Skocz do zawartości

Wysyłanie książek zagranicę


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jak można z PL wysłać tanio książki zagranicę? Ceny masakryczne. W dpd jest od 109 złotych do 10kg (najniższa cena), na poczcie jak patrzę też coś w ten deseń. Dwie książki w miękkiej ważą ponad dwa kg., dojdzie koperta i folia - twarde przekroczą 3kg.

 

Można to jakoś taniej wysyłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kurierem.pl/porownanie-cen-paczek-zagranicznych

tutaj posprawdzaj albo w innych porównywarkach, zawsze wysyłam za pomocą pośredników i wychodzi tanio, za paczkę z płetwami do estonii chyba 60 zł płaciłem.

nie ma sensu bezpośrednio u przewoźnika zamawiać, bo mają wyjebane na pojedynczych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, byłem na poczcie dopytać i porażka - kilkadziesiąt osób (!), trzy Panie za okienkami, smród i gorąco, z ludzi cieknie bo w futrach, grubych kurtkach - spierdoliłem stamtąd. Zawsze tam było w tej porze w miarę pusto, a teraz chaos, co się dzieje? Koniec lutego, żadnego święta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem za granicę płyty jako list polecony, a nie paczkę czy inną przesyłkę...Było dużo taniej!

Ograniczenie wagowe oczywiście jest , do 2 kg.

Moim zdaniem to jest jedyna metoda na obniżenie kosztów  - czyli wysyłać książkę jako list.

Być może nawet taniej będzie wysłać Ci dwa listy, niż jedną paczkę z książkami.

Ale oczywiście sprawdź:

http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/cennik_uslug_powszechnych_w_obrocie_krajowym_i_zagranicznym_07052014.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja się tam dostać nie mogę by dopytać - 40 minut stania w gorącu minimum. I teraz ciekawostka - mam małą wagę w domu, wskazała mi 2kg z hakiem za dwie książki w miękkiej okładce plus koperta, folia itd, a 2,9kg za książki w twardej okładce - idę do dpd, ważę u nich i wywala 950gram i 1.3kg - WTF? Jak może mi się mała waga o tyle mylić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.