Skocz do zawartości

Nauka język angielski


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Lat temu z 10 władałem angielskim b.sprawnie.

Później nie używając go - wyłącznie pisałem, ale siłą rzeczy były to bardzo ograniczone maile składające się z góra 100-200 powtarzających się wyrazów.

Aktualna praca nie wymaga znajomości angielskiego (wyłącznie rynek polski, wyłącznie polskie podmioty). No i się uwsteczniam.

Od ponad 7 lat - nie używam poza tym co dukam w sieci czy raz do roku 'globiszuje' w maksymalnie uproszczonym angielskim na wyjazdach zagranicznych.

 

I tu pytanie.

 

Czy znacie jakieś niegłupie strony WWW do nauki i odświeżenia znajomości angielskiego? Najlepiej darmowe (mój Żyd i Szkot z radości zacierają ręce) ewentualnie

w ostateczności płatne (Żyd i Szkot szlochają jak opętani). Bo głupio mi globiszować a i czasem łapie się na tym, że wysłowić się nie mogę w bardziej skomplikowanych

sprawach. Trochę głupio..

Dziennie jestem w stanie 'wycisnąć' z pół godziny na naukę on-line.

 

Z góry dzięki za wskazówki,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź tak naprawdę jest tylko jedna:

 

https://pl.duolingo.com/

 

Jak już powtórzysz cały materiał to trzeba sobie skombinować konwersacje. Więc tutaj uśmiechają się albo pieniążki albo zacznij grać w jakieś mmorpg, zaciągnij się do anglojęzycznej lub międzynarodowej gildii i na ts3 będziecie świergolić po angielsku podczas gry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej znalezc strony na tematy ktore cie interesuja, i jakies forum, zeby z innym pasjonatami pisac? A jak chcesz sie nauczyc mowic, nie lepiej wynajac natywnego uzytkownika na jakies konwersacje? Sorry, nie chce ci psuc planow czy zamiarow, ale jezyki to moj zawod (jestem tlumaczem symultanicznym), wiec ja osobiscie nie wierze w magiczne metody nauki jezykow. Po prostu praktyka... To tak jak pytalem kumpli od rowerow gorskich jak najlepiej, najtaniej i najszybciej nauczyc sie dobrze jezdzic na rowerze po gorach. Oni mowili, ze po prostu jezdzac... A ja im nie wierzylem hehehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam adres http://www.e-ang.pl 

   

         - 100% free

         - baza słownictwa z rozmaitych dziedzin podzielona tematycznie (około 10 tyś. haseł) + kurs 1000 najczęściej używanych słów + phrasal verbs + irregular verbs, oczywiście

         - kursy na zasadzie "krok po kroku", dzięki czemu unikniesz braków w materiale

         - teoria wyłożona w zrozumiały i "życiowy" sposób, więc wszelkie zależności między poszczególnymi czasami, trybami i strukturami stają się oczywiste

         - możliwość tworzenia własnych zestawów słówek do powtórki

         - Panel Edukacyjny, który będzie Ci podawał codziennie nowe porcje słówek do powtórki (tylko te, które już choć raz przerobiłeś)

         - lista "trudnych słów", na której będziesz mógł się zmierzyć ze słowami, z którymi do tej pory miałeś problem

 

Ponadto strona posiada prężnie działające forum, na którym - w razie potrzeby - można szukać pomocy w razie wątpliwości. 

 

Myślę, @Subiektywny, że dla Ciebie to optymalna opcja na przypomnienie sobie języka, ponieważ znajdziesz tam absolutnie wszystko czego potrzebujesz w zakresie teorii

 

Poza tym - dosyć klasycznie - polecam filmy/reportaże/wywiady itp. po angielsku, co pomoże Ci wytrenować słuch i poukładać to wszystko w głowie, dzięki czemu wiele kwestii się zautomatyzuje. Jeżeli byłeś biegły z językiem Shakespeare'a, to nie powinno Ci to zająć zbyt wiele czasu. 

 

Pozostaje kwestia konwersacji. Tu opcji jest wiele - rozmowy na Skype z nieznajomymi (najlepiej z native speaker'ami), czy opcja z grami on-line, jak podał Red.  

 

Warto też czasem wpaść na jakiś czat i popisać. To pomoże załapać slang i poćwiczyć mniej formalną gadkę.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Bracia, realizując moją przysięgę, którą przed Wami złożyłem:) wróciłem do przyswajania języka angielskiego. Chcę zapytać czy macie może jakieś ciekawe strony, jakieś linki do przydatnych podręczników, pomocy w zakresie nauki "anglika"  Wielkie dzięki za podesłanie jakiś pomocy naukowych :)

 

Połączyłem z już istniejącym tematem, przy okazji zmieniając tytuł i przenosząc do działu "samodoskonalenie". Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu używałem Rosetta Stone do nauki Hiszpańskiego (angielski jest też). 

Dla początkujących zajebiste, ale nie wiem jak działa u zaawansowanych.

Szybko nauczyłem się rozumieć tekst mówiony i pisany, gorzej było jak sam miałem coś powiedzieć (tyle, że ja tak mam, z każdym językiem ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo przydatna strona: www.memrise.com - kursy słówek na różnym poziomie z memami pomagającymi zapamiętać (najlepiej samemu jednak tworzyć skojarzenia).

 

Duolingo pomogło mi z niemieckim, jak jesteś na podstawowym poziomie to polecam.

 

Hmmm...

 

www.lyricstraining.com  - teksty piosenek, uzupełniasz, takie ćwiczenie słuchowe.

 

Język najlepiej wbijać na czymś, co cię interesuje - kultura, muzyka, cokolwiek. Słuchaj na youtube gości władających danym językiem, oglądaj TV, seriale od początku swojej nauki, wyłapuj z kontekstu, tłumacz proste teksty piosenek. 

 

Podawał ktoś już kiedyś italki - szukaj tam albo na innych portalach ludzi do konwersacji, od bidy możesz tam kupić lekcje skype. Jeśli chcesz zrobić szybkie postępy - minimum 2 godzinki dziennie staraj się spędzać z językiem i zacznij mówić od razu, nieważne są błędy, angielski to bardzo prosty język, intuicyjnie idzie wszystko wyczuć. Jakbyś chciał poćwiczyć to wal. :D 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AIRBAG jakiś czas temu miałem książkę o gramatyce angielskiego. Bardzo fajnie prezentowane były gramatyczne zagadnienia z tegoż języka i jak sobie przypomnę tytuł to spróbuję znaleźć ją w wersji pdf i podeślę Ci linka na PW. Nie zraź się zawartymi w niej obrazkami i tym, że wygląda jakby była dla dzieci z klasy szóstej podstawówki. Zadania w niej zawarte są dobre na początek i pomogą Ci powoli przebrnąć przez angielski. Jak tylko sobie przypomnę jak ona się zwała to odezwę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.