Skocz do zawartości

UE


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kryss napisał:

kic-cos kiepsko z informacja....norwegia nie jest w unii i nie ma zadnych wiz,odpraw ,kolejek na granicy,dlaczego?

     bo żeby się w kolchoz nie wjebac,wstapili tylko do schengen i podpisali umowy eos.

da się?

 

Nie narzekam na brak informacji. Ja po prostu odwołuję się do własnych doświadczeń. Polska była częścią bloku sowieckiego, z którego wyszła jako zacofany skansen- kraj III świata. Każdy mieszkaniec Europy Wschodniej, jeśli chciał jechać na Zachód musiał mieć wizę. Nie porównuj Polski z Norwegią czy Szwajcarią- najbogatszymi krajami w Europie. KRAJAMI ZACHODNIMI! 

UE to fantastyczny, niesamowity projekt, a nie żaden kołchoz. Jest on dla nas dobrodziejstwem. Mnóstwo Polaków skorzystało na tym, w tym i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 91 wyjezdzalem do niemiec i wizy nie potrzebowałem,tyle ze kontrola była i czasem trzebabylo trochę postac

chodzilo mi o to ze nie trzeba być w uni żeby korzystać z pewnych udogodnień,zachowujac pelna suwerenność,a nie o porównania do polski.

 

unia jako pierwotny projekt 12 państw ok,

ale to  się przepoczwarzylo w biurokratyczny twor biurokratów pasozytow,lapowkarzy,udowadniajacych swoja glupota i durnymi wymysłami ze sa niezbedni

a tak naprawdę nie sa .

przykladow sa setki

wolne granice,wolny chandel,swoboda podejmowania pracy,i wiele innych rzeczy które sa na duzy +,ale minusow zaczelo robic się znacznie wiecej

co powiesz jak dzięki otwartości na pasta boysow,zgwalca ci zone corke,nadal będziesz taki bezkrytyczny,bo unia/makrela / tak wymyslila to my mamy się dostosować,pytal nas ktoś o zdanie,

 

to tak jakby ktoś mi mowil kogo i w jakiej ilości mam przyjąć do domu,majac w dupie moje zdanie i ze mnie na to nie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kic-anty napisał:

UE to fantastyczny, niesamowity projekt, a nie żaden kołchoz. Jest on dla nas dobrodziejstwem. Mnóstwo Polaków skorzystało na tym, w tym i ja.

Robi się offtop, ale muszę.
Aż nie chce mi się wierzyć, że piszesz takie bzdury. UE na początku istnienia była dobrym projektem. Bogate kraje żyły sobie błogo we własnej wspólnocie. Wtedy właśnie postanowiono włączyć do wspólnoty kraje biedniejsze, zamydlić im oczy fałszywymi dotacjami, odebrać im przemysł, strategiczne gospodarczo przedsiębiorstwa, majątki polskie, i co najważniejsze SUWERENNOŚĆ. 
Otwarty rynek, wolne granice? Panie, takie coś było od zawsze. Swoboda podróży niegdyś to była normalność, która dopiero po II wojnie została ograniczona.
To co jest obecnie w Unii i społeczeństwem europejskim to jawna kpina, na którą pozwalają ogłupione do krzty narody.
Najważniejszymi figurami jak widzimy są: jawny pijak Juncker, idiota bez matury Schulz, blond-sprzedajna dziwka Mogherini, nasz złodziej Tusk (czy Ty też wierzysz w zieloną wyspe?) i jego dupodaja "za 6 tys. tylko idiota pracuje" Bieńkowska. Oni obok Merkel mają przy sobie główne sznurki za pomocą których trzęsą Unią. Ktoś taki ma dyktować warunki innym krajom, wraz z pozostałymi lewakami jak Verhofstadt i reszta jemu podobnych?
Naprawdę to popierasz?
Ok, na początku bardzo skorzystaliśmy na włączeniu się do wspólnoty. Jednak z biegiem czasu wystawiany jest nam coraz większy rachunek za ten "luksus". To już dawno przestało być opłacalne. 
Prorosyjski nie jestem, żeby nie było. Jesteśmy na tyle dużym narodem, że z powodzeniem mogliśmy odbudowywać silną pozycje sprzed wieków.
Niestety władze od lat mamy sprzedaną, więc zachowujemy się jak ślepy prowadzony przez swoich psów.
Mógłbym o tym pisać referat, udowadniać dowodami, przypisami, ale kto za mnie wstanie rano.

To jest to najgorsze co obserwujemy. Strzelam, że jesteś w przedziale wiekowym +40 z urabianym przez lata propagandy myśleniem. Widze to też po rodzicach.Tego myślenia nie da się już zmienić, bo w końcu Wy jesteście starsi i znacie się na życiu, a takie młode maślaki jak my gówno mogą wiedzieć o świecie.
Poniosło mnie. bez urazy

Edytowane przez The Saint
poprawki stylistyczne
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE to sprytnie stworzona lV Rzesza...Wiele ustaw w róznych sektorach unijnych to ustawy kopiuj-wklei z NSDAP...?

 

Ustawy hitlerowskie, po co jest Unia? Po to aby grabic i kolonizowac inne kraje, pod przykrywka demokracji, pisalem wczesniej, ze nie wojuja mieczem, ale kapitałem(Media, banki, siec marketów)

 

To tyle...Dlatego Wielka Brytania chce wyjsc, czemu? Z dwóch powodow

 

Chodzi o to aby sprowokowac tym referendum i grozba wyjscia z Unia ten caly operetkowy rzad w Brukseli aby Angolom lepiej wyplacali...Chodzi o kase...

 

Myslicie ze UK jak nawet wyjdzie, to zakonczy przygode z UE? Nic podobnego, bedzie dzialala na podobnych zasadach jak Norwegia...

 

I jeszcze jedna ciekawostka, dziura budzetowa UK jest wieksza niz Grecji i Portugalii razem wzietych ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Saint napisał:

Robi się offtop, ale muszę.
Aż nie chce mi się wierzyć, że piszesz takie bzdury. UE na początku istnienia była dobrym projektem. Bogate kraje żyły sobie błogo we własnej wspólnocie. Wtedy właśnie postanowiono włączyć do wspólnoty kraje biedniejsze, zamydlić im oczy fałszywymi dotacjami, odebrać im przemysł, strategiczne gospodarczo przedsiębiorstwa, majątki polskie, i co najważniejsze SUWERENNOŚĆ. 
Otwarty rynek, wolne granice? Panie, takie coś było od zawsze. Swoboda podróży niegdyś to była normalność, która dopiero po II wojnie została ograniczona.
To co jest obecnie w Unii i społeczeństwem europejskim to jawna kpina, na którą pozwalają ogłupione do krzty narody.
Najważniejszymi figurami jak widzimy są: jawny pijak Juncker, idiota bez matury Schulz, blond-sprzedajna dziwka Mogherini, nasz złodziej Tusk (czy Ty też wierzysz w zieloną wyspe?) i jego dupodaja "za 6 tys. tylko idiota pracuje" Bieńkowska. Oni obok Merkel mają przy sobie główne sznurki za pomocą których trzęsą Unią. Ktoś taki ma dyktować warunki innym krajom, wraz z pozostałymi lewakami jak Verhofstadt i reszta jemu podobnych?
Naprawdę to popierasz?
Ok, na początku bardzo skorzystaliśmy na włączeniu się do wspólnoty. Jednak z biegiem czasu wystawiany jest nam coraz większy rachunek za ten "luksus". To już dawno przestało być opłacalne. 
Prorosyjski nie jestem, żeby nie było. Jesteśmy na tyle dużym narodem, że z powodzeniem mogliśmy odbudowywać silną pozycje sprzed wieków.
Niestety władze od lat mamy sprzedaną, więc zachowujemy się jak ślepy prowadzony przez swoich psów.
Mógłbym o tym pisać referat, udowadniać dowodami, przypisami, ale kto za mnie wstanie rano.

To jest to najgorsze co obserwujemy. Strzelam, że jesteś w przedziale wiekowym +40 z urabianym przez lata propagandy myśleniem. Widze to też po rodzicach.Tego myślenia nie da się już zmienić, bo w końcu Wy jesteście starsi i znacie się na życiu, a takie młode maślaki jak my gówno mogą wiedzieć o świecie.
Poniosło mnie. bez urazy

 

Jest off top, ale nie mogę zostawić tego postu bez odpowiedzi.

 

Po przeczytaniu tego co napisałeś wyżej, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Zadziwiające jest, że jak jestem odmiennego zdania na jakiś temat, to od razu są to bzdury, mam myślenie urobione przez lata propagandy (!?), sprzedana władza, itd. A więc po kolei. Głównym powodem, dla którego powstała UE jest to, że wojna między krajami członkowskimi jest niemożliwa! Nie chce mi się na ten temat rozpisywać. Aby to zrozumieć warto przeczytać parę książek  Ericha Maria Remarque w tej oto kolejności: Na zachodzie bez zmian, Czarny obelisk, Łuk triumfalny, Noc w Lizbonie i  Czas życia, czas śmierci. 

 

 "Wtedy właśnie postanowiono włączyć do wspólnoty kraje biedniejsze, zamydlić im oczy fałszywymi dotacjami, odebrać im przemysł, strategiczne gospodarczo przedsiębiorstwa, majątki polskie, i co najważniejsze SUWERENNOŚĆ"

Fałszywe dotacje, ło jezu, cóż to takiego fałszywe dotacje! W takim 3 city jest mnóstwo projektów zrealizowanych dzięki " fałszywym dotacjom ". W Gdańsku dzięki tym dotacjom jest min. fantastyczny transport publiczny, on bardzo skutecznie mydli mi oczy.:D Nie inaczej ze skutkami " fałszywych dotacji "jest w reszcie kraju. Jakiż to przemysł odebrała nam UE ? Pochodzę z miasta, gdzie głównym pracodawcą była fabryka czołgów. Po 1989 popyt na czołgi zmalał i fabryka padła na ryja. W Polsce większość przemysłu, to były tragicznie przestarzałe manufaktury. Utrata części suwerenności na rzecz Brukseli jest świetną sprawą, mogę np. pozwać Państwo Polskie do Strasburga.

 

Odnośnie wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej " za 6 tys.pracuje złodziej albo idiota ". Ja rozumiem, że można nie lubić PO, też ich nie lubię. Ale jest to zmanipulowana wypowiedż wyrwana z kontekstu. Uważam, że ona ma rację, bo tylko złodziej albo idiota podejmie pracę na stanowisku podsekretarza stanu w ministerstwie za 6 kilo PLN! Bo tego dotyczyła jej wypowiedż! Jeśli zapłacę 3 kilo PLN za kurs spawacza i pójdę zapier..lać do stoczni, to jestem w stanie wyciągnąć tyle, co podsekretarz stanu w ministerstwie! Jest to absurd. Za takie pieniądze nie przyciągniesz fachowców do ministerstwa na stanowisko podsekretarza stanu, tylko głąbów.

Zresztą proszę sobie samemu wyrobić zdanie- posłuchaj nagrania od 38:00 minuty. Najważniejsza część zaczyna się od minuty 40:00

 

http://www.wprost.pl/ar/507484/Afera-tasmowa-Bienkowska-Za-6-tys-zl-to-pracuje-zlodziej-albo-idiota/

 

Bieńkowska jest absolwentką Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, co budzi mój wielki szacunek. Ja tam chciałem się dostać, ale byłem na to zbyt tępy.

 

Wracając do UE, bardzo jako kraj i ludzie skorzystaliśmy z wstąpienia do wspólnoty. Ja np. korzystam pełnymi garściami z tego, że jednym z fundamentów wspólnoty jest swobodny przepływ ludzi. Dzięki wstąpieniu Polski do UE mój dyplom polskiej polibudy jest tyle samo warty co zachodnioeuropejskiej. I za to min. Unię kocham. Od lat jestem " wyzyskiwany " przez kondominium rosyjsko- niemieckie i bardzo mi się to podoba! Jestem w wieku 50+. Moje myślenie jest w dużym stopniu urobione przez wychowanie jakie w domu odebrałem. Wychowanie przez ludzi bardzo skaleczonych przez wojnę ( obozy, Wołyń, pacyfikacje itd. ). Na mój sposób postrzegania świata miały wpływ też lata spędzone w robocie w różnych krajach, głównie europejskich ( Rosja- 2 lata, Niemcy- ze 3 lata, Litwa, Łotwa, Estonia, Dania, Szwecja, itd. ). No i oczywiście lata spędzone w Polsce. W mojej firmie są ludzie kilkunastu narodowości. I pobyt wśród nich też ma ogromny wpływ na mój sposób myślenia. Lata spędzone na morzu, głównie wśród cudzoziemców, jako marynarz też wpłynęły na mój sposób postrzegania świata. Jestem bez wątpienia starszy, ale czy znam się na życiu ? Na swojej robocie, to się znam. I tylko na tym, a to trochę mało.

 

@Assasyn UE czwartą Rzeszą. Ręce opadają. 

Edytowane przez kic-anty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EnemyOfTheState napisał:

@kic-anty A poznajesz tego Pana?:

 

 

 

Owszem, poznaję Jose Barosso- były premier Portugalii i były szef komisji europejskiej. Filmik jest z 1976 roku, z przed 40 lat! Z tego co wiem, to wtedy w Portugalii była wojskowa dyktatura, w której obaleniu maczał swoje palce. Żeby zostać premierem Portugalii, to jego partia musiała wygrać wybory, czyli jest on w swoim kraju osobą popularną. Jego działalność z przed 40 lat przeszkadza tobie Enemy, a nie przeszkadzała Portugalczykom ? 

Jak postać tego wybitnego, portugalskiego polityka ma się np. do tych wszystkich inwestycji, które powstały dzięki dotacjom z Brukseli. Poziom życia na wsiach też gwałtownie wzrósł po 2004 roku. No i tak jak wspomniałem dzięki Unii Europejskiej i jej fundamentalnej zasadzie swobodnego przepływu osób mogę swobodnie pracować w kondominium rosyjsko- niemieckim. Unia daje nam rozliczne możliwości, reszta w naszych rękach.

 

A jak było z Józefem Piłsudskim: 

„Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku «Niepodległość», ale tam wysiadłem”.

Te słowa wypowiedział Józef Piłsudski pod koniec 1918 roku do kolegów z Polskiej Partii Socjalistycznej, odrzucając ich apel o polityczne poparcie.

On też w pewnym momencie zmienił poglądy.

 

@EnemyOfTheState Zamiast wklejać jakieś filmiki, czy mógłbyś odnieść się merytorycznie do mojego postu ?

 

@Assasyn  Dzięki temu, że Polska należy jak to określiłeś do " IV Rzeszy " mogłeś pojechać do Anglii i tam LEGALNIE pracować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a ciekawe czemu nie moge tego robic w Polsce? A bo UE+agenci w postaci Tuskow i innych czcigodnych od 26 lat, spowodowali ze za pare srebrnikow wyprzedali mój kraj do cna...Wlasnie Anglikom, Niemcom i innym przyjaciołom, dzieki czemu dorabiam wlasnie swoja praca Anglikow...a chcialbym Polakow, ale moj caly wypracowany kapital idzie do niemieckiego banku, zakupy robie we francuskim sklepie, takze sam widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kic-anty Nie chciałem robić dalszego offtopu, najwyżej władze forum wydzielą posty na osobny temat. Sęk w tym że Barosso nigdy tak na dobrą sprawę nie wyrzekł się socjalizmu. Sam socjalizm w Portugalii narobił wiele złego, nie bez powodu to najbiedniejszy kraj starej UE. Barosso to nie jedyny przykład członka komisji europejskiej z komunistycznym rodowodem, lista jest dłuższa:

http://www.bibula.com/?p=18266

 

A co do unijnych dotacji:

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/

 

oraz:

 

 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie polecam posłuchać tego mądrego człowieka.

Na youtubie jest tez gdzies filmik z wywiadu z nim (chyba 2001 rok) jak zauważa , ze UE robi się podobna do ZSRR, czyli np. "korupcja płynie z góry, komisarze itd.

Bardzo sensownie i logicznie rozgranicza EWG które było dobre dla każdego kraju członkowskiego (samodecydowanie narodów) i punkt przejścia do UE czyli równia pochyła dla każdego kraju członkowskiego.

 

P.S. Dlaczego Norwegia i Szwajcaria są najbogadszym narodem ???? @kic-anty odpowiedź jest bardzo prosta: Pozostali (najogólniej) na starych zasadach ale nie wstepując do UE !!!! - mimo wielu referendów;). W Szwajcarii były chyba trzy, w Norwegii (2?) - chyba.

Wszystkie te referenda były inicjowane przez UE i były formą nacisku na te kraje, jednak ich rządy zachowały sie odpowiednio i pokazali obywatelom co mogą zyskać !!!,

a ile stracić.

Rozsądek obywateli tych krajów sprawił, że zostały jeszcze bogatsze !!!!

 

Edytowane przez SledgeHammer
błendy orfografologiczne
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SledgeHammer  Bukowski trochę pojechał porównując UE ze Związkiem Radzieckim. Poprawność polityczna to gułag ? Połączenie Unii z ZSRR (!?). ZSRR to przede wszystkim Rosja. Rosja to zacofany kraj III świata. Nie potrafię sobie wyobrazić Rosji w UE. Telewizja Trwam, Radio Maryja, sorry Winetou- to nie moja bajka. 

 

 

"P.S. Dlaczego Norwegia i Szwajcaria są najbogadszym narodem ????" 

Bogactwo bieże się z pracy. To oczywiste. Szwajcaria to min. Żyd Samuel Sulzer, który w 1775 utworzył fabrykę, dzisiaj producenta najlepszych na świecie silników okrętowych ( !? ). Jakieś 90 % pływających na świecie statków jest napędzana szwajcarskimi Sulzerami! Norwegia to łosoś, dorsz, gaz i ropa, stocznie. Te kraje mogły się rozwijać w sposób niezakłócony przez komunizm.

W roku 1992 PKB na twarz wyglądał następująco:

Polska           1963 $

Norwegia     26388 $

Szwajcaria    34830 $

 

Dlatego te kraje nie miały interesu, aby wstąpić do UE. Ja cały czas pamiętam, że głównym powodem utworzenia UE jest to, że wojna między krajami członkowskimi jest niemożliwa. Polska wychodząc z komunizmu w 1989 była koszmarnie zacofanym krajem z rozpadającym się " przemysłem ". UE zainwestowała gigantyczne pieniądze w modernizację Polski. Kocham UE za swobodny przepływ ludzi i możliwość LEGALNEJ pracy na zachodzie.  Korzystam z tego pełnymi garściami. Tak samo, jak mnóstwo innych ludzi. Uważam, że członkostwo Polski w UE to dobrodziejstwo. Z bardzo wielu powodów.

 

@EnemyOfTheState Rodowód Barosso jest dla mnie bez znaczenia, tak samo jak bez znaczenia było to, ze Mieczysław Wilczek był starym komunistą i długoletnim członkiem PZPR. I co z tego ?

 

Czyli co panowie, lepiej by według was było, aby Polska była poza UE ? I się nie integrowała z Europą,, a szczególnie z Niemcami ? Ostatnio sporo czasu spędziłem na Litwie, Łotwie i Estonii. Te kraje niedawno wprowadziły do obiegu Euro. Odbiło im ? Chcą nędzy, biedy ? Dlaczego ze wszystkich sił chcą się integrować z Unią ? Tubylcy, z którymi rozmawiałem na ten temat byli zadowoleni z Euro i członkostwa w UE. Może nie oglądają telewizji Trwam ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kic-anty napisał:

Kocham UE za swobodny przepływ ludzi i możliwość LEGALNEJ pracy na zachodzie.  Korzystam z tego pełnymi garściami. Tak samo, jak mnóstwo innych ludzi. Uważam, że członkostwo Polski w UE to dobrodziejstwo. Z bardzo wielu powodów.

 

 

Do tego nie potrzeba unie europejskiej,  z jej biurokracją.

Budowa biurokracji eu, przeczy zasadom demokracji.

Najwyższe "władze" biorą się z łapanki, nikt jeszcze nie widział budżetu unii.

To kolejna organizacja przestępcza, jak i inne sekty.

Podałeś przykłady szwajcarii, i norwegii, czy zauważyłeś, że możesz tam pracować, chociaż nie są one w uni?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie chcą tego co im się wmówi ze chcą,potrzebuja,nie mogą bez tego zyc,a majac to cos będą lepsi.

legalnie pracować można było tez w latach 90 i wcześniej,owszem było trudniej.

do uni wstapilismy w 2004 a nie w 89.

 

a i wymien te dobrodziejstwa kic-anty,ale tylko i wyłącznie te które sa możliwe po wstąpieniu do eu,a nie sa możliwe bez wstapienia.

ciekaw jestem co przeczytam

 

 

 a tutaj dość ladnie z grubsza opisane,

http://niezalezna.pl/76237-imigranci-niemcy-i-moralny-szantaz

Edytowane przez kryss
blad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kryss napisał:

ludzie chcą tego co im się wmówi ze chcą,potrzebuja,nie mogą bez tego zyc,a majac to cos będą lepsi.

legalnie pracować można było tez w latach 90 i wcześniej,owszem było trudniej.

do uni wstapilismy w 2004 a nie w 89.

 

a i wymien te dobrodziejstwa kic-anty,ale tylko i wyłącznie te które sa możliwe po wstąpieniu do eu,a nie sa możliwe bez wstapienia.

ciekaw jestem co przeczytam

 

Proszę bardzo, oto te dobrodziejstwa, które ja zauważam :

 

1. Swobodny przepływ osób. Z ta legalną pracą przed 1989 to nieco popłynąłeś. Jeżdziłem wtedy do roboty i dostępne dla mnie były tylko prace wykonywane nielegalnie.

2. Dyplomy polskich szkół wyższych ( i nie tylko ) są równoważne zachodnim. Nie trzeba nostryfikować dyplomów. Jest otwarty dla nas unijny rynek pracy. Bardzo mi się podoba praca w międzynarodowym środowisku. To mam dzięki UE!

3. Strefa Schengen

4. Dotacje unijne. Jak Polska długa i szeroka cała infrastruktura się modernizuje. Znam paru ludzi, którzy dostali unijne dofinansowanie do ich geszeftów.

5. Dotacje do rolnictwa i przez to radykalny wzrost poziomu życia na wioskach. Nie wiem czy wiesz, ale jak w latach 1970-tych kręcono film Hubal, to jako plenery wykorzystano te wioski, w których on był we wojnę. Czas tam się zatrzymał do czasu Unii. 

6. Wzrost poziomu dochodów w Polsce poprzez konkurencję zachodnich rynków pracy u ludzi z jakimiś sensownymi kwalifikacjami.

7. Lepszy dostęp do zachodniej edukacji.

8. Napływ zachodnich specjalistów.

9. Wymiana naukowa itd.

10. Polepszenie relacji z krajami sąsiednimi, szczególnie dotyczy to Niemiec. 

 

Ja wolę, aby Polska była w Unii. Widzę ogromną zmianę na lepsze po 1 maja 2004. Bardzo mi się podoba ta integracja. Pracuję w firmie gdzie jest KILKANAŚCIE narodowości. Na targach rolnych w Egiertowie widziałem sporo Holendrów, którzy kupili w Polsce ziemię , tu się osiedlili i tu gospodarzą. Oni przynoszą cywilizację na wieś. Fajnie jest żyć w otwartym kraju. W tej chwili jest w Hamburgu większa mniejszość Polska, niż była przed wojną w Gdańsku! 

 

Chciałbyś, żeby Polska wystąpiła z Unii? Proszę napisz co dzięki temu możemy zyskać. Ciekawy jestem co przeczytam. Z tego co wiem, to jednym ze strategicznych celów pana Putina jest upadek UE. Mam nadzieję, że poniesie tu porażkę.

Problem imigrantów jest dla nas bezprzedmiotowy, bo u nas nie chcą się osiedlać. Nie twierdzę, że Unia jest idealna i nie popełnia błędów. Ja napisałem jak ja to widzę. Powtórzę pytanie, czy chciałbyś aby Polska była poza Unią ?

Edytowane przez kic-anty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chciałbym żeby była poza unia ,ale w schengen dokładnie tak jak norwegia i szwajcarja ,bo poza dotacjami których i tak 80-90% wraca do nich nie ma roznicy.

a jesteś panem u siebie a nie będzie jakiś niemco zyd mi pierdolil ze mam pastownych goscic,

 

a za to mamy wygaszne,celowo zle zarzadzane kopalnie przez pro niemiecki rząd pelo psl,

zamkniete stocznie dla których tusek miał cudownego inwestora,ktorego nie było,no ale ze były konkurencja dla szkopow to już ich nie ma,bo niemieckie można było dotować a polskie nie

pozamykane cementownie,cukrownie,bo trza niemiecki kupowac

ograniczenia w emisji co2,kurwa w kraju który na węglu stoi,

miliony jebnietych regulacji i narzucanych przepisow

wlasnie twoich holendrow niemcow NIELEGALNIE wykupujących nasza ziemie,jakbysmy sami nie mogli tam gospodarowac

eko-idiotyzm

problem imigrantow będzie tez naszym problemem,nie unikniemy tego,dodatkowo Niemcy daja bezzwrotne pozyczki chętnym na zakup ziemi w Polsce zachodniej, tylko ta pastowana maz dostanie obywatelstwa i jeszcze wsparcie o rządu to zobaczysz w jakim miejscu się znajdziemy

jesteśmy tylko rynkiem zbytu,i zasobem pracowników jak sa akurat potrzebni

 

a zapomniałem mamy lidla,tylko dlaczego jest droższy niż u siebie,przeciez tu maja nizsze koszty....

 

członkostwo tylko nas ograniczylo,ale stowarzyszenie w shengen było by o wiele lepsze.

 

bronisz swojego zdania i nie przyjmujesz zadnych argumentow  bo tobie jest dobrze i dobrze ze ci się powiodło i dalej wiedzie ,ale niestety dzięki uni wielu ludzi musiało wyjechać,a nie chcialo

wielu stracilo prace,firmy,dorobek pokoleń.

bo junia wszystko wie lepiej,.............nie ma sentymentow,to czysto biznesowy układ a my robimy za frajera

w PRL-u gdybys był prezesem spoldzielni mieszkaniowej,dyrektorem zakladow mięsnych,towarzyszem sekretarzem wojewódzkim,majorem MO itd. tez bys socjalizm zachwalal dokładnie jak robisz to w tej chwili z unia,na zasadzie mnie jest dobrze to wszystkim tez ma być dobrze.

czasem trzeba spojrzeć dalej niż czubek nosa i wlasna lodowka

 

masz swoje zdanie ok,ja i pewnie bardzo wielu ma inne.

nie odpowiedziales

 

 

"co powiesz jak dzięki otwartości na pasta boysow,zgwalca ci zone corke,nadal będziesz taki bezkrytyczny,bo unia/makrela / tak wymyslila to my mamy się dostosować,pytal nas ktoś o zdanie,"

tylko mi nie pisz ze nas to nie dotyczy

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kic-anty napisał:

"P.S. Dlaczego Norwegia i Szwajcaria są najbogadszym narodem ????" 

Bogactwo bieże się z pracy. To oczywiste. Szwajcaria to min. Żyd Samuel Sulzer, który w 1775 utworzył fabrykę, dzisiaj producenta najlepszych na świecie silników okrętowych ( !? ). Jakieś 90 % pływających na świecie statków jest napędzana szwajcarskimi Sulzerami! Norwegia to łosoś, dorsz, gaz i ropa, stocznie. Te kraje mogły się rozwijać w sposób niezakłócony przez komunizm.

W roku 1992 PKB na twarz wyglądał następująco:

Polska           1963 $

Norwegia     26388 $

Szwajcaria    34830 $

 Nawet nie chce mi się prostować tego wszystkiego co piszesz ale kilka rzeczy naprostuje:

 

- bogactwo nie bierze się z pracy, bogactwo bierze się z przekonań (i z ziemi - ale o tym za chwilę) - kraje powstałe na żydowsko-germańskim trzonie były przekonane o swojej wielkości - to sobie wzięły co im się według ich przekonań 'należało' <-- jeżeli tego nie rozumiesz to powiem wprost - 'zajebały, bo mogły' - paniał? A kto by się tam bidnymi Słowianami w ogóle przejmował, przecież to, jak sama nazwa wskazuje niewolnicze bydło (od Slavs wzięło się -> slaves - pszypadeg?).

Pierdolenie o tym że bogactwo bierze się z pracy to pierwszej wody bullshit i taki sprytny bacik, żebyś jako bateryjka, regularny wyrobnik, pomagier i kołchoźnik jeszcze wydajniej zapierdalał na swoich ołnerów i panów przez duże 'pe'.

 

- zrobiłeś błąd logiczny: zamiast "Jakieś 90 % pływających na świecie statków jest napędzana szwajcarskimi Sulzerami!" powinno być: "Jakieś 90 % pływających na świecie statków jest napędzana żydowskimi Sulzerami!"
 

Poza tym bogaty ten, kto ma bogatą ziemię - a kto ma w Europie najbogatszą w zasoby ziemię, to chyba nie muszę pisać - albo muszę, skoro piszesz takie farmazony o tym że jesteśmy biedni. Nie jesteśmy. Albo inaczej - ja jako obywatel i Suweren tego kraju nie jestem biedny. Jestem bogaty w chuj. Takie mam myślenie. Sory taki mamy klimat. I nawet będę wprowadzał następne - 'nie będzie mi obcy element stawał między mną a moją ziemią'. A dlaczego - o tym czytaj dalej.
Po pierwsze odsyłam kolego do materiałów o złożach naturalnych Polski i jak one się mają do tego co posiada reszta eurokołchozu. Jakoś dziwne, że ten temat u wszelkich eurofagów, brukselskich chapaczy dzid laserowych i innych lewackich spierdolin wywołuje konsternację, milczenie, czy posądzenie o bycie specjalistą od spiskowych teorii dziejów. Sparafrazuję fanów Korwina: "Masz ty w ogóle wiedzę o bogactwie swojego kraju?"


O ten kraj toczą się kilkusetletnie boje, rozboje i zabory... i to nie bez powodu! Najwyższa pora się obudzić z letargu niewolniczej mentalności, polski multikulturalny papuasie.

Odsyłam ponownie do materiałów źródłowych - na początek wystarczą dane z https://www.pgi.gov.pl/pl/docman-tree/publikacje-2/3125-bilans-zasobow-zloz-kopalin-w-polsce-wg-stanu-na-31-12-2015/file.html.

Dane w mln m3 na mln ton w przeliczeniu wg podanej gęstości. Trochę mina rzednie, co nie?

Jakoś amerykańcom 'się opłaca' u nas wydobywać gaz łupkowy a nam nie. Niebywałe! To po chuj nam te wymiany międzynarodowe, korpusy obcych wykładowców, inżynierów i specjalistów na naszych uczelniach jak musimy ściągać jankesów żeby nam dziurę w ziemi wykopali i za nas gaz wydobyli! Kurwa, chłopie gdzie Ty masz oczy! Co Ty myślisz, że u nas nie ma ludzi co by potrafili takie wydobycie przeliczyć i z zyskiem zaimplementować? Że tu sami idioci i debile mieszkają co papier wyższej uczelni inżynierskiej na basenie robili, czy w paczce chipsów znaleźli?

To mędrzec Rockefeller z dalekiej Ameryki do idioty i debila Łukasiewicza płynął uczyć się jak ropę wydobywać? US Army też do papuasów na Nowej Gwinei pływa, żeby się uczyć jak z dmuchawek i łuków strzelać?

JA PRDL.

 

Jeżeli nadal nie masz odpowiedzi w głowie to Ci ją podam - komuś (tralalalala) zależy, żebyśmy się jako kraj nie usamodzielnili (nie odzyskali suwerenności). A ten ktoś to ...surprise-surprise... reszta krajów. Bo serio, komu niby na Polsce zależy na tym świecie? Przecież to taki 'meksyk europy' - tylko zaorać - a mieszkańcy, chuj niech zdychają. Na takim samo-postrzeganiu Polaków zależy zwłaszcza tym co czerpią z nas zyski - z naszej ziemi i z naszych ludzi którzy są traktowani często jako ludzie drugiej kategorii, bo nie mieli tyle szczęścia i nie urodzili się w kraju gdzie dziadowie od dobrych kilkuset lat zajmowali się podbojem i łupieniem reszty świata - patrz w historii: 'czasy kolonialne', bo widzę, że masz braki w wykształceniu.

 

UE jebnie tak jak jebnął ZSRR - czego mu życzę z całego serca. I stanie się to całkiem niedługo, bo już się chwieje w posadach jak kolos na glinianych nóżkach. Putin i Orban to obecnie jedyni politycy na arenie międzynarodowej posiadający cojones w walce o dobrobyt ich własnych krajów - czyli tak jak to ma wyglądać w suwerennym państwie. I za sam ten fakt im duchowo kibicuję.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Brzytwa pisze. Żeby Polska zaczęła normalnie funkcjonować, a ludzie korzystać z własnych zasobów czyli własnego bogactwa trzeba wprowadzić kilka małych zmian.

 

- bezwzględne prawo własności, czyli jeśli pod twoją działką jakiś fiut znajdzie złoża ropy to jest to twoja ropa,  a nie państwa i jesteś bogatym człowiekiem (jak w USA wszystko na twojej działce i pod, na mapce rozrysowane w formie lejka aż do jądra ziemi jest twoje), a teraz jak ktoś coś znajdzie jesteś pokrzywdzony i okradziony, bo ziemia zostanie odebrana pod przymusem, za stawkę, którą wyznaczy urzędas. 

 

- wolność gospodarcza, 90% tzw. norm europejskich do wyjebania do kosza z wyjątkiem tych nielicznych, które faktycznie chronią zdrowie i życie, minimum ingerencji państwa w gospodarkę, niskie podatki i prosty system podatkowy

 

- zmniejszenie kosztu "obsługi obywatela", czyli wyjebanie większości urzędasów na zbity pysk, zmniejszenie liczby posłów o 3/4, likwidacja senatu, wybieralni sędziowie i prokuratorzy itp. Każdy urzędnik czy poseł , czy sędzia z realną odpowiedzialnością za własne decyzje.

 

- maksymalne uproszczenie prawa, które ma się skupiać na OBRONIE PRAW OBYWATELI takich jak prawo własności, prawo do obrony itp. czyli praw jednostkowych

 

- i żeby to wszystko działało, prawo do posiadania broni i prawdziwe prawo do obrony swojego zdrowia, życia, majątku, żeby sądy nie rozważały, że przekroczyłeś obronę konieczną bo włożyłeś napastnikowi nóż 30x w bebech albo wystrzelałeś cały magazynek, napadł cię, miałeś prawo się bronić w dowolny sposób koniec i kropka. Jako dodatkowy bonus tzw. państwo ne będzie miało zakusów na odbieranie ci twoich wolności osobistych i praw ponieważ każdy obywatel będzie miał broń i jak państwo będzie nadmiernie ingerować w sferę wolności lub własności obywatela, to protest pod sejmem będzie z karabinami nie transparentami

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po ch.uj nam unia?

 

Polska jest najbogatszym krajem świata!!! O te złoża toczy się III wojna światowa?
 

Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.


O tych złożach, które kryje Polska Ziemia, pisał w 2009 roku w książce Pola Laska Alef Stern. Już wtedy wskazywał, że całą wojna o Polskę toczy się właśnie o te złoża, o posag, który jest ukryty w ziemi.


Zatem nie należy dziwić się temu co dzieje się na europejskiej i międzynarodowej scenie politycznej. Dziwi jednak fakt, że polskie elity są tak ograniczone i krótkowzroczne, że nie mają pojęcia o tych bogactwach i sprzedają Polskę za garść nędznych srebrników.

Jakie są wyzwania w obliczu Trzeciej Wojny Światowej dla Nowego Prezydenta piszemy w cyklu naszych artykułów.


Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych “elit”.

Poniższe zestawienie opracował mgr inż. Andrzej Łodziński – nasz Komandor pełnomocnik na Polskę. Powstało ono w oparciu o powszechnie dostępne dane geologiczne. Można sprawdzić poprzez Internet podane tu liczby!

 
Mapa Polskich złóż

polskie-zloza.png?resize=660%2C527
Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)

Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);

Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
 W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.

Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen

Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);

Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).

Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce

Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);

Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).

Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem

Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);

Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

Złoża węgla brunatnego pod Legnicą

Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);

Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).

Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska

Zasobność – 350 ton kruszcu;

Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).

Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego

Zasobność:

Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)

Złoto – 100 ton kruszcu

Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).

Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie

Zasobność – 1,7 bln m3

Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)

 
RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ (5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $)

Jednak to wcale nie wszystko!!!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego praktycznie 3/4 kraju ma możliwość wykorzystywania podpowierzchniowych pokładów wód geotermalnych (niskotemperaturowcyh) dla celów grzewczych i do produkcji taniego prądu.

O możliwości spiętrzania lokalnych rzek i budowie sieci małych, ekologicznych elektrowni na potrzeby gmin lub wsi też się nie mówi. Rzeczki zarastają bagnem a my kupujemy używane wiatraki z Holandii i Niemiec za gruby hajs...

 

Nóż się w kieszeni otwiera. A ma mi się co otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kootas napisał:

 

Polska jest najbogatszym krajem świata!!! O te złoża toczy się III wojna światowa?

 

(ciach)

Do tego aby to wykorzystac trzeba dobrych polityków, z głowa na karku i podejsciem "My" a nie "Ja" wtpierdolic cała plutokracje na zbity pysk...

W tym przypadku wzorem nie moze byc Rosja, gdzie tych "dóbr" jest od chuja i ciut ciut, tam dorabia sie tylko garstka, wzorem komunistycznego myslenia...

Aczkolwiek obserwujac scene polityczną, szczegolnie jesli chodzi o Syrie, to jestem pod ogromnym wrazeniem spec sluzb i rosyjskiej dyplomacji...

 

Polska nigdy nie umiala wykorzystac niczego, mielismy wygrane wojny z potegami w XVII wielu a sto lat potem kraj byl juz zaprzedany...

 

Potrzeba dobrych dowodców, politykow najwyzszego formatu, takich wybiera sie po ostrej selekcji spoleczenstwa na wzor Brytyjski, tam spoleczenstwo to bydlo, ale klasa polityczny to prawdziwa wybitna masonska "smietanka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kootas właściwie mnie wyręczyłeś bo właśnie miałem o tym napisać.

Jesteśmy najbogatszym krajem Europy !!!! i o tym już wiedział sam Stalin.

Od bodajże 1947 roku nie wolno nam wiercić głębiej niż na 4 km, (na 7 km i poniżej są ogromnę złoża)

Nie wolno !!!! - toż to przecież kraj demokratyczny:angry:.

 

Tak na marginesie; Norwegowie ciągną ropę z tego samego szelfu.

A nam nie wolno wiercić - @kic-anty , jak masz jakies logiczne wyjasnienie tego kuriozum, chętnie poczytam.

 

http://pressmix.eu/2015/05/06/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.