Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało mi się znaleść tematu stricte dotyczącego NLP.

 

Panowie co myślicie o tej popularnej ostatnio rzeczy? Z jednej strony pozwala spojrzeć z troche innej perspektywy na procesy myślowe, stany, samopoczucie- z drugiej (jak zwykle) roi się tu od ludzi, którzy widzą w tym możliwość zarobienia dobrego szmalu.

 

Może ktoś podzieli się jakimś większym doświadczeniem, bądz profitem jaki osiągnął dzięki nlp. Sam temat zainteresował mnie po kilku wykładach z psychologii osobowości i wpisach na blogu samczeruno dotyczących podświadomości. Obecnie jestem po lekturze książki wprowadzającej i staram się skorzystać z tych metod by bardziej świadomie korzystać z dobrodziejstw jakie daje nam umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BigDaddy napisał:

Nie udało mi się znaleść tematu stricte dotyczącego NLP.

 

Panowie co myślicie o tej popularnej ostatnio rzeczy? Z jednej strony pozwala spojrzeć z troche innej perspektywy na procesy myślowe, stany, samopoczucie- z drugiej (jak zwykle) roi się tu od ludzi, którzy widzą w tym możliwość zarobienia dobrego szmalu.

 

Może ktoś podzieli się jakimś większym doświadczeniem, bądz profitem jaki osiągnął dzięki nlp. Sam temat zainteresował mnie po kilku wykładach z psychologii osobowości i wpisach na blogu samczeruno dotyczących podświadomości. Obecnie jestem po lekturze książki wprowadzającej i staram się skorzystać z tych metod by bardziej świadomie korzystać z dobrodziejstw jakie daje nam umysł.

Z tego co czytalem, stosowalem i obserwowalem, NLP jest bardzo przydatne, zeby na chlodno zrozumiec pewne mechanizmy. Otwiera oczy. Jednak z nim jest tak jak ze sztukami walki i nawykami - co z tego, ze znasz zachowania i teksty, ale dopoki nie wpoisz tego do podswiadomosci chuja z tego bedzie. To ma byc odruch! Smiem twierdzic, ze dobra maszynka do nabijania kasy i naprawde malo jest ludzi w polsce, ktorzy te techniki STOSUJA! Nie mowie o znaniu ich, przeczytaniu paru ksiazek, ubraniu sie w koszule i zaczeciu robic wykladow dla stada obslinionych pryszczatych kolesi, ktorzy przeczytali, ze jak sie zarzuci kotwice na jej chlopaka, ze on jest smierdzaca kupa na polanie a ty jestes ta piekna polana i wskazesz na siebie rekami i nogami to ona juz ma niagare w majtach i nie bedzie chciala mu obciagac. Mowie o plynnym tego stosowaniu w zyciu.

Spotykasz sie z ludzmi, czujesz od nich aure przywodcza, masz ochote za nimi isc a jak ci powiedza spierdalaj to sie ucieszysz. To sa ludzie, ktorzy moga to stosowac albo przychodzi im to naturalnie. Kiedys bylem na piwie z laska i przyszli jej znajomi z pracy w tym jej szef. Mlody koles, 30-pare lat moze. I siadl do mnie i zaczyna nawijac, gestykuluje rekoma, utrzymuje kontakt z ludzmi, zmienia rozmowcow, ale zwrocony klatka do mnie i wraca co jakis czas. Na koniec oburacz mi uscisnal dlon, cos tam popierdolil, ze musimy na grilla sie spotkac, polozyl mi reke na ramieniu, oczka po ludziach i poszedl. Laski oczami za nim. Pytam sie mojej: "kto to kurwa jest?". Aaaa X, jest moim kierownikiem. Pamietasz mowilam ci, ze on tez sie wplywaniem na ludzi interesuje. "No widze wlasnie, bo chyba na kursie w "mlodziezowym klubie NLP przy zachrystii" byl". Co za kurwa burak mnie chcial zdominowac i to takimi nedznym gestami jak z pierwszej strony podrecznika. Kazdy najmniejszy widzialem i w ogole do niego nie pasowal. Cos jak taniec towarzyski. Fajnie sie oglada dopoki na tym sie nie znasz a jak znasz to widzisz to tylko jako zlepek i uklad wyuczonych na pamiec figur.

Tak wiec mowie, ze wg mnie to trzeba cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc. Imo bardzo przydatne i ciekawe hobby.

Edytowane przez greturt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.