Skocz do zawartości

Motocykl 125 cm


Arox z lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyznaję się, że jestem fanem motoryzacji. Nie param się nią zawodowo- w sensie bycia mechanikiem. Raczej zajmuje się zawodowo prowadzeniem 40-tonowych potworów po naszych pięknych, krętych i dziurawych drogach. Tyle tytułem wstępu.

Jak już wiadomo, w naszym pięknym kraju, mając dłużej niż 3 lata prawko, można jeździć do 125 ccm bez kat. A. Jeździłem jako pasażer motocyklem, od czasu do czasu jeździłem sobie po lasach mając nadzieję, że nie natrafię na policję. Nastał czas, że chce zrealizować się i kupić własne 2 małolitrażowe kółka. Dla zaciekawionych coś w stylu Honda Rebel, Honda Shadow, Yamaha Virago czy coś podobnego (raczej klimat soft-choopera). Większy motor chwilowo jest całkowicie zbędny.

Przyznaję się, iż jestem żółtodziobem w temacie stanu technicznego i jakości wykonania oraz innych związanych z tym spraw. Proszę, w miarę możliwości o udzielenie odpowiedzi na pytania:

1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie motocykla?
2. Jak można określić jego stan techniczny?

3. Czy kupować używany czy chwilę odczekać i kupić nowy?

4. Który z np. podanych powyżej soft-chooperów jest najlepszy?
 

Proszę również o odpowiedź, czy warto zainteresować się naszymi Junakiem i Rometem (nowy kosztuje tyle co powyżej opisane). Niestety wujek google nie pomógł,gdyż opinie i wypowiedzi są chaotyczne lub niezrozumiałe dla żółtodzioba.

 

Życzę wiele uśmiechu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś Ci pomoże, ale napiszę jak ja podchodzę do tematu zakupu moto.

Nie szukam nowych z salonu tylko rocznych lub dwuletnich. Nie chcę przepłacać za nowe moto a roczny lub dwuletni nie różni się zbytnio od nowego.

Moto musi: 1. Podobać się Tobie

2. Być wygodny w czasie długiej jazdy jak i manewrowania w miejskich korkach

3. Jak planujesz wyprawy po Europie zwróć uwagę na wielkość baku.

Jak już coś wybierzesz umawiasz się w autoryzowanej stacji obsługi na przegląd. Tam dokładnie go sprawdzą i powiedzą jaki jest stan motocykla, czy można kupować czy odpuścić.

Jak dla mnie z tych co wymieniłeś Honda Shadow...rewelacja :-). Jeździłem na niej, pełen luz, spokój, wygoda, przyjemność...po prostu zajebista. Ale to moja subiektywna opinia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem w szoku co ludzie wymyslili z chwilą gdy miano wprowadzic ten przepis. Otóz w lipcu jeździłem po salonach w celu zobaczenia na żywo /przymierzenia sie do motocykla. I okazało sie ze k.... wszystko zostało sprzedane. Po tygodniu powiedziałem sobie ze OK pooczekam jak wyprodukują/sprowadzą z chin wiecej motocykli. Szok i niedowieżanie nastąpiło, gdy firma romet podniosła ceny motocykla o 1400zł !!!! (chodzi o wycofany model k125, który jeszcze w lipcu mozna było kupic nowy za 2999zł, po czym weszła ustawa i ceny drastycznie podniesiono, a motocykl zaczeto na nowo montowac.). Nigdy nie kupie rometa. Junak w miare fajny ale za mały. Na allegroo ceny japończyków używanych odleciały w kosmos. Jak zawsze w duzej mierze wina pośredników....bo kolega mojego kolegi kupił Honde Shadow w fajnym stanie za 2 tysiace, sprowadzana bez pieprzonych pośredników.

Z tego co sie dowiedziałem to dla wysokich osób nadaje sie Honda Varadero 125, przypomina dużo wiekszy motocykl i wyglada poważnie. Dla niższych Honda Shadow i czopery. Wiec trzeba sie troszke do motocykla dopasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- coś powolutku się układa... Należę raczej do tych niższych, więc zostanę chyba przy hondzie shadow. Chwilowo się nie śpieszę, bo raz, ceny głupie; dwa, wykupione mam lekcje nauki; trzy, powoli sezon się kończy i łudzę się że na zimę kupię taniej- rynek się przesyci.

 

Jeżeli ktoś chce coś jeszcze dodać- to proszę o to. Chłonę informacje niczym gąbka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.