Skocz do zawartości

Ulubieńcy z dzieciństwa


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

 

A to ktoś oglądał? Niestety nie mogłem nigdy znaleźć żadnego odcinka w internecie (oprócz jednego, ale nie dało się go oglądać, tak się wolno wczytuje). 

 

Buki się najpierw bałem, potem mnie fascynowała. Na trzecie urodziny dostałem kasetę z piątym i szóstym odcinkiem (bodajże), tam scena, która jest na którejś z poprzednich stron tego tematu. Uciekałem z pokoju jak tylko się zaczynała, a jednocześnie chciałem to oglądać. 

Edytowane przez Vercetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz DragonBalla, który jest i był świetny to zawsze lubiłem też wymienione
-Zwirka i muchomorka (do dziś mam sentyment do tej muzyczki z tej bajki-świetna jest!)


-Muminki (postać włóczykija też jest genialna; wyjebane na wszystkich żyje własnym życiem bez domu a nawet w którymś odcinku ma w dupie baby bo przecież ta mała mi mimo ze feminazistka miała na jego ochotę. Najbardziej co zapamiętałem to cytaty Włóczykija m. in.

-"Pamiętaj nigdy nie staniesz się wolny gdy będziesz kogoś bezgranicznie podziwiał"
-"Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność. A ja tylko patrzę na nie, a odchodząc staram się zachować je w pamięci.

-"Pomyśl, o ile mniej ciekawy byłby świat bez tajemnic."
-"Kiedy przestajemy się interesować sprawami innych to Ci wprost wychodzą, ze skóry żebym nam o tym powiedzieć"
-"Wszystko trzeba odkryć samemu i również przejść przez to zupełnie samemu"

hqdefault.jpg

Oprócz tego pamiętam oglądałem Strażnika Teksasu, Pokemony reszta już jakoś mniej szczególnie.
Pamiętam jeszcze się jarałem takim serial jak za dzieciaka oglądałem na polsacie mianowicie Viper się nazywał kojarzy ktoś? :)

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko kojarzę bądź oglądałem a jeszcze były krwiożercze pomidory i kosmożuki. Mimo to wielbiłem Dragon Balla, ale tego obejrzałem nie na RTL7 tylko na komputerze jak już miałem w wieku 14 lat :) 

Pamiętam, że będąc dużo młodszym oglądałem jakieś polskie bajki na TVP3 regionalnej coś typu Kasztaniaki, Koziołki Matołki, a prócz tego bardziej noł nejmy (dlatego, że sobie tytułów nie przypomnę) wiem, że z łódzkiego studia SE-MA-FOR (tak to się nazywało?) 

 

Oczywiście pokemony bo były transformacje, walki, pielęgniarki i policjantki z dużymi cyckami i ta ruda cipa Misti co mnie strasznie irytowała. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony serial z mojego dzieciństwa , to oczywiście kultowa "Wojna planet", czyli w spolszczonej wersji -  "Załoga G"!

Oglądałem to gdzieś w latach 1981-1982, niesamowite przeżycie było :-)

(Już na początku lat 80-tych polskie "czynniki" miały upodobanie do zmian oryginalnych tytułów na jakieś potworki kompletnie z czapy - "Załoga G" zamiast "Wojna Planet" !...)

 

Była to japońska anime, produkowana w latach 1972-1974 , ale nikt wtedy nie znał u nas takiego określenia, jak anime :-)

 

Niezapomniane postaci, to złowrogi ZOLTAR i jego organizacja SPECTRA.

 

Z pozytywnych postaci, oczywiście cała "Załoga G", piątka super-bohaterów...Jason mój ulubiony :-)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_planet

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem zaczrowanego ołowka.to było nie logiczne%-)

ale lubiłem jonego brawo i flinstonów i te koty z tym psiurem.toma i jerego i druzyne aa z tymi wiewiórkami i kaczki i królika baksa z kaczorem dafim i ogólnie wiekszosc bajek%-)


wtedy bajki jeszcze miały jakis sens i jakos edukowały.a teraz to jest chuj wielki i bombelki
 

Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki - Porwanie Baltazara Gąbki, Muminy, Podróże Kapitana Klipera,Krecik,Ulisses, -jakoś zagraniczne usa  mi średnio podchodziły ;D . 

 

Wyróżniona - The Mysterious Cities of Gold/Tajemnicze złote miasta Intro 

 

seriale-Wojna Domowa Film do dzis niby prosty serial ale dobry.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę te "Motomyszy z Marsa" przypomniały mi wypierdzistą kreskówkę: "Niebezpieczne dinozaury" (Extreme Dinosaurs)

 

 

To było aż za dobre :). A jeszcze mi się kojarzy jakaś kreskówka z rekinami, w podobnym stylu, ale słabo pamiętam co to było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, oglądacie Dragon Ball Super? Ostatnie odcinki to totalna miazga. Na 129 się popłakałem i ciarki przechodziły po ciele, taki klimat :D Podobno wydają mega hajs na dopracowanie ostatnich animacji. Szkoda, że tylko 2 odcinki do końca, ale może będzie wznowienie w przyszłości. Musi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 6.03.2016 o 13:55, parafianin napisał:

ALE pamiętajcie że w muminkach była też mała mi - ta niesforna, wredna buntowniczka.

Ja pamiętam z postaci pobocznych Włóczykija wyglądał na mocno doświadczonego przez życie (może mu kobieta wszystko zabrała)... do tego był Ryjek taka jakaś "popierdułka" z niego była... Muminki to jakoś hipopotamy zawsze przypominały... pamiętam też "pannę Migotkę" co już kręciła się przy Muminku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.