żaden fotel nie robi lepiej niż wygodne legowisko. :P

IDTVGms.jpg

 

I cała ta impreza kosztuje zaledwie 130 zł.

Edytowane przez Nieugięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy jakieś 5 cm wyżej niż linia monitora, proste oparcie i w ten sposób by nie wyciągać za daleko ręki do myszki bo sobie garba zrobisz i odstajace łopatki. Każde nienaturalne pozycje, zakładanie nóg, leżenie z dupą na koncu krzesła wiadomo odpadają, bo do tego dojdą problemy z lordozą.

Do tego co jakiś czas odejsć od kompa, przechodzić, rozprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, parafianin napisał:

Do tego co jakiś czas odejsć od kompa, przechodzić, rozprostować.

 

Ciekawe czy biurowi palacze mają mniejsze problemy z kręgosłupem :D Szczególnie Ci co muszą się trochę przejść na palarnię czy na dwór.

Myślę nad zainstalowaniem drążka w domu, że po każdym odejściu od kompa sobie na parę sekund powisieć.

 

Jak zatrudniłem laskę do pracy zdalnej, to w pierwszej kolejności jej ogarnąłem duże biurko, fajny fotel, drugi monitor, klawiaturę, myszkę gamingową, jak widzę kogoś kto na touchpadzie pracuje to się za głowę łapię, a laski mają takie przyzwyczajenia.

 

Przy okazji polecam klawiaturę logitech ultrax pro, szkoda, że już jej nie produkują, ale chyba najszybsza klawa na rynku.

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem sensownego siedziska ale póki co się nie zdecydowałem i wciąż używam "starego" fotela.

Rozważałem:

- Aerona Hermana Millera (tylko tu nie wiem co jest lepsze, marketing czy fotel. Ktoś na tym przesiaduje?)

- coś z Ergomax Ergohuman (nie znoszę pracować na laptopie, ale np. coś dla laptopowców: http://www.ergo-fotel.pl/stanowisko-pracy-ergomax-ergohuman-siatka)

 

Jeśli już przy ergonomii jesteśmy, to oczywiście pozycja przy pracy jest ważna ale... niejako drugorzędna. Bo można ją zmieniać, kręcić młynki splecionymi dłońmi, wstać i się przejść, podciągać czy przeciągać się, ćwiczyć oczy regulując ostrzenie na blisko i nieskończoność itp. Ale ze (o)sprzętem tego się zrobić nie da a jest często bagatelizowany. Dla mnie np. krytycznym elementem jest oświetlenie miejsca pracy (zwłaszcza, że w PL większość czasu jest buro i ciemno) i wyświetlacz. Te szczęśliwie ewoluują b. szybko i w fantastycznym kierunku - (tu słychać szorstki szelest zacieranych łapek na 27" Retina 5K).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuszki nie sa dobrym wyborem bo skracasz jeszcze bardziej miesien biodrowo-ledzwiowy w ten sposób, cwicz brzuch na oddalonych przyczepach miesniowych, najlepsze beda cwiczenia izometryczne, stabilizujące, rozciagaj prostownik grzbietu w odc ledzwiowym, i wzmacniaj tyl uda to takie podstawy do wdrozenia przy hiperlordozie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mały update:

Nie pamiętam, kiedy ostatnio mnie w plecach bolało. Na ostatnim turnieju, kiedy to prawie przez cały dzień się stoi i chodzi też looz, a 1,5 roku temu to był koszmar.

 

Z głównych rzeczy to zacząłem ćwiczyć brzuch, rozciągać mięsień lędzwiowo-biodrowy, na fotelu siedzę maksymalnie odchylony do tyłu. Przy stojących ćwiczeniach na siłce staram się mocno napinać brzuch żeby zachować wyprostowaną sylwetkę + miednicę odwracać prawidłowo. Z codziennych rzeczy to staram się nie pochylać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi nie wierzyć, ale robiąc ćwiczenia z tego filmiku pozbyłem się bólów kręgosłupa w 2-3 tygodnie. Polecam spróbować, bo zajmuje to 3-4 minuty dziennie (jeśli to robimy raz dziennie), a rezultaty są fenomenalne.

 

Btw dużo osób mówiło o tym, że ekran powinien być poniżej linii oczu, ale nikt nie mówi dlaczego. Otóż przyczyna jest dosyć prosta. Mając wzrok powyżej górnej krawędzi monitora oczy są w znacznej części przykryte powiekami przez co są lepiej nawilżone, a to przekłada się na komfort użytkowania i aspekty zdrowotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy ktoś stoi przed kompem? 

 

Bo właśnie podniosłem biurko o 50 centymetrów i całkiem spoko jest.

 

Aktualnie problem jaki potrzebuję rozwiązać to wystające łopatki i zauważyłem, że w fotelu jakby grzbiet wchodzi w fotel a ręce i barki do przodu przechodzą, więc ta pozycja leżąca nie jest raczej optymalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.