Skocz do zawartości

Sprzęt budowlany, monstrualne różnice cen


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gadam ze znajomym na temat sprzętu do budowlanki - w Danii kupowane przez kogoś mającego firmę (nie płaci podatku) są śmiesznie tanie. Np. zestaw kluczy który na allegro kosztuje ok 700zł tam w przeliczeniu kosztował go mniej niż 300 złotych - jeszcze lepiej wygląda sprawa z małym sprzetem boscha, np. szlifierkami - tam dwie 350 zł a u nas ponad tysiąc. Przebicie straszne, zaczęliśmy kombinować jakby ten temat ugryźć, trzeba tam mieć kogoś z firmą zarejestrowaną w Danii, przewieźć, tu opchnąć, ale co z gwarancją i podatkami dla Donka? Znacie może ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by bylo z kims kto ma firme w Danii ,nie wiem jak jest jesli chodzi o gwarancje i podatki za tego typu dzialnosc..Ale przebita jest dobra,jesli dobrze bys sie rozegral moglbys niezle zarobic ..: ) W kazdym badz razie powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja sie zawsze zastanawialem ,czy jest mozliwosc zalozenia np firmy w kraju gdzie podejscie do nowych inwestorow jest jak do czlowieka a prowadzic np biznes w Polsce i innych krajach Europy ? W Uk jak zaladasz frme(mozna nawet przez telefon) to przez pierwszy rok jestes zwolniony z jakiegokolwiek podatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś badałem temat w kwestii bodajże butów. Nie pamiętam dokładnie szczegółów ale wygląda to tak, że jakaś firma zostaje sobie dystrybutorem towaru na dany kraj to przewożenie towaru między krajami w unii i sprzedaż jest w jakiś tam sposób sprzeczne z prawem. Oczywiście wszystko zależy od skali.  Bo jeśli zrobisz to na małą skalę to spoko. Ale większego biznesu z tego nie ukręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.